Skocz do zawartości
SephiroT

Rocksmith 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w PS Store pojawił się Rocksmith 2014 na PS4.

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-pl/games/rocksmith-2014-edition/cid=EP0001-CUSA00745_00-ROCKSMITH2014PS4

 

Dla tych co gry nie znają (o ule można to nazwać grą) - podpina się prawdziwą gitarę elektryczną specjalnym kablem pod konsolę i gra.

Coś jak Guitar Hero tylko że z prawdziwym instrumentem. 

 

Wersja pudełkowa też już jest w sklepach.

Wersja pudełkowa (tańsza) zawiera kabel. Cyfrowa (droższa) jest bez kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że kabel jest konieczny:) To specjalny rodzaj kabla USB --> jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę na pewno prędzej czy później zakupię.

...poczekam aż konkretnie stanieje i wtedy nabędę. ...a najlepiej wersję bez kabla lub jeżeli wyjdzie to bundle z Gibsonem. Moja tania gitara z allegro nie jest zła na początek ale pewnych rzeczy do platyny już na niej nie wygram (wyższe progi troszkę nie stroją).

 

Niestety widzę że dodatki nie są cross buy. ...dobrze że nie inwestowałem w Rocksmith na PS3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również założyłem taki temat prawie równo z zapowiedzią, czyli dość dawno ale pewnie temat nie przeszedł przez moderację :P ^^.

 

Kilka info ode mnie :) :

premiera w USA - 05/11/2014,

premiera w Polsce (albo i Europie ale nie jestem pewien ;)) - 06/11/2014.

Wszystkie poprzednie utwory DLC z Rocksmith(PS3) czy Rocksmith 2014(PS3) będą działać odpowiednio z Rocksmith 2014(PS4) - jeśli się mylę proszę mnie poprawić, ale wydaję mi się, że tak będzie :].

 

Polecam też aktualnie, oficjalny kanał Rocksmith na Twitchu. Jak na razie codziennie (od dwóch dni :)) w godzinach wczesno wieczornych jest nadawny stream z gry z Zack'iem Cooper (pracownik Ubisoftu, osobiście kojarzę tego pana z Splinter Cell'em - ale dziś podczas streamu zrozumiałem, iż otrzymał awans :biggrin: i teraz pełni funkcję 'Community Developer' :). Ale sądzę, że najważniejszym smaczkiem będą giveaway'e, które są rozdawane w minikonkursach na kanale. Dziś między innymi do wygrania był DLC Pack 'The Black Keys' na PS3 czy sam Rocksmith 2014(PS4) w cyfrowej dystrybucji :biggrin:. Wziąłem udział ale nie udało się xD - będę próbował w inne dni ;D.

Wspomniano również o darmowym DLC, który prawdopodobnie będzie w grudniu, z utworami Jimi'ego Hendrix, jednak zrozumiałem, że będzie to czasowa darmowa dostępność i tylko bezpośrednio do pobrania w grze, bez pośrednictwa na przykład PS Store :). Wspomniano również, że nie będzie jakiś ekskluzywnych DLC dla danej platformy, wszystkie DLC będą dostępnę na wszystkich platformach :).

A tak poza tymi informacji to przedstawiana jest sama gra i też gra na gitarze Zack'a :).

Link do Twitcha: http://www.twitch.tv/rocksmithgame/profile.

Jak ktoś coś wygra, pisać ;D.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś z was może dać znać jak wersja na PS4 radzi sobie z opóźnieniem? Dzięki, Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt nie ma wersji na PS4.

Ja właśnie liczę na to że przy takim sprzęcie opóźnienia nie będzie (bardzo irytujące w PS3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś z was może dać znać jak wersja na PS4 radzi sobie z opóźnieniem? Dzięki, Pzdr.

 

Jeśli chodzi o opóźnienie to odwołam się znowu do informacji z streamów z Twitch'a. Według informacji z streamu opóźnienie w głównej mierze spowodowane jest danym TV, inny TV może mieć inne opóźnienie, zaś sam Rocksmith ma mniejszy wpływ na to, jednak zrozumiałem też, że deweloperzy gry prawie maksymalnie zoptymalizowali samą grę pod tym względem :).

 

 

Jednak osobiście gram jeszcze na pierwszym Rocksmith'ie i nie doświadczam opóźnień :] - albo są tak małe, że nie widzę różnicy :). Więc myśle, że jeśli nie będzie się na przymus szukało tych opóźnień nie trzeba się tym przejmować za bardzo ;]. Trzeba dawać Rocka jeaa :biggrin:. Peace ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna. Z wykształcenia jestem muzykiem więc mam trochę inne podejście do tego tytułu. Szczerze polecam. Bardzo fajnie skracają teorię muzyki do minimum i obchodzą pewne rzeczy "na około" na które prędzej czy później sam wpadniesz. Moje dłuższe posty na temat tej gry są w dziale PS3.

...i żeby nie było, teoria teorią ale wcześniej nie dotykałem gitary bo miałem inne zabawki jak skrzypce, fortepian czy klarnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo gitara nadal leży w szafie i się kurzy, może będzie okazja żeby coś z siedzenia przed konsolą więcej wyciągnąć.

Jak wygląda sprawa z dźwiękiem, czy mamy jakąś przejściówkę że jeden kabel do konsoli drugi do wzmacniacza czy wszystko z telewizora leci?

Jeśli druga opcja to jak to brzmi?

 

Jak z opóźnieniami, bo niektórzy piszą że dramat inny że prawie w cale ich nie odczuwają?

 

@seph

Bierzesz wersję na PS4 czy to jest dokładnie to samo co na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shemaforash,

 

Kabel jest specjalny "real tone cable" - USB <> Jack - koszt samego kabla to około 80zł na Allegro - koszt gry na PS3 z kablem to też około 80-90zł więc nie opłaca się brać cyfrowej wersji jak nie masz kabla. Poza tym wersja pudełkowa jest tańsza i ma kabel. 

Wzmacniacza się nie używa - gitara idzie bezpośrednio do konsoli.

Opóźnienia delikatne były w PS3 - nie wiem jak przy PS4 bo gry jeszcze nie mam i na razie mam inne wydatki, ale prędzej czy później kupię. 

 

Co do zawartości to nie wiem co jest w środku. Będę miał później czas to przekopię internety i poszukam. 


W grze masz masę brzmień predefiniowanych oraz możesz sobie samemu tworzyć wedle uznania i przypisywać do przycisków na padzie.

Poza pierwszymi trofkami, każde późniejsze trofeum oznacza jakiś tam konkretny krok do przodu w nauce gry na gitarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze opoznienie to nie wina konsoli a raczej sprzetu na którym dzwiek jest puszczany.
Doskonałym przykładem jest Singstar. 
Na TV nie mogłem dojsc do ładu z opóźnieniem ale wystarczyło podłączyć konsole do ampli i wszystkie problemy zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FreshPrince,

 

Grałeś kiedykolwiek w Rocksmith?

Gitara jest podłączona bezpośrednio kablem do konsoli.

Wersja PC opóźnienia nie ma a wersja na PS3 już je ma (na tym samym sprzęcie). 

Konsola nie wyrabiała z przetwarzaniem na bieżąco dźwięku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ps4 zalecane jest wyjście optyczne dla audio. Opóźnienia hdmi nadal występują.

Edytowane przez Kokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC z Jimi Hendrix dostępne za darmo w ramach gry do 1/31/15 ;).

(info z Facebooka) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie.

Najtaniej wychodzi pudełko z kablem.

Kabel możesz później sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma wersję na PC ze steama z promocji za parę groszy a nie ma kabla? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam decyduj czy chcesz trofea czy nie :P

Ja jak kupie to jedynie dla lepszej płynności i braku opóźnienia na PS4 bo na PS3 jest średnio. 

Wersja na PC mnie nie interesuje chociaż mógłbym ściągnąć wersję ze wszystkimi oficjalnymi i custom DLC. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda na PS4 bo gry nie posiadam. Na PS3 przy konsoli puszczonej przez amplituner (hdmi) opóźnienie było jakby mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda na PS4 bo gry nie posiadam. Na PS3 przy konsoli puszczonej przez amplituner (hdmi) opóźnienie było jakby mniejsze.

Mam wrażenie ze Ampli nie przetwarza tak dźwięku jak TV.

Przetestowałem to na przykładzie Singstara. 

Ja czekam na gitarkę bo zamówiłem u żonki na gwiazdke :)

potem zakupie Rocksmith i ogien! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×