Skocz do zawartości
Patricko

Knack

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, musze tu jeszcze raz coś naskrobac. Totalnie nie rozumiem oceny w PSX Extreme 2/10. Dla mnie ta gra to minimum 8/10,na prawdę od dawna tak świetnie się nie bawilem. I nawet powtarzanie x razy tych samych momentow nie jest tak irytujące jak w innych grach. Kolejna sprawa to grafika, ona jest ŚLICZNA, tak, ŚLICZNA. To nie jest fps tylko platformówka i tak wlasnie wygląda doskonale zrealizowana gra platformowa. Jedyny minus to spadki animacji, 3 w calej grze, ale jednak byly. Mistrzostwem świata jest polski dubbing. Istny majstersztyk. Szczerze polecam grę wszystkim niezdecydowanym i zniecheconym opiniami w gazetach czy portalach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoje zdanie PiPoL ,gra ma swoje wady ,ale na 6+/10 zasługuje bez dwóch zdań. ;) Najbardziej irytują mnie te spadki płynności oraz schematyczność. Na + : oprawa AV , poziom trudności(gram na wysokim) oraz polski dubbing i jak na grę dla dzieci dość interesującą ,ale prostą historię. Jak najbardziej polecam ,chociaż lepiej poczekać na jakąś większą obniżkę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem 250, sprzedalem za 190. Najlepiej wydane 60 zl:) Nie wiem po co czekac na obnizki, tak czy siak zwykle traci sie 50-70 zł na grze.

A grania tyle co łącznie w CoD Ghosts i Battlefield 4...

Ale to już off top...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kupic ale kupilem fife.
Lecz nie skreslam tej gry, moze jak spadnie do poziomu aktualnej ceny KZ to pocisne swojego KZ za grosze, doloze i kupie Knacka bo lubie tego typu gry od czasow crocka, spyro czy crasha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za 150zł na Allegro :D

Jutro kurier przyniesie.

Postanowiłem jednak odrobić zadanie domowe i troszkę poczytać o tej grze i ewentualnej platynie. Jest trochę zbierania.

 

Jeżeli ktoś nie ma dostępu do konsoli a chce poszukać przedmiotów/kryształów, to podobnie jak w AC4, jest aplikacja do pomocy :D

 

Gra typu Jevel Quest/Montezuma Blitz a za punkty otwieramy skrzynie z randomowym dropem.

Przedmioty znalezione w aplikacji można odebrać już w grze na PS4 :D

iOS

https://itunes.apple.com/ca/app/id727485111?mt=8

 

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playstation.knack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę dzisiaj z córą.

Wspólnymi siłami przebrnęliśmy przez 5 epizodów. Jutro z przyjemnością pogram/popatrzę co będzie dalej.

Nie rozumiem tych całych hejtów.

 

Klasyczny platformer z ładną grafiką i schematyczna historią i nie najgorszym dubbingiem.

Nie można oczekiwać od kury żeby była koniem. Gra jest jak każda platforma. Przejdź z punktu A do punktu B rozwalając i znajdując wszystko co się da i załatw na końcu boss'a.

...nawet zbierając losowe znajdźki ze skrzyń jest wybór czy chcemy to co wylosowaliśmy, czy może koledzy z PSN wylosowali coś ciekawszego/rzadszego i może chcemy to samo co oni?

 

Z rzeczy które mnie wkurzają to gra jest chyba trochę za jaskrawa, no i kamera czasem sie tka obróci że można sie pogubic ... ale generalnie w GOWie czy innych platformerach jest podobnie. Wystarczy odpowiedni kont kamery i  z prostego skoku można zrobić karkołomny wyczyn :D

 

Mógłby być taki jakiś podział ekranu albo oddalenie kamery jak gramy na dwóch, ale generalnie pomysł z graniem we 2 osoby gdzie jeden gracz jest bohaterem a drugi może w każdej chwili wziąć pada i nam pomagać jako taki przydupasik jest świetny.

 

Generalnie dla mnie jako rodzica z dzieckiem gra jest bardzo, ale to bardzo przyjemna. ...i nie jest to demo Lego Marvel które jestem zmuszany przechodzić ponownie całkiem regularnie :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta gre lykam.

Koncze w tym tyg KZ, ktory leci na alledrogo i czatuje na jakas sensowna cene Knacka.

Uwielbiam platformowki i Knacka na pewno wczesniej czy pozniej dorwe.
Tez nie zawracam sobie zbytnio glowy tymi reckami 2/10 itp.
Gralem na standzie sony i mi sie podobal, dla mnie starczy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rzuty, zaliczone na łatwym bo grałem z 5 letnią córą. Przyjemny klasyczny platformer. Pewnie zbiorę wszystkie diamenty i resztę ekwipunku i zobaczę czy będzie chciało mi się platynować czy nie. 

