Skocz do zawartości
Mac88

Rocksmith

Rekomendowane odpowiedzi

Ojojojoj...ta gierka będzie jeszcze bardziej kozacka niż poprzednia część *_*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie.

Mam zamiar kupić drugą cześć gry (2014), przy czym chcę się nauczyć grać na gitarze. Czy do rocksmitha można podpiąć dowolną elektryczną gitarę?

Zestaw gra + kabel + gitara kosztuje około 650zł, a ja mogę kupić grę z kablem, a gitarę od znajomego - zaoszczędziłbym na tym ze 150-200zł, a gitara którą sprzedaje mój znajomy jest podobno lepsza od tej w zestawie. Czy coś takiego będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocksmith nie nauczy Cię grać na gitarze...pisałem o tym w mojej recenzji.

Odnosi się to do wersji pierwszej jak i 2014.

 

Co do gitary kumpla to podaj co on ma i Ci powiem czy warto sie pchać czy lepiej wyrwać cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trace, a ja właśnie słyszałem, że tryb nauki w Rocksmith 2014 jest dobrze zrobiony, i można nauczyć się podstaw :)

Nie wiem jaka to dokładnie gitara, zapytam znajomego jak będzie na necie i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten zestaw z gitarą, póki co pograłem z 5-6 godzin wczoraj, gitara pierwszy raz w łapie, zrobiłem kilka lekcji i pograłem trochę w gry dzięki którym się oswajasz z gitarą, odpaliłem kilka najłatwiejszych piosenek - coś tam trafiałem, nie ma tragedii. Myślę, że da się coś tam da się ugrać po jakimś czasie bo bardzo fajnie to wszystko jest zrobione ;) Póki co niezdecydowanym polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten zestaw z gitarą, póki co pograłem z 5-6 godzin wczoraj, gitara pierwszy raz w łapie, zrobiłem kilka lekcji i pograłem trochę w gry dzięki którym się oswajasz z gitarą, odpaliłem kilka najłatwiejszych piosenek - coś tam trafiałem, nie ma tragedii. Myślę, że da się coś tam da się ugrać po jakimś czasie bo bardzo fajnie to wszystko jest zrobione ;) Póki co niezdecydowanym polecam !

 

Daj znać jak tam postępy. Też wiosło miałbym pierwszy raz w rękach gdybym kupił bundla Rocksmith 2014. Obawiam się tylko, że sama gra na gitarze okaże się zbyt skomplikowana dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych grach są zawarte informacje na temat skal, akordów, interwałów? I lepiej się uczy z gry czy ze standardowych "tabów"? Występuje opóźnienie w dźwieku?

Edytowane przez shadow123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych grach są zawarte informacje na temat skal, akordów, interwałów? I lepiej się uczy z gry czy ze

standardowych "tabów"? Występuje opóźnienie w dźwieku?

Shadow123

Nie wiem jakie masz zaplecze teoretyczne ale postaram się odpowiedzieć na ptania.

- opóźnienie jest ale minimalne

- gra posiada tutoriale do wszystkich typowych technik używanych na gitarze

- gra poza tutorialami posiada rozbudowany system ćwiczenia w formie mini gier:

+ Akordów

+ Skal

+ progów na jednej strunie

+ progów na wszystkuch strunach

+ Flażoletów (Harmonics) - przy okazji pamięci i słuchu - popularne w szkołach dyktando muzyczne z dodawaniem kolejnego dźwięku przy powtarzaniu

+ Bend'ów czyli podwższania dźwięków przez naciąganie struny

+ tremolo

+ slide'ów czyli przeuwania palca po progach - podane w fomie podobnej do Lumines / a'la Tetris :D

- interwały - tpowych ćwiczeń interwałowych nie ma ale jak masz jakąś wiedzę teoretyczną to w trakcie nauki utworów szybko wchwycisz zależności między strunami i typowymi dla nich dwudźwiękami

- jeżeli chodzi o naukę grania utworów to jest dobrze zrobiona. Poza odgrywaniem pojedyńczych utworów możesz je odsłuchać, podzielić na części i te części ćwiczyć w tempach oraz w trybie oczekiwania na poprawny dźwięk/współbrzmienie.

Jest również granie mini koncerów składających się z 4 - 6 utworów pod rząd.

Nauka utworów (poziom trudności) jest dynamiczna - im lepiej ci idzie tym jest trudniej - jak zaczynasz zawalac to poziom trudności spada. Żeby zakwalifikowac się na koncert musisz osiągnąć wymagany minimalny wynik ćwicząc dany utwór któy według twórców powinieneś w danym momencie opanowywać. Oczywiście wszstkie utwory są "odblokowane" od początku i można je sobie ćwiczyć ale warto iść programem któy ci dobiera gra.

