Skocz do zawartości
Rasengan

Doradźcie mi :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim, jestem nowy i to mój pierwszy post

ok. 20 sierpnia wpadnie mi do portfela 1500 zł i długo myślałem co z nimi zrobić aż do głowy wpadła myśl "Przecież mogę mieć mój obiekt marzeń, PS3" no i zacząłem się rozglądać, widzę że na tym forum najprawdopodobniej uzyskam wszelkie potrzebne informacje

Więc na początku chciałbym powiedzieć o co kaman - chcę PS3 które bedzie służyło do grania w jedną grę (naraz) bo kasy nie mam żeby kupować 5 gier od razu, jak jedną przejdę na 100% to zamienię na inną. Chodzi mi o pojemność dysku, czy 40 Gb wystarczy na takie giercowanie czy raczej nie? Chciałbym mieć DS3, to już pewnik, bo bez wibry grał NIE będę (dodatkowe doznania itepe )

Dodam, że mam do dyspozycji TYLKO 1500 zł i jeszcze chciałbym kupić zestaw z MGS 4 (fan MGS). Najlepiej kupiłbym to w MM, Saturnie, Empiku.. żeby nie w sklepach internetowych, bo.. bo nie i już 

Liczę na pomoc

PS. Super forrrrrrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40GB naturalnie, że pozwoli. Jak zabraknie miejsca to odinstalujesz gry, które już sprzedałeś. Chociaż planowana jest wersja w USA, do Europy pewnie też dojdzie więc polecam poczekać. I pewnie będzie z DS3. A w sklepach internetowych na pewno znajdziesz konsolę taniej niż w MM czy Saturnach - tam tylko w czasie promocji ceny są atrakcyjne, a tak na allegro znacznie taniej znajdziesz konsolę, a przy przesyłce kurierem z poważnego sklepu nie będzie źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż planowana jest wersja w USA, do Europy pewnie też dojdzie więc polecam poczekać.

Ale z czym planowana? co ma w niej być?

i czy ktoś orientuje się teraz gdzie tanio mogę kupić taki zestaw jak napisałem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowana jest wersja z dyskiem 80 GB i kontrolerem DS 3 na europe chyba w tym miesiacu jak sie nie myle (choc jak zwykle z polska moze byc roznie). A co do Twojego pytania to do samego grania 40 GB spokojnie Ci starczy. Tym bardziej ze nie bedziesz mial kilku wymagajacych gier naraz. Problemy moga pojawic sie wtedy, kiedy zechcesz archiwizowac na ps3 duze ilosci muzyki i filmow. Ale pamietaj ze dysk w PS3 mozna bez problemu i co najwazniejsze tanio (przynajmniej w porownaniu do konkurencji ) wymienic na wiekszy. Wszystko czego potrzebujesz to dysk 2.5 cala (od laptopa)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko czego potrzebujesz to dysk 2.5 cala (od laptopa)

Pozdrawiam

Nie pisz że 2,5" od laptopa po są różne rodzaje dysków 2,5"

Dokładnie potrzebujesz Dysk:

2,5" Serial ATA II (SATA II)

Pojemność ponoć do 500GB

5400 RPM (obroty na minutę)

I polecam dysk Seagate Momentus 5400.4 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40gb w zupełności ci wystarczy, ja mam jak narazie 5 gier i 4 dema i miejsce jest.

Jeśli kaske bedziesz miał 20 a 21 bedzie dostepna wersja 80gb to zaczekaj i porównaj ceny jeśli bedzie się opłacać bierz 80gb, co do masowych sklepów to każdy ma swoje zdanie ale ceny w sklepach internetowych są dużo lepsze nawet 200 zł do przodu, wiec szukaj bardziej czegoś w takim sklepie, wejdź na www.ceneo.pl wpisz co cię interesuje i po sprawie.

A tak na marginesie, wiadomo jaki model jest zamontowany w ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o dyskach to mi nie trzeba mówić, jak 40 Gb starczy na jedną grę to wszystko OK mam jeszcze PS2 i bardzo bardzo dużo gier (i konto na RS ) więc nawet nie zwracam uwagi na problem kompatybilności wstecznej

Więc mam się wstrzymać? ale taki zestaw 80 Gb i DS3 to chyba bedzie o wiele droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do premiery PS3-80GB to na Allegro wczoraj widziałem, ale co ciekawsze... za 1999zł a 40GB już za 1000zł... Więc, najlepiej kupić na obecną chwilę 40GB + HDD zewnętrzny lub dokupić inny HDD i zamienić z tym w PS3.

Dla wyjaśnienia, HDD w konsoli możesz wymienić nie tracąc gwarancji, taki mały przepis od SONY.

MGS4 stoi już nowy za 140zł, więc spokojnie jak dobrze poszukasz i przemyślisz zakup, starczy Ci na PS340GB, MGS4 i może jakiś jeszcze inny tytuł, np Tekken5DR z PSStore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeden dzień jak juz będzie znana cena przekalkuluj jak będzie sie maiła cena 40gb + ds + ew. nowy dysk do 80 gb i bierz co lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaczekam do 20.08 i będzie wiadomo cosik więcej Bo z tego co tu widzę to co chwilę jakieś nowości mam masę pytań o PS3 ale to będę pisał pewnie w innych działach.. czy mogę tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pytać w innych działach dotyczących danego problemu, jeśli nie ma działu do Twojego problemu to wal w Offtopie, inaczej Cię zablokują, lub przeniosa temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do premiery PS3-80GB to na Allegro wczoraj widziałem, ale co ciekawsze... za 1999zł a 40GB już za 1000zł...

