Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Krociutka uwaga. Juz na drugiej liscie jest 8 osob. Jesli tyle potwierdzi udzial to mozecie moim zdaniem spokojnie startowac z 2 liga. Ogolnie wydaje mi sie ze z 6 osob mozna juz zrobic lige.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOWI wraz z kolegą zobowiązali się do prowadzenia drugiej ligi, także jego póki co przypisałem do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam małe pytanie do setapu bolidu na wyścig. Czy będą dozwolone swoje własne ustawienia np.zmiany w aero, skrzyni biegów i całej reszty czy też wybieramy mniejsca w których nie można ingerować, aby dla tych co się na tym poprostu nieznają było łatwiej.(osobiście zawsze miałem problemy ze skrzynką więc tak mi się to pytanie nasuwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. powiem tak...ogólnie zabronione to raczej nie będzie takie szczegółowe mieszanie w bolidzie.

Ogólnie jak ktoś nie wie co robi to więcej namiesza niż poprawi, a setupy będą już gotowe na każdy tor, tak CM mówiło.

Po prostu jak ktoś chce jechać na minimalnych zmianach lub żadnych to tak już pojedzie.

Zobaczy na kwalifikacjach i praktykach jak jego czas wypada na tle innych, i przez headset można się zawsze spytać czy ktoś mocno mieszał w bolidzie.

PS.

Pojawił się regulamin w pierwszym moim poście w tym temacie (1 strona), zapraszam do zapoznania się!

Rzecz jasna nie jest to końcowy regulamin.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadliśmy na własny system punktowania, który przedstawia się następująco

1 - 10 punktow

2. 6 punktow

3. 4 punkty

4. 3

5. 2

6. 1

Punktowych jest połowa osób, także wola walki w końcu stawki powinna być jeszcze większa

Co sądzicie? Ogólnie to trzeba wybrać system punktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić system punktacji według czasów, i wtedy pomieszać obie ligi :)

Edytowane przez Miszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ligi, to dwie osobne konkurencje. Nie chcemy tutaj nic mieszać, bo potem będzie za duży syf.

Poza tym podczas wyścigu jednej pierwszy może uciec i zrobić dobry czas, a w drugiej może być ciągła walka i mimo, że pierwszy to zajmie ogólnie 3 - 4 miejsce, co jest wg mnie nieuczciwe.

Jedyne co chcemy zrobić to zawody konstruktorów (jak będą dwie pełne ligi).

Co do systemu punktacji, to prosiłbym o opinie i wyrażanie własnego zdania, bo to jest kwestia którą musimy koniecznie omówić.

1. Czy wybieramy system punktowania taki jak w obecnej F1 (25, 18,) - punktowanych 10 miejsc

2. Wg starego systemu (10, 8,) - punktowanych 8 miejsc

3. Własny system punktowania (10, 6,) - punktowanych 6 miejsc

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ligi, to dwie osobne konkurencje. Nie chcemy tutaj nic mieszać, bo potem będzie za duży syf.

Poza tym podczas wyścigu jednej pierwszy może uciec i zrobić dobry czas, a w drugiej może być ciągła walka i mimo, że pierwszy to zajmie ogólnie 3 - 4 miejsce, co jest wg mnie nieuczciwe.

Jedyne co chcemy zrobić to zawody konstruktorów (jak będą dwie pełne ligi).

Co do systemu punktacji, to prosiłbym o opinie i wyrażanie własnego zdania, bo to jest kwestia którą musimy koniecznie omówić.

1. Czy wybieramy system punktowania taki jak w obecnej F1 (25, 18,) - punktowanych 10 miejsc

2. Wg starego systemu (10, 8,) - punktowanych 8 miejsc

3. Własny system punktowania (10, 6,) - punktowanych 6 miejsc

Masz racje. Z tych 3, najlepszy jest 2 :) Dla mnie przynajmniej, bo sądze że będę się trzymał tyłu stawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymamy swoj koncik to zrobimy ankiete na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wg starego systemu (10, 8,) - punktowanych 8 miejsc

ja jestem za takim rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie stary system punktowy będzie pasował, chociaż twórcy gry coś wspominali o systemie punktowym, który będzie już w grze. Cóż na dzisiejszą chwilę mało wiadomo o multi dlatego trzeba czekać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Co do kar to widziałem system powtórek, więc jeśli będzie można zapisywać całe powtórki to sprawa zostaje rozwiązana po wyścigi (coś na zasadach FIA) przez adminów ligi. To jeszcze jest do omówienia.

