Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Chrisowi i innym się dziwie bo nie wiem jak można nie widzieć "momentum". Wystarczy, że wygrywasz bądź przegrywasz powiedzmy 2:0, gra bardzo często wtedy sama narzuca taki pressing, że głowa mała. Czasem nie ma bata i choćbyś pękł to stracisz gola. Mój brat nawet nie wie czym się robi kontrole tempa, nie mówiąc o zwodach czy innych "trickach", a i tak za każdym razem toczy ze mną wyrównane boje. 

Moim zdaniem tempo jest ciągle za szybkie i nic się nie zmieniło w kwestii "hurra". Mnóstwo akcji na trójkąt, aż do znudzenia. Nie zauważysz którym obrońcą czasem sterujesz, a już masz gościa za plecami. Co z tego, że więcej gry jest w środku pola skoro, jak tylko widzisz, że Twój gościu (BOT) wybiega na skrzydło, dajesz DZIDĘ i też masz obrońców za plecami - trochę to jednak przesadzone, jak główki i wiele innych kwiatuszków. Pressing z biegiem to po prostu mega przesada :>

Edytowane przez gugsolina
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj zespołem 4* będzie tempo wolniejsze.

Kupiłem tę gre bo miałem dość Barcy, Realu i City w pesie. Więc staram się grać słabeuszami. A i tak jak dla mnie za szybko ;].

Edytowane przez Stach86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrisowi i innym się dziwie bo nie wiem jak można nie widzieć "momentum". Wystarczy, że wygrywasz bądź przegrywasz powiedzmy 2:0, gra bardzo często wtedy sama narzuca taki pressing, że głowa mała. Czasem nie ma bata i choćbyś pękł to stracisz gola. Mój brat nawet nie wie czym się robi kontrole tempa, nie mówiąc o zwodach czy innych "trickach", a i tak za każdym razem toczy ze mną wyrównane boje.

Moim zdaniem tempo jest ciągle za szybkie i nic się nie zmieniło w kwestii "hurra". Mnóstwo akcji na trójkąt, aż do znudzenia. Nie zauważysz którym obrońcą czasem sterujesz, a już masz gościa za plecami. Co z tego, że więcej gry jest w środku pola skoro, jak tylko widzisz, że Twój gościu (BOT) wybiega na skrzydło, dajesz DZIDĘ i też masz obrońców za plecami - trochę to jednak przesadzone, jak główki i wiele innych kwiatuszków. Pressing z biegiem to po prostu mega przesada :>

Choć w wielu kwestiach mamy inne zdanie tak w tym zgadzam sie z tobą w 100%. Momentum w Fifa jest od wersji 09 do teraz i jest to jeden z głównych powodów dlaczego ja nie gram w te grę. Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety gram na częściowej asyście, bo na manualu w sezonach nie może znaleźć mi gracza. Tak wiem, gram Lechem, a większość graczy wybiera topowe drużyny. 
Co rzuciło mi się w oczy? Gra wcale nie jest wolniejsza, dużo ludzi gra sławnym "trójkątem". Dużo jest takich sytuacji, gdzie w ogóle nie ma się szans na dogonienie wtedy przeciwnika. Napastnik idealnie ucieka moim obrońcom i tylko niemoc strzelecka sprawia, że nie tracę tylu bramek. W tej części ta zagrywka jest mega łatwa, powinni to bardziej wyważyć, albo tego typu zagrania w sieci ustawić tylko na manual:) 

Gra na asystach wg mnie jest bardzo szybka i wydaje mi się, że jeszcze szybsza niż w 13. Jak grało się w demo na CPU, to rzeczywiście gra wydawała się wolniejsza. Grając jednak przez sieć mecze naprawdę mają szybkie tempo (głównie za sprawą wspomnianego podania na wybieg). 

Oczywiście wszelkie te niedogodności niweluje manual, niestety nie lubię grać Realami, Barcami i Borussiami, a czekać 30 min na gracza też mi się nie chce. Ewentualnie włączam sobie nierankingowe gry i wtedy cisnę Lechem przeciwko np. Arsenalowi, gra jest wyrównana mimo tego, że gram słabszą ekipą (wiadomo, że jakbym trafił na wymiatacza to zjadłby mnie:)).

Jeżeli chodzi o bramki z główek prawie ich nie tracę. Nie wiem czy to zasługa moich umiejętności, czy tego, że większość graczy jakich spotykam naparza trójkątem cały mecz. Ja za to, częściej niż w Fifie 13 strzelam gole głową :) 

Strzały z dystansu są rzeczywiście trochę przesadzone, zbyt często stwarzają poważnie zagrożenie.

Mam nadzieję, że część z tych rzeczy wyeleminują patchu.

Co mi się marzy? Żeby EA zrobiło kiedyś gry rankingowe tylko na manualu, zniknie wtedy praktycznie do zera ilość meczów, w których słaby gracz dzięki szczęściu/pomocy cpu wygra/zremisuje mecz. Wiem, że to niemożliwe ponieważ wielu graczy zniechęciłoby się do gry przez takie "utrudnienie".

