Skocz do zawartości
SephiroT

Rocksmith 2014

Rekomendowane odpowiedzi

SephiroT, przeglądając PSNProfiles widze, że radzisz sobie bardzo dobrze z trofeami w Rocksmith 2014 ;p. Otwierasz drugą pięćdziesiątkę w Leaderbordzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko kwestia ćwiczenia i samozaparcia.
Wszystko by było szybciej gdybym się nastawił stricte na trofea i bawił się emulowanym basem ;)
...ale tym razem postanowiłem sobie wszystko robić poprawnie i się uczyć a nie traktować jako kolejnej gierki w której trzeba naklepać trofki za wszelką cenę (takie podejście miałem na PS3 i się znudziłem).
Na 100% wbiję platynę ...i może później wrócę do Rocksmith na PS3
Na pewno po wbiciu platynki będzie mi dobrze służył tryb grania sesyjnego (jako metronom, ćwiczenie przebiegów harmonicznych, improwizacjia) i guitarcade do ćwiczenia techniki. ;)

Taka ciekawostka - jak zrobisz score attack na master platynę, to automatycznie trofeum za poprzednie poziomy też wpada.
Wpadły mi dzisiaj 3 na raz.

 

 

SephiroT, przeglądając PSNProfiles widze, że radzisz sobie bardzo dobrze z trofeami w Rocksmith 2014 ;p. Otwierasz drugą pięćdziesiątkę w Leaderbordzie  ;).

 
Już jestem na 25 :P ;)
Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocksmith 2014 z kablem zamówiony :biggrin:. W Sferisie przez Allegro ;).

 

 
Już jestem na 25 :P ;)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akordami mam problem bo ich się muszę w końcu nauczyć. Jedyne 2 trofea które sprawią mi problem. Reszta praktycznie wbita (jutro dokończę bo już cisza nocna).

Wystarczyło kilka dni na basie i szybki cleanup zrobiony.

Stwierdzam jedno - wbijanie trofek na basie to tryb super easy. ;)

Jak się sprężę to będę miał pierwszą platynę w Polsce na PS4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu.

Dla mnie część aranży to nudne "jednostrzałowce" które a'vista zrobiłem na hardzie i masterze - banalne trofki za score attack.

Do tego guitarcade jak sprawdzałem to pomijając mniej strun są jakby wolniejsze, łatwiejsze.

 

Nie mówię że bas jest zły bo dobrze grać na basie trzeba umieć, ale uważam że Rocksmith traktuje bas z taryfą ulgową jeżeli chodzi o trofea ;)

Jak dobrze grasz na elektryku to na basie w Rocksmith sobie świetnie poradzisz.


Aranże aranżami, jak ktoś lubi, ma wenę to znajdzie coś dla siebie i się nauczy fajnych rzeczy ...tylko czy będzie potrafił je zastosować w praktyce? Dla mnie najlepszą funkcją Rocksmith 2014 jest granie sesyjne (improwizacja + ćwiczenie z metronomem) i guitarcade (technika). Tutaj człowiek jest w stanie wiele się nauczyć.

 

 

 

=========================================

 

Platyna wbita - teraz czas na prawdziwą naukę ;) oczywiście nadal z wykorzystaniem Rocksmith. :D

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję platyny ;).

Ja na razie jestem drugi w Polsce w trofeach w PSNProfiles :biggrin:. Troche gra jest mniej popularna na PSNProfiles :).

 

Myśle też, że pierwszy Rocksmith (PS3) jest trudniejszy jeśli chodzi o splatynowanie. W Rocksmith 2014 nie mam tak dużej satysfakcji z trofeum jak w Rocksmith (PS3). Pewnie przez to, że są trochę łatwiejsze ;].

 

Dobra, a ma ktoś jakieś fajne pomysły jak użyć Vity do Rocksmith 2014 (PS4)? :biggrin:. Bo z chęcią pobawił bym się z Vitą wszelkimi pomysłami z Rocksmith 2014 ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...biorąc pod uwagę że PSNProfiles posiada wszystkich graczy/trofea którzy je udostępniają (ustawienia prywatności PSN na PS4) to są ogólnoświatowe statystyki ;)

Nie mam żadnych pomysłów jak użyć PS Vita.