-Co do punktacji to własny system chyba będzie dobry, połowa punktuje, połowa nie. W ostateczności pierwsza 8.

-Jeśli chodzi o setup bolidu, podejrzewam, że przed wyścigiem host ustawia albo bez wspomagaczy, albo z . Więc do omówienia jeszcze.

-Trening przed GP chyba nie powinien być obowiązkowo online(tzn. można trenować samemu lub umówić się na forum), co do kwalifikacji jestem w pełni za by wszyscy byli obecni online, np. dzień przed.

Idzie ktoś jutro na verve w Warszawie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem się wybrać ale dowiedziałem się, że nie można wnosić aparatów fotograficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym członkiem ligi F1.

Chciałbym wyrazić swoją opinię na temat regulaminu oraz organizacji ligi. Przede wszystkim 16 października jest chyba odpowiednim terminem na rozpoczęcie sezonu. Moim zdaniem, powinniśmy jechać sezon od początku, czyli od GP Bahrajnu a nie jak niektórzy proponowali od GP Japonii czy Korei. Kolejną ważną sprawą są kary, zarówno dla kraksowiczów jak i dla spóźnialskich. Rozumiem, że skoro poruszamy wątek kraksowiczów pewne jest, że uszkodzenia bolidów będą w grze, bo po ostatnio opublikowanym materiale trochę martwi mnie fakt, że tylko jeden bolid po kontakcie z innymi został uszkodzony. Dla spóźnialskich nie ma przebacz, 3 razy i wylatuje.

Jeśli powstaną dwie ligi po 12 zespołów to zdecydowanie jest za wprowadzeniem klasyfikacji konstruktorów. Zawsze ciekawiej i do tego bardziej byśmy się zżyli ze sobą. Co do punktów. Przy 12 uczestnikach ligi, wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie system 1st-25; 2nd-18.. dlaczego? bo jeśli po 2/3 wyścigach będzie punktowała ta sama 6 bądź 8 to końcówka się wykruszy i zrezygnuję. A tak, może chociaż przy ew. wypadnięciu z toru bądź defektu silnika lub innego podzespołu (wiadomo coś o tym?) jednego z kierowców inny ma szansę na punkty.

I najważniejsze sprawy, kolejność na starcie wyścigu oraz długość wyścigu.

Kolejność nie może być losowa. Tylko nie wiadomo z kolei czy będzie możliwość ustawienia bolidów na swój sposób. Jeśli nie, proponuję jedno okrążenie rozgrzewające opony i ustawienie się na starcie według kolejności z kwalifikacji. Tylko jak potem rozwiązać wspólny start..

Oby były kwalifikacje przed wyścigiem. Co do długości rozgrywki, po doświadczeniach z F1CE uważam, że 50% jest optymalnym ustawieniem (przy zaznaczeniu opcji o dwukrotnym zużyciu opon).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi. Ja jeszcze w sprawie wybierania bolidow. Teraz podajecie swoje typy patrzac jednoczesnie aby nie wybrac kogos 2 raz. Jednak to jest pierwsza faza i ona tak jakby nie ma znaczenia. Waznejsza bedzie faza druga. W drugiej fazie wysylam zapytanie o to czy potwierdzasz swoj udzial w lidze oraz prosze o podanie Teamu w jakim chcesz jezdzic (idealem jest abym w odpowiedzi dostal 3 opcje). Wysylal bede mianowicie zapytanie w tym samym czasie do wszystkich osob z danej ligi. Oczywiscei jak juz wczesnej powiedzialem w zwiazku z faktem ze ja z Patricko organizujemy ta lige (1 lige i druga ale zajmujemy sie 1) to my wybieramy Teamy odrazu. Wiadomo bowiem ze jesli ja sam do siebie napisze wiadomosc to i odpowiem najszybciej. zatem dla 1 ligi wybor jest pomiedzy 10 teamami. Ferrari i Mclaren sa juz zajete. Osobiscie uwazam ze skoro Kowi zglosil sie do opiekowania sie liga 2 dlatego tez wychodze z propozycja aby i on wybral sobie team teraz. Jest to jakas forma podziekowania za jego poswiecony czas. Zapytania o potwierdzenie bede wysylal...... nie wiem kiedy ale na pewno nikt sie nie dowie kiedy to bedzie. Wowczas wszyscy maja rowne szanse.

