Skocz do zawartości
ProCurator

Hotline Miami 2: Wrong Number

Rekomendowane odpowiedziDJhgjP1.png


 

 
Trofea: 29 (vUrhg9o.png 1,trophy_gold.png 6,fWrJiQM.png 8,jeNj5px.png 14)
Trudność: 7/10
Czas potrzebny do zdobycia platyny: w zależności od umiejętności gracza.
Najtrudniejsze trofea: 0-800-POMOC, 0-800-JASNA CHOLERA, 
Ilość ukończeń gry: 2 (raz na normal mode, raz na hardmode)
Misji w grze: 6 rozdziałów/aktów, każdy z 4 misjami/scenami (łącznie 22 sceny) + scena bonusowa + wprowadzenie i zakończenie.

WtmmcID.png

W poradniku, kliknij na obraz (LPM) aby wyświetlić go w pełnej rozdzielczości.
 
Peun3tK.png

TROFEOHOLIK / TROPHY ADDICT
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz zdobyć wszystkie pozostałe.

 
zI7746W.png

0-800-POZAMIATANE / 1-800-CLEARED
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć grę.

 
tOp8amD.png

0-800-POMOC / 1-800-GETHELP
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć grę na trudnym poziome trudności.
 
Tryb "HARDMODE" odblokowuje się po pierwszym przejściu gry w trybie normalnym.

 
vKar8Ux.png

0-800-JASNA CHOLERA / 1-800-GODDAMN
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć wszystkie dostępne misje/sceny w trybie normalnym z oceną A+ (NORMAL MODE).
 
Zazwyczaj aby dostać ocenę A+ misje trzeba ukończyć w jak najszybszym czasie i zdobywając jak największe combo na przeciwnikach. Ciężko jest mi doradzić coś więcej tak ogólnie.

 
NO7YqUI.png

ODPADY NUKLEARNE / NUCLEAR WASTE
 
To trofeum da się zdobyć tylko w trakcie wykonywania misji "2nd Scene: HOMICIDE" z aktu pierwszego (Act 1). Jest tam 5 tekturowych stojaków które musisz przewrócić na ziemie poprzez uderzenie ich lub strzelenie w nie (trzy z nich są na parterze, a dwa pozostałe na pierwszym piętrze). Trofeum dostajemy tuż po przewróceniu ostatniego stojaka. Poniżej screenshot'y przedstawiające miejsca znajdowania się danych tekturowych stojaków.
 
OPIS SZCZEGÓŁOWY:
 
nucleaeye.jpg

 
DZ1hSBs.png

FANTASTYCZNIE! / FANTASTIC!
 
To jedno z najłatwiejszych trofeów bo wbija się praktycznie samo w trakcie przechodzenia gry, a dokładniej po tym jak uzyskamy dostęp do wszystkich postaci w maskach, tak zwanych "fanów".
 
Lista misji w których gramy fanatykami:
 
BlAIEBE.png

 
4WFrHiD.png

TO JEST MOJA GIWERA, TO MOJA BROŃ... / THESE ARE MY RIFLES, THESE ARE MY GUNS...
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne bronie żołnierza. Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną broń przy przechodzeniu misji z żołnierzem. Gdy jedną broń odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną.
 
Lista misji w których gramy żołnierzem:
 
TpB8z1j.png
 
Lista wszystkich broni które można odblokować u żołnierza:
 
IEQYajk.png

 
ArWtymN.png

ZAKLINACZ WĘŻY / SNAKE CHARMER
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne maski Jake'a. Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną maskę przy przechodzeniu misji z Jake'iem. Gdy jedną maskę odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną.
 
Lista misji w których gramy Jake'iem:
 
T6gmkal.png
 
Lista wszystkich masek które możemy odblokować u Jake'a:
 
M2LyV57.png

 
I97YmNe.png

TWOJA SPUŚCIZNA / WHAT YOU LEAVE FOR YOUR SONS
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne "techniki syna".  Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną "technikę syna" przy przechodzeniu misji z Bossem Mafii / Synem (The Son). Gdy jedną technikę odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną. 
 
Lista misji w których możemy zdobyć trofeum:
 
PM5y9Sq.png
 
Lista wszystkich "technik syna" które można odblokować u Bossa Mafii / Syna (The Son):
 
63bFXgh.png

 
8HHC63X.png

FANATYK / FANATIC
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne maski fanatyków. Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną maskę przy przechodzeniu misji z fanatykami. Gdy jedną maskę odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną.
 
