Skocz do zawartości
Mac88

Rocksmith

Rekomendowane odpowiedzi

gdzies czytalem nie pamietam gdzie ale na pewno bylo info ze maj bo juz sie uporali z licencjami ... chodzilo o nazwe jakiegos zespolu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy gra będzie mieć polonizację czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej by na to nie liczyl ( pewnosci 100 % nie mam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy konkret

14 wrzesień ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie pół roku, liczyłem że gra będzie najpóźniej w maju...

Trzeba czekać, gitara pokurzy się jeszcze trochę, a potem zobaczymy czy przy grze będę miał większy zapał do grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będzie kosztować w europie, ja zapłaciłem ok 70 euro, i jakie dodatki zaoferuje psn w europie. Jeśli cena będzie podobna, a dodatki te same to czy warto czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem informacji o opóźnieniu miedzy dźwiękiem z gitary a głośnikami. Niestety prawda jest taka, że jest opóźnienie. W sumie musi być bo PS3 nie ma odpowiedniej karty muzycznej. Do tego dodać jeszcze nałożone efekty, wzmacniacze. Aczkolwiek w grę nie grałem, więc w 100 % nie mogę być pewny.

Tutaj sporo informacji o opóźnieniu: http://www.fakeplast...g-instructions/

Owy sposób minimalizuje opóźnienie, ale i tak jest ono, w komentarzach chyba najwięcej informacji jest. Byłem chętny bardzo na kupno tej gry, ale teraz nie kupię póki nie przetestuje jej gdzieś.

Jeżeli ktoś kupił Rocksmitha gra już sporo na gitarze, posiada własny wzmacniacz mógłby się wypowiedzieć o opóźnieniu ? Porównać do normalnej gry na wzmacniaczu ? @rathgar mógłbyś conieco o lagu napisać ?

@dredsons wyczytałem, że masz grę i raczej nie masz opóźnienia, zaczynasz dopiero naukę czy już grałeś coś wcześniej na wzmacniaczach? Czasem lag jest minimalny ale wystarczający żeby przy szybkim solo pogubić się rytmicznie. Kiedyś próbowałem zrobić małe studio domowe i malutki lag psuł każde nagranie.

EDIT: patch, który miał rzekomo naprawić lag, nie naprawił go, a opóźnił to co widzimy na ekranie, tak na forach amerykańskich jest.

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co posiadają grę to gdzie ją kupiliście i za ile ? I gry z USA działają na PS3 w Europie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro za 370zł wersje US...na konsoli EU działa bez problemów,patche pobierają się automatycznie też bez problemów...na ebayu jest za około 350zł z wysyłką...co do gry to multi i GC obecnie nie działają ponieważ nie ma ich jeszcze dostępnych u nas ale jak tylko wyjdą to będą chodzić bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mając wersję amerykańską gry, po premierze europejskiej będzie można kupić piosenki z Europejskiego PS Store ?

I mam pytanie ja jakiś tydzień temu kupiłem sobie elektryka i uczę się grać na gitarze. Znalazłem tą grę wczoraj i powiedzcie mi czy pomaga ona nauczyć się grać jeżeli ktoś nie miał nigdy styczności jak ja z gitarą tylko teraz od tygodnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...ja gram na gitarze dwa lata ponad i jedyny problem jaki będziesz miał na początku to taki że będziesz miał problem z dopasowaniem kolorów do strun na gitarze ale to szybko raczej minie...poziom w grze skaluje się razem z twoimi umiejętnościami czyli jak idzie Ci lepiej to wtedy gra dorzuca nutki a jak gorzej to je zabiera, są tam różne samouczki jak np: poprawie nie robic hammer on albo pull off,bendy itp itd dzięki czemu liźniesz trochę techniki,są minigierki które nauczą Cię przeskakiwać między progami,akordów itp itd...gra na pewno pomoże Ci jakoś rozwinąć swoje umiejętności i nauczysz się wszystkich piosenek z gry które potem śmiało będziesz mógł zagrać normalnie...co do piosenek z PSS prawdopodobnie w wersji na PS3 będzie można kupować piosenki EU i grać na nich na wersji US ponieważ gra jest region free w pełni...oczywiście na xboxie nie ma takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie ^^

A tak poza grą powiedz mi czego mam się uczyć z internetu na początek na gitarze elektrycznej ? Pisz GG żeby tutaj nie zaśmiecać może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus gry jaki znalazłem to ten że jeżeli grasz proste kawałki bardzo dobrze to gra zakłada że już umiesz bardzo dużo...i tak o to jak dojdzie się do piosenki Pixies to trzeba walić akordami barre itp itd...trochę to źle pomyślane pod tym względem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wchodzę na empik.pl i totalne zaskoczenie. Można składać preorder na grę w zestawie z gitarą. Teraz moje pytanie- czy ta gitara jest dobra? W sensie czy zestaw nie jest przepłacony? Sama gra w empiku kosztuje 264zł. Lepiej dołożyć "kilka" zł i kupić zestaw za 700zł?

