Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

marian nie pierdol, raz naciskasz galke i wychylasz w strone zawodnika zeby normalnie nim sterowac

No dokladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz mam porownanie (fife 12 pokopalem w 4h). Wydaje mi sie, ze faktycznie co do strzalow to w PESie jest mniejsza kontrola nad nimi. Nie mowie o tym by 10/10 trafiac w okienko, ale tu albo mi walnie bombe w srodek bramki albo daleeeko poza. W fifie polowa strzalow poszla tam gdzie chcialem, ale ze bramkarz obronil to inna sprawa. Drugie co mnie sie nie podoba - podkrecenia pilki. Mialem kilka rzutow roznych w fifie i kazda pilka byla ladnie podkrecona - parabola sie sama rysuje w powietrzu. Tu natomiast jakos tego nie odczuwam. Mam razenie, jakby kazda pilka leciala po liniach prostych delikatnie w jednym momencie zmieniajac tor lotu.

Bo generalnie jak to jest, jak wykonuje rzut rozny, to podkrecenie trzymam w tym samym momencie co sile kopniecia, tak? Juz zwatpilem. A jesli nie, to jakie mam miec odniesienie jesli rzut rozny wykonywany jest z przeciwnej strony boiska - prawa strona zmienia sie w lewa?

Co do samej gry, to jakos wiecej ruchow zawodnikow jest w fifie (bardziej na bogato), ale sama rozgrywka i czucie meczu przypodobalo mi sie w PESie. Mysle ze po 2 latach fify pora zmienic oboz ;)

A wlasnie, ML ale nie online - sprawia frajde ? Bo tu kazdy sie o grze przez neta wypowiada, a u mnie z tym bywa roznie (sygnal slabnie i lagi sa :P). Bede zadowolony z gry bardziej offlineowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak strzelasz wolne naciagasz sile strzalu i w tedy kierunek w lewo lub wprawo trzymasz zeby podkrecic pilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marian nie pierdol, raz naciskasz galke i wychylasz w strone zawodnika zeby normalnie nim sterowac

Az specjalnie odpalilem demko jeszcze raz, zeby to sprawdzic. Prawda jest jeszcze inna: faktycznie moge wcisnac raz i odpuscic- wtedy steruje zawodnikiem ale tylko pod warunkiem ze jest w ruchu. Jak sie nim zatrzymam to sie dezaktywuje i juz nie mam nad nim kontroli... troche to glupie.

Pewnie wciskajac i trzymajac R3 cos mi tam nie stykalo i mi sie wlaczala kontrona po zatrzymaniu- dlatego mi sie zdawalo, ze o to chodzi (dodam, ze kiedy sie trzyma R3 wcisniete i zatrzyma sie zawodnika, to tez traci sie nad nim kontrole, az do ponownego wcisniecia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , poziom trudności REGULAR jest świetnie wyważony moim zdaniem. Komp napiera i napiera ale i nam uda się przeprowadzać coraz to ciekawsze akcje. Zarąbicho jak dla mnie. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , poziom trudności REGULAR jest świetnie wyważony moim zdaniem. Komp napiera i napiera ale i nam uda się przeprowadzać coraz to ciekawsze akcje. Zarąbicho jak dla mnie. :thumbsup:

Wygranie meczu na Top Playerze cały mecz mecząc się z grającym non stop pressingiem rywalem daje o wiele więcej satysfakcji ( przynajmniej mi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie ;)

hmm...a ja gram na demie 1, może w 2 się to zmieniło ale żeby sterować drugim zawodnikiem wciskam prawy analog (i muszę go trzymać wciśniętego, a może tylko tak mi się wydaje) i steruję obydwoma piłkarzami jednocześnie, kwestia treningu i podzielności uwagi a i oczywiście trochę manuala i dwoma graczami da się całkiem dobrze sterować, duża podzielność uwagi potrzebna żeby wybiec w miarę na dobrą pozycję, ale opanowanie tego w stopniu zadowalającym może nieść za sobą kolejne niesamowite możliwości rozgrywania akcji o szybkich kontratakach nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dziala ten speed bursting i czegos takiego mi brakowalo bardzo w edycji 2011

W koncu 1 na 1 mozna wygrac pojedynek

Gram teraz na munualnym sterowaniu drugim grajkiem i to jest to ;) duzo lepiej to sie sprawdza niz z asysta , wychodzoja dzieki temu czasami naprawde fajne akcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactitacal Defending na ten moment wygląda jak biegające kurczaki w kurniku.

