Skocz do zawartości
zmstr

Gry paragrafowe

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie gry paragrafowe? Pamiętam książeczki dodawane do czasopism z grami. Nie pamiętam czy do Resetu, Gamblera, czy innych, ale miałem kilka sztuk. Siadało się z kostką do gry, zeszytem w którym rysowało mapę podczas przygody i pochłaniało w fantastycznych klimatach na długie godziny. Komputerowe wersje były mniej fajne, bo odpadała kostka, odpadało rysowanie mapy, do Gamblera była dodana kiedyś masa takich gier na CD. Zapomniałem całkowicie już o tej formie gier, gdy znalazłem to:

http://www.patykiewicz.com/

Zagrałem, dwa razy zginąłem, za trzecim dotarłem do końca i znów zapaliło się we mnie światełko radości z zabawy w tego typu gry.

Z osób, które grały - bawi się ktoś z Was jeszcze w paragrafówki? Macie coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim fanem raczej nie jestem, zagrałem z kilka razy na PS3, komie i ze dwa razy w wersję książkową :) Na androidzie jest tego pełno, ale strasznie pocięte, a i ceny za jeden epizod nie są za przystępne - chyba, że w promocji za 0,99e

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę takich książek. Nie pamiętam aby rysowało się, jakieś labirynty. Na pewno miało znaczenie co akurat miałeś przy sobie podczas czytania książki.

Pamiętajcie jednak, czytanie jest nudne, można zaciąć się kartką :D.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie pamiętam aby rysowało się, jakieś labirynty.

W którymś numerze ŚKG była gra Dreszcz, w której jak nie rysowałeś map, to się mogłeś na momencie pogubić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś numerze ŚKG była gra Dreszcz, w której jak nie rysowałeś map, to się mogłeś na momencie pogubić :)

 

Ha, pamiętam. Dreszcz to można powiedzieć, pierwsza gra z bugiem. Nie dało się jej skończyć. W pewnym momencie się zapętlało i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to na amazon appstore w promocji na dziś:

Choice of Robots 4.99/free :)

Interactive Science Fiction Story for Android - klik

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×