Zatem kowi czekam na pw na informacje jaki team sobie zaklepujesz.

Aha jesli ktos z 2 ligi bedzie chcial jeszcze wziasc udzial w opiekowaniu sie liga 2 to zapraszam do mnie na pw w celu powiadomnienia mnie o tym. Niestety rezerwacji teamu juz nie bedzie, bo wiem ze gdyby tak bylo to osoby by sie zglaszaly wszystkie a potem by olaly i wszystko byloby na glowie Kowiego.

Jesli wszystko pojdzie swietnie to beda 2 pelne ligi. juz mamy duzo ludzi a jeszcze nawet 3 dni nie minely od pomyslu. Zatem bedzie mozliwosci zrobienia klasyfikacji konstruktorow. Z mojej strony chce zaproponowac aby osoby ktore wybraly ten sam team (1 osoba z 1 ligi i 1 z drugiej) komunikowaly sie miedzy soba w sprawie ustawien oraz sluzyly sobie nawzajem rada. Nie bedzie to szkodzilo rywalizacji poniewaz te osoby beda sie scigaly w roznych ligach.

Temat practice, w kazdej grze wyscigowej mamy cos takiego jak leaderboards. Zatem moja propozycja jest taka. Osoby wystepujace w danej lidze niechaj porozsylaja zaproszenia do pozostalych czlonkow ligi swojej. Wowczas gdy bedziemy mieli liste przyjaciol w leaderboards na danym torze bedziemy mogli na bierzaco oceniac czasy naszych rywali. Sprawa chyba dosyc ulatwi nam zycie bo nie bedzie potrzeby pisania czasow na forum, choc ja nie mialbym nic przeciwko i takiemu rozwiazanu. Zatem taki practice bedzie jak najbardziej prywatna sprawa i nie trzeba bedzie byc w tym samym czasie online co inni a jednoczesnie kazde nasze postepy bedzie mozna monitorowac na bierzaco.

Co do kwalifikacji, jesli beda one dostepne online to super i ne bedzie problemu. po prostu bedziemy sie spotykac i jechac kwalifikacje. Natomiast jesli nie bedzie takiej opcji trzeba bedzie ustalic dany dzien np piatek gdzie jezdzimy czasy eliminacyjne. Wowczas nasz najlepszy czas musimy jakos pokazac na forum (screen z gry plus jakis dowod ze to stalo sie w piatek). Jesli ktos z was ma pomysl jak takie cos rozwiazac to czekamy na opinie.

Fajnie by bylo rowniez gdyby kazdy z nas juz teraz napisal kilka slow o swoim stylu jezdzenia o osiagnieciach w grach wyscigowych (np pochwalil sie w jakich grach wyscigowych ma platyne albo mial doskonaly czas). Dodatkowo jesli byla taka opcja to rowniez mozna wypowiedziec sie na temat naszych konkurentow w lidze. Wszystko to w celu lepszego poznania naszych przeciwnikow.

To tyle, ja dziekuje i czekam na komentarze oraz profile was jako kierowcow wyscigowych.

Dla tworcow topicow na portalu, moze udalo by sie zredagowac newsa o powstalej lidze ktora moze byc pod patronatem ps3site.pl

Edytowane przez Sir Siekier
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, żaden patronat ps3site :) Ligę organizujemy my, i byłbym bardzo wdzięczny za niewtrącanie się nikogo nam w biznes.

Ludzie są chętni, a co najważniejsze, chętnych nie brakuje, także dodatkowych zachęt nie potrzeba.

