Skocz do zawartości
Yach_PL

Remote Play na Androidzie via Internet - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie chciałem przeprosić jeśli nie ten dział, ale chyba tutaj pasuje najbardziej. Jeśli nie to proszę przenieść. A teraz do rzeczy. Mam problem z Remote Play na Androidzie. Generalnie wszystko chodzi bez problemu: mam odpowiednie aplikacje (zarówno PS App jak i Remote Play) i wszystko działa jak powinno do momentu jak urządzenia są w jednej sieci (podłączone pod jeden router WiFi). Schody zaczynają się w momencie jak chce połączyć się z konsolą kiedy ona jest nadal pod WiFi, a telefon zostaje przełączony na LTE. Smartfon zaczyna wyszukiwać konsoli i po kilku, kilkunastu sekundach PS4 włącza się ALE z komunikatem "Witaj ponownie w Playstation. Naciśnij przycisk PS, aby użyć kontrolera". DS4 oczywiście się nie włącza, no bo niby jak. Taka sama sytuacja jest w momencie, gdy DS4 jest włączony i sparowany z telefonem. Po jakiejś tam chwili na telefonie wywala błąd 8801.... co jestem praktycznie na 100% pewien, że jest spowodowane właśnie tym komunikatem, bo przy łączeniu się przez WIFI taki monit nie wyskakuje. Czy ktoś ma pomyśł jak to ugryść? Na moje oko niby wszystko działa więc nie jest to kwestia ani telefonu, ani połączeń (skoro konsola się budzi). Pad oczywiście docelowo ma działać razem z telefonem gdy jestem poza domem, bez tego cała operacja traci sens. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote Play działa tylko po Wi-Fi telefon i konsola muszą być w tej samej sieci.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem telefon budzi konsolę nawet jak nie są w jednej sieci? Poza tym są filmy na YT jak koleś uruchamia Remote Play na Vicie będąc połączonym do hot spota w fonie przez LTE więc czym to się różni od tego co ja próbuje osiągnąć?

Edytowane przez Yach_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote Play działa tylko po Wi-Fi telefon i konsola muszą być w tej samej sieci.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

bzdura, remote play działa nie zależnie do jakiej sieci jesteś podłącony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze wybudzanie idzie po innym porcie ktory przechodzi. Wystaw sobie PS4 na zew. np. przez DMZ. Mozesz tez poszukac w necie portow lub sprawdzic jakims snifferem na jakim porcie to strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote Play na telefonach Sony działa tylko w tej samej sieci co jest konsola. Vita to inne urządzenie i na vicie można grać na sieci komórkowej a ps4 może być podłączone pod Wi-Fi. Zgodzę się można wzbudzić ps4 telefonem który ma Internet komórkowy i tyle, gier stremowac nie będziesz mógł.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Blest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to: nie mam telefonu Sony, wszystko odpalilem na LG G3. Zrobić się to da, jestem o tym przekonany praktycznie na 100%. Wczoraj to rozkminialem i chyba powód problemu jest taki: mimo że fon jest sparowany z DS4 via Bluetooth to z jakiegoś powodu konsola nie wykrywa tego pada i dlatego krzyczy o jego włączenie. Może coś źle robię przy parowaniu, zrobiłem to przez BT bez żadnych dodatkowych programów i pad działa w systemie więc założyłem że wszystko jest OK.

Edytowane przez Yach_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jedna osoba ci napisała ze pierdoły piszesz  , można grac różnych sieciach gram na tablecie od samsunga i na telefonie od sony i na oby dwóch mogę grac i 100 kilometrów od konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz root to się zgodzę autor nie pisał jaki ma telefon w tym bardziej że root. Zresztą autor który portował aplikację usunął wątek na xda, więc aktualizacji już nie będzie. No jak konsola ma wykryć pad skoro go podłączasz pod telefon jest to niemożliwe żeby konsola i telefon były obsługiwane za pomocą jednego pada.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz root to się zgodzę autor nie pisał jaki ma telefon w tym bardziej że root. Zresztą autor który portował aplikację usunął wątek na xda, więc aktualizacji już nie będzie. No jak konsola ma wykryć pad skoro go podłączasz pod telefon jest to niemożliwe żeby konsola i telefon były obsługiwane za pomocą jednego pada.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Chodziło mi nie o to, że i konsola i fon ma mieć jednocześnie podpietego pada tylko ze konsola wykrywając ze jest wlaczana zdalnie przez aplikację to nie powinna szukać pada w swoim otoczeniu a co najwyżej sprawdzić czy ów pad jest podpięty do telefonu. A nowy wątek jak wspomniano wyżej jest i ma się dobrze. Tak czy inaczej wszystko sprowadza się tego ze konsola wlaczana zdalnie pluje się o pada i przez to uniemożliwia włączenie grania zdalnego. Oczywiście via LTE, w sieci domowej startuje od strzała. Sprawdzę jeszcze jeden scenariusz ale to dopiero jutro: zobaczę czy da się to zrobić przez Internet ale przez sieć kablową, a nie komórkowa. A nóż się uda chociaż wątpię żeby tutaj leżał problem. Edytowane przez Yach_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam rota bo nie trzeba mieć do tego co Wszebor dał linka i przed chwila sprawdzałem - dałem telefon w tryb lte sparowałem pada i działa mi normalnie konsola

i nawet jak bez pada podłączę to się nie pluje o pada bo można dotykowo grac 

 

