Skocz do zawartości
pedzel

80 GB PlayStation 3 z nowym chipem?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie jest inny chip, tylko wykonany w 65nm, a nie w 90nm (jak chyba był poprzedni). Więc jeśli innych różnic oprócz procesu wytwarzania nie ma, to jedynie zmniejszony jest pobór prądu i wydzielanie ciepła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pobór mocy. A może ew. mniej konsola się nagrzewa;)

@up

Dokładnie;) Teraz po CPU 65 nm przyszedł czas na RSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda.. juz mogli by ulepszyc grafike choc i tak jest zacna:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A szkoda.. juz mogli by ulepszyc grafike wink.gif choc i tak jest zacna:D

I jak mieliby to zrobić? Ktoś ma PS3 40 GB a ktoś 80 GB i ten drugi ma lepszą grafikę? Takie rzeczy tylko na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak mieliby to zrobić? Ktoś ma PS3 40 GB a ktoś 80 GB i ten drugi ma lepszą grafikę? Takie rzeczy tylko na PC

no tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A szkoda.. juz mogli by ulepszyc grafike choc i tak jest zacna:D

Jaka głupota, nie no, Jak mają polepszyć grafikę w PS3 ? Przecież to KONSOLA !

Sprzęt o zamkniętej architekturze, nie mogą sobie "od tak" zmienić grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak..

Proszę cie.

Jaka głupota, nie no, Jak mają polepszyć grafikę w PS3 ? Przecież to KONSOLA !

Sprzęt o zamkniętej architekturze, nie mogą sobie "od tak" zmienić grafiki...

Jedyne co mogą to w PS3 Slim dodać Ramu ale lepszego procka czy tam nawet dwóch cellów wsadzić nie mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe po necie poszła kiedyś plota że nowsze PS3 mają o 50MHZ niższe taktowanie pamięci graficznej, od starszych modeli.

Sony zaprzeczyło tym rewelacjom, ciekawe jak jest naprawdę...

źródło:

http://www.theinquirer.net/en/inquirer/new...owngraded-again

i cytat z wikipedii:

256 MB GDDR3 pamięci graficznej, taktowanej z częstotliwością 650 MHz (1,3 GHz efektywnie) i o przepustowości 22.4 GB/s (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to prawda... Jakoś nie chce mi się wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ramem to by mogli tak zrobić jak z PSP. Wtedy gry by się szybciej ładowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No z ramem to by mogli tak zrobić jak z PSP. Wtedy gry by się szybciej ładowały.

kupuję konsolę aby mieć go przez kilka lat bo kombinowania co tu wymienić, aby gra poszła. Dlatego jakimkolwiek modyfikacjom sprzętowym w ramach jednej generacji mówię znacząco NIE. Mniej poboru prądu - OK. Ale lepsze parametry...to nie PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupuję konsolę aby mieć go przez kilka lat bo kombinowania co tu wymienić, aby gra poszła. Dlatego jakimkolwiek modyfikacjom sprzętowym w ramach jednej generacji mówię znacząco NIE. Mniej poboru prądu - OK. Ale lepsze parametry...to nie PC...

Przecież gry normalnie chodziły też na starym PSP. to było tylko po to żeby się szybciej ładowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szybciej sie laduja... ale chyba nie wiesz, ze na PSP Fat nie uruchomisz skype'a, poniewaz Sony tak sobie ubzduralo ( a jest to w 100% mozliwe, tylko Sony chcialo tak Slima sprzedac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież gry normalnie chodziły też na starym PSP. to było tylko po to żeby się szybciej ładowało.

a czym ja jestem gorszy od kogoś, kto kupi konsolę np. dwa lata po premierze ? Ja dałem 2399zł, on około 1400zł i nie chcę, aby jeszcze szybciej mu się ładowała gra. Chyba, że Sony wymieni mi pamięć w konsoli za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym ja jestem gorszy od kogoś, kto kupi konsolę np. dwa lata po premierze ? Ja dałem 2399zł, on około 1400zł i nie chcę, aby jeszcze szybciej mu się ładowała gra. Chyba, że Sony wymieni mi pamięć w konsoli za darmo...

Mam Mercedesa S500 nie chcę żeby znajomy kupił S600 bo będzie miał fajniejsze auto. A co zmieni w twojej konsoli to że komuś będzie się szybciej ładować gra? A jak ktoś 2 lata temu kupił kompa za 3000zł a ktoś teraz kupił za 2000zł i ma lepszy. Powiedz jeszcze że konsola powinna być coraz droższa a nie że ty geniuszu kupiłeś za 2400 w dniu premiery a ktoś potem mniej dał i ma lepiej no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowo Polskie myślenie.... Inni nie mogą mieć więcej ode mnie:P

A tak apropos wersji SLIM:) Są jakieś wieści kiedy wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo... Co wy tak bardzo chcecie slim ? Kupcie sobie PS2 slim i macie problem z głowy. Co wam przeszkadza w obecnym wyglądzie PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
256 MB GDDR3 pamięci graficznej, taktowanej z częstotliwością 650 MHz (1,3 GHz efektywnie) i o przepustowości 22.4 GB/s (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)

Fakt... Starsze 60GB PAL i NTSC maja pamięci taktowane 700/1400 Mhz, nowsze 40GB i 80GB już 650/1300 Mhz, takie info jest przynajmniej od pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typowo Polskie myślenie.... Inni nie mogą mieć więcej ode mnie:P

mogą, ale konsola to jest inwestycja - kupuję i mam spokój dopóki nie wyjdzie następca.