Jedyne na co tylko czkam to osobny dział dla F1, który bardziej się przyda niż chociażby dział dla NFS'a.

Teraz kilka słów jeszcze na temat praktyk i kwalifikacji:

Praktyki:

Mi tutaj głównie chodzi o takie luźne pojeżdżenie sobie po torze razem, bez stresu i skupienia jakie potrzeba podczas wyścigu.

Wiadomo, że każdy może sobie time-trial włączyć i klepać tor aż każdy zakręt nie wpadnie w pamięć.

Chodzi o to, żeby się zebrać i pośmigać razem, zobaczyć mniej więcej jak każdemu idzie. Popróbować ustawień, itd.

Jeśli praktyk w online nie będzie (a raczej nie będzie) to proponowałbym zrobić coś takiego jak po prostu włączyć wyścig, ustawić na ileś tam okrążeń, a potem na starcie pierwszy rusza, a potem po kilku sekundach następny i znów następny, co by się rozjechać i nie przeszkadzać nikomu. Wtedy można sobie spokojnie jeździć i patrzeć na czasy innych.

Co prawda podczas wyścigowych ustawień gry może to być troszkę utrudnione, ale zobaczymy jak to będzie.

Kwalifikacje:

Jeśli będą to tak jak już było mówione, sprawa załatwiona. Ale myślę, że będą bo CM nieraz podkreślało, że jak grają online to zawsze "Race only", a skoro jest "Race only", to może być też coś takiego jak "Full Grand Prix". Także tutaj stawiałbym na to, że może jednak będzie praktyka, kwalifikacje no i wyścig, a w ostateczności kwalifikacje i wyścig.

Jeśli jednak jakoś stałoby się, że nie będzie niczego, tylko sam wyścig, to metoda, którą proponuje error jest w miarę dobra, ale ma jedną zasadniczą wadę, która raczej wyklucza ten pomysł.

Jaką ja mam pewność, że to czas ustawiony akurat w tym dniu o danej porze kwalifikacyjnej, a nie męczony przez ileś tam dni, żeby wykrzesać jak najlepszy?

Dlatego trzeba poczekać do wydania gry, lub większej garści informacji od CM na temat multiplayer'a.

Zawody konstruktorów:

Jak już mówiłem, jak najbardziej jestem za! Ludzi na 2 ligi zbierze się na 100%, a dodatkowa punktacja doda lidze tylko dodatkowego polotu.

Punktacja:

Jak na razie przeważa punktacja wg starego systemu, czyli punktowanych 8 miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej kolekcji gier na ps3 posiadam zaledwie trzy o tematyce wyścigowej. F1CE; MotoGP 08 oraz Gran Turismo 5 Prologue. Za swój największy sukces aktualnie uważam czas 1:13:952 na torze w Monte Carlo bolidem Scuderia Toro Rosso. Warto zauważyć, że rekord toru ustanowił M. Schumacher w 2004 roku czasem 1:14:439. Jestem lepszy od mistrza świata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ścigaczy. I mam pytanko do organizatorów ligi, czy mają jeszcze może jakieś wolne miejsce w lidze, w którymkolwiek zespole? Byłbym rad jakbyście mnie dopisali :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać dokładnie mój pierwszy post w tym temacie, jest tam wszystko dotyczące zapisów, jak ich dokonywać, itd.

Poza tym uprzedzam, że jak zapełnią się dwie pierwsze ligi to zacznie być robiona lista rezerwowych, którzy będą od razu wchodzili na miejsce tych, którzy zrezygnują/odpadną/zostaną zdyskwalifikowani, itd.

Także fakt, że na obecną chwilę ligi są pełne nie oznacza, że to samo będzie w momencie startu ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy bedzie zapotrzebowanie to i 3 lige zrobimy... a moze i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie do osób jeżdżących na kierownicy DFGT.

Możecie mi powiedzieć, czy brak manetek bardzo przeszkadza? Czy te przyciski spełniają swoje zadanie?

Chodzi mi o to, że przy większym skręcie kierownicą chcąc szybko zredukować bieg mogę po prostu nie trafić w niego.