 

i Blest dalej głupoty piszesz  pada parujemy z telefonem i normalnie obsługujemy tel padem i jak włączamy remote to pad normalnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz w takim razie opisać dokładnie krok po kroku jak wszystko ustawiasz? Podaj tez jaki operator etc. U mnie ewidentnie coś nie trybi po LTE. Wywalilem nawet to co miałem zainstalowane i pobralem jeszcze raz z tego linku wyżej chociaż wcześniej podejrzewam miałem to samo i bez zmian: jak są oba w tej samej sieci to rusza od razu, po przelaczeniu się na sieć komórkową to wyszukiwanie trwa do momentu wyskoczenia błędu. Jeśli to coś pomoże to przez LTE też nie mam możliwości używać opcji w apce PS czyli drugiego ekranu i czegoś tam jeszcze. Jak jutro ruszy na innym Wi-Fi to dramatu nie będzie, ale mimo wszystko liczyłem na LTE.

Edytowane przez Yach_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w playstation ap niema możliwości drugiego ekranu przez LTE , trzeba być w tej samej sieci wifi żeby działało

a z apka remote play to robię tak - paruje pada i potem wliczam apke i nieraz błąd mi wywali ale robię jeszcze raz i przeważnie działa , nigdy jeszcze nie wolało mnie żeby podłączyć pada , nawet jak bez pada gram dotykowo

dodam jeszcze ze jak łączyłem się dziś przez LTE to mi przez niecałe 5 minut 70 MB pobrało danych na telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak się łącze w sieci domowej to też się nie pluje, konsola się od razu włącza do menu i czeka. Natomiast teraz zauważyłem coś innego, wcześniej mi się to nie rzuciło w oczy. Połączyłem pada i fon przez BT i używając DS4 wybrałem aplikacje Remote Play i potem też padem wybrałem połączenie. Fon zaczął szukać konsoli via Internet i wtedy....pad sam z siebie się odłączył i wyłączył. Po ponownym połączeniu robi się tak samo czyli pad niby łączy się z telefonem, ale po kilku chwilach przy próbie odnalezienia konsoli ostatecznie się rozłącza. Jak już się połacze w sieci lokalnej to pad działa bez problemu chociaż tez okazjonalnie zrywa połączenie. Wcześniej dodałem też IP konsoli do DMZ. Coś jest na rzeczy albo z fonem albo z siecią. Jutro postaram się pożyczyć Vite i jeśli uda się ją podłączyć przez LTE to bedzie przynajmniej potwierdzenie, że sama sieć nie ma na nic wpływu i wtedy winy trzeba bedzie szukac po stronie fona. Sprawdziłem też upload i wynosi około 8-9 mega więc nie ma opcji żeby to był problem techniczy z powodu za małej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dobra wiadomość jest taka, że Remote Play działa przez Wi-Fi u rodziców bez problemu. Wyszukiwanie trwa oczywiście dłużej, ale śmiga jak w sieci lokalnej. Po LTE nadal wywala błędy. Obstawiam w takim razie ze może być to kwestia samego operatora (u mnie Play) albo jakiegoś błędu na telefonie/aplikacji. Sukces polowiczny. Zabiorę pada na święta i zobaczymy czy da się to w ogóle używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie próba po lte bez powodzenia, uruchamia się i wyskakuje wirtualny pad ale następuje rozłączenie z konsolą i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko śmiga elegancko na Note 3 (Samsung) tylko ze mam problem z padem mam 2 użytkowników na konsoli na głównym jak włączam pada to wywala remote na drugim działa z padem normalnie i nie wiem dlaczego

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie bezie dzialac na koncie na ktorym odpalasz remote. Ja zeby grac na swoim przez remote w fonie mam zalogowane konto dziewczyny i po odpaleniu remote moge smigac na swoim koncie + pad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich obeznanych w temacie wiecie jaka aplikacje sciagnac do remote play dla androida 5.0 ma ściągnięte remote play z jakiegoś zagranicznego forum ale nie znajduje mi ps4 poczytałem trochę i z tego co zrozumiałem to dla androida lollipop są właśnie problemy z odnajdywanie konsoli znacie jakiś inny program czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Miałem Lollipopa i działało normalnie. Nie mam obecnie jak sprawdzić ale na aktualnie posiadanym Marshmallow podejrzewam że będzie tak samo. Najlepsza i najbardziej aktualną wersję masz na XDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coś tam już znalazłem ale jak podpisami pada do tel to są mega lagi tylko zen pad na telefonie działa normalnie ale to żadna gra lepiej na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Stałem się posiadaczem fona sony Xperia m4 aqa i wiem że nie ma Remote ale z tym się uporałem. Za to jak staram się podłączyć ds4 do telefonu blureayem to łączy z padem ale pad nie działa, tzn nie można nim sterować. Wnioskuję że sony nie dało wsparcia ale czy jest jakiś sposób żeby to ominąć. Swoją drogą dziwne że inni producenci spokojnie dają dostęp do dual shocka a sony olalo parę modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem  z zainstalowaniem tej apki

pobrałem wersję RemotePlayPortBV3.4.apk

cały czas wywala Błąd Analizowania

mój telefon to Nexus 6 wersja androida 6.0.1

instalowanie z innych żródeł odchaczone...

czy trzeba mieć roota żeby to zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×