Skocz do zawartości
MC Ravel

DLACZEGO ? nie PL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym prędzej olewanie polaków przydzielił Microsoftowi niż Sony. Za polonizacje gier na x360 odpowiada CDP i tak samo jest z dashboardem a sam MS nic nie robi.

Chłopie, co Ty opowiadasz?! Twierdzisz, że ktoś w CD Projekt postanowił, że sobie zlokalizuje np. Mass Effect i dla dobra graczy olewanych przez MS przetłumaczy im dashboarda. No błagam...

Sony przynajmniej dało nam możliwość rejestracji na PSS na nasz kraj i kupowanie w narodowej walucie (W przeciwnieństwie do Micro$oftu).

Fajnie, pod warunkiem, że masz kartę kredytową. :)

A gdybyś chciał się wykręcać tym, że X360 ma polski system to dla porównania powiem, że posiadacze X360 dostali go w 2 lata po premierze. I szczerze mówiąc nie wiem po co on skoro nawet nie ma polskiego Xbox Live.

Nie minęły jeszcze dwa lata od polskiej premiery X360, więc trochę mijasz się z prawdą. I nie wiem co teoretyczny brak usługi sieciowej w Polsce ma do polskiego dashboardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem pierwszego Xboxa to samemu można było sobie spolszczyć gry. Tak jak kolega wyżej napisał wystarczyło podmienić jeden pliczek i już mogliśmy się cieszyć kinową wersją gry. Robiłem tak z KOTORem, GTA, i innymi grami które też wyszły na PC i były zlokalizowane.

A wracając do tematu. Sprawa polonizacji na konsole i tak idzie w dobrym kierunku. Kiedyś nie mogliśmy marzyć nawet o oficjalnej dystrybucji konsol (Nintendo nadal ma nas w d...), a teraz kilka spolszczonych gier się trafia. Do rynku PC jeszcze daleko, ale jestem dobrej myśli. W końcu Polska to nie taki mały kraj i płacąc za gre ciężko zarobione pieniądze wymagamy aby była w naszym ojczystym języku i sprostała naszym wymaganiom. Szczególnie że jesteśmy w UE i troszkę chamsko że nas wszyscy pomijają. Jak ktoś zwęszy biznes to wtedy będziemy mieć wersje PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie moge doczekac Buzza po polsku to bedzie rzeznia chyba na moja osiemnastke go uruchomie i bodajrze singstara 2 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze wiem ze na pewno sims zwierzaki ^^, juiced 2 i pewnie reszta simsow

tak wszystkie od sims 2 w góre były pl

z tyego co ja znam to jeszcze było:

-NFS:Węgiel i Pro strit

-Urodzinowe przygody kubusia puchatka

-Spartan total warrior

-Ratchet & Clank : Rozmiar ma Znaczenie

-Syphon Filter: Dark Mirror

-PESy od 5 albo 6 w góre ( niepamiętam)

- Harry Potter od 3 wzwyż

-PJ's King Kong

- Medal of Honor vanguard

tyle pamiętam za pewne jeszcze coś jest ale ch...j z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym prędzej olewanie polaków przydzielił Microsoftowi niż Sony. Za polonizacje gier na x360 odpowiada CDP i tak samo jest z dashboardem a sam MS nic nie robi.

A czy to wazne, ze cos robi czy nie? Wazne jest, ze na X360 jest "troche" gier w Naszym ojczystym jezyku i to sie liczy. A ktora firma najbardziej olewa Nasz kraj to wiadomo, producent chlebaczkow... Nie mam tutaj na mysli tylko polonizacji tego czy tamtego,ale tez np. serwis.

A gdybyś chciał się wykręcać tym, że X360 ma polski system to dla porównania powiem, że posiadacze X360 dostali go w 2 lata po premierze

Ale w koncu go dostali.

Czyste czepianie sie "na sile", "bo ja nie mam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to wazne, ze cos robi czy nie? Wazne jest, ze na X360 jest "troche" gier w Naszym ojczystym jezyku i to sie liczy. A ktora firma najbardziej olewa Nasz kraj to wiadomo, producent chlebaczkow... Nie mam tutaj na mysli tylko polonizacji tego czy tamtego,ale tez np. serwis.

