Skocz do zawartości
Emir

Pixel Junk Eden

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiem, rozgrywka jest wciagajaca.. choc musze przyznac, ze delikantnie mowiac frustrujaca jest spadanie z saaaaamej gory. gnojek powinien miec mozliwosc lapania sie silkiem nawet w locie.. nie mialem jeszcze okazji z kimkolwiek jeszcze poskakac tymi malymi owsikami, wiec mysle, ze trofeum za ping-ponga z trzema plejersami ciezko bedzie zgarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.

najpierw zagralem w demko. przyznaje sie, ze mnie zachwycilo i pelna wersje kupilem zanim przeszedlem caly pierwszy swiat w demku.

obecnie jestem na swiecie siodmym i od mniej wiecej czwartego swiata jest masakra.

drugiej tak cholernie frustrujacej gry na PS3 jeszcze nie widzialem. nawet Ninja Gaiden Sigma az tak nie frustrowal.

poczatek jest fajny. mamy ludzika (ktory nazywa sie Grimp - polaczenie slow grid (chwytac) i jump (skakac), ktory po wcisnieciu X (lub jakiegokolwiek innego) wykonuje skok w kierunku, ktory wskazemy lewa galka analogowa. jesli po wcisnieciu przycisku nie wcisniemy go po raz kolejny - ludzik wyskoczy na linie - i bedzie sie na niej bujac przez kilka sekund, po ktorych lina peknie, ewentualnie az do czasu, gdy wcisniemy przycisk po raz kolejny. skaczac i bujajac sie zbieramy krazace po ogrodzie w ktorym nasze akrobacje wyczyniamy przeszkadzajki (nazywane pollenami), ktore po spotkaniu z nami lub z linka na ktorej sie bujamy pekaja i zostawiaja swego rodzaju pylek, ktory sluzy do zapylania roslinek. zapylona w pelni roslinka zaczyna pulsowac, po skoczeniu na nia wyrasta z niej kwiatek - a naszym celem jest zebranie w kazdym ogrodzie tak zwanych Spectr, czyli mowiac po polsku pulsujacych dziwolagow.

wszystko brzmi prosto, logicznie i nieskomplikowanie. ale ze to gra od Q Games (autorow miedzy innymi Pixel Junk Monsters - kolejnej BARDZO frustrujacej gry), zatem musi byc jakis haczyk. i oto on:

naszym przeciwnikiem jest czas. poczatkowo (pierwsze dwa ogrody) wydaje sie, ze jest go mnostwo - mozemy go zreszta odnawiac zbierajac specjalne czasudoladowywacze. jednak w pewnym momencie, gdy spectry sa bardzo wysoko (ewentualnie w bardzo dziwnych miejscach) i jedynym sposobem, zeby do nich dotrzec jest zaryzykowac skok, przy ktorym "faith jumpy" (czy jak sie to to nazywalo) z Asassin's Creed to bulka z maslem - czasu zaczyna brakowac. szczegolnie jesli po takim skoku spadniemy na sam dol... czyli czasami te 10-15 ekranow w dol i musimy sie wspinac po roslinkach od nowa. a frustracja narasta, bo konczacy sie czas sygnalizowany jest przez pikanie, ktore jest... denerwujace i powoduje, ze popelniamy wiecej bledow...

do tego dochodza nowe rodzaje przeszkadzajek w dalszych poziomach, ktorych normalnie zabic sie nie da, za to one zrzucaja nas na sam dol. i wspinamy sie od nowa. plus teleporty, plus fizyka, ktora jest niekonsekwentna i czesto nie mamy pewnosci, czy uda nam sie doskoczyc na roslinke, do ktorej doskoczyc powinnismy, a czasami zadziwi nas tym, ze doskoczymy do roslinki, ktora wydawala sie byc poza zasiegiem...