 

Zauważyłem, że manual został trochę zmieniony w stosunku do poprzedniej części. Teraz łatwiej jest podać piłkę, lekko zalatuje drobną asystą CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrisowi i innym się dziwie bo nie wiem jak można nie widzieć "momentum". Wystarczy, że wygrywasz bądź przegrywasz powiedzmy 2:0, gra bardzo często wtedy sama narzuca taki pressing, że głowa mała. Czasem nie ma bata i choćbyś pękł to stracisz gola. Mój brat nawet nie wie czym się robi kontrole tempa, nie mówiąc o zwodach czy innych "trickach", a i tak za każdym razem toczy ze mną wyrównane boje. 

 

 

Co ja na to poradzę że nie widzę tego całego momentum.... to że jak wygrywam i przeciwnik mnie mocno ciśnie to fakt ale pewnie dlatego że daje ultraoffensve ja tak samo robię kiedy przegrywam.... kiedy tracę gole to albo po ładnych akcjach przeciwnika albo po jakiś moich bezsensownych zagrywkach jak zabawa pod własnym polem karnym i głupiej stracie... bramek w sławnych doliczonych minutach ani praktycznie nie strzelam ani nie tracę... wbiłem już sobie do głowy nawyk wybijania na uwolnienie przy zmasowanych atakach przeciwnika i to zdaje egzamin zawsze... więc gdzie mam szukać momentum ? fakt że gram na asystach tylko w sezonach 2 vs 2 bo ziomek manuala nie chce ogarniać... może w grach 1 vs 1 na asystach widać momentum ale dla mnie 1 vs 1 jest grywalne tylko na manualu... 

 

 

Ludzie tak już mają w naturze że chcieliby wyzwanie ale z drugiej strony nie może być za trudne... to przeczy logice... jakby na asystach Ea zrobiło więcej niedokładności to by się dopiero jazda zrobiła że nie da się dobrej akcji zrobić bo piłka leci nie tam gdzie ktoś by chciał... już widzę te narzekanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę,że chodzi o tryb FUT.

 

Jestem na początku budowania drużyny więc mam jakieś 40-50 zgrania. Gram z ekipami na podobnym poziomie grania ale za cholerę nie rozumiem jednego - mój skrzydłowy ma kilka metrów przewagi, jadę z wciśniętym R2 na maksa, a obrońca przeciwnika dogania mnie z łatwością i zabiera piłkę jak tylko chce. Jest na to jakaś rada, oprócz kupienia szybszych zawodników?

Mam wrażenie, że za każdym razem drużyna przeciwna robi wszystko szybciej, sprawniej i dokładniej.

 

I jeszcze jedno - możecie podpowiedzieć o co dokładnie chodzi z L2 w obronie i kiedy tego używać? Bo przez trzymanie L2 mój obrońca zwalnia i traci kilka cennym metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że jak wygrywam i przeciwnik mnie mocno ciśnie to fakt ale pewnie dlatego że daje ultraoffensve ja tak samo robię kiedy przegrywam....

 

Właśnie chodzi mi o to, że brat nawet nie wiem, jak to się robi, a gra i tak w tym przypadku zrobi to za niego, bo taka jest, tu łatwy mecz zdarza się bardzo rzadko, ciągła męczarnia i koncentracja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Panowie, bo w temacie od FUTA za bardzo satysfakcjonującej odpowiedzi nie uzyskalemMam problem. Otóż jak to możliwe, że grając z ludźmi jak mam pilkę od razu lecą na mnie ich zawodnicy "na tarana" gdzie pchają i w ogóle żadnego faulu nie ma. W dodatku już przed moim podaniem jest czasem ustawiony na jego linii ...Dodam, iż jednak latwo zgubić tych graczy po kierunkach ( tj. sam analog). I tu moje pytanie jak tak grać w obronie ? Aktualnie stosuje R1+R2 ( pressing) i w odpowiednim momencie naciskam przechwyt. Pozdrawiam

PS. Chodzi mi też o to jak wy gracie w obronie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANUAL - wczoraj zaczalem przygode bez asyst (dotad gralem czesciowymi) i zmieniajac uatawienia na manualne, mam jeden dylemat - czy zeby byc traktowany jako gracz manualny, musze miec bramkarza tez na manual, czy moze byc cpu? Gram sezony, wyszukiwanie przeciwnikow ustawilem ze sterowaniem "reczne". I tutaj pytanie: czy oni tez mnie wyszukuja, kiedy zaznacza "reczne", czy z racji assisted goalkeeper jestem traktowany wtedy jako sterowanie dowolne?

