Skocz do zawartości
xAndre77x

20, 40, 60, 80...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, który model PLAYSTATION 3 najlepiej wybrać?:

- skromne, zagraniczne 20GB?

- popularne, okrojone 40GB?

- trudno dostępne, ale napakowane 60?

- nowe, europejskie (PAL) 80 z DualSchockiem 3?

- czy może amerykańskie (NTSC) 80GB, napakowane jak "stare" 60 z... blokadą regionalną ?

Moim zdaniem dobra jest europejska 80GB - ma Duala (a nie SIXAXIS'a) i jest dość tania (mój zestawik mam za 1599 z Saturna); mam ją od 2 dni i zachwycam się dołączonymi grami ("Ratchet & Clank: Tools of Destruction" i "Uncharted: Drake's fortune").

Chociaż czasami myślę czy nie lepiej by było zamówić z USA czy na Allegro kupić 60GB - cóż, są lepsze...

A jak się sprawa ma waszym zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 80GB PAL, bo jest tanie i dostępne. Albo 40GB jak znajdziesz świetną promocję i wymień sobie dysk - i tak wyjdzie taniej. Pytanie jeszcze, czy potrzebujesz DS3, czy starczy Ci Sixaxis. O 60GB nie myśl - pewnie będzie drogie, nie będzie miało gwarancji (bo nowych już się nie spotyka) - już się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60 gb i jestem bardzo zadowolony. Kupilem zaraz przed wycofaniem. Teraz najlepsza opcja jest chyba to co ty masz 80gb z DS3 i dwoma grami, bo 60 mozna kupic tylko uzywana, albo z zagranicy, ale to sie nie oplaca bo filmow nie mozna ogladac w PALu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabieram pewności do mojej "euro-80-tki" .

SIXAXIS różni się od Duala tylko wibracjami i jest 2x droższy (!), ale jak jest w zestawie z tą PAL-ową 80-ką, to ja nie narzekam...

I jeszcze mam pytanie, troszkę nie na temat (nie chcę zakładać nowego tematu): czy blokada regionalna w wersji NTSC jest tylko na PAL-owe filmy DVD czy na giery (PS One, PS2, PS3), filmy BD i inne europejskie rzeczy także?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sądzicie, który model PLAYSTATION 3 najlepiej wybrać?:

- skromne, zagraniczne 20GB?

- popularne, okrojone 40GB?

- trudno dostępne, ale napakowane 60?

- nowe, europejskie (PAL) 80 z DualSchockiem 3?

- czy może amerykańskie (NTSC) 80GB, napakowane jak "stare" 60 z... blokadą regionalną ?

Moim zdaniem dobra jest europejska 80GB - ma Duala (a nie SIXAXIS'a) i jest dość tania (mój zestawik mam za 1599 z Saturna); mam ją od 2 dni i zachwycam się dołączonymi grami ("Ratchet & Clank: Tools of Destruction" i "Uncharted: Drake's fortune").

Chociaż czasami myślę czy nie lepiej by było zamówić z USA czy na Allegro kupić 60GB - cóż, są lepsze...

A jak się sprawa ma waszym zdaniem?

Jesli zalozyles ten temat po to, aby ktos potwierdzil slusznosc Twojego wyboru, to nie martw sie - postapiles dobrze.

60 co prawda bardziej napompowane, ale juz dosc stare i niepewne, ponadto procek ciagnie wiecej pradu. To samo z 20. 80 NTSC owszem, ale dla tych, ktorzy nie zamierzaja ogladac filmow BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze akurat 60 jest pewniejsza duzo od 40, a od 80 nie iwem bo dopiero weszla. Co do blokady regionalnej to jest na gry takze, lecz gry z PSX i PS2. Oprocz tego oczywiscie filmy DVD i BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60 co prawda bardziej napompowane, ale juz dosc stare i niepewne

Hahahaha! Bo skonam

Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za pochwałę wyboru! PS3 80GB PAL jest waszym (o tych powyżej mówię ) i moim zdaniem dla nas, Polaków, chyba najlepszym wyborem na chwilę obecną - cena, DualSchock 3 i przeważnie gry w zestawie - miodzio!

1 P.S.

Ale jednak szkoda, że człowiek się nie załapał na tą zeszłoroczną 60GB. No, ale było minęło...

2 P.S.

Proszę nie brać tego posta jako prośbę o zamknięcie temaciku - wysłuchajmy jeszcze innych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha! Bo skonam

Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz

Nie, nie wiem - tylko Ty wiesz o wszystkowiedzacy! Jak nie masz nic konkretnego do napisania, to po prostu nie pisz, bo stajesz sie zalosny. Jesli nie zgadzasz sie z tym, co napisalem, dlaczego nie odpowiesz mi normalnie jak czlowiek, tylko drzesz parcha jak idiota?

