Skocz do zawartości
Xedron101

PlayStation NOW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnoście PlayStation NOW.

Czym to wogóle jest i jak to ma wygladać w praktyce bo czytałem że bedzie to tak jakby ''konsola razem z grami w chmurze'' sprzedawana razem z telewizorami samsung (wraz z padem? czy jak?).

To znaczy ze fizyczne konsole takie jak PS3 i PS4 znikną?

Nie wyobrażam sobie takiego czegoś :/ uwielbiam grać na padzie i uwelbiam konsole  i nie chce stracić mozliwośći grania na nich względem jakiejś chmuro-dyskowej niefizycznej wersju zainstalowanej na telewizorze :sad:

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat do rozmow: http://www.ps3site.pl/forum/topic/79466-playstation-now/

Szukajka nie gryzie a i poczytac mozna.

 

W skrocie PSNow to usluga streamingu gier - czyli tak chmura gdzies tam zdalnie gra jest odpalona a ty mozesz sie podlaczyc i skorzystac, grasz na wlasnym koncie. Sony kupilo GaiKai ktore to bylo w fazie beta ze swoim projektem.

Usluga funkcjonuje narazie w  US - do europy dotrze z duzym opoznieniem.

Usluga bedzie dostepna z poziomu konsoli PS4 jesli chcesz zagrac w  starsze tytuly z PS3 a nigdy nie miales konsoli, bedzie takze dostepna w TV sony oraz Samsunga.

W TV bedzie to zapewne oprogramowanie ktore bedzie odpowiadac za polaczenie i komunikacje a Tobie zeby pograc wystarczy tylko pad.

 

nie jest to pierwsza tego typu proba wczesniej bylo OnLive ale niestety mimo promocji, nie podolali i zmienili nieco profil dzialalnosci.

 

Uslugi steamingowe maja do siebie to ze trzeba miec stabilne łącze nie chodzi o szybkosc a o to by ta nie spadala ponizej pewnej wartosci bo inaczej to nie granie to strata czasu i nerwow (korzystalem z onlive w 2 roznych lokacjach i widzialem drastyczne roznice).

 

Wszystko jest w tym wypadku kwestia ceny. Na OnLive stosunkowo duzo bylo promocji i mozna bylo wyrwac tytuly po 5$, abonament miesieczy to 10$ z dostepem do wtedy ponad 100 gier (w tym duzej ilosci popierdolek) - ale to dane z 2011r.

 

Rozumiem czemu taki pomysl moze podobac sie Sony, ale rozumiem tez czemu gracze moga miec obawy. Niestety nie jestem zwolennikiem ani cyfrakow ani uslug abonamentowych. Ale mimo iz wole pudelka  to jednak sporo moich gier to pozycje z PS+ (na 2 lata abonementu jestem zadowolony) oraz wlasnie cyfrakow z promocji po dwadziescia pare pln.

 

Niestety do streamingu podchodze z duzo wieksza doza sceptycyzmu, jak i wielu innych graczy. Mysle ze jesli pomysl nie chwyci na mega skale pozwalajaca  Sony zaryzykowac zachmurzona rewolucje to raczej bedzie ciekawostka i opcja dla osob ktore graja sporadycznie (wychodzacych z zalozenia: bo skoro mam TV z PS Now to moze wyproboje).

 

Wiec sadze ze sprzet fizyczny nie zniknie zbyt szybko podobnie jak i dystrybucja pudelkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×