Z tabów nie grywałem bo akurat od gitary stroniłem całe życie, ale odgrywanie utworu można porónać do interaktywnych tabów. Wizualnie przypomina to Guitar Hero ;)

Poza akordami i nazwami strun, nie ma tam praktycznie wspomnianych nazw dźwięków - wszystko odbywa się na zasadzie koloru struny i wysokości progów więc wiedza teoretyczna nie jest wymagana żeby zacząć, aczkolwiek się przydaje.

Gram w Rocksmith od półtora miesiąca i postępy widzę z dnia na dzień :D Świetna zabawa a zarazem dobra nauka gry. Dodatkowo posiłkuję się justinguitar.com i z moją wiedzą mi to wystarcza w zupełnośći :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź SephiroT. Chyba się skusze, tylko muszę elektryka dopaść. Ostatnie pytanko, na jakich głośnikach(lub piecu) grasz? Jak myślisz, Microlaby solo6c dadzą rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitara idzie bezpośrednio do konsoli - cały myk polega na tym że kabel (upewnij sie że gra któą kupisz ma kabel) przetwarza z analoga (Jack) na Cyfrowy (USB) ;)

Piec nie jest ci potrzebny do Rocksmith'a, poza tm w trakcie grania odblokowujesz różne efekt które możesz sobie dobierać, przerabiać i ustawiać pod kółko kwadrat i trójkąt.

Szczerze mówiąc ja kupiłem (na próbę) najtańszy zestaw (gitara, piec, pokrowiec, stojak, piórka, itp itd) na Allegro za 350zl i dałem kumplowi gitarzyście do podregulowania :D

- wmienione struny

- menzura ustawiona

- akcja podwyższona/obniżona dla każdej struny

- gryf przeprostowany

Gitara gdzieneigdzie brzęczy bo niektóre progi są źle nabite, ale stroi i brzęczenia nie wychwytuje piec więc jest OK.

Ja gitarzystą nie jestem pomimo że jestem po szkole muzycznej i mam w bagarzu doświadczeń parę innych instrumentów. Jednak nie sądziłęm że sama gitara jak i gra sprawi mi ogromna frajdę.

Zwłaszcza skale ... na gitarze są banalnie proste :D Nauczysz się w jednej tonacji to umiesz w każdej :D ...nie to co na klarnecie gdzie musisz się uczyć osobno gam i skal dla każdej tonacji :P

Ja szczerze polecam Rocksmith. Z tego co wiem Rocksmith 2014 jest bardziej intuicyjny i lepiej opracowany więc pomyśl nad jednym lub drugim. Jak jak wbije platynę w Rocksmith na pewno kupię Rocksmith 2014 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w R_2014 da się pograć w utwory z poprzedniej wersji (DLC) czy jest to wersja z osobnymi dodatkami niekompatybilna z poprzednią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DLC z R są grywalne w R2K14 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad praktycznych dla początkujących:

- gra nas nie karze za zbyt dużo dźwięków tylko za zbyt mało lub nie właściwe. Warto o tym pamiętać.

- jeżeli stwierdzimy że aranże gitarowe nas przerastają albo chcemy się zrelaksować, zawsze można odpalić partię basu. Niektóre są banalnie proste, inne wymagają dużego skupienia ale generalnie są o wiele łatwiejsze.

- Master Eventy można grac ze ściągą / Youtube czy  z czym kto tam chce. 

- Trofki tak samo wpadają na basie jak i na gitarze - tam gdzie w opisie trofki nic nie pisze - nie ma podziału. Na przykład złoto za zaliczenie Mater Eventu wbiłem właśnie na basie ;)

- Guitarcade Twoim przyjacielem - na początku jest ciężko ale bardzo szybko na tym można sobie wypracować zalążki techniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO TIP

- trofki za respekt (te gitarowe) tak samo jak każde inne trofki nie są zależne od tego czy wbijamy je na gitarze czy na basie. ;)

Zacząłem od gitary. Wbiłem 8 poziom. Przerzuciłem się na bas. Wbiłem 9 poziom na basie i dostałem trofkę za wbicie 9 levelu która jest dla gitary bo na bas jest dopiero za 11 poziom ;)

Wystarczy zacząć sobie przygodę od basu i większość trofków sama wpadnie. 

 

 

 

 

Wczoraj pożyczyłem od kolegi Rocksmith 2014. Jest duża różnica.

Z zauważalnych na pierwszy rzut oka różnic:

- praktycznie brak lagów między uderzeniem w strunę a dźwiękiem

- w końcu normalne menu

- więcej tutoriali, filmików i podpowiedzi

- więcej proponowanych ćwiczeń

- system questów/misji 

- Podział taktów na metrum/bity czy jak kto sobie to nazywa

- system wirtualnego bandu - prosty sesyjny system podgrywania do wybranego akordu. Do ćwiczeń na wybranych skalach zawsze to lepsze niż "suche" klepanie gamek czy przebiegów.

