Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz sie kapłem, że w sezonach można ustawić wyszukiwania rywala na ręcznym sterowaniu. Teraz już wiem, skąd co strzał to gol i piłka chodząca jak po sznurku i klepańsko. Tyle, że jak dałem na ręczne to przez 15 minut nikogo nie znalazło. Żenada. A granie manual-asysty nie ma najmniejszego sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- to do tych co tak narzekają że sie nie da grać i wszystko jest przeciwko nim- po pierwsze pograjcie trochę w te grę i dopiero dajcie osądy, od razu chcielibyście wszystko wygrywać a niestety każdy tak ma.

jesli chcecie sie przepychać to generalnie jesli biegniesz za zawodnikiem to wciskasz strzał u mnie to kwadrat ( standart to kółko) wtedy go ciągniecie ,walczycie o piłke ale trzeba to robic z wyczuciem, jesli jesteście miedzy zawodnikiem a piłką to ją blokujecie L2( chyba tutaj nic nie zmieniałem) a naprawde to działa , chyba że gośc jest dużo silniejszy od waszego to was przepchnie,

 

na rożne obrona( ktoś już o tym pisał wczesniej) to sprint - ( u mnie R1) + strzał (u mnie kwadrat) , tylko że jesli wyjdziecie swoim do przodu a gość wejdzie wam za plecy w tym momencie to gol bedzie i już, nie liczcie że gra za was będzie sama bronić i wystarczy tylko nacisnąć przycisk i załatwione, trzeba obserwować ruch przeciwnika.

 

Ja sam zaczynając pare dni wczesniej myslałem że grając w 13 ( sezony 3 liga i fut 1 liga) to teraz od razu wszystkich klepnę i staty będą pieknę, a dopiero po paru dniach widze dopiero róznicę że cos zaczynam częściej wygrywać ale i widze poprawę mojej gry stąd różnica.

 

Narzekacie tylko na te grę, każdemu cos przeszkadza- dajcie spokój że sędzia ma taki sam kolor koszulki co jakis czas ? zdarza się. wyluzujcie trochę- powtarzam jesli ktoś chce pograc dla przyjemności to pogra na pewno dużo przyjemniej niż w 13 , ale jesli chcemy byc mistrzami fify za pomocą sprintu i najszybszych zawodników i szukacie tylko wad a nie zalet to sprzedajcie lepiej fifę bo nic Was nie zadowoli.

 

do  starszych kolegów- pamietacie kick off, sensible soccer, później iss , pierwsze fify?? jaka to była kaszana to tego co jest teraz, a ile przyjemności było z tych gier , gdyby sie cofnąć w czasie i pokazac wtedy taką fifę to każdy by chyba oszalał z radości , a teraz tylko wszystko wam przeszkadza, dajcie spokój trochę i potrenujcie wpierw i pograjcie dla przyjemnośc bez stresu niepotrzebnego. tego życze wszystkim , pozdrawiam.

Zgadzam się, a co błędów to mogliby poprawić podania obrońców do bramkarza. Niby piłka jest odbita, a wygląda jak podanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- to do tych co tak narzekają że sie nie da grać i wszystko jest przeciwko nim- po pierwsze pograjcie trochę w te grę i dopiero dajcie osądy, od razu chcielibyście wszystko wygrywać a niestety każdy tak ma.

jesli chcecie sie przepychać to generalnie jesli biegniesz za zawodnikiem to wciskasz strzał u mnie to kwadrat ( standart to kółko) wtedy go ciągniecie ,walczycie o piłke ale trzeba to robic z wyczuciem, jesli jesteście miedzy zawodnikiem a piłką to ją blokujecie L2( chyba tutaj nic nie zmieniałem) a naprawde to działa , chyba że gośc jest dużo silniejszy od waszego to was przepchnie,

na rożne obrona( ktoś już o tym pisał wczesniej) to sprint - ( u mnie R1) + strzał (u mnie kwadrat) , tylko że jesli wyjdziecie swoim do przodu a gość wejdzie wam za plecy w tym momencie to gol bedzie i już, nie liczcie że gra za was będzie sama bronić i wystarczy tylko nacisnąć przycisk i załatwione, trzeba obserwować ruch przeciwnika.

Ja sam zaczynając pare dni wczesniej myslałem że grając w 13 ( sezony 3 liga i fut 1 liga) to teraz od razu wszystkich klepnę i staty będą pieknę, a dopiero po paru dniach widze dopiero róznicę że cos zaczynam częściej wygrywać ale i widze poprawę mojej gry stąd różnica.