Gitara w zestawie: Epiphone Les Paul Junior Single Cut VS

Specyfikacja i dane techniczne gitary:

  • Korpus: olcha i klon
  • Gryf: klon
  • Podstrunnica: palisander
  • Inkrustacje: kropki
  • Menzura: 24 3/4
  • Ilość progów: 22
  • Mostek: Wrap-around
  • Osprzęt: chromowany
  • Klucze: układ 3:3
  • Elektronika: jeden przetwornik typu Humbucker
  • Regulacja: jeden potencjometr głośności i jeden tonu

Link do gry - http://www.empik.com/rocksmith-bundle-guitar-ps3-ubisoft,p1051920370,multimedia-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym...ja bym nigdy nie kupił tej gitary...ale jak dorzucają ją do gry za 450zł toooo....dalej bym jej nie kupił :) dafuq...cenią nieźle ten szmelc co rozpadnie się w rękach po tygodniu xD ale nie dziwmy się...nie dadzą nic dobrego do gry która znudzi sie większości...

Werdykt: jak chcesz tylko do grania w rocksmitha to możesz sobie brać z tym epi...ale jak do czegoś więcej to nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się genialnie, tylko pytanie czy gra rzeczywiście jest w stanie nauczyć grać takiego laika jak ja.

Zawsze chciałem nauczyć się grać na gitarze, ale jakoś nigdy nie było motywacji, czasu i pieniędzy. Jeżeli Rocksmith odniesie sukces i spełni swoje założenia to zupełnie nowa branża gier video stanie otworem. I nikt już nie powie, że gry ogłupiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie nauczy Cię grać...gra nauczy Cie niezbednych podstaw do tego zebys potem mogl nauczyc sie grac...sama nauka gry na gitarze zajmuje wiele lat a nie tylko jedno przejscie gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czas jakiś temu brzdąkać na basie i jestem ciekaw - czy Rocksmith obsługuje też gitary basowe (mam czterostrunową)?

Naturalnie nie oczekuję, że produkcja ta nauczy mnie grać, zdaję sobie sprawę, że nie o to tu chodzi; może jednak służyć jako narzędzie do utrwalania pewnych nawyków (ułożenie lewej ręki, palcowanie etc.)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rocksmith jest nastawiony na 6 strunowy sprzęt...ale podobno mają w planach jakąś wersję też dla basistów...jako DLC oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rocksmith jest nastawiony na 6 strunowy sprzęt...ale podobno mają w planach jakąś wersję też dla basistów...jako DLC oczywiście...

Dzięki za odpowiedź.

Szkoda... Granie na sześciostrunowych gitarach nie bardzo mi wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

heheeh na na jakich ci wychodzi :P

bo nie mow nam ze kontroler z gier GH mazywasz gitara ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wcześniej, on mówi o basie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się Ubi Polska na FB i potwiedzili że czekanie zostanie wynagrodzone...Jak? Tego nie powiedzieli ale podejrzewam że jak zwykle jakieś DLC...zawsze coś...

Sam mam zamiar zakupić pierwszą gitarke i wzmacniacz...hmm...kiedy-uzbieram-kaske czyli prawdopodbnie pod koniec tego roku(być może washburn x10 i Roland Cube 15XL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór pieca zaprawde powiadam :)

A co do wynagrodzenia to obstawiam że będzie to jakieś jedno z dostępnych już DLC...ale znając życie to wynagrodzenie wliczone będzie w cenę tylko że powiedzą nam że tak naprawdę nie jest...

Taki apropo gitar do Rocksmitha...musicie mieć taką która stroi...ponieważ przed każdym kawałkiem jest automatycznie odpalany tuner który sprawdza cz macie wszystko ok...jeżeli nie dacie wtedy rady nastroić dobrze gitary lub nie będzie sama z siebie trzymała stroju to wtedy możecie mieć problem z pograniem...

Polecam też od razu pobranie wszystkich patchy do gry ( w sumie jednego )...podobno poprawia jakieś tam błędy i pomaga tym którzy mają video/audio laga... niektórzy się skarżyli że mimo że grają kawałki w dobrym timingu to dźwięk jest opóźniony...ja osobiście tego nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×