Skocz do zawartości
Gość

Problemy z FW 2.40

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Natknąłem się na bardzo ciekawą notkę w sieci.

Co ciekawe pojawia się ona na różnych portalach. Posłużę się tą z Ps3 attitude.

"Rumours starting floating around this morning that the replacement, Firmware 2.41, would arrive tomorrow. We are awaiting confirmation of this, so watch this space."

"ps3attitude.com"

Wcześniej plotki od nich się sprawdzały a co ciekawe nie jest to jedyny portal który o tym mówi. Ma ktoś jakieś info ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też tak było że doszło do 60 procent i odrazu przeskoczyło na 100 ? Potem sie zrestartowało i było ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miewałem z każdą aktualizacją

Do 50-75% powoli później jump do 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak miewałem z każdą aktualizacją

Do 50-75% powoli później jump do 100%

I potem odrazu restar i do XMB tak ? Pytam się bo to moja peirwsza aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach ign.com i ps3funboy jest mowa o tej samej plotce. Ponoć SONY nie zajęło oficjalnego stanowiska, ale mówi się o wydaniu 2.41 w połowie tygodnia (jutro lub w środę)

Oby się te spekulacje potwierdziły ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forach ign.com i ps3funboy jest mowa o tej samej plotce. Ponoć SONY nie zajęło oficjalnego stanowiska, ale mówi się o wydaniu 2.41 w połowie tygodnia (jutro lub w środę)

Oby się te spekulacje potwierdziły ....

Dokładnie. Bo odkąd pojawiły się newsy o zły,m 2.4 nie właczyłem swojej ps3. A nie powiem pograł bym sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Bo odkąd pojawiły się newsy o zły,m 2.4 nie właczyłem swojej ps3. A nie powiem pograł bym sobie.

Mniej to w wielkim poważaniu i sobie graj, ja gram i większość ludzi też to olewa u mnie, na liście około 15 osób online zawsze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Później tylko włączenie pada i można akceptować warunki licencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniej to w wielkim poważaniu i sobie graj, ja gram i większość ludzi też to olewa u mnie, na liście około 15 osób online zawsze ;p

Dokładnie tak !

Ja mimo update'u nie zauważyłem żadnych side effects

Swoją drogą, zastanawia mnie to - jak to jest z technicznego punktu widzenia, że jedne konsole reagują negatywnie na nowy soft, a inne nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Bo odkąd pojawiły się newsy o zły,m 2.4 nie właczyłem swojej ps3. A nie powiem pograł bym sobie.

jak zainstalowałeś 2.40 to możesz grać spokojnie, bo nic Ci się nie stanie z konsolą. Jak coś się miało się popsuć, to popsułoby się podczas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wiem co i komu się robi po update, ale mi lata spokojnie na najnowszym!

Zauważyłem, że cześć ludzi piszących do mnie na priva ws podłączenia PS3 do internetu, rozpisuje się nt ten że ściąga update na WiFi... co nie powinno mieć miejsca! UPDATE ściągamy kablem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, nie wiem co i komu się robi po update, ale mi lata spokojnie na najnowszym!

Zauważyłem, że cześć ludzi piszących do mnie na priva ws podłączenia PS3 do internetu, rozpisuje się nt ten że ściąga update na WiFi... co nie powinno mieć miejsca! UPDATE ściągamy kablem!!

A jakaż to różnica czy wifi czy kablem? Jezeli konsola stoi metr od routera i mam 100% sygnału.. Chyba SONY na tyle dobrą sieciówke tam wsadziło, że internet przez wifi nie powinien się niczym różnić od tego przez kabel? A zresztą.. Ja mam zawsze PS3 przez wifi i tyle już się nawzwiedzałem internetu i tyle uaktualnien przez nie ściągnąłem, a tych dziwnych zachowań i źle zainstalowanych softów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, nie wiem co i komu się robi po update, ale mi lata spokojnie na najnowszym!

Zauważyłem, że cześć ludzi piszących do mnie na priva ws podłączenia PS3 do internetu, rozpisuje się nt ten że ściąga update na WiFi... co nie powinno mieć miejsca! UPDATE ściągamy kablem!!

Wiekszej bzdury to chyba jeszcze na tym forum nie czytalem...

Hades, a mozesz wytlumaczyc dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze firmware ciągnę po wi fi - zero problemów. Czyli mówię Ci jak to wygląda od strony praktycznej - teorie kolorowe snuć możesz ;]]

BTW: oby się nie okazało, że w 2.41 ściągną in game XMB - bo już się przyzwyczaiłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiekszej bzdury to chyba jeszcze na tym forum nie czytalem...

Hades, a mozesz wytlumaczyc dlaczego?

Ja Ci to mogę wyjaśnić,jako że Wi Fi panuje w moim całym domu,obsługując kilka urządzeń. Więc coś tam wiem na ten temat.Otóż jak wiesz,bądź nie,że sygnał przez WiFi ma tendencje do gubienia pakietów w jakich,jak wiadomo jest przeysłany sygnał. Zależy to od Routera,bądź Access Pointa,jak i samego połączenia(prędkość łącza). Także taki sygnał może być w danym momencie.przez właśnie te pakiety utracony na nawet 10min.Wystarczy że w tym momencie pobieramy aktualizację i szlag może trafić wszystko...konsola taki brak pakietów odbierze jako brak połączenia po kilku sekundach bezczynności. Co nastąpi łatwo się dowiedzieć,aktualizacja padnie,konsola się zapewne automatycznie wyłączy,prawdopodobnie ponownie się nie włączając.

Nigdy jakiś znajomy Twój,który jest administratorem sieci bądź się w to bawi nie ostrzegał Cię abyś nigdy nie aktualizował oprogramowań w czasie rzeczywistym przez Wi Fi? To samo tyczy się konfiguracji samych urządzeń typu,Access Point, Router. Zawsze do tego celi używamy kabla sieciowego. Tak samo jak przy zakręcaniu zaworu gazowego urzywa się klucza dynamometrycznego a nie zwykłego oczkowego czy płaskiego. Są pewne reguły,których należy przestrzegać bądź nie.Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakaż to różnica czy wifi czy kablem?
Wiekszej bzdury to chyba jeszcze na tym forum nie czytalem...

Hades, a mozesz wytlumaczyc dlaczego?

Ja Ci to mogę wyjaśnić,jako że Wi Fi panuje w moim całym domu,obsługując kilka urządzeń. Więc coś tam wiem na ten temat.Otóż jak wiesz,bądź nie,że sygnał przez WiFi ma tendencje do gubienia pakietów...

@MAGpl dzięki za wyjaśnienie Państwu wyżej... !! Jak widać, coś w tym jest!...

Widzę tu tendencję do kłócenia się, bez wcześniejszego zasięgnięcia wiedzy w danym temacie! Panowie, wyjaśnijmy sobie jedno raz i do końca!... zakładam sieci komputerowe od 11 lat, więc wiem co z czym i jak mozna, a co z czym i kiedy nie!... Tak więc zanim ktos napisze, że ja piszę bzdury, proszę o odwiedzenie google.pl lub innego kompendium wiedzy!

Dziękuję...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem jak to wygląda w praktyce - powtarzam - nie zdarzyło mi się jeszcze ani razu w ciągu roku, że padła aktualizacja firmwaru,

po 2. nie sądzę, że konsola będzie miała jakieś problemy z włączeniem się nawet jeśli by się zrestartowała w czasie updatu - takie sytuacje zostały wzięte pod uwagę - zwróćcie uwagę że nawet będąc podłączonym kablem sygnał z różnych powodów może przestać płynąć.

Z tym kluczem to pojechałeś - to uwaga typu - palimy papierosy tym zimnym końcem do buzi. Opócz tego że wiesz z jakiego klucza korzystamy przy zakręcaniu zaworu gazowego sprawdź jak się pisze UŻYWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyżej zostało opisane to jakie można napotkać problemy w związku z tym że ktoś updatuje sobie FW na WiFi... nie mówię że zaraz każdemu coś się stanie z konsolą, sam kiedyś robiłem zmianę FW na routerze na WiFi... i jakos poszło, ale to przypadek był!

Mówię tylko, co należy zrobić, aby uniknąć do minimum awarię w tym aspekcie! A tu zaraz hola jabola bo wszyscy wiedzą wszystko lepiej!... hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WiFi ma tendencje do gubienia pakietów w jakich,jak wiadomo jest przeysłany sygnał. (...)

I co z tego? Nie słyszałeś nigdy o korekcji błędów?

A w pakietach przesyłane są dane, a nie sygnał...

Także taki sygnał może być w danym momencie.przez właśnie te pakiety utracony na nawet 10min.Wystarczy że w tym momencie pobieramy aktualizację i szlag może trafić wszystko...konsola taki brak pakietów odbierze jako brak połączenia po kilku sekundach bezczynności. Co nastąpi łatwo się dowiedzieć,aktualizacja padnie,konsola się zapewne automatycznie wyłączy,prawdopodobnie ponownie się nie włączając.

Nie, kolego - konsola po nieudanej próbie ściągnięcia aktualizacji grzecznie o tym Cię poinformuje i przerwie proces instalacji. Nie wierzysz - sprawdź.

Nigdy jakiś znajomy Twój,który jest administratorem sieci bądź się w to bawi nie ostrzegał Cię abyś nigdy nie aktualizował oprogramowań w czasie rzeczywistym przez Wi Fi?

A w jakim według Ciebie sprzęcie aktualizuje się oprogramowanie w czasie rzeczywistym pobierając je z internetu?...

To samo tyczy się konfiguracji samych urządzeń typu,Access Point, Router. Zawsze do tego celi używamy kabla sieciowego.

Bzdura.

Co do access pointa - konfiguruje się go przez kabel z tej prostej przyczyny, że nie połączysz się z nim przez WiFi, bo nie jest on jeszcze skonfigurowany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nastąpi łatwo się dowiedzieć,aktualizacja padnie,konsola się zapewne automatycznie wyłączy,prawdopodobnie ponownie się nie włączając.

miałem tą nieprzyjemność, jednak nie wpływa to na konsole, gdyż wyświetla się błąd i wracamy spokojnie do xmb, no chyba ze się "źle" pobierze (bez przerywania) to wtedy ewent. moze byc problem.

mi sie udało z 2 razu pobrac fw przez access pointa, zazwyczaj konczy sie to błedem nt. utraconego połaczenia, wiec jakoś sobie radze przy pomocy kompa i pena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także kolego MAGpl, nie szyj tu legend typu zagłada konsol po nieudanym updacie - bo ani nie zabłyśniesz, ani to nie prawdziwe - tylko siejesz zamęt. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak !

Ja mimo update'u nie zauważyłem żadnych side effects

Swoją drogą, zastanawia mnie to - jak to jest z technicznego punktu widzenia, że jedne konsole reagują negatywnie na nowy soft, a inne nie ...

Nie zastanawiaj się bo się nie dowiemy, ale są ludzie którzy twierdzą że nie może być różnych konsol. I tak jedni mają pokaz slajdów w IV a inni ich nie mają, cud? magia? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci to mogę wyjaśnić,jako że Wi Fi panuje w moim całym domu,obsługując kilka urządzeń. Więc coś tam wiem na ten temat.Otóż jak wiesz,bądź nie,że sygnał przez WiFi ma tendencje do gubienia pakietów w jakich,jak wiadomo jest przeysłany sygnał. Zależy to od Routera,bądź Access Pointa,jak i samego połączenia(prędkość łącza). Także taki sygnał może być w danym momencie.przez właśnie te pakiety utracony na nawet 10min.Wystarczy że w tym momencie pobieramy aktualizację i szlag może trafić wszystko...konsola taki brak pakietów odbierze jako brak połączenia po kilku sekundach bezczynności. Co nastąpi łatwo się dowiedzieć,aktualizacja padnie,konsola się zapewne automatycznie wyłączy,prawdopodobnie ponownie się nie włączając.

Nigdy jakiś znajomy Twój,który jest administratorem sieci bądź się w to bawi nie ostrzegał Cię abyś nigdy nie aktualizował oprogramowań w czasie rzeczywistym przez Wi Fi? To samo tyczy się konfiguracji samych urządzeń typu,Access Point, Router. Zawsze do tego celi używamy kabla sieciowego. Tak samo jak przy zakręcaniu zaworu gazowego urzywa się klucza dynamometrycznego a nie zwykłego oczkowego czy płaskiego. Są pewne reguły,których należy przestrzegać bądź nie.Proste

Prawda jest ze polaczenia wifi do najlepszych nie naleza. potrafia sie zrywac, gubic pakiety, interferncje z innymi urzadzeniami wifi itd. Ale co ma piernik do wiatraka ? Prawda jest ze nie nalezy aktualizowac router'ow wifi poprzez wifi wlasnie, tylko po kablu. ale wynika to z budowy tego urzedzenia, PS3 chyba routerem nie jest prawda. PS3 zanim zacznie aktualizacje firmware sciaga ja wczesniej na dysk, dopiero po poprawnym i pelnym zakonczeniu sciagania zaczna robic update , a nie na zywo jak sie tu niektorym wydaje.

Wiec prosze nie wywolujcie tutaj glupiej paniki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie problemy zyciowe... najprostsza sprawa pod sloncem = laptop + pendrive ......... cyk cyk i new FIRMWARE is on ;d btw mi za pierwszym razem wifi zgubilo zasiego bo mam spory domek ale nic sie nie dzieje z konsola. Wiec przestancie zakladac tematy bez sensu i siac groze o jakims BRICKU. A wracajac do meritum to licze ze szybko pokaze sie latka mimo ze mi 2.40 hula jak ta lala jak ktos wpadnie na trop nowego firmw na stronie sony to prosze o zapodanie tu linka hehe cya nerwowe ludki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy, straszny burdel się z wątkami o firmware zrobił - jest przyklejony temat w dziale "Dyskusje ogólne" i tam proszę się przenieść. Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×