Narzekacie tylko na te grę, każdemu cos przeszkadza- dajcie spokój że sędzia ma taki sam kolor koszulki co jakis czas ? zdarza się. wyluzujcie trochę- powtarzam jesli ktoś chce pograc dla przyjemności to pogra na pewno dużo przyjemniej niż w 13 , ale jesli chcemy byc mistrzami fify za pomocą sprintu i najszybszych zawodników i szukacie tylko wad a nie zalet to sprzedajcie lepiej fifę bo nic Was nie zadowoli.

do starszych kolegów- pamietacie kick off, sensible soccer, później iss , pierwsze fify?? jaka to była kaszana to tego co jest teraz, a ile przyjemności było z tych gier , gdyby sie cofnąć w czasie i pokazac wtedy taką fifę to każdy by chyba oszalał z radości , a teraz tylko wszystko wam przeszkadza, dajcpe spokój trochę i potrenujcie wpierw i pograjcie dla przyjemnośc bez stresu niepotrzebnego. tego życze wszystkim , pozdrawiam.

Dobrze prawi, dać mu piwa i bilet na Wembley :D. Mnie do tej pory żadna cześć fify tak nie pochłonęła jak 14, każdy ma równe szanse więc tylko trening czyni mistrza :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. W 13 to działało po l2 i r2, tu nie. Piłka leci na aut, mój zawodnik za wszelką cene chce ją przyjąć i w 99% wychodzi z nią na aut. Jak zrobić żeby gracz sie zatrzymał nie atakował piłki, ewentualnie ją zastawiać przed rywalem żeby spokojnie wyszła na aut?

Edit

Jak za coś płace grubą kase to mam prawo wymagać i krytykować co mi sie nie podoba. Tym bardziej, że jest dużo irytujących błędów, a nie udawać, że jest wszystko pięknie. A porównania do dawnych czasów... Kiedyś też ludzie przy świeczkach siedzieli bo żarówek nie było, świat poszedł do przodu w każdej dziedzinie jakby ktoś nie zauważył... Kiedyś były pegazusy, amigi, teraz są konsole, wypasione kompy inne możliwości więc porównania do czasów tychże zabytków już dziś, mało trafne.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie, ktoś mi odpowiada jak było w 13... mnie interesuje jak teraz edytować przed 1 meczem tą formację DLA WSZYSTKICH GRACZY W TURNIEJU. Dla wszystkich przed pierwszym meczem, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gracie offline to w czym problem? Chcesz by wszyscy gracze grali jedną formacją? To i tak musisz każdą drużynę edytować po stworzeniu turnieju, każdą osobno. Pokombinuj trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma ochotę popykać sezony 2 vs 2 koniecznie z headsetem :] asysty lub manual obojętnie, to zapraszam do znajomych :)... wczoraj pograłem i jest fun mega :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj na YT bramkę z meczu Walwijk: Roda z tego weekendu (3:3), strzelonego przez Filipa Kurto. Pomocnik dosrodkowywał, Kurto bronił, a finał wygląda mniej więcej jak momentum. Jak to zobaczyłem to odruchowo wyrzuciłem pada przez okno, taki tik...

A generalnie momentum jest jak polski rząd, tzn jak przegrywasz to wina premiera a jak wygrywasz to twoja zasługa. Tyle że PO ma prawa autorskie i musieliśmy wymyślić inną nazwę...

pozdro

spoko dzieki za wytlumaczenie  z tym PO :) chciaz na youtube nie umialem znalesc   tej bramki o ktorej piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wie ktoś jak przyjąć piłkę w biegu i w miejscu, bo zarówno L2 jak i L1 nie działają tak jak w 13?

 

Nie irytują was te te długie piłki, które przeciwnik w akcie rozpaczy wywala, a tam... stoi jego gracz i leci z niebezpieczną kontrą?

 

Jakoś nie mogę cały czas się przerzucić z 13 na 14, Ci którzy piszą że gry są do siebie podobne grali chyba w inne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvepaul

 

może edytować skład tylko jedna drużyna w głównym menu. tylko JEDNA. wszyscy mogą przed meczem, ale w menu turnieju może w danym momencie tylko jedna, my byśmy chcieli od razu każdą ustawić. rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvepaul

 

może edytować skład tylko jedna drużyna w głównym menu. tylko JEDNA. wszyscy mogą przed meczem, ale w menu turnieju może w danym momencie tylko jedna, my byśmy chcieli od razu każdą ustawić. rozumiesz?

Sorry, ale nie. Dzisiaj gram turniej offline, zobaczę co z tą edycją drużyn w 14. Wydaje mi się, że powinno być jak w 13, było dobrze

Edytowane przez silverpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak jak w 13, już grałem turniej. jest INACZEJ. wybierasz zespoły, zasady turnieju naciskasz start. jesteś w menu turnieju. w tym momencie chciałbym zmienić formacje dla każdej drużyny która gra w turnieju tak, aby nie musieć tego robić przed każdym spotkaniem od nowa. a w 14 jest opcja zmiany na stałe tylko jednej drużynie przed meczem, żeby wszyscy zmienili formacje na stałe to np przy 6 osobowym turnieju trzeba czekać 6 kolejek. teraz ogarniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak jak w 13, już grałem turniej. jest INACZEJ. wybierasz zespoły, zasady turnieju naciskasz start. jesteś w menu turnieju. w tym momencie chciałbym zmienić formacje dla każdej drużyny która gra w turnieju tak, aby nie musieć tego robić przed każdym spotkaniem od nