Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety sie nie da (a mialo sie dac :verymad:). Ja odpalam demko i spokojnie ide po browara, zrobic sobie kanapke i akurat wracam na gotowe :)

Nic sie nie mialo, zaznaczyli ze demo2 bedzie z pierwszym filmikiem nie do ominiecia. Kolejne juz da sie anulowac. Swoja droga ten filmik to jakas katastrofa, wzieli wszystko co wydali oficjalnie do tej pory i wsadzili w filmik poczatkowy.

No ale tak wracajac do meritum :) jest demo 2 jest fajnie. Nawet lepiej niz poprzednie demko - czyli tak jak mialo byc.

Bramkarze sprawniej dzialaja, ALE oburzyla mnie obrona bramkarska, jak pilke wslizgiem chcial mi rywal strzelic. Toczyla sie pila po ziemi (w sam rog bramki) a bramkarz ni stad ni zowad skoczyl do pilki z ryciagnietymi juz rekami przed siebie. Niestety te rece mial tak ustawione, jakby trzymal wczesniej pilke i po wyjeciu mu jej taka pozycje zlapal. Oczywiscie pilka idealnie wpasowala sie w rozstaw dloni i obronil ten "strzal". Parodia jakas. Fajnie ze dopracowali parady bramkarskie, no ale prosilbym bez takich tanich łat na szybko.

Generalnie jeszcze pytanie mam do tych co graja dluzej (lepiej): jak przycelowac mocny strzal w ktorys rog/bok bramki ? Po ziemi ladnie mierza, ale jak juz wyzsza pilka leci to albo:

a) daleko poza brakme - dobre 2m obok

B) tuz nad glowa bramkarza, ale tak "mocna" ze wyciaga on rece dopiero jak go pilka minie i juz jest za linia (co tez generalnie smiesznie wyglada i nienaturalnie dosc).

To juz finalny kod gry jest ? Ogolnie PES12 jest bardzo dobry, ale ci bramkarze i ich "akcje" jakos mnie nie do konca rajcuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie mialo, zaznaczyli ze demo2 bedzie z pierwszym filmikiem nie do ominiecia. Kolejne juz da sie anulowac. Swoja droga ten filmik to jakas katastrofa, wzieli wszystko co wydali oficjalnie do tej pory i wsadzili w filmik poczatkowy.

Jakie kolejne? Mialo byc tak ze tylko przy pierwszym odpaleniu sie nie da ominac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolejne? Mialo byc tak ze tylko przy pierwszym odpaleniu sie nie da ominac..

Niestety potwierdzam. W drugim demku , niemożna pominąć początkowego filmiku , a trwa około 5 minut.

PS: Zauważcie , że za równy miech o tej porze będziemy się zagrywali w pełną wersje PES 2012 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolejne? Mialo byc tak ze tylko przy pierwszym odpaleniu sie nie da ominac..

Jak odpalasz gre po wlaczeniu konsoli - to to nazywamy pierwszym odpaleniem demka (filmiku). Kolejne odpalenie filmiku - tzn jak skonczysz grac mecz, dasz powrot do menu i znow ci sie filmik owy zalacza. Ten juz da sie pominac.

Tak tez ci z konami napisali. Wiec nie wiem skad te minki, ze mialo byc inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem ze przy kolejnych uruchomieniach dema juz nie trzeba bylo calego tego badziewia ogladac. To ze sie po meczu da zauwazylem, bez przesady...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak zrozumialem,mial byc tylko raz ogladany no ale juz na to nic nie poradzimy :verymad:

jak wyjdzie pelna wersja to odrazu wlaczam trening bo jak mnie ogral teraz Inter to wam nawet wyniku nie powiem :confused:jak bym pierwszy raz gral w PESa,

CWIR,chcialem plusa a kliklem minusa :pardon:

Edytowane przez Pasiak85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac, wole nieco drewniane kolizje z pesa niz...