Mam 5 diamentów ze skrzyń przy pierwszym podejściu więc jak coś to można mnie dodawać żeby ewentualnie robić sobie podmianki jak ktoś zbiera.

 

...w każdym razie PEGI12 uważam za mocno przesadzone. W bajkach na Disney Junior i MiniMini są mocniejsze akcje niż w tej grze, a córa jak się dobrze postarała to potrafiła też 20 hit combo uklepać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gra jest naprawde fajna tez gram z dzieckiem przeszedłem juz 3 razy może mi ktos powiedziec o co chodzi w pucharku SZYBKIE PIĘŚCI-trafiono 100 razy atakujac z doskoku., robie te ataki z doskoku(tzn podskakuje i atakuje i nic) może robie cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że gra jest fajna i nawet zrobiłem calaka. Odnośnie twojego pytania to też miałem ten problem. Wyobraź sobie że nie trzeba skakać. Musisz zrobić unik w kierunku przeciwnika i w tym momencie go zdzielić. Po prostu, ślizg do przodu i w pysk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest skompletowanie wszystkich reliktów kryształowych. Zajmuje to co najmniej trzy przejścia. Plus jedno na very hard i wychodzi że do platynki musimy zaliczyć grę minimum cztery razy. Najwyższy poziom to nic trudnego. Wystarczy że skompletujemy Diamentowego Knacka i very hard będzie o wiele prostszy. Podrzucę ci małe ułatwienie. (Jeżeli już ktoś wcześniej to zaproponował, przepraszam za powtarzalność).

Jeżeli przy następnych przejściach będą ci wyskakiwać kryształy których nie potrzebujesz, po otwarciu skrzyni nie zatwierdzaj ich krzyżykiem. Tylko od razu wyjdź do menu konsoli. Przedmioty wyskakują losowo, więc przy następnej wizycie może ci wyskoczyć bardziej potrzebny relikt. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he no widzisz o tym to akurat nie wiedzialem tych czerwonych to mam mase a wlasnie najmniej jest tych diamentowych slonecznych i tych zielonych harda juz zaliczyłem jeszcze raz dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam ta aplikację na android i iOS. Też można zebrać coś nie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke dodam ze na psnprofiles uzytkownik pisal ze mial wyjatkowego pecha i zebranie wszystkich diamentow zajelo mu 8 (!) przejsc na hardzie. Ale platyne zdobyl ;) Jestem sklonny w to uwierzyc, po 1 przejsciu mam jeden diament :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 5 na easy ;) Przy zdobywaniu skrzyń jest wybór czy chcesz dostać swoje znajdźki czy znajomego, więc można sie pododawać jak coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no platynka nie bedzie jednak taka łatwa 4 przejscie i tylko jeden kryształ diamentowy masakra rom dodaj mnie do znajomego ,po otwarciu skrzyni nie zatwierdzaj ich krzyżykiem. Tylko od razu wyjdź do menu konsoli.-jak to zrobic jak nie mozna wyjsc -chyba ze całkiem z gry mam wyjsc czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no platynka nie bedzie jednak taka łatwa 4 przejscie i tylko jeden kryształ diamentowy masakra rom dodaj mnie do znajomego ,po otwarciu skrzyni nie zatwierdzaj ich krzyżykiem. Tylko od razu wyjdź do menu konsoli.-jak to zrobic jak nie mozna wyjsc -chyba ze całkiem z gry mam wyjsc czy jak?

Dokładnie tak - wychodzisz z gry i zaczynasz poziom od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna łatwa nie była, ale nie wiem czy słyszeliście o bardzo fajnym patencie na kryształy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodiz ci o aplikację na Androida/iOS oraz grindowanie kryształów z powtarzaniem poziomu to tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz która jest dla niektóych zbyt oczywista żeby o niej pisać (dla mnie nie do końca):

Jeżeli odblokujemy lepszego Knack'a to nie ma znaczenia na jakim poziomie trudności go ofblokowaliśmy - będzoe dostępny.

Nie trzeba nim przechodzić gry jeszcze raz. Wystarczy wybrac powtórkę poziomu, poziom trudności i pojawi nam się menu wyboru Knak'a. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arena - można grać samemu lub we dwóch. We dwóch jest łatwiej (mroczny lub diamentowy Knack). Po zaliczeniu areny tylko we 2 osoby wpadło trofeum - więc do trofki można tak lub tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Knack w obrazkach:

Łatwy:

juhaqega.jpg

Trudny - normalny Knack:

e8a5egyv.jpg

Bardzo trudny - normalny Knack:

3yjy2azu.jpg

Grind kryształów:

y7e6ubaz.jpg

...I

peve6eze.jpg

Polecam najpierw zagrać na łatwym.

Później grind diamentowego Knacka.

Później trudny, bardzo trudny, wyzwania itp.

Jeżeli tylko macie okazję grajcie we dwie osoby.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×