Skocz do zawartości
fbaran

Media Serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zrobic media serwer aby ogladac sobie na PS3 filmy avi z napisami. Nie chce mi sie ich wtapiac. Przeczytalem kiedys na forum, ze mozna zrobic cos takiego jak media serwer. Poszperalem troche po necie i znalazlem to. Zrobilem wszystko jak jest opisane, lecz konsola nie widzi, zadnych filmow. Szukalem na forum, lecz nie za bardzo to wszystko rozumiem. Czy mogl by mi ktos wyjasnic klarownie, od poczatku do konca jak mam to zrobic? Wiem, ze jest pare madrych osob na forum x] i licze na was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie widzi filmów ?? A jaki masz Media Server, windowsowy czy np. TVersity ?? Zresztą to jest takie banalne, że sam udostępniłem Media Server dla PS3 w hmmm, 5 min ?? Poszukaj na forum.

TU znajdziesz wszelkie odpowiedzi. Jak używasz TVersity, przyda ci się TO

PS. wogóle jesteś pewien że masz w kompie WiFi ?? xD Lub podłączyłeś konsolę do kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam problem - robię wszystko tak jak radzi koleś

i mimo wszystko PS3 uparcie nie wykrywa mi media serwera a komp nie wykrywa mi PS3. Łączę się przez router. Macie jakieś pomysły, co mogło by być nie tak?

Próbowałem na Tversity i nie mógł się nawet połączyć z serwerem...

Prawdopodobnie problem tkwi w ustawieniach w routera, lub gdzieś w połączeniach sieciowych ale gdzie konkretnie to nie mam pojęcia

Może avast coś bruździ?

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wlaczonego firewalla? Odblokoj proces bodajze MediaSerwer.exe (nie pamietam dokladnie jak sie nazywa, dawno sie bawilem tym)

Moze problem tkwi w tym, ze laczysz sie poprzez router a nie karte wifi w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze problem tkwi w tym, ze laczysz sie poprzez router a nie karte wifi w kompie.

To na 100% nie jest problem. Problemem moze byc zla konfiguracja routera jesli juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firewall windowsowy mam zupełnie wyłączony. Z antywirów mam tylko avasta i tam nie znalazłem właśnie nic gdzie można by było odblokować lub zablokować WMP...

Qgar, masz pomysł co może być nie tak z ustawieniami routera, że powodują taki problem(tzn - nad którymi ustawieniami sugerowałbyś, aby pokombinować)?

Dodam jeszcze, że net mam LAN'owy i komp jest wpisany w grupę roboczą... Może przez to, nie widzi on PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa robocza nie ma nic do rzeczy. Pierwszym krokiem jaki proponowalbym wykonac to upewnic sie ze siec jest drozna miedzy pc a ps3. Uruchom wiersz polecen na pc i wpisz polecenie "ping <IP PS3>" gdzie zamiast <IP PS3> wpisac adres IP konsoli. Jezeli otrzymamy wszystkie 4 odpowiedzi to mozemy sie zastanawiac co dalej. JEzeli nie to przynajmnije wiemy ze nie ma w ogole komunikacji miedzy pc a ps3. A co moze byc nie tak w konfiguracji routera? Wszystko i nic. Skad ja mam wiedziec kto tam co poustawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Jak wrócę z roboty to spróbuję zapingować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszystko pinguje się cacy, więc połączenie jest. A więc chyba router, tylko co tam może być nie tak? Jestem dość cienki w te klocki, może jakieś kolejne sugestie ?

edit - w zakładce securrity mam VPN i tam wszystko enabled, może tutaj coś trzeba odhaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś podłączył PS3 bezpośrednio do kompa kabelkiem. Nie miał byś problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się kupować nowej karty sieciowej a poza tym - chce powalczyć z routerem, skoro da się zrobić to trzeba to zrobić

jak w cmd wpisuję ipconfig/all to mi wywala, że routing IP jest wyłączony i DHCP też...