Dla mnie wygląda normalnie... Masz jakieś chore zboczenie... Zresztą na dzień dzisiejszy po tym jak spróbowałem nowego systemu obrony nie wyobrażam sobie powrotu do starego durnego trzymania ciągle jednego przycisku i bieganiu na auto aimie za piłką przez cały mecz... ile można tego pressingu... jeszcze jak grasz z komputerem to tego tak nie odczuwasz ale grając online czy z kolegą który ciągle przez cały mecz tylko kiedy jesteś przy piłce trzyma pressing plus może jeszcze dodatkowy pressing drugiego zawodnika i tak biega za piłką jest co najmniej idiotyczne nie mówiąc że nie realne by przez cały mecz tak zapieprzać jak z motorkiem w dupie...

RaFaLiK37 - haha... jaka bomba z przewrotki sama animacja też wypasiona piłka na wysokości głowy a ten dopiero się składa do przewrotki... nie ma co szybki jest :)

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaFaLiK37 - haha... jaka bomba z przewrotki sama animacja też wypasiona piłka na wysokości głowy a ten dopiero się składa do przewrotki... nie ma co szybki jest :)

Idz juz spac :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaFaLiK37 - haha... jaka bomba z przewrotki sama animacja też wypasiona piłka na wysokości głowy a ten dopiero się składa do przewrotki... nie ma co szybki jest :)

Mi tam się podobało :P

Fajna bramka :) Ile musiało być przy tym emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dzisiaj pierwszy raz versusa z kumplem, który podobnie jak ja gra w pesa od początku świata i jeszcze jeden dzień wcześniej. Zagraliśmy jakieś 10 spotkań i muszę powiedzieć, że podczas gry na dwóch to PES 2012 dopiero kopie zad niemiłosiernie :biggrin: Studnia miodu bez dna B)

Aj, strasznie późno ta premiera, rok temu była 8 października zdaje się, a tu jeszcze prawie cały miesiąc czekania :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dzisiaj na targach na pełnej wersji. Nie wiem czy to już była finalna wersja czy też nie. Przetestowałem między innymi Wisłę Kraków. Na szybko spostrzeżenia: Wisła słaba (w moim odczuciu za słaba) i ciężko się nią gra przeciwko innym zespołom światowej klasy, Messi nie do zatrzymania- można nim biegać jak pac-manem z przyklejoną piłką do nogi i niemalże wejść do bramki, trochę błędów i skryptów: najgorszy z nich to zachowanie obrońcy który zamiast atakować napastnika drużyny przeciwnej biegnącego ramię w ramię, to chowa się za jego plecami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Przetestowałem między innymi Wisłę Kraków. Na szybko spostrzeżenia: Wisła słaba (w moim odczuciu za słaba)

Yyy, znaczy co bo nie rozumiem, Wisła miała by być mocna albo średnia. No weź zlituj się chłopie. Z koziej dupy wentylatora nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, znaczy co bo nie rozumiem, Wisła miała by być mocna albo średnia. No weź zlituj się chłopie. Z koziej dupy wentylatora nie zrobisz.

No w sumie dawno to się nie interesowałem polską ligą, ale z tego co pamiętam to aż taka najgorsza to Wisłą nie była :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES jest dokładnie taki sam. Z roku na rok rozwija się stopniowo - eliminują bugi, wprowadzają nowe animacje, jest możliwość ograniczenia asyst, ciekawe rozwiązania taktyczne. Konami pokazuje nam, że ich produkt skierowany jest do "nieprzeciętnych graczy" i nie jest to typowy produkt dla mas, który ma tylko ładnie wyglądać. Dobrze jest dać pesowi szansę, bo im dłużej się w niego gra tym bardziej się go docenia.

Krótko podsumuję plusy i minusy obu gier.

PES:

+prosty gameplay +AI jest wyważone, nie oszukuje, bardziej ludzkie niż fifie +system dryblingu (prosty balans ciałem, nie potrzeba prawej gałki do ominięcia obrońcy) +l2 manual pass +idealna kontrola nad zawodnikiem

- strzały są zbyt zabójcze -dużo bramek pada z dobitki -konieczność wgrywania nieoficjalnych licencji -siła podań czasami bierze się z dupy -podania prostopadłe nadal potrafią przelecieć metr między dwoma obrońcami - problemy z przyjęciem wysokich piłek

FIFA:

+świetny silnik +efektowna! +dobry system replayów +ligi +ultimate team +coraz mniej cutscenek +większa baza graczy multiplayer

-za dużo niepotrzebnych bajerów (pro player intelligence? wtf) -za duże znaczenie trików -niezbalansowane AI -mimo wspaniałego "precyzyjnego dryblingu" wcale nie tak łatwo jest zrobić to co się chce -niedopracowany tactical defending (contain jest zbugowany i nikt go nie używa) - DZIAŁA NA NERWY! -szybciej nudzi

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumuję plusy i minusy obu gier.