- w sklepie Uplay kilka drobiazgów za punkty wbite w tej lub innych grach (piosenka, alternatywne aranże, skórka dla PS3 i nowy wyglad gryfu)

 

PRO TIP

- jeżeli się wahacie między Rocksmith a Rocksmith 2014 to polecam R 2K14. Bardziej przyjazny dla początkującego gitarzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo tak...to bez porównania Rocksmith 2014 > Rocksmith.

 

Sam mam nową część ale na PC, wziąłem tak tylko z jednego powodu. Normalnie nie bawie sie w mody itp itd...ale dzięki Anvil mam dodatkowe kawałki które nie mogę kupić jako DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, na PC jest Anvil i zabawki.

Ja bym musiał specjalnie komputer kupić bo laptop mi nie ruszy 2k14 a frajdę gra mi sprawia ogromną.

Na PS3 jest to wszystko wygodne.

Gram żeby się nauczyć a nie odgrywać czyjeś gotowe aranżacje. ;-) przy okazji trofki wpadają.

Mam już 75%.

Jedyne tak naprawdę trudne trofea to te z guitarcade bo one testują to co umiesz a nie czy się nauczyłeś odrywać czyjeś aranże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak samo jak w poprzednim Rocksmith'cie, same piosenki to tylko rozgrzewka przed arcade.

 

Wiadomo że ogrywanie kogoś kawałków nie jest tak rozwijające jak nauka skal itp itd ale zawsze fajnie posłuchać jak się zagra coś co się lubi.

 

No i na plus jest to że nie trzeba brandzlować się z gałkami żeby dobrze ustawić brzmienie XD

 

Ja czekam...może w kolejnej części rocksmitha dadzą już multi online.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi online? Nie sądzę. Opóźnienie masz już w gitarze a co dopiero na sieci.

Myślę że prędzej można by było grac z duchem - to co się gra zapisane > nałożone na ścieżkę dźwiękową innego gracza i odtworzone. To już jest wykonalne. 

 

OK, DLC (bas) zaliczone. 

Niestety, 11 poziom w basie nie odblokowuje 11 poziomu w gitarze (poprzednie poziomy tak) więc trzeba będzie się naumieć kawałków i grzecznie doklepać ;)

...a miałem plan zostawić sobie na koniec 4 trofea z guitarcade i przeskoczyć na R 2K14 ... ale co się odwlecze to nie uciecze. W końcu cokolwiek bym nie robił to i tak idzie w umiejętności ;)

To jest jeden z tych tytułów w których każde trofeum jest małym sukcesem, krokiem do przodu w graniu i powodem do świętowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kolejne kilka dni zabawy z Rocksmith 2014 i kolejne spostrzeżenia:

 

- nie jest to już tylko durne wkuwanie na pamięć aranży oraz trzepanie wyników w minigierkach

- !!!!!!!! proponowanie palcowanie !!!!!!!! tak w tutorialach jak i w utworach :D

- nastawiony jest bardziej na granie sesyjne, ogarnianie skali oraz rozwój improwizacji 

- gitarcade niektóre całkiem przyjemne - Zakochałem się w "Scale Wariors". Skale ale w odróżnieniu od pierwszej części gry skaczemy po składnikach skal a nie lecimy "łańcuszkowymi palcóweczkami".

- "zadania i misje" dynamicznie dopasowują się do poziomu gracza. 

- inna (lepsza?) kalibracja sprzętu

- jak ktoś nie ma poprzedniej części gry to jest w sklepie za 40zł compatibility pack który udostępnia prawie wszystkie kawałki z poprzedniego Rocksmitha

 

...jak na gierkę którą (jakimś cudem) wyrwałem w folii na Allegro za 50zł to jestem mega zadowolony!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!UWAGA!!

Grę zaleca się poszczać przez zewnętrzne audio (kino domowe/amplituner itp.). Myślałem że to "typowo audiofilska ściema" że niby lepsze brzmienie, sraty pierdaty,  itp. itd.

 

...okazuje się że puszczenie Rocksmith przez amplituner powoduje redukcję opóźnienia pomiędzy uderzeniem w struny a słyszanym dźwiękiem do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GuitarCade

 

- więcej

- przyjemniej (nie wszędzie)

- łatwiej (niektóre są banalnie proste lub wymagają bardziej myślenia niż super techniki)

- braki w technice można nadrobić ćwiczeniami wykonując różne zadania podkręcając mnożnik wyników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wracam do guitarcade.

Są rzeczywiście łatwiejsze.

Nawet najbardziej oklepaną pentatoniką można wbić trofeum.

Szacunek dla twórców za to.

Zapowiada się platyna jeżeli będę miał nerwy na idiotyczne klepanie misji i brakujących 3 guitarcade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×