Ps Zaczalem nienajgorzej: 7 liga, 3 mecze borussia przeciwko realowi - 1:2, 0:0, 2:0

pozdrawiam manualnych i zachecam innych do sprobowania - ja sie czuje, jakbym kupil fife 24, zmieniajac na manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuje jak kaleka grając na manualu, co prawda na 4 mecze wygrałem 3 i remis... ale już zdążyłem zaliczyć pudła na pustą bramkę z 5 metrów, no i wymiana 3 dokładnych podań to dla mnie nie lada wyzwanie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANUAL - wczoraj zaczalem przygode bez asyst (dotad gralem czesciowymi) i zmieniajac uatawienia na manualne, mam jeden dylemat - czy zeby byc traktowany jako gracz manualny, musze miec bramkarza tez na manual, czy moze byc cpu? Gram sezony, wyszukiwanie przeciwnikow ustawilem ze sterowaniem "reczne". I tutaj pytanie: czy oni tez mnie wyszukuja, kiedy zaznacza "reczne", czy z racji assisted goalkeeper jestem traktowany wtedy jako sterowanie dowolne?

Ps Zaczalem nienajgorzej: 7 liga, 3 mecze borussia przeciwko realowi - 1:2, 0:0, 2:0

pozdrawiam manualnych i zachecam innych do sprobowania - ja sie czuje, jakbym kupil fife 24, zmieniajac na manual

 

Brawo kolego, tak trzymać :) 

 

co do pytania o sterowanie to nawet jeśli w ustawieniach swoich będziesz miał wszystko na asysty a dasz w opcjach wyszukiwania na ręczne to z automatu wszystko przestawi Ci się samo na ręczne i nie będziesz miał podczas meczu dostępu do opcji sterowania... taka blokada żeby nikt nie oszukiwał. 

Ustawienia dla bramkarza tyczy się tylko przy grze wirtualną gwiazdą kiedy ktoś chce grać tylko bramkarzem... w normalnych meczach 1 vs 1 w sezonach to ustawienie nie ma znaczenia. 

 

Powodzenia i wytrwałości a na pewno gra Ci to wynagrodzi wynikami i miodnością :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

A teraz do rzeczy. Jesli ktos chetny do popykania 2v2 to dajcie zap do znajomych :)

Moje psnid: azazelek

Zapraszam do wspolnej zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

A teraz do rzeczy. Jesli ktos chetny do popykania 2v2 to dajcie zap do znajomych :)

Moje psnid: azazelek

Zapraszam do wspolnej zabawy :D

Grasz na asystach czy manual? Ja jestem chetny jeszcze nie gralem 2v2 ale bardzo chce sprobowac w jakich godzinach grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się : jak strzelić gola fałszem i wślizgiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się : jak strzelić gola fałszem i wślizgiem?

Falszem za pomoca finezji, a zeby wslizgiem, to albo wyjdzie w jakims zamieszaniu w polu karnym, albo musisz dosrodkowac plasko (3xpodanie gora) przed wbiegajacego zawodnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falszem za pomoca finezji, a zeby wslizgiem, to albo wyjdzie w jakims zamieszaniu w polu karnym, albo musisz dosrodkowac plasko (3xpodanie gora) przed wbiegajacego zawodnika

Co Ty gadasz, fałszem (z woleja ) strzelamy z wciśniętym L2, dość często używam i wchodzą ładne sztuki :rolleyes:
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz, fałszem (z woleja ) strzelamy z wciśniętym L2, dość często używam i wchodzą ładne sztuki :rolleyes:

A mi nie raz, prawonozni zamiast krecic lewa noga, uderzali falszem prawa. Z wcisnietym r1. Nie z woleja, z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie sposób na wyjście do podawanej piłki? Strasznie irytuje mnie gdy zawodnik stoi i czeka na piłkę a przeciwnik spokojnie sobie odbiera piłkę... w Fifię 13 nie było to tak irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Szpaku dalej w akcji. Gram sobie Lechem Szymon Pawłowski przy piłce i leci tekst. Bartłomiej Pawłowski. 

 

Miał ktoś podobną sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Szpaku dalej w akcji. Gram sobie Lechem Szymon Pawłowski przy piłce i leci tekst. Bartłomiej Pawłowski. 

 

Miał ktoś podobną sytuacje?

Miałem :D Jeszcze chyba jednego piłkarza też nazywa Bartłomiej Pawłowski, tylko już nie pamiętam którego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 100% zgrania rzeczywiście tak mocno wpływa na grę drużyny? Mam na poziomie 60-70 ale czasami moi grają tak, że nic tylko rzucić pada przez okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , przymierzam sie do kupna Fify 14 , ale czy jest tu cos takiego jak MLO w PES i czy jest lepiej zrobiony - gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , przymierzam sie do kupna Fify 14 , ale czy jest tu cos takiego jak MLO w PES i czy jest lepiej zrobiony - gorzej ?

jest, nazywa sie FUT i MLO to przy tym jak Legia na tle FC Barcelony ;)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×