Skocz do zawartości
emtek

Podłączenie PS4 pod telewizor i monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam PS4 blisko monitora i telewizora. Pytanie brzmi: czy jest możliwość podłączenia konsoli do obu tych urządzeń równocześnie?

Nie chodzi mi o dublowanie obrazu, ale o możliwość wyboru wyjścia - np. pod Netflix`a - TV, dla fpsów - monitor.

Przepinanie kabli jest uciążliwe i zastanawiam się, czy jest jakieś inne, skuteczne rozwiązanie?

Splitter za kilkanaście złotych z popularnego serwisu aukcyjnego nie działa.

Dzięki z góry za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki splitter używasz? Ma dwa wyjścia HDMI (nie wejścia)? Sam używam Switcha do podłączenia dwóch konsol do monitora i wszystko działa. Różnica w nazwie sugeruje inne działanie, ale nie wiem czy ma to znaczenie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, danken000 napisał:

Jaki splitter używasz? Ma dwa wyjścia HDMI (nie wejścia)? Sam używam Switcha do podłączenia dwóch konsol do monitora i wszystko działa. Różnica w nazwie sugeruje inne działanie, ale nie wiem czy ma to znaczenie w praktyce.

 

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o podłączenie jednej konsoli do kilku odbiorników, w tym wypadku do telewizora i monitora.

Miałem poniższy wynalazek, ale nie działał:

 

image.png.2e700c19f32acc535f555112adb0d219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował raczej czegoś porządniejszego. To coś na zdjęciu działa odwrotnie (2 urządzenia do jednego odbiornika). Poszukaj na allegro przełącznik/switch z dwoma WYJŚCIAMI. Najtańszy jaki znalazłem kosztuje 166zł, ale może uda Ci się znaleźć coś innego.

 

EDIT: Znalazłem ten ze zdjęcia i to niby powinno działać. Nadal istnieje jednak szansa, że potrzeba czegoś lepszego.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu spliter, uzywalem go do TV i projektora - obraz szedl jednoczesnie na odbiorniki, ale wystarczylo nie wlaczac jednego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, kupiłem poniższe urządzenie z zasilaczem zewnętrznym, wszystko działa bez zarzutu. Do zamknięcia.

 

image.png.015657c231c4b0110b12772540e09e08.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×