Czy ja wiem ? Moim zdaniem to Nintendo najbardziej olewa polaków spośród tych wielkich firm produkujących konsolę ;/

Jak już wcześniej wspomniałem- czemu by nie udostępniać spolszczeń w pss ? Skoro z patchami olewają tych co nie mają internetu (Assassin's Creed i GTA IV) to przecież mogliby nam robić spolszczenia w ten sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irytuje was to , ze wielkie koncerny nas olewaja?

denerwujecie sie tym, ze nie jestesmy na rowni z zachodem na rynku gier komputerowych ?

macie tego dosyc?

przestancie kupowac konsole w austrii, w anglii czy w ju es n ej, a kupujcie w swoim rodowitym kraju.

wtedy zaczna nas doceniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
irytuje was to , ze wielkie koncerny nas olewaja?

denerwujecie sie tym, ze nie jestesmy na rowni z zachodem na rynku gier komputerowych ?

macie tego dosyc?

przestancie kupowac konsole w austrii, w anglii czy w ju es n ej, a kupujcie w swoim rodowitym kraju.

wtedy zaczna nas doceniac.

Wielki mędrzec się odezwał ... Idź na polityka! Na takich jak ty jest duże zapotrzebowanie! CO do mojego tematu to forum jest po to by poznać opinie użytkowników oraz pomóc w razie jakichkolwiek pytań ale nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jestem IV roku politologii marketingu politycznego i kreowania wizerunku wiec kto wie.. kto wie..

a leni nigdy nie tolerowalem i nie toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emsi, twój argument że posiadanie karty płatniczej jest przeszkodą, wydaje mi się w dzisiejszych czasach nie na miejscu. Nie mieszkam od dawna w Polsce ale zdaje się że dostępne są elektroniczne banki np. MBank w których założenie konta (równoznaczne z otrzymaniem karty) jest kilkuminutową formalnością. Przy tak słabym rynku to że PSS daje opcje kupowania w PLN uważam za bardzo przystępne z ich strony. Ja też chętnie pograłbym w gry w języku polskim ale zdaje się że nie ma co się dziwić Sony że takich gier nie chce robić, to im się po prostu nie kalkuje - czy ktoś orientuje się ile gier na PS3 sprzedano w Polsce? Podkreślam w Polsce, nie liczą się przecież gry kupione w innych krajach a używane w Polsce, chyba nie było tego zbyt dużo bo ceny w porównaniu do przeciętnych zarobków są wprost ogromne.

Mam jeszcze pytanie - czy na dzień dzisiejszy jest już jakakolwiek dostępna gra w języku polskim na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie - czy na dzień dzisiejszy jest już jakakolwiek dostępna gra w języku polskim na PS3?

Buzz, AC i są planowane następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już wcześniej wspomniałem- czemu by nie udostępniać spolszczeń w pss ? Skoro z patchami olewają tych co nie mają internetu (Assassin's Creed i GTA IV) to przecież mogliby nam robić spolszczenia w ten sposób...

Właśnie też się nad tym zastanawiam :/ Czemu by nie wrzucić tłumaczenia np. do AC dla tych co już kupili i nie uśmiecha im się kupować po raz drugi? Dałbym 30-40zł za coś takiego!

przestancie kupowac konsole w austrii, w anglii czy w ju es n ej, a kupujcie w swoim rodowitym kraju.

wtedy zaczna nas doceniac.