Jeżeli posiadasz wszystkie maski fanatyków a nadal nie zdobyłeś trofeum, to wystarczy ponownie zagrać pierwszą misje "1st Scene: DOWN UNDER" (Act One) używając po kolei każdej maski. Po wykonaniu tej czynności powinniśmy zdobyć trofeum.
 
Lista misji w których gramy fanatykami:
 
BlAIEBE.png
 
Lista wszystkich masek które możemy odblokować u fanatyków:
 
q0HyWbw.png

 
LXZEBAp.png

SPRAWY RODZINNE / FAMILY BUSINESS
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne "techniki syna".  Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną "technikę syna" przy przechodzeniu misji z Bossem Mafii / Synem (The Son). Gdy jedną technikę odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną.
 
Jeżeli posiadasz wszystkie techniki syna a nadal nie zdobyłeś trofeum, to wystarczy ponownie zagrać jedną z dwóch niżej podanych używając po kolei każdej techniki syna. Po wykonaniu tej czynności powinniśmy zdobyć trofeum.
 
Lista misji w których możemy zdobyć trofeum:
 
PM5y9Sq.png
 
Lista wszystkich "technik syna" które można odblokować u Bossa Mafii / Syna (The Son):
 
63bFXgh.png

 
qTaRZDZ.png

WĘŻE W KIESZENIACH / SNAKES ON A HEAD
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz odblokować wszystkie dostępne maski Jake'a. Aby to zrobić trzeba za każdym razem wybrać inną maskę przy przechodzeniu misji z Jake'iem. Gdy jedną maskę odblokujesz w następnej misji grasz z nią aby odblokować następną. 
 
Jeżeli posiadasz wszystkie powyższe maski a nadal nie zdobyłeś trofeum, to wystarczy ponownie zagrać jedną z poniższych misji używając po kolei każdej maski. Po wykonaniu tej czynności powinniśmy zdobyć trofeum.
 
Lista misji w których gramy Jake'iem:
 
T6gmkal.png
 
Lista wszystkich masek które możemy odblokować u Jake'a:
 
M2LyV57.png

 
VUsiN1x.png

NIE DAJ SIE WKURZYĆ / DON'T LET ANGER GET THE BEST OF YOU
 
Do zdobycia trofeum potrzebujemy odblokować w grze bonusowy kontent w postaci misji "THE ABYSS" . Jak to zrobić opisane zostało przy trofeum "SPÓJRZ GŁĘBI W OCZY".
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz przejść wszystkie misje z pisarzem (Evan Wright) nie zabijając żadnego przeciwnika. Jest to łatwe do zdobycia złote trofeum, gdyż postać pisarza nie zabija przeciwników w przypadku uderzenia ich bronią białą, a gdy próbujemy wziąć do ręki broń palną, Evan opróżnia ją z amunicji i wyrzuca, po czym nie chcę wziąć z powrotem.
 
Lista misji w których gramy pisarzem (Evan Wright):
 
0egjAI4.png
 
Opis szczegółowy:
 
Na początek weźmiemy misję "5th Scene: FIRST TRIAL" (Act Two: Rising). 
 
Pierwszego przeciwnika nie da się nie zabić, Evan zabija go po czym próbuje go nadaremnie reanimować. Od tej pory musimy jednak uważać by krew nie pojawiła się na naszych rękach, bo w innym przypadku będziemy musieli restartować misje. 
 
W dalszym etapie najłatwiej jest zabrać kij baseballowy lub inną broń białą od przeciwnika i nokautować nią pozostałych wrogów. Musimy jednak uważać by w przypadku gdy np. przewrócimy wroga drzwiami i chcemy go dobić, nie wcisnąć przycisku do ataku więcej niż dwa razy, bo poskutkuje to jego zabiciem.
 
Pierwsze piętro nie różni się niczym od parteru, jednak warto wiedzieć że nie musimy nokautować wszystkich przeciwników by scena dobiegła końca. Wystarczy albowiem wejść do pokoju z sauną w której siedzi Petrov i włączy się animacja rozmowy po której misja się zakończy.
 
Opis postępowania przy misji "13th Scene: SUBWAY" (Act Four: Falling) i sceny bonusowej "THE ABYSS" jest taki sam jak powyżej. Czyli, zabieramy od najbliższego przeciwnika broń białą jak np. rurka i nokautujemy nią pozostałych wrogów.
 
Przy okazji robienia misji "SUBWAY" warto również wykonać czynności potrzebne do zdobycia trofeum "MARTWA CISZA".