http://www.easports..../video/93251092

to byl moj pierwszy mecz. Po tym gre wylaczylem i wiecej grac nie zamierzam ;d

Tutaj jestem zmuszony ciebie poprawić. PES już wcale nie ma drewnianych kolizji. Są one naturalne i przyjemne dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem 20 meczów, nauczyłem się w końcu dość skutecznie grać w obronie, pobawiłem się wypuszczaniem do przodu za pomocą R3 oraz "skalibrowałem" oddawanie strzałów w tej edycji. Przepraszając z góry za kolokwializm mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że PES 2012 roxuje dupę :biggrin: 14 października to będzie wesoły dzień :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem 20 meczów, nauczyłem się w końcu dość skutecznie grać w obronie, pobawiłem się wypuszczaniem do przodu za pomocą R3 oraz "skalibrowałem" oddawanie strzałów w tej edycji. Przepraszając z góry za kolokwializm mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że PES 2012 roxuje dupę :biggrin: 14 października to będzie wesoły dzień :thumbsup:

Ja mam podobnie Sherman :D Po rozegraniu kilku spotkań wylałem trochę goryczy na różnych forach itp, ale PESOWE-TO-COŚ ciągle mnie przyciągało i zawsze po kilku meczach w demko fify włączałem PESa mimo, że dużo rzeczy mnie drażniło. Aż nagle stało się :D Zacząłem przechwycać dużo piłek w obronie, akcje mi się kleją coraz bardziej, zaczynam ogarniać strzały. Zaczyna być pięknie mimo, że CPU potrafi mi strzelić 2-3 gole w meczu z główki albo wykorzystać większość wolnych z bliska albo bramkarz coś od*ebie itp, a mimo to banan ciągle na mordzie :) Jednak tego feelingu w czasie rozgrywania akcji nie zastąpi żadna fifa. Jeszcze gdyby online na PS3 działał w miarę przyzwoicie, to już w ogóle byłoby pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem 20 meczów, nauczyłem się w końcu dość skutecznie grać w obronie, pobawiłem się wypuszczaniem do przodu za pomocą R3 oraz "skalibrowałem" oddawanie strzałów w tej edycji. Przepraszając z góry za kolokwializm mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że PES 2012 roxuje dupę :biggrin: 14 października to będzie wesoły dzień :thumbsup:

Wszystko w temacie.

Zeszłoroczną edycje kupiłem chyba z sentymentu, ale tą nabędę na 100 %

Może mało merytorycznie ale co tam.

Po ograniu kilkunastu spotkań with 2P jest lux.

Strzały z 16-22 m poezja nawet jak kosmos thumbsup.gif

Czuć ciężar piłki, czuć stary Peesowski klimat.

Aby do 14-tego.,

PS. Przepraszam za ten patos. biggrin.gif

Pozdrawiam.

Edytowane przez radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak polecacie grać R3 i prawą gałką - manualnie? czy tak jak jest ustawione docelowo po odpaleniu dema (gdzie zawodnik praktycznie , leci tylko do przodu , nie mamy nad nim kontroli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak polecacie grać R3 i prawą gałką - manualnie? czy tak jak jest ustawione docelowo po odpaleniu dema (gdzie zawodnik praktycznie , leci tylko do przodu , nie mamy nad nim kontroli)

Jak masz na tyle podzielna uwage ze potrafisz sterowac dwoma kciukami dwoch roznych zawodnikow to smialo :). Ja kilka razy probowalem i byl jeden wielki chaos.. Ale mam zamiar to opanowac w pozniejszej czesci sezonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby online na PS3 działał w miarę przyzwoicie, to już w ogóle byłoby pięknie :)

Przecież działa... Od edycji 2010 jest tak, jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest niesamowita. Co roku kupuję kopanki na zmianę, bez względu jakie są. W tym roku kolej na PES'a i całe szczęście! :)

Minusy są słabo bardzo dostrzegalne, ciężko mi teraz nawet coś wymienić. Gra bardzo przypomina prawdziwy mecz :)

Aha... grafika, to już pisałem wcześniej, ale dodam, że w wersji na PC jest dużo dużo lepsza niż na PS3 :/

edit: Powtórki są nieziemskie :D

Edytowane przez nax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w przypadku PES: pierwszy mecz nie przyciagnął, reszta coraz bardziej...:)

Subiektywne odczucia wobec najnowszego dema.