oprawa graficzna? screenshot u gory pokazuje w zasadzie wszystko. zero grafiki 3D. same roslinki na roznych tlach. jednak mi ta gra sie podoba i to bardzo. jest cos w tym, jak sie prezentuje, co rozluznia i zmniejsza odrobine ta cholerna frustracje po locie w dol przez 10 pieter i mijaniu o wlos kilku roslinek. oprawa dzwiekowa pasuje do oprawy graficznej - takie techno bity, ktore jednak nie pobudzaja, tylko uspokajaja.

no i trofea.

trofea polegajace na zapyleniu wszystkich roslin w danym ogrodzie (pracuje nad czwartym, ale jednej nie moge za cholere znalezc...), na przejsciu planszy w 10 minut (frustrujace, ale wykonalne), na przejsciu calej gry (sadzac po siodmym poziomie niewykonalne), na zebraniu bonusa x10, zebraniu krysztalkow dajacych czas itp itd.

najgorsze jest to, ze od zeszlego czwartku gram praktycznie tylko w to. nawet sni mi sie to po nocach. a moja malzonka prawie polamala pada, gdy jej tlumaczylem zasady gry, po czym obrazila sie na gre na dwa dni, zeby potem wrocic do niej. i od tego czasu skaczemy razem. co jest jeszcze bardziej frustrujace. i obawiam sie, ze moze doprowadzic do rozwodu

ogolnie: goraco polecam kazdemu. jesli uwazacie, ze obecnie wydawane gry sa proste - milo sie zaskoczycie. jesli uwazacie, ze gry sa trudne - poznacie nowy poziom frustracji. jednak polamanych padow nie zrefunduje.

najlepsza moim zdaniem gra z PSN. kropka.

P.S.

mozna w grze nagrywac filmiki i wrzucac je bezposrednio do youtube'a. postaram sie zaraz cos wrzucic (10-o minutowe trophy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest świetna! spędzam z nią bardzo dużo czasu i do tego trophies

minimum zasad a maximum frajdy!

trofea

all seeds garden 1 - mam

all seeds garden 2 - mam

all seeds garden 3 - mam

all seeds garden 4 - mam

all seeds garden 5 - mam

all seeds garden 6 - ćwiczę

all seeds garden 7 - nie mam

all seeds garden 8 - nie mam

all seeds garden 9 - nie mam

all seeds garden 10 - nie mam

spectra each garden - niedługo (muszę tylko znaleść po 1 spectra w garden 9 i 10

all spectra - tu będzie problem bo mam tylko 25/50

combo x10 - mam

combo x15 - pracuje nad tym

15 crystals - mam

100,000 polen - pracuje nad taktyką w garden 1

500 polen prowler - mam

gimp in 10 minutes - mam

i ten na 3 playerów - nie mam

to chyba wszystkie i żadnego nie pominąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jontr ma rację to jedna z najbardziej hardcorowych gier w jakie grałem(tak zgadza się ninia gaiden to przy tym pikuś albo Mgs4 na the boss extreme to totalny banał) wnerwiająca ale dająca dużo satysfakcji z dostania trofea czy też nowego ogrodu na razie jestem w 7 ogrodzie polecam grę osobą które są cierpliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hehe ja musiałem zrobić sobie przerwę od tej gry z uwagi na nadszarpnięte nerwy Niech nikogo nie zmyli relaksująca oprawa i początkowo pozornie senna atmosfera Czasem mam wrażenie, że to takie wyrafinowane narzędzie do psychicznego sado maso Mimo to, nie żałuję zakupu i polecam ten tytuł. IMO to zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji na PS Store w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przyznam że już po demku miałem dość tej gry, ale po pewnym czasie znów odpaliłem demko przeszedłem i w sumie gierka fajna, ale trzeba w nią grać jak ja w Motorstorma: ze 2-3 wyścigi (tu te świecące cosie) na dzień, bo inaczej człowiek tylko nerwy sobe nadszarpnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra jest odskocznią od SC IV ale tak jak wcześniej pisaliście na początku jest przyjemnie,zabawnie a później frustracja 2-3 przejścia mapki i ma się dość ,ja za 3 dni kupuje Bionica i boje się że dopiero tam się będe denerwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mimo iż jestem maniakiem "innych" gier tak tej nie łapię...