 
XwnAU1n.png

WYDANIE SPECJALNE! DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO Z GAZET! / EXTRA! EXTRA! READ ALL ABOUT IT!
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz znaleźć i przeczytać wszystkie (co robimy przyciskiem odpowiedzialnym za podnoszenie). Gazety znajdują się w przerywnikach filmowych przed misją (tak zwane Intro) i po misji (tak zwane outro). Gdy więc przed rozpoczęciem misji, wyświetla nam się opcja pominięcia Intro ("Skip Intro") wciskamy żeby tego nie robiło. Poniżej znajdziemy listę scen w których znajdziemy gazety.
 
Lista misji w których znajdziemy gazety:
 
f0Z7hKJ.png
 
OPIS SZCZEGÓŁOWY:
 

 
migljKo.png

A BOX FULL OF SHARP OBJECTS / A BOX FULL OF SHARP OBJECTS
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz użyć każdej broni jaka występuje w grze chociaż raz. Poniżej znajduję się lista wszystkich broni dostępnych w grze i spis misji w których możemy je znaleźć.
 
Lista wszystkich dostępnych w grze broni:
 
listabtxt.png

 
AvirgcD.png

NIC NA SIŁĘ / PERCUSSIVE MAINTENANCE
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz zniszczyć 100 urządzeń elektronicznych. Urządzenia elektryczne czyli wszystkie radia, telewizory, komputery itd. Najłatwiej wykonać to będzie w misji "22th Scene: BLOOD MONEY (Act Six: Catastrophe)", gdzie na 2 drugim piętrze jest kilka pokoi wypełnionych komputerami. Wystarczy więc w kółko niszczyć komputery i ginąć dopóki nie zdobędziemy trofeum.

 
HDz94yS.png

KARMA / KARMA
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz zginać co najmniej 1000 raz. Wydaje mi się że akurat z tym trofeum nie powinno być problemów ;]

 
IyuzCZb.png

LUDOBÓJSTWO / GENOCIDE
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz zabić 50.000 przeciwników. Bardzo dobrą misją do "farmienia" tego trofeum jest scena "17th Scene: FIRST BLOOD (Act Five: Intermission)" w trybie "HARDMODE". Na samym początku, tuż po wejściu do budynku naciera tam na nas ponad 10 przeciwników. Dzieje się tam wszystko na tyle szybko że przy odpowiedniej wprawie można zabijać 150 wrogów na minutę. Wystarczy więc w kółko ich zabijać i ginąć do momentu zdobycia trofeum.

 
cKYHgi0.png

OSŁANIAM CIĘ / GOT YOUR BACK
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz zabić dwóch przeciwników używając pistoletu w trakcie dobijania wroga piłą mechaniczną (maska "ALEX & ASH"). Możemy to zrobić tylko i wyłącznie używając maski "ALEX & ASH", ponieważ tylko wtedy chodzimy dwoma postaciami na raz, jedną z piłą mechaniczną, drugą z pistoletem.
 
Możemy to wykonać w każdej misji w której gramy fanatykami. Jednymi z lepszych są sceny "8th Scene: EXECUTION (Act Two: RISING)" i '12th Scene: DEATH WISH" (Act Three: CLIMAX)". Mamy tam wiele okazji w których możemy przewrócić przeciwnika, dokonać jego egzekucji przy użyciu piły mechanicznej i w trakcie gdy trwa animacja, zabić dwóch innych wrogów z pistoletu.
 
Lista misji w których gramy fanatykami:
 
BlAIEBE.png

 
MW1hfRg.png

TRZYMAJ SIĘ SCENARIUSZA / FOLLOW THE SCRIPT
 
To trofeum da się zdobyć tylko i wyłącznie we wprowadzeniu ("MIDNIGHT ANIMAL"). Aby je zdobyć musimy wykonywać dokładnie, kropka w kropkę wszystkie wyświetlane na ekranie polecenia. Kiedy na ekranie jest napisane "Użyj danego przycisku do rozglądania", rozglądamy się używając podanego przycisku, a kiedy jest napisane "Użyj danego przycisku by podnieść przedmiot", podnosimy przedmiot używając danego przycisku i tak dalej... i tak dalej...
 