A co do porównania z klasą S. Jakbym mógł sobie wybrać - kupić S500 albo S600 to nie ma problemu. Jakby sprzedawali na początku dwie wersje PS3 - z 256MB RAM i 512MB RAM to spoko - kupuję tą w 512MB. Ale po co ta dyskusja - narazie (na szczęście) Sony nic takiego nie wprowadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo... Co wy tak bardzo chcecie slim ? Kupcie sobie PS2 slim i macie problem z głowy. Co wam przeszkadza w obecnym wyglądzie PS3 ?

koledzy pisali o wersji slim ale PSP a nie ps3 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zeby gry się szybciej ładowały..." - ludzie, gry już się dość szybko ładują (kilka minut, góra)! 256, to nie mało jak na chlebak; a czego się spodziewaliście? 2 giga?! Ktoś kupił wcześniej za 2400 zł, ja 3 tyg. temu za 1600 zł, a ktoś se kupi za pół roku za 1000 i będzie miał 4, a chociażby 2 razy więcej RAM-u?! Tak jak powiedzieli przedmówcy - to nie PC!!! Zmniejszanie procesu technologicznego w wykonaniu sprzęciku zrozumiem, bo grzanie się i pobór prądu nie mają nic do wydajności (a jak mają, to nie więcej niż 0,05%).

Jak wam za mało RAM-u to poczekajcie do 2011-2012 na PS4 i gwarantuję, że gry się będą ładować szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, szybciej sie laduja... ale chyba nie wiesz, ze na PSP Fat nie uruchomisz skype'a, poniewaz Sony tak sobie ubzduralo ( a jest to w 100% mozliwe, tylko Sony chcialo tak Slima sprzedac)

No przyznam że to mi ciśnienie podniosło, ponieważ mam PSP Fat i zastanawiałem się qtwa skąd dorwać tego SKYPE a tu wyszły klocki że only na Slim wyjdzie ten bajer... Troszkę tak nie fajnie z ich strony...

Poza tym zamiast Skype dali jakiś badziewny GO!messenger

Dodam tylko że Skype by się przydał na PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wam za mało RAM-u to poczekajcie do 2011-2012 na PS4 i gwarantuję, że gry się będą ładować szybciej...

Nie rozumiesz proporcji i bzdurnie porównujesz... Za 3-4 lata jak wyjdzie PS4 i będzie miało 1 czy 2GB ramu to i tak będzie po pewnym czasie mało, bo gry będą 3-4x bardziej wymagające. Jeśli PS3 miałobyć sprzętem na lata, a gry już teraz się haczą, to jaki problem było wrzucić do niej 1GB? Żaden, W PC 3 lata temu 1GB ramu to było śmieszne minimum, przy dzisiejszych cenach pamięci, ludzie spokojnie biorą 4GB, gdy wyjdzie PS4 w PC ludzie będą mieli 8GB. Nieistotne, że ta pamięć może nigdy nie być wykorzystana, jej cena jest tak niska, ze 2GB w tą czy w tamta stronę, nie robi na nikim różnicy. W przypadku ramu jest jedna zasada, im więcej tym lepiej, szczególnie że 2GB = 2 wyjścia do kina z dziewczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiesz proporcji i bzdurnie porównujesz... Za 3-4 lata jak wyjdzie PS4 i będzie miało 1 czy 2GB ramu to i tak będzie po pewnym czasie mało, bo gry będą 3-4x bardziej wymagające. Jeśli PS3 miałobyć sprzętem na lata, a gry już teraz się haczą, to jaki problem było wrzucić do niej 1GB? Żaden, W PC 3 lata temu 1GB ramu to było śmieszne minimum, przy dzisiejszych cenach pamięci, ludzie spokojnie biorą 4GB, gdy wyjdzie PS4 w PC ludzie będą mieli 8GB. Nieistotne, że ta pamięć może nigdy nie być wykorzystana, jej cena jest tak niska, ze 2GB w tą czy w tamta stronę, nie robi na nikim różnicy. W przypadku ramu jest jedna zasada, im więcej tym lepiej, szczególnie że 2GB = 2 wyjścia do kina z dziewczyną...

Drogi RAM-ik kupujesz...

Ale swoją drogą - jak się będziesz czuł z tymi 256-oma MB RAM, gdy pójdziesz do kumpla, który kupił PS3 2x taniej i ma 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×