 

W zwykłym Rocksmith tez spokojnie platynkę wbiję tylko odzyskam od kumpla na PS3 ;)

Kilku trofek mi brakuje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że PSNProfiles jest największym portalem związanym z trofeami/statystykami/rankingami ;]. Ale głównie pisałem o samej ilości graczy posiadających Rocksmith 2014 na PS4. Pewnie liczba ta tylko będzie rosła na PSNProfiles ale na razie jest to lekko ponad 1100 graczy ^^. Tak szczerze myśle, że niektórzy gracze już na ten czas mają więcej progresu ode mnie w Polsce, a ja spokojnym tempem jestem drugi w Polsce w PSNProfiles :biggrin: :]. Tak myślę xD.

 

W zwykłym Rocksmith tez spokojnie platynkę wbiję tylko odzyskam od kumpla na PS3 ;)

Kilku trofek mi brakuje. 

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że moego Corta KX5 Rocksmith będzie normalnie wspieral? Odziwo dopiero przyczaiłem tą grę... A to przecież czyste połączenie przyjemnym z pożytecznym... a w dobie gier to chyba cos bardzo fajnego.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-katana-kx5-bkm

I jak jest z tym opóźnieniem? PS4 jeszcze nie mam, ale na normalnie podlaczonej konsoli do telewizora przez HDMI i mormalnym audio z TV będzie jakies opóźnienie? Czy może lepiej z jakimiś sluchawkami? Z tego co pisał SephrioT na PC może być różnie z opóźnieniem,bo chyba jednak wolalbym wersje PC.

Podstawka nie oferuje nic ciekawego wedle mojego uznania jesli chodzi o track listę, ale DLC zmienia troche postać rzeczy :P Rage Against the Machine, Slash, Iron Maiden, Deep Purple... Brakuje mi tylko Guns N Roses i oczywiście Zeppelinow.

Edytowane przez MichalEEEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma nie działać z Twoją gitarą? Z moją działa nawet noname za 200zł z Allegro.

Przecież tam nie ma nic nadzwyczajnego. Każda gitara daje taki sam sygnał. ;) Cała "magia" tkwi w kablu Jack <> USB.

 

Opóźnienie? Ciężka sprawa.

Jeżeli konsola idzie przez amplituner to opóźnienia nie słyszę.

Jeżeli konsola idzie przez słuchawki bezprzewodowe to opóźnienie u mnie jest.

Z samego TV bez spięcia z amplitunerem nie testowałem. 

Słuchawki przewodowe lub wpięte poprzez optyka - opóźnienia nie słysze w partii gitary ale w emulowanym basie już tak.

 

Co wybrać? 

Sam zdecydujesz którą wersję wolisz.

Jeżeli interesują cię custom DLC - wersja PC jest lepsza (nawet jest crack że działa na zwykłym kablu) ale ...jeżeli chcesz poćwiczyć technikę przy giuitarcade to wersja scrackowana na PC tego nie ma bo do tego wymagane jest połączenie z serwerami Steam/Ubi.

Jeżeli kupisz wersję na PC z kablem to nie wiem jak z "doklejeniem" custom DLC.

To czego się nauczyłem do tej pory zawdzięczam głównie guitarcade więc nie wyobrażam sobie bez tego gry. Uważam że jest to genialne podanie prostych i nudnych wprawek i ćwiczeń w formie gier arkadowych. Po prostu genialne!!

 

P.S. kabel jest uniwersalny - nie ważne czy jest do PC, PS'a czy XBOX'a ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten guitarcade? Najwyżej bym gral i na PC i PS4. Na PC zawsze można uruchomić ThePirateBay, a kabel i tak jeden :) dzieki za wyczerpujące info :) Grasz juz cos sensownego na elektryku? Chodzi mi oczywiście ogólnie a nie o Rocksmitha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawę z elektrykiem.

Platyna w Rocksmith to początek nauki.

Guitarcade są to mini gry arkadowe ćwiczące różne techniki.

Między innymi:

Jedziesz autem po skali wymijając przeszkody, strzelasz do zombie akordami, strzelasz od kaczek na rożnych progach, flażoletami zbierasz skarby, bendami wspinasz się po lianach itp. itd. Bardzo pomocne i wyrabiające nawyki. ;)

Świetna sprawa tak samo jak i granie sesyjne:

Wybierasz z jakim składem, w jakim metrum skali i tonacji grasz. Ustawiasz również typ przebiegu harmonicznego. Do ćwiczenia skal i improwizacji idea;na sprawa bo masz i metronom i wirtualny zespół który wedle ustawień albo gra sobie na przykład standardową bluesową 12stkę albo zmienia funkcje jak potłuczony i trzeba się łapać. 