PES:

+prosty gameplay +AI jest wyważone, nie oszukuje, bardziej ludzkie niż fifie +system dryblingu (prosty balans ciałem, nie potrzeba prawej gałki do ominięcia obrońcy) +l2 manual pass +idealna kontrola nad zawodnikiem

- strzały są zbyt zabójcze -dużo bramek pada z dobitki -konieczność wgrywania nieoficjalnych licencji -siła podań czasami bierze się z dupy -podania prostopadłe nadal potrafią przelecieć metr między dwoma obrońcami - problemy z przyjęciem wysokich piłek

FIFA:

+świetny silnik +efektowna! +dobry system replayów +ligi +ultimate team +coraz mniej cutscenek +większa baza graczy multiplayer

-za dużo niepotrzebnych bajerów (pro player intelligence? wtf) -za duże znaczenie trików -niezbalansowane AI -mimo wspaniałego "precyzyjnego dryblingu" wcale nie tak łatwo jest zrobić to co się chce -niedopracowany tactical defending (contain jest zbugowany i nikt go nie używa) - DZIAŁA NA NERWY! -szybciej nudzi

Ja tylko odnosnie tych 2 wytluszczonych:

1) nie wiem jak inni, ale ja w poprzednie PESy nie gralem (kiiieedys kiedys pes4 tylko). W tych demkach na duzo spotkan jakie machnalem moze 1 bramke zdobylem z dobitki - wiec generalnie nie wiem skad ten minus sie wzial

2) plus odnosnie replayow... owszem, ale dla PESa. Genialnie to wyglada z roznych ujec, kopara mi opadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu przykład precyzyjnego dryblingu zapożyczony od kolegi... http://www.ea.com/intl/football/videos/ugc/93056752

jak widać da się... tylko trzeba mieć skilla którego po prostu ci brakuje i się złościsz...

omg.

Jak tak będzie wyglądać FIFA online to szybciej niż myślę do grania z kopanek zostanie tylko PES. To już nawet nie przypomina piłki nożnej.

Edit: To poziom jakiś amator albo niżej (jest niżej?) Na wyższym poziomie by sobie tak nie pograł :P

Anyway zawsze przed premierą tak straszyli a w online prawie nikt tych sztuczek nie używał. Taka sztuka dla sztuki :P

Co do kolegi, który "się miota"... Według mnie prosta to jest FIFA, PES jest dużo trudniejszy do opanowania.

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi, który "się miota"... Według mnie prosta to jest FIFA, PES jest dużo trudniejszy do opanowania.

hehe to ciekawe bo ja w PESa na Top Player wygrywam 1:0 bądź remisuję a w Fifę na Legendarnym w 6 minutowym meczu dostaje lanie po 2-3 do zera no czasem uda mi się coś ustrzelić ale to raczej z wykorzystaniem błędu przeciwnika niż z wypracowania sobie jakiejś klarownej sytuacji...

W PESie najprostszą drogą do bramki jest szybko wymieniać podania nawet na małej przestrzeni bo przetrzymywanie dłużej piłki nie ma w ogóle sensu... najlepiej wymienić kilka podań przed polem karnym zagrać na ok 15-14 metr do napastnika który praktycznie zawsze jest plecami do bramki i za plecami ma jeszcze obrońce, przyjąć odwrócić się ostro w którąś stronę i strzelić w 7/10 takich sytuacji to bramka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to ciekawe bo ja w PESa na Top Player wygrywam 1:0 bądź remisuję a w Fifę na Legendarnym w 6 minutowym meczu dostaje lanie po 2-3 do zera no czasem uda mi się coś ustrzelić ale to raczej z wykorzystaniem błędu przeciwnika niż z wypracowania sobie jakiejś klarownej sytuacji...

W PESie najprostszą drogą do bramki jest szybko wymieniać podania nawet na małej przestrzeni bo przetrzymywanie dłużej piłki nie ma w ogóle sensu... najlepiej wymienić kilka podań przed polem karnym zagrać na ok 15-14 metr do napastnika który praktycznie zawsze jest plecami do bramki i za plecami ma jeszcze obrońce, przyjąć odwrócić się ostro w którąś stronę i strzelić w 7/10 takich sytuacji to bramka...

Nie mówię w ogóle o grze z komputerem bo to i tak nie ma sensu. Ja też w PES z nim wygrywam, a w FIFIE nie.

Chodzi mi o to ile czasu musisz poświęcić grze, żeby naprawdę nauczyć się grać. I nie zbierać batów online :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kiwakach wciskacie L1 czy samym analogiem mijacie przeciwnika?mi sie wydaje ze gdy trzymam L1 to nie trace ta latwo pilki, latwie wepchac sie z pilka miedzy dwoch zawodnikow bez straty

@Rafaliki

fajna sprawa z tym speed burstem :thumbsup:

Edytowane przez Pasiak85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sposób na odbieranie piłki bo czasem to jeden zawodnik przejdzie pół boiska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×