Kiedy już wykonamy wszystkie polecenia jakie się wyświetlały na ekranie otrzymujemy trofeum za "trzymanie się scenariusza" ;]

 
24OimGm.png

ASSASSIN'S CRED / ASSASSIN'S CRED
 
To trofeum można zdobyć tylko w misji "7th Scene: NO MERCY (Act Two: RISING)",w której to na początku dostajemy pistolet z tłumikiem, którym później musimy zabić wszystkich przeciwników znajdujących się na parterze budynku. Brzmi prosto jednak w rzeczywistości może sprawić problemy, ponieważ na parterze jest 12 przeciwników, a ty masz tylko 12 nabojów w pistolecie. Wychodzi więc na to że aby zdobyć trofeum nie możesz ani razu chybić, jeden nabój musi oznaczać jedno zabicie. Najłatwiej więc w tej sytuacji będzie użyć automatycznego celowania i w bezpieczny sposób eliminować po kolei każdego przeciwnika.
 
assassinsc.png

 
d4od9rm.png

MARTWA CISZA / DEAD SILENT
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć misje "13th Scene: SUBWAY (Act Four: FALLING)" pozostając nie zauważonym przez boss'a gangu. Boss znajduje się na drugim piętrze metra (licząc od dołu, początek jako parter). Kiedy nas zauważa zaczyna stukać kijem hockey'owym (słychać dźwięk stukania, jakby o rurę) przywołując tym samym część przeciwników aby Cię zaatakowali. Jak najłatwiej przejść misje bez skierowania na siebie wzroku boss'a opisane jest poniżej:
 
Wizerunek boss'a gangu:
 
DpwjWXF.jpg
 
OPIS SZCZEGÓŁOWY:
 
Najłatwiejszym sposobem jest po prostu schować się za wskazaną ścianą, gdzie przeciwnicy sami do ciebie podchodzą (w tym i boss) i można ich łatwo wyeliminować (jak na poniższych screenshot'ach).
 
deadsilent.png
 
Po zabiciu boss'a gangu wystarczy zabić wszystkich pozostałych przeciwników, ukończyć misję i zdobywamy trofeum.

 
U2o19fU.png

PRZYCHODZĘ W POKOJU! / I'M COMING IN AND I'M UNARMED!
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć misje "2nd Scene: HOMICIDE (Act One: EXPOSITION)" używając tylko i wyłącznie broni białej, bez użycia broni palnej. Wystarczy więc zabrać pierwszemu, lepszemu przeciwnikowi kij baseball'owy czy inną broń białą jaką będzie posiadał i wybijać nią pozostałych przeciwników aż do końca misji.
 
Trofeum jest na tyle proste do zdobycia, że wydaje mi się, że nie potrzeba tutaj nic więcej dodawać.

 
2vKhxfO.png

SPÓJRZ GŁĘBI W OCZY / STARE INTO THE ABYSS
 
Dodatkowo po zdobyciu tego trofeum odblokowujemy w grze bonusowy kontent w postaci misji "THE ABYSS"
 
To trofeum można zdobyć tylko w misji "15th Scene: WITHDRAWAL (Act Four: FALLING)". Żeby je zdobyć nie możemy zginać ani razu będąc na drugim piętrze w misji (możemy zginąć na parterze i 1 piętrze). Jeżeli nam się to uda poznamy inne zakończenie misji, po którym to, gdy załaduje się następna scena, na stole będzie leżała dyskietka, po której wzięciu dostaniemy trofeum i odblokujemy dodatkowy kontent w postaci misji "THE ABYSS".
 
OPIS SZCZEGÓŁOWY:
 
Poczynając więc od początku, w misji "WITHDRAWAL", możemy zginąć na początku, na parterze ...
 
w1lDRd1.jpg
 
... na pierwszym piętrze ...
 
h4a51j7.jpg
 
... lecz nie możemy zginąć na drugim piętrze:
 
Wn1Vfr9.jpg
 
Ponieważ gdy to zrobimy misja zakończy się w ten sposób iż zostaniemy zaciągnięci do pokoju, w którym to później dobije nas jeden z mafiozów. Natomiast na stole po załadowaniu następnej misji nie zobaczymy dyskietki.
 
withdrawal.png
 
Gdy już więc uda nam się przejść drugie piętro nie ginąć, naszym oczom ukażę się inne zakończenie misji. Wychodząc z budynku zauważymy ciężarówkę w której czeka na nas facet z którym wcześniej rozmawialiśmy i mówi żebyście pojechali gdzieś pogadać. Po czym zobaczymy ekran podliczania punktów ...
 