Tylko jest taka sprawa że to jest konsola sprowadzona z USA a nie wersja europejska. A widać to bo konsola ma 4 porty USB i Porty na Memory Stick/SD/CompactFlash Slots. Pad w wersji europejskiej to ma być DS3 a nie Sixaxis.

Link do aukcji o której pisze kolega:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=405802507

Jest nawet przez sprzedającego dopisane:

"KABEL DO KONSOLI POSIADA WTYCZKĘ PRZYSTOSOWANĄ DO GNIAZD USA."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka wszystkim, jestem nowy i to mój pierwszy post

ok. 20 sierpnia wpadnie mi do portfela 1500 zł i długo myślałem co z nimi zrobić aż do głowy wpadła myśl "Przecież mogę mieć mój obiekt marzeń, PS3" no i zacząłem się rozglądać, widzę że na tym forum najprawdopodobniej uzyskam wszelkie potrzebne informacje

Więc na początku chciałbym powiedzieć o co kaman - chcę PS3 które bedzie służyło do grania w jedną grę (naraz) bo kasy nie mam żeby kupować 5 gier od razu, jak jedną przejdę na 100% to zamienię na inną. Chodzi mi o pojemność dysku, czy 40 Gb wystarczy na takie giercowanie czy raczej nie? Chciałbym mieć DS3, to już pewnik, bo bez wibry grał NIE będę (dodatkowe doznania itepe )

Dodam, że mam do dyspozycji TYLKO 1500 zł i jeszcze chciałbym kupić zestaw z MGS 4 (fan MGS). Najlepiej kupiłbym to w MM, Saturnie, Empiku.. żeby nie w sklepach internetowych, bo.. bo nie i już 

Liczę na pomoc

PS. Super forrrrrrum

40 GB na moim przykladzie w zupelnosci wystarczy mam 9 gier 11 pobranych dem 4 filmy w formacie Divix dla coreczki 7 bajek rowniez w tym formacie kilkadziesiat zdjec w albumie i troche muzy w playliscie i nadal jest miejsce wbrew pozorom 40 GB to duzo i co wazne jak wczesniej inni posiadacze chlebaka pisali mozna bez problemu czyt. bez utraty gwarancji wymienic dysk na wiekszy a z tym modelem 80 GB to bym zaczekal na oficjalna cene bo z tego co widzialem na E3 ma kosztowac 399.99 $ a w polsce hmm czas pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc mam się wstrzymać? ale taki zestaw 80 Gb i DS3 to chyba bedzie o wiele droższy...

Najlepiej znalezc znajomego ktory bedzie lecial z GB i niech Ci przywiezie Dzisiaj wlasnie zakupilem 40GB PS3 w sklepie Sony na lotnisku Heathrow za rownowartosc... 254.47 funciakow co daje jakies 1038 zeta. Oczywiscie mozesz poczekac i kupic w taki sam sposob wersje 80gb, bedzie w tej samej cenie (to zwyczajowa cena 299 funtow, ale z racji zakupu na lotnisku, nie placisz VAT). Do tego uncharted za 17 funtow z platyny i film BD Helikopter w Ogniu z polskimi napisami za 15 funtow Polska to kraj bogatych ludzi jednak...

p.s. A tak poza tym to, z racji ze to moj pierwszy post, witam wszystkich forumowiczow. Juz niedlugo was zasypie pytaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej znalezc znajomego ktory bedzie lecial z GB i niech Ci przywiezie Dzisiaj wlasnie zakupilem 40GB PS3 w sklepie Sony na lotnisku Heathrow za rownowartosc... 254.47 funciakow co daje jakies 1038 zeta. Oczywiscie mozesz poczekac i kupic w taki sam sposob wersje 80gb, bedzie w tej samej cenie (to zwyczajowa cena 299 funtow, ale z racji zakupu na lotnisku, nie placisz VAT). Do tego uncharted za 17 funtow z platyny i film BD Helikopter w Ogniu z polskimi napisami za 15 funtow Polska to kraj bogatych ludzi jednak...

p.s. A tak poza tym to, z racji ze to moj pierwszy post, witam wszystkich forumowiczow. Juz niedlugo was zasypie pytaniami

Ejjj ziom to kup taki zestawik za 1100 zeta dla mnie ale bez Uncharted tylko konsolkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ejjj ziom to kup taki zestawik za 1100 zeta dla mnie ale bez Uncharted tylko konsolkę

Nie wiem kiedy nastepnym razem bede lecial przez Londyn, moze miesiac, moze pol roku, ale odezwe sie na forum i jak ktos zechce to wystawie taki zestaw na allegro w jakiejs dobrej cenie...(tym bardziej ze w polowie wrzesnia sony zapowiada jakies zestawy bundle)

p.s. Czy GTA4 obsluguje wibracje? Albo uncharted? Gdzie znajde liste gier na ps3 obslugujacych DS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×