Najważniejsze zmiany:

- gra dziala płynniej na PS3, szybciej, menu dziala o wiele lepiej i szybciej

- wygląd menu dojrzał, nie jest taki martwy i plastikowy, tak samo muzyka która jest porządnym electro, robi to fantastyczny klimat przed meczem

- grafika została jeszcze bardziej dopracowana, największy skok jest w animacjach. Są cudne. Wreszcie mamy walkę ciałem, czuć tych zawodników, czuć PIŁKĘ, która wreszcie sprawia wrażenia ciężkiej, piłkarze już nie "przenikają" przez siebie, zwłąszcza w powtórkach podczas "tuli tuli" z radości :)

- animacje dalekich podań są świetne, widać że zawodnik przykłada dużo energii do kopnięcia tej piłki 40 metrów dalej, jest dużo nowych animacji, wyglądają świeżej, inaczej, ruchy są naturalniejsze, nie ma "drewna"

- powtórki dalej świetne zostawiajac Fife daleko w tyle, dodano bardzo dobrą powtórkę z rzutów wolnych

- strzały - super, piękne animacje, soczystość uderzeń nabrała tutaj nowego kształtu. Teraz uderzanie z dystansu jest o wiele przyjemniejsze

- rozwiązania taktyczne, wychodzenia zawodników na pozycję, lepsze ustawianie w obronie, jak najbardziej na plus

- szybkość zawodników ma teraz dużą rolę, jeżeli zawodnik ma mocne przyśpieszenia to odstawia wolnego obrońce w tyle, nawet jak ma piłkę jest szybszy (w poprzedniej wersji nawet szybki zawodnik z piłką zostawał doganiany przez wolnego obrońce)

Można dodać smaczki jak głośniejsze przyśpiewki, odgłos piłki uderzajacej o bandę. Muszę się jeszcze przyzwyczaić do siatki w bramkach. Bramkarze są mądrzejsi, chociaż dalej popełniają głupie błędy.

Podsumowująć; PES dojrzał, widać to już w menu, a potem w meczu. Zagrałem też w nową Fife. Odgrzewany kotlet. O ile w tamtym roku miałem wątpliwości którą kopankę wygrać, teraz nie mam wątpliwości. Największe błędy zostały poprawione, nie ma już drewna, animacje cud miód. W październiku ta gra ląduje na moją półkę a PES11 może ktoś ode mnie kupić :)

Edytowane przez Kantel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgłos piłki uderzajacej o bandę.

Tez na to zwrocilem uwage. Jak na prawdziwym meczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowująć; PES dojrzał, widać to już w menu, a potem w meczu. Zagrałem też w nową Fife. Odgrzewany kotlet. O ile w tamtym roku miałem wątpliwości którą kopankę wygrać, teraz nie mam wątpliwości. Największe błędy zostały poprawione, nie ma już drewna, animacje cud miód. W październiku ta gra ląduje na moją półkę a PES11 może ktoś ode mnie kupić :)