Nie bede z Toba dyskutowal na ten temat, bo widze, ze nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniałbym się do opinia Allu - 60GB wcale nie jest stare - to taka sama konsola tylko z większą ilością dodatków. A co do pewności sprzętu - 40GB było robione jak Sony starało się jak najmniej stracić na konsolach, produkcja staniała i trochę pogorszyła się jakość, najlepiej świadczy o tym ilość informacji o awariach np. laserów w 40GB i 60GB. To jest tak jak z kierownicą MOMO - było Force - wypasione, ale drogie. Później wprowadzili Racing, żeby zmniejszyć koszty produkcji (gorsze materiały), a cenę zmniejszyli tylko nieznacznie, za to zyski większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bede z Toba dyskutowal na ten temat, bo widze, ze nie ma sensu.

Patrz wypowiedź TheMichal'a

A na przyszłość zanim zaczniesz rzucać teksty na temat "starości" i "nie pewności" danego sprzętu miej ku temu podstawy, inaczej każdy może z Ciebie, jak to ładnie napisałeś "drzeć parcha jak idiota".

Ale z Twoim ostatnim wnioskiem się zgadzam.

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biez 80 GB z USA lub Canady, ja mam Candyjska i gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skłaniałbym się do opinia Allu - 60GB wcale nie jest stare - to taka sama konsola tylko z większą ilością dodatków.

Stara nie jest, ma rok, ale wycofanie jej z produkcji dyskfalifikuje tą wersję. Jak ktoś o nią bardzo dba to spoko, ale jak ktoś jest "przeciętny lub niżej" w tej sprawie, to jak mu się czarnulka zepsuje i nie dadzą rady naprawić, to... no właśnie? Co?! Dadzą 40 albo 80 w zamian; z grami czy (dotyczy 40-stki) z DualSchock'iem - ale 60 nie zwrócą, bo... już nie ma! Kolega miał taki przykład, aż mu się płakać chciało (no dobra, ryczał jak nie powiem kto).

40-stki też to czeka za kilka miesięcy/lat...

Ja tam się o swoją 80-kę nie martwię (narazie).

A wracając do tematu, to daję tu przykład, że 40GB i europejskie 80 nie są złe w porównaniu z 60GB i 80 NTSC (przynajmniej dla mnie):

- czytnik kart pamięci - można kupić nawet za 2 dychy...

- porty USB - huby 1<4 już za 30 zł w Saturnie i MM są...

- wsteczna kompatybilność - te "sonki" co to mają są droższe o tyle, że można kupić 40/80GB i PS2 osobno!

I co? Da się żyć z PS3 40/80GB (PAL) tak jak z 60/80GB (NTSC)! Wystarczy ruszyć głową...

Ale i 60GB i amerykańskie 80GB maję WIELKIE minusy:

- 60GB nie ma w produkcji, a używki to nie to samo co nówka!

- 80GB z USA ma blokadę regionalną!

I ten post (moim zdaniem) informuje, że 60GB i 80GB (wersja NTSC) to obecnie zakup dla wygodnickich i forsiatych, a 40 i 80 (wersja PAL) to dla tych co umieją ruszyć głową i umieją wykorzystać te konsole, tak jak poprzednie, ale za niższą cenę!

Ale to tylko moja opinia - mile widziane komentarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację.

Ale musisz zdawać sobie sprawę że posiadacza 60 nie przekonasz że 40 albo 80 jest tak samo dobra Żartuję

Dla każdego posiadacza konsoli jego egzemplarz jest najlepszy. I nie ważne czy to 20, 40, 60, 80 czy 1200000. Liczy się że ją masz

Miłego grania wszystkim gracza na konsolach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stara nie jest, ma rok, ale wycofanie jej z produkcji dyskfalifikuje tą wersję. Jak ktoś o nią bardzo dba to spoko, ale jak ktoś jest "przeciętny lub niżej" w tej sprawie, to jak mu się czarnulka zepsuje i nie dadzą rady naprawić, to... no właśnie? Co?! Dadzą 40 albo 80 w zamian; z grami czy (dotyczy 40-stki) z DualSchock'iem - ale 60 nie zwrócą, bo... już nie ma! Kolega miał taki przykład, aż mu się płakać chciało (no dobra, ryczał jak nie powiem kto).

40-stki też to czeka za kilka miesięcy/lat...

Ja tam się o swoją 80-kę nie martwię (narazie).

A wracając do tematu, to daję tu przykład, że 40GB i europejskie 80 nie są złe w porównaniu z 60GB i 80 NTSC (przynajmniej dla mnie):

- czytnik kart pamięci - można kupić nawet za 2 dychy...

- porty USB - huby 1<4 już za 30 zł w Saturnie i MM są...