withdrzyz.png
 
Po ekranie podliczania punktów, zobaczymy Jake'a siedzącego na krześle i tutaj ważne - możemy już w tym momencie, o ile będziemy wystarczająco szybcy wziąć dyskietkę która leży na stole. Jednak, kompletnie nic się nie stanie gdy jej w tym momencie nie weźmiemy, ponieważ można ją równie dobrze wziąć po załadowaniu intro z następnej misji.
 
withdrava.png

 
nfJxFkO.png

BAR ZNISZCZONYCH BOHATERÓW / THE BAR OF BROKEN HEROES
 
To trofeum można zdobyć tylko w misji "13th Scene: SUBWAY (Act Four: FALLING)". Aby je zdobyć, tuż po załadowaniu intro musimy podnieść słuchawkę telefonu pomimo iż nie jest to jedno z poleceń na ekranie. Po wykonaniu tej czynności dowiemy się że Evan Wright ma na skrzynce odbiorczej jedną nową wiadomość od osoby która posiada informacje, których pisarz poszukuje do swojej książki. Osoba mówi żeby Evan spotkał się z nią w danym barze.
 
W dalszym etapie musimy po prostu przejść misje i gdy już to zrobimy, tuż po ekranie podliczania punktów, znajdziemy się przed barem (w tym momencie dostajemy trofeum).
 
OPIS SZCZEGÓŁOWY:
 
barofbroke.png

 
4sGJ0FV.png

COMBO POCZĄTKUJĄCY / COMBO BEGINNER
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz wykonać pięciokrotne combo na przeciwnikach (5x COMBO). Jak to zrobić najłatwiej zostało opisane przy trofeum "BÓG COMBO".

 
Aixc3YD.png

COMBO ŚREDNIO ZAAWANSOWANY / COMBO INTERMEDIATE
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz wykonać pięciokrotne combo na przeciwnikach (5x COMBO). Jak to zrobić najłatwiej zostało opisane przy trofeum "BÓG COMBO".

 
q4XcUHX.png

MISTRZ COMBO / COMBO MASTER
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz wykonać piętnastokrotne combo na przeciwnikach (15x COMBO). Jak to zrobić najłatwiej zostało opisane przy trofeum "BÓG COMBO".

 
7KgICdS.png

BÓG COMBO / COMBO GOD
 
Aby zdobyć to trofeum, musisz wykonać dwudziestokrotne combo na przeciwnikach (20x COMBO). 
 
Przy odpowiedniej wprawie takie combo można zdobyć w prawie każdej misji i to na wiele sposobów. Osobiście dokonałem tego w misji "12th Scene: DEATH WISH (Act Three: CLIMAX)". Ową misje rozpoczynamy z maską "MARK", czyli posiadamy podwójne MP5, dzięki temu nie musimy się za bardzo martwić o to że zabraknie nam amunicji. Umiejscowienie pokoi i rozmieszczenie przeciwników jest na tyle przyjazne że wystarczy parę prób by zapamiętać gdzie i dokąd iść, zabijając przy tym jak największą ilość wrogów i nie tracąc combo.
 
20xcombo.png

 
Uwagi względem poradnika proszę kierować poprzez wiadomości PM.
Autorem poradnika jest Damian Dąbrowski znany również jako "ProCurator" / "ProExCurator". Proszę nie kopiować poradnika bez wiedzy autora.
Duża część grafik i nazw została zaczerpnięta z gry Hotline Miami 2: Wrong Number której twórcami są Dennaton Games (Devolver Digital wydawca).
Wszystkie grafiki zostały edytowane lub całkowicie stworzone przez Damiana Dąbrowskiego znanego również jako "ProCurator" / "ProExCurator".

fgQPxbT.png


Mini logo rozpoznawcze Damiana Dąbrowskiego

 

Edytowane przez ProCurator
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, poradnik :D

Jak Ci się będzie chciało to tekst możesz wyrzucić poza spoilery, a zostawić w nich tylko grafiki i materiały wideo.

Wtedy to czytelniej wygląda i nie trzeba klikać non-stop :)

 

Mimo wszystko dzięki za poradnik :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wato dodać że co do zbugowanych trofeow,to jest na to rada:

 

Update to fix a glitch: As of now when you are at the main menu please go to option and turn OFF the cross-save function. This is to obtain A BOX FULL OF SHARP OBJECTS trophy_silver.png

Quote:
Originally Posted by Throw7 viewpost.gif
- Do not need to start over if your game crashes in the middle of the run; just make sure you disable cross-save again once you start the game
 
EDIT . Właśnie wyszedł patch który naprawia owe trofeum :)
Edytowane przez DOMIN@TOR_88
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×