Kupuje i co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje gry tylko orginalne tylko w Polsce i mysle ze wlasnie dzieki temu widze tego efekty. PC idzie w odstawke ze wzgledu na piractwo ibardzo dobrze. DEAD SPACE po polsku? To cieszy. Moja znajomosc anglika wynika wlasnie z grania. No tak zapomnialem ze teraz nie ucza rosyjskiego w podstawowce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zainwestować pieniądze w nauczanie języka angielskiego niż polonizację gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka angielskiego swoją drogą Ale skoro żyję w Polsce, mówię po polsku, myślę po polsku, czytam po polsku, płacę polskimi złotówkami i czuję się polakiem, to wymagam, aby produkty kupowane w Polsce były w ojczystym języku Czemu w innych krajach mają gry w swoich językach, a my mielibyśmy się uczyć angielskiego, żeby je rozumieć Takim tokiem rozumowania, można powiedzieć, że Polska gra wydana za granicą, powinna być po Polsku; a co niech się uczą polskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Polacy nie chętnie wydają polskie złotówki na konsole. Wystarczy porównać wyniki sprzedaży u nas i np. w Hiszpanii i od razu wiadomo czemu oni mają gry w swoim języku, a my po angielsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wydanie Assasin Creed jest 100% po polski. Głosów udzielaja min. Borys Szyc i Daniel Olbrychski, a gra kosztuje 159pln.szkoda ze nie platyna ale i tak myslę ze warto ja kupić (oczywiście jeśli sie w nie nie grało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos wyzej powiedzial, dopoki sprzedaz konsol u nas nie wzrosnie to nie ma co liczyc na lokalizacjie gier, a jak ta sprzedaz ma wzrosnac skoro najzwyczajniej w swiecie nie oplaca sie tutaj kupowac konsolek (przynajmniej to bylo 4-5 miesiecy temu). ja swoja kupilem w Irlandii i gry tez tam kupuje, dlatego ze sa tansze, dlatego ze moge sobie gre w sklepie wymienic na inna za mala doplata. Ciezko powiedziec zeby w Polsce istnial rozwiniety rynek gier wideo, chociaz jest lepiej niz bylo. Mialem okazje ostatnio rozmawiac z Pania z Sony Polska, powiedziala ze czekaja na sugestie i opinie uzytkownikow, proponuje wysylac maile to Sony PL, z tego co zrozumialem to glownie przez takie "badanie" rynku wprowadzaja rozne rzeczy. Ow Pani nie omieszkala sie pochwalic ze mozna juz placic zlotowkami w PSS (wow!) ale na pytanie kiedy bede mogl zobaczyc rodzimy jezyk powiedziala ze pracuja nad tym...a co za tym idzie pewnie nie predko - obym sie mylil, ale nauczony doswiadczeniem nie spodziewam sie fajerwerkow

Microsoft polonizuje gry bo bierze kase za granie online, wiec m.in. to moze byc powod, czesc tych pieniedzy moga przeznaczyc lokalizacjie, ale to tylko moje domysly, faktem jest to, ze MS jest kilka krokow przed Sony w starciu o polskiego klienta... a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo Polacy nie chętnie wydają polskie złotówki na konsole. Wystarczy porównać wyniki sprzedaży u nas i np. w Hiszpanii i od razu wiadomo czemu oni mają gry w swoim języku, a my po angielsku...

A wydawaliby chętniej, jakby gry na konsole były po polsku, co wiązałoby się również z ich niższą ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wszystko co jest robione, najpierw pojawia się w USA?

Vide - spojżyjcie w mój podpis, nawet Europa tego jesio nie ma, a w USA - już jest... żenua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko trochę miernie to wygląda Niby jest powiązany z kontem PSN, ale nie pokazuje liczby trofeów, ani levelu, nie mówiąc już o ostatnio granych grach

Miejmy nadzieję, że europejski gamercard będzie już wzbogacony o te informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat został poruszony, mnie też to irytuje „dlaczego?” nie ma gier PL na PS3 (mam nadzieje że będą). Przeczytałem te wszystkie wasze posty i widze że jest duże grono osób które chętnie by grało w gry PL. Denerwuja mnie posty typu „a ucz się angielskiego” dobrze to jeden z was napisał że mieszka w polsce, czuje się polakiem i chce grać w gry w języku Polskim. Myślę że dobrym przykładem i próba w grach w języku polskim jest ostatnio wydana gra Buzz! Quiz TV która jest w pełni PL. Gdy ta gra znajdzie duże grono posiadaczy to jestem w 100% pewny że do roku czasu będzie wiele wiecej gier w naszym języku. Gra kosztuje ok. 220zł (wiec stosunkowo dużo) a ludzie i tak kupuja czy w sklepach czy na allegro.pl a to i tak nie ważne skad byle by polska to może SONY przekona się że warto inwestować w gry PL a SONY POLSKA niech się zastanowi i jak naszybciej wydaje XMB i PSS w języku PL. Pozdrawiam!

PS: nie ważne że do XMB nie trzeba znać dobrze angielskiego ważne żeby był po polsku bo mieszkam w polsce! J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×