Ale życzę przyjemnego grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Allu a mnie, w przeciwieństwie do innych junkowych gier, ta przypadła najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega z pracy okreslil ten tytul jako "total abstract" i chyba nie wiele sie pomylil, ale mnie gra wbila w fotel na bardzo dlugo. Gameplay + grafika + muzyka (ktorej na codzien nie trawie) tworza rewelacyjnie miodne polaczenie.

Jontr: fizyka w grze jest imo bardzo dobra, czasami nie skoczysz wysoko, bo odbijasz sie z roslinki, ktora wlasnie odchyla sie w dol ekranu. Kiedy lecisz "dalej niz zwykle" to dlatego, ze wybijasz sie z rosliny, ktora wlasnie odchyla sie w kierunku, w ktorym skaczesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jontr: fizyka w grze jest imo bardzo dobra, czasami nie skoczysz wysoko, bo odbijasz sie z roslinki, ktora wlasnie odchyla sie w dol ekranu. Kiedy lecisz "dalej niz zwykle" to dlatego, ze wybijasz sie z rosliny, ktora wlasnie odchyla sie w kierunku, w ktorym skaczesz

nie nie nie nie

i jeszcze raz nie

ze skal tez grimp na rozne wyskosci skacze. bardziej wyglada to na rozna sile grawitacji w roznych miejscach danej planszy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie zwrocilem na to uwagi... moze wiatr wieje Nie zaliczylem tez wszystkich ogrodow, moze pozniej sie cos zmienia. Generalnie wszyscy trabia, ze zawsze "powinien" wybijac sie z taka sama sila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie ??? Co to te pierwsze trofeum complete all seeds in garden 01 ???

Musisz otworzyc wszystkie seeds na levelu - czyli te co pulsuja po napelnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale nie musze ukonczyc planszy tylko po prostu zdobyc te wsztskie seeds tak ??? Zdobede wszystkie seeds w garden 01 i nie musze ukonczyc planszy czy musze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ale nie musze ukonczyc planszy tylko po prostu zdobyc te wsztskie seeds tak ??? Zdobede wszystkie seeds w garden 01 i nie musze ukonczyc planszy czy musze ???

W momencie, gdy otworzysz wszystkie nasiona (seeds) w danym ogrodzie, dostaniesz trofeum. Nie musisz zbierać ostatniej spektry. Jeśli wydaje Ci się, że zebrałeś wszystkie, a trofeum się nie pojawiło, to któreś ominąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi drodzy! gierka jest cudowna i niesamowita, ale o tym napisze pozniej teraz mam do was pytanie, natomiast kumpel chce ode mnie "odkupic" pixela i mam obawy, bo nigdy wczesniej czegos takiego nie robilem. Nie wiecie czy można się tą grą "podzielic" na dwa konta? Bylbym b. wdzieczny za odpowiedź. Troche peniam bo nie chciałbym sobie zblokowac tej gierki albo cos w tym rodzaju, bo kase z tego bede mial żadna, chodzi b. o przysluge. Pozdrawiam was!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19. grudnia PJE dostanie patcha zmniejszającego poziom trudności!

http://pixeljunk.jp/library/Eden/patch.php

Wygląda na to, że w końcu skończę tę grę :).

Hossanna! Wygląda na to, że zdobędę choć jeden brązik :P Trofea w tej grze to jakiś horror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to miło :D

kill nie jest tak źle :) Choć otwarcie wszystkich seedów bez straty żadnego pollena to jest tragedia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhee, widocznie już jestem za stary na takie wygibasy, bo podstawowe trophies za wszystkie otwarte seedy w jednym gardenie było dla mnie nie do przeskoczenia. Rżnąłem joypadem o podłogę aż miło. Teraz będzie więcej czasu i opcja continue, więc może na czworakach coś zaliczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×