Piszesz że menu dojrzało poprawiono grafikę animację... w Fifie menu jest nowe grafika też jest poprawiona są nowe animacje itp itd ale to i tak dla Ciebie "odgrzewany kotlet" po prostu jesteś fanbojem i tyle w temacie... jaki by nowy PES nie był to i tak będziesz go wychwalał w niebiosa... ile w demo fify zagrałeś dwa mecze ? pewnie nawet odbioru piłki nie opanowałeś ale zagrałeś tylko po to żeby po 2 meczach stwierdzić że PES i tak jest lepszy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagralem pare meczykow w demo i jak dla mnie bomba. Przede wszystkim lepsze poruszanie sie zawodnikow po boisku. Nie wiem jak to zrobili ale teraz mozna tworzyc takie akcje ze to masakra, zwrotnosc, podania, itp usprawnione. Jedynie co graficznie mi nie przypadla do gustu, ale miejmy nadzieje ze to tylko wersja demo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że menu dojrzało poprawiono grafikę animację... w Fifie menu jest nowe grafika też jest poprawiona są nowe animacje itp itd ale to i tak dla Ciebie "odgrzewany kotlet" po prostu jesteś fanbojem i tyle w temacie... jaki by nowy PES nie był to i tak będziesz go wychwalał w niebiosa... ile w demo fify zagrałeś dwa mecze ? pewnie nawet odbioru piłki nie opanowałeś ale zagrałeś tylko po to żeby po 2 meczach stwierdzić że PES i tak jest lepszy... :P

ja odpalilem pierwzsy mecz, ustawilem najwyzszy poziom i kontrole alternatywna i wygrałem 2;1. O czym to niby ma swiadczyc? Nie podobalo m sie to w co gralem, bo mialem wrazenie ze to fifa 11 tyle ze zamiast pojsc w strone realizmu, kaza mi sterowac szmacianymi lalkami z crash testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że FIFA 12 to odgrzewany kotlet jest śmieszne. Gra jest dobra. PES 2012 też jest dobry jak nigdy dotąd. Na rynku są dwie dobre gry piłkarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poruszanie sie i zwrotnosc pilkarzy jest teraz duzo bardziej realna... Szybciej mozesz wykonac jakis ruch na mniejszej przestrzeni i to powinno byc zdecydowanie na plus. A z kolega sie zgadzam ze mamy teraz dwie dobre gry bo pewnie beda to najlepsze wersje obu gier jakie wyszly no ale jednak na ktoras sie trzeba zdecydowac ;) bo ciezko bedzie dojsc do perfekcji w obu jednoczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpalilem pierwzsy mecz, ustawilem najwyzszy poziom i kontrole alternatywna i wygrałem 2;1. O czym to niby ma swiadczyc? Nie podobalo m sie to w co gralem, bo mialem wrazenie ze to fifa 11 tyle ze zamiast pojsc w strone realizmu, kaza mi sterowac szmacianymi lalkami z crash testów.

pieprzenie o szopenie... szmaciane lalki to były w fife 11 teraz piłkarze się wywracają wtedy kiedy faktycznie powinni się wywrócić jest gra bark w bark gra rękoma itp itd... także takie gadanie to sobie możesz między bajki wsadzić... zresztą to że wygrałeś 2:1 to albo był zwykły przypadek poparty tym ze grałeś Barcą z Marsylią albo nie był to najwyższy poziom a tylko "PROFESIONALNY" najwyższy jest World Class... ja w Fifie 11 grałem po sieci tylko na ustawieniach manualnych i byłem nawet w pierwszej 50 na świecie przez jakiś czas... a teraz na Legendarnym dostaje ostre baty nawet z asystami... także bez bajkopisarstwa proszę bo Fifa jaki i PES ją teraz znacznie trudniejsze niż wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzenie o szopenie... szmaciane lalki to były w fife 11 teraz piłkarze się wywracają wtedy kiedy faktycznie powinni się wywrócić jest gra bark w bark gra rękoma itp itd... także takie gadanie to sobie możesz między bajki wsadzić... zresztą to że wygrałeś 2:1 to albo był zwykły przypadek poparty tym ze grałeś Barcą z Marsylią albo nie był to najwyższy poziom a tylko "PROFESIONALNY" najwyższy jest World Class... ja w Fifie 11 grałem po sieci tylko na ustawieniach manualnych i byłem nawet w pierwszej 50 na świecie przez jakiś czas... a teraz na Legendarnym dostaje ostre baty nawet z asystami... także bez bajkopisarstwa proszę bo Fifa jaki i PES ją teraz znacznie trudniejsze niż wcześniej...

Spokojnie, bo podejrzewam, że akurat Matinx zlał by cię w FIFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×