- wsteczna kompatybilność - te "sonki" co to mają są droższe o tyle, że można kupić 40/80GB i PS2 osobno!

I co? Da się żyć z PS3 40/80GB (PAL) tak jak z 60/80GB (NTSC)! Wystarczy ruszyć głową...

Ale i 60GB i amerykańskie 80GB maję WIELKIE minusy:

- 60GB nie ma w produkcji, a używki to nie to samo co nówka!

- 80GB z USA ma blokadę regionalną!

I ten post (moim zdaniem) informuje, że 60GB i 80GB (wersja NTSC) to obecnie zakup dla wygodnickich i forsiatych, a 40 i 80 (wersja PAL) to dla tych co umieją ruszyć głową i umieją wykorzystać te konsole, tak jak poprzednie, ale za niższą cenę!

Ale to tylko moja opinia - mile widziane komentarze!

Ten temat juz byl walkowany wiele razy i wszyscy zgodnie stwierdzili, ze po wycofaniu, przez jakis czas jeszcze produkuje sie czesci zamienne dla posiadaczy tych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz całkowitą rację.

Ale musisz zdawać sobie sprawę że posiadacza 60 nie przekonasz że 40 albo 80 jest tak samo dobra Żartuję

Dla każdego posiadacza konsoli jego egzemplarz jest najlepszy. I nie ważne czy to 20, 40, 60, 80 czy 1200000. Liczy się że ją masz

Dokładniusio!

Sumując:

Wszystkie wersje PLAYSTATION 3 mogą być takie same za podobną cenę,

ale w niektórych przypadkach (tych "okrojonych") trzeba troszkę pogłówkować.

Ale tamacik wciąż żywy!

Ten temat juz byl walkowany wiele razy i wszyscy zgodnie stwierdzili, ze po wycofaniu, przez jakis czas jeszcze produkuje sie czesci zamienne dla posiadaczy tych wersji.

Racja, przepraszam za niedopatrzenie.

P.S.

Pytanie nie na temat: czy można mieć polski system na czarnulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez pojęcie "polski". Jeżeli chodzi Ci o XMB w języku polskim to narazie nie ma takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slownika polskiego tez narazie nie ma. A z tym walkowanym tematem to nie chodzilo mi o ten temat, lecz o kweste psucia sie wycofanych wersji i dostawania na gwarancji innych ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co rozumiesz przez pojęcie "polski". Jeżeli chodzi Ci o XMB w języku polskim to narazie nie ma takiej możliwości

Taa, miałem XBM na myśli...

Slownika polskiego tez narazie nie ma. A z tym walkowanym tematem to nie chodzilo mi o ten temat, lecz o kweste psucia sie wycofanych wersji i dostawania na gwarancji innych ;P

Wiem.

A może ktoś coś opowie o wersji 20GB? Co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje 20gb są praktycznie niedostępne. Nie były sprzedawane na terenie Europy, ale z tego co wiem (mogę się mylić) posiadały wsteczną kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 20 mialy wsteczna kompatybilnosc i 4 porty usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum pisze, że bardziej się teraz opłaca 40GB za 1200 zł, a nie 80GB za 1600 zł:

- 80 jest z 2 grami ("R&C:ToD" i "U:DF") wartość chyba ze 350 zł.

- ma DS3, a nie SIXAXIS'a - 100 zeta różnicy (w Saturnie i MM).

- do tego większy dysk - te dodatkowe 40GB wycenię na 50 zł.

1600 - 1200 = 400 zł różnicy w zestawach

350 + 100 + 50 = 600 zł różnicy w częściach osobno

No więc to 40 GB mimo, że w promocji jest mniej opłacalne, a nawet wychodzi drożej!

A jak 40 stanieje do 1100 zł (już gdzieś tak chyba jest) to i tak będzie o 100 zł drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś na forum pisze, że bardziej się teraz opłaca 40GB za 1200 zł, a nie 80GB za 1600 zł:

- 80 jest z 2 grami ("R&C:ToD" i "U:DF") wartość chyba ze 350 zł.

- ma DS3, a nie SIXAXIS'a - 100 zeta różnicy (w Saturnie i MM).

- do tego większy dysk - te dodatkowe 40GB wycenię na 50 zł.

1600 - 1200 = 400 zł różnicy w zestawach

350 + 100 + 50 = 600 zł różnicy w częściach osobno

No więc to 40 GB mimo, że w promocji jest mniej opłacalne, a nawet wychodzi drożej!

A jak 40 stanieje do 1100 zł (już gdzieś tak chyba jest) to i tak będzie o 100 zł drożej.

Wszystko by się zgadzało gdyby R&C i uncharted kosztowały 350zł, na allegro możesz mieć obie za 150zł.

A różnica między DS3 a sixaxis'em to 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×