Aha i DNS'y na kompie i PS3 powinienem mieć takie, jakie mam od dostawcy neta, czy mają być adresem routera? (net działa na obu przypadkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router klonuje DNSy od dostawcy. Jak czasem sa jaja to mozna poprobowac zmieniac te adresy, ale jak dzialaja to zostawic w spokoju. DHCP moze byc wylaczone jezeli adresy masz ustawione na sztywno. Ale co do przyczyny awarii to ciagle nie mam pomyslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konsola nie widzi filmów ?? A jaki masz Media Server, windowsowy czy np. TVersity ?? Zresztą to jest takie banalne, że sam udostępniłem Media Server dla PS3 w hmmm, 5 min ?? Poszukaj na forum.

TU znajdziesz wszelkie odpowiedzi. Jak używasz TVersity, przyda ci się TO

PS. wogóle jesteś pewien że masz w kompie WiFi ?? xD Lub podłączyłeś konsolę do kompa ??

Nie widzi tylko filmow. Muzyke widzi normalnie. Media serwer robie przez Windows Media Playera 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Windows Media Player nie wykrywa w ogóle PS3... Ale udało mi się normalnie udostępnić serwer przez TVersity ! Teraz jedyny problem to napisy

Kurcze, ale dlaczego nie mogę zrobić tego przez WMP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje PS3 widzi normalniem uzyke udostepniana przez WMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, udało się - mam filmy i napisy na PS3, poprzez TVersity. Powodem całego zamieszania był - jak zwykle - microkał i jego nędzne produkciny. Nie wiem czemu mi nie wykrywał PS3 i nawet nie chcę wiedzieć.

Pzdr i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, ja zamierzam dzisiaj robic media serwer z filmami. Robiles tak jak jeest napisane w tyvh linkach co podal hivonzooo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak jak piszą TUTAJ , z tym ze wykasowałem potem splitter bo się coś wieszało. Jak wszystko zainstalujesz i pokonfigurujesz to jedyne co musisz zrobić, to po odpaleniu filmu na PS3, wrócić do kompa kliknąć ppm na czerwoną zakładkę fddshow(obok zegara) i zaznaczyć napisy (bo za pierwszym razem, mimo że ustawiona była ta funkcja jako domyślna nie zaskakiwało). No i wszystko działa niby ładnie, ale i tak od czasu do czasu wywala mi jakies chore błędy windowsowe, więc przerzucam się w weekend na linuxa

Aaa i jeszcze przy instalacji fddshow, jak masz do wyboru te wszystkie pierdoły to zaznacz na dole, żeby współpracowało z mpeg2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ktoś skasował mój temat, ok zadam pytanie tutaj - jak należy skonfigurować ffdshow, żeby na ekranie nie wyskakiwały po 4 linijki tekstu naraz, tylko tak jak w np v-playerze - tak że tekst nie nachodzi na obraz i są 2 linijki maks ?

Edit:

Ok, dowiedziałem się już jak rozwiązać problem - napisy nie miały ram czasowych - wystarczyło przekonwertować je w subedicie i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom pisales, ze po wlaczeniu filmu na ps3 musze wrocic do kompa i wlaczyc napisy w ffdshow, ale ja nie mam tej ikonki kolo zegara. Mam ja jedynie, gdy jest wlaczony film jakis na kompie w odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podmieniłeś w pliku TVersity profiles.xml mpeg-16 na mpeg-2 ?

Jeśli tak to spróbuj wywalić jeszcze raz wszystkie kodeki i zainstaluj najnowszy K-lite mega codec pack. Ja tak zrobiłem i od tej pory wszystko śmiga bezbłędnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się połączyć z kompem, żecz w tym że w udostepnionych filmach mam kilka w Full HD i HD no i problem w tym że po załączeniu owych filmów na PS3 wyświetlany jest tylko czarny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co chwile rozłancza mnie...........pomoże ktoś czy ten temat lepiej zamknąć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×