Opcja powtarzania utworu (wybranych fragmentów) na różne sposoby też jest niczego sobie. Można się nauczyć konkretnych aranży i pokazuje nam ładnie co jest grane przez jaką gitarę - otwiera oczy na podziały i możliwości gitarzysty na różnym poziomie zaawansowania  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawę z elektrykiem.

Platyna w Rocksmith to początek nauki.

Guitarcade są to mini gry arkadowe ćwiczące różne techniki.

Między innymi:

Jedziesz autem po skali wymijając przeszkody, strzelasz do zombie akordami, strzelasz od kaczek na rożnych progach, flażoletami zbierasz skarby, bendami wspinasz się po lianach itp. itd. Bardzo pomocne i wyrabiające nawyki. ;)

Świetna sprawa tak samo jak i granie sesyjne:

Wybierasz z jakim składem, w jakim metrum skali i tonacji grasz. Ustawiasz również typ przebiegu harmonicznego. Do ćwiczenia skal i improwizacji idea;na sprawa bo masz i metronom i wirtualny zespół który wedle ustawień albo gra sobie na przykład standardową bluesową 12stkę albo zmienia funkcje jak potłuczony i trzeba się łapać.

Opcja powtarzania utworu (wybranych fragmentów) na różne sposoby też jest niczego sobie. Można się nauczyć konkretnych aranży i pokazuje nam ładnie co jest grane przez jaką gitarę - otwiera oczy na podziały i możliwości gitarzysty na różnym poziomie zaawansowania ;)

Oglądam właśnie filmy z guitarcade i super sprawa. Wiesz gdzie mogę znalezc listę DLC i jakie tracki zawiera poszczególny dodatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocksmith zakupiony :)

Squier Stratocaster już czeka :) 

Zobaczymy czy dam rade sie nauczyc grac na samej "grze w grę"  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kabel z zestawu na ps3 nada się na ps4 ?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez 2010cobra25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 2 miesiace temu ostatni raz gralem, dzisiaj włączam grę, gitara byla caly czas podłączona, włączam grę i co, gitara nie działa, podłączenie między konsolą a gitarą jest bo wyciągałem i wkłądałem ten kabel usb i znikał ten komunikat... Jak mocniej szarpnę strunę to w menu głownym coś tam lekko słychać ale ledwo co, dostroić gitary nie mogę. Resetowałem konsolę, resetowałem grę, przedmuchiwałem usb i wtyk w gitarze, pokrętła na gitarze są powłączane, nic to nie daje. 

 

 

 

Teraz niby działa albo bardzo mocno muszę struny szarpać zęby w ogole cos nastroic... kaplica :/ 

Edytowane przez PlastikowySmalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz przetworniki w pierwszą albo trzecia pozycję i sprawdź jeszcze raz poty czy się przekręcić na pewno. A jak nie zadziała to zobacz czy w opcjach możesz zmienić głośność gitary albo wejścia dźwięku.

Przełącz przetworniki w pierwszą albo trzecia pozycję i sprawdź jeszcze raz poty czy się przekręcić na pewno. A jak nie zadziała to zobacz czy w opcjach możesz zmienić głośność gitary albo wejścia dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kabel z zestawu na ps3 nada się na ps4 ?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Tak, kabel jest uniwersalny czy to z PC, PS4, PS4 czy z XBOX'ów.

 

Wydaje mi się że bateria w przetworniku sie wyczerpała ...

Wszystko na to wskazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w czym może być proble jeżeli podłączam kabel do gitary nie dotykam żadnych strun a słychać trzeszczenie . Łapie za gryf trzeszczenie ustaje , próbowałem na dwóch kablach i jest to samo. Dodam że po podłączeniu gitary do pieca nic takiego nie występuje .

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drganie strun/słabe ekranowanie/elektryka itp. itd.

Na "taniej" gitarze z allegro tez to miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie coś z tym zrobić domowym sposobem laika ? Czy tylko lutnik ? Gitara to Epiphone junior

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×