Skocz do zawartości
nomad

Brak dzwieku po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Wczoraj rano jeszcze wszystko bylo w porzadku tzn obraz jaki dzwiek po HDMI byl osiagalny. Wieczorem gdy wlaczylem swoja PS3 okazalo sie ze dzwieku brak podczas gdy obraz jest. Po Componencie i wszytkich innych laczach wszystko jest OK natomiast po hdmi jest LIPA. Sprawdzalem wszystkie 3 dostepne zlacza hdmi w swoim tv (Sharp 32X20E) i nadal cisza. Zaliczylem konfigurowanie auto/manual dzwieki i obrazu i nadal nic. Ciekawi mnie natomiast na ile procent moze to byc wina kabla, tv lub samej konsoli (wylaczajac jej konfiguracje, bo te zaliczylem na wszytkie mozliwe sposoby).

Gdyby taka sytuacja pojawila sie zaraz po aktualizaji 2.42 moglym na sile przypuszczajac ze to na jej skutek mam problemy z dzwiekiem ale to bylaby mocna naciagana teoria.

Zatem ludzie macie jakies propozycje co do mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Wczoraj rano jeszcze wszystko bylo w porzadku tzn obraz jaki dzwiek po HDMI byl osiagalny. Wieczorem gdy wlaczylem swoja PS3 okazalo sie ze dzwieku brak podczas gdy obraz jest. Po Componencie i wszytkich innych laczach wszystko jest OK natomiast po hdmi jest LIPA. Sprawdzalem wszystkie 3 dostepne zlacza hdmi w swoim tv (Sharp 32X20E) i nadal cisza. Zaliczylem konfigurowanie auto/manual dzwieki i obrazu i nadal nic. Ciekawi mnie natomiast na ile procent moze to byc wina kabla, tv lub samej konsoli (wylaczajac jej konfiguracje, bo te zaliczylem na wszytkie mozliwe sposoby).

Gdyby taka sytuacja pojawila sie zaraz po aktualizaji 2.42 moglym na sile przypuszczajac ze to na jej skutek mam problemy z dzwiekiem ale to bylaby mocna naciagana teoria.

Zatem ludzie macie jakies propozycje co do mojego problemu?

NIe przestawiles przypadkiem HDMI w TV w tryb PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe przestawiles przypadkiem HDMI w TV w tryb PC?

Nie ma takiej OPCJI abym to przestawil!!! To rozwiazanie odpada, ale dzieki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsoli napewno masz ustawione wyjscie audio na hdmi? W tv nie masz wpietych sluchawek, wyciszonego dziweku? Czasem najbardziej oczywistych rzeczy nie sprawdzamy bo uznajemy ze to napewno nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W konsoli napewno masz ustawione wyjscie audio na hdmi? W tv nie masz wpietych sluchawek, wyciszonego dziweku? Czasem najbardziej oczywistych rzeczy nie sprawdzamy bo uznajemy ze to napewno nie to.

Tak w konsoli mam ustawione wyjscie audio na hdmi (automat/manual). Nic oprocz PS3 do TV nie mam podlaczone. Dzwieku nadal brak, obraz jest. Niewiarygodne! Kosmos nadchodzi. Przyznam ze nawet nie wiem za co sie teraz zabrac, chyba pora testowac hardware pod katem sprawnosci, czyli kabel, konsola, tv. Czy jest mozliwe aby kabel uwalil sie bez silowej ingerencji z zewnatrz. Hmm, nic innego nie przychodzi mi do glowy. Macie ludzie jeszcze jakies propozycje. Bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym kable w pierwszej kolejce, ale wcześniej przywróciłbym wcześniej ustawienia fabryczne w tv, żeby wyeliminować prawdopodobieństwo, że coś jest przestawione w nim. Jeśli po fabrycznych dalej brak fonii to sprawdziłbym z innym kablem hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom a potem ustawiaj sobie 50 kanalow w tv Kabel od samego lezenia nie powinien sie popsuc. Sporo rzeczy wskazuje ze cos siadlo w konsoli :| ale zeby wyeliminowac ta opcje sprobowalbym podlaczyc konsole do innego tv oraz innymi kablami hdmi. Jezeli dalej cisza, to chyba wina konsoli i czeka cie serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytkowniku samael16: Trafiony zatopiony!!!

Po przywroceniu ustawien fabrycznych w tv dzwiek ponownie pojawil sie na laczach HDMI. Tak wiec ani kabel, ani konsola nie byly walniete, okazalo sie ze tv pogubil dzwiek na hdmi. Nadal niestety nie daje mi spokoju dlaczego tak sie stalo, nie znam przyczyny, a to oznacza ze w przyszlosci jesli cos sie moze zrypac to zrypie sie na pewno.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, a ze swojej strony, uzytkownikom ktorzy natrafia na podobny problem do mojego, sugeruje najpierw przywrocenia tv "do stanu niewinnosci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przywróceniu ostawień fabrycznych w tv dźwięk ponownie pojawił się na łączach HDMI. Tak wiec ani kabel, ani konsola nie były walnięte, okazało się ze tv pogubił dźwięk na hdmi. Nadal niestety nie daje mi spokoju dlaczego tak się stało, nie znam przyczyny, a to oznacza ze w przyszłości jeśli coś się może zrypać to zrypie się na pewno.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, a ze swojej strony, użytkownikom którzy natrafia na podobny problem do mojego, sugeruje najpierw przywrócenia tv "do stanu niewinności".

Co do przyczyny to najprawdopodobniej mogłeś przypadkiem coś nacisnąć albo przestawić w tv, albo po prostu pojawił się błąd w ustawieniach tv.

Pracuję w Cyfrowym Polsacie i dla mnie to normalka, jeśli coś się dzieje z jakimś sprzętem to najpierw ustawienia fabryczne a potem szukać dalej co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w tv nic nie przestawilem bo nawet nie bylo takiej mozliwosci i potrzeby. Jedyne co zrobilem to wlaczylem tv i przelaczylem na Ext4 czyli na jedno ze zlaczHDMI aby odbierac sygnal z konsoli. I wtedy wlasnie juz przy starcie XMB zanotowalem brak dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×