Nie mówiąc już o tym jak kierownica ustawi się na 900 stopni skrętu.

Nie wiem czemu zrezygnowali z tak ważnej rzeczy jak manetki...przecież to jest podstawa każdej kierownicy dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mówiąc już o tym jak kierownica ustawi się na 900 stopni skrętu.

podłączam się do pytania kolegi Patricko. I jednocześnie spytam się - czy DFGT sama ustawi się do stylu jazdy bolidu F1? (skręcanie)

co do osiągnięć w grach ..hmm nie posiadam jakiś wybitnych niestety (grałem w Dirta2, NFS:Shift i GT5P). Zapisałem się do Ligi F1 bo interesuję się tematem i chętnie pojeżdżę bolidem.

Będę musiał ostro poćwiczyć bo to będzie pierwsza moja gra na kierownicy (która jest w planach).

Edytowane przez kazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaproponowalem to i sam musze wypowiedziec sie na swoj temat. Gry wyscigowe uwielbiam. W mojej sygnaturce mozecie zobaczyc prawie kazda forme wyscigow ktore wyszly na ps3. Sam siebie moge opisac zawodnikiem jednego okrazenia kwalifikacyjnego. Potrafie siedziec godzinami i starac sie ujac kilka dziesatych sekund z mojego czasu. Swego czasu mialem najlepszy czas na swiecie na nie pamietam juz jakim torze Fordem GT w Gran turismo 5 prologue. Bardzo lubie walke na torze, fakt jestem troche niebiezpieczny na torze. Lubie czasami zawodnika wypchnac poza tor. Gdy mysle o 50 % rozmiaru wyscigu obawiam sie o swoje skoncetrowanie bo moge po prostu sie nie skoncetrowac w pewnym momencie moze byc tragedia.

Co do przeciwnikow to musze wymienic:

Patricko, koles ktory moim zdaniem jezdzi ponad moje umiejetnosci. Fakt czasami jak sie skupie na 120 procent to moze mu i dorownam. Gra bardzo czysto, i perfekcyjnie. Zatem rada moja dla innych jest taka. Jesli jestes za nim to nie probuj mu dorownywac bo po prostu nie wyrobisz raz zakretu i bedzie placz. Jestes przed nim. Jedz max co umiesz plus blokuj przy zakretach i jezdzij szeroko.

fizyk89, moj brat, wielki fan f1 i spedzil wiele godzin przy f1 grach. Doskonale ustawia sobie bolid pod dany tor.

cwir, pamietam go z Dirt2. bardzo ostra walka byla miedzy nami. Gdy jedzie sam z przodu jest nie do doscigniecia, natomiast gdy ktos go cisnie czesto robi bledy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie brak manetek jakos strasznie nie przeszkadza, nie mam problemu z odnalezieniem przycisku podczas jazdy. Oczywiscie lepiej byloby jakby byly manetki, ale nie jest zle tak jak jest.

Na temat punktacji to mysle ze najlepszy bedzie system 6 punktowanych miejsc. Co do pomocy to przy drugiej lidzie to pitian byl tez wstepnie chetny, a napewno jak z nim pogadam to mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie do osób jeżdżących na kierownicy DFGT.

Możecie mi powiedzieć, czy brak manetek bardzo przeszkadza? Czy te przyciski spełniają swoje zadanie?

Chodzi mi o to, że przy większym skręcie kierownicą chcąc szybko zredukować bieg mogę po prostu nie trafić w niego.

Nie mówiąc już o tym jak kierownica ustawi się na 900 stopni skrętu.

Nie wiem czemu zrezygnowali z tak ważnej rzeczy jak manetki...przecież to jest podstawa każdej kierownicy dzisiaj.

Osobiście w F1 ich nie używam, tak jak FF, są po prostu za małe i ciężko "wchodzą" w porównaniu do MOMO. Kąt skrętu w F1 SCEE był 180% i pewnie tu też taki będzie.

a i pozdro z Verva strett ;) Renówka dała czadu...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdcbb071ce357e8c.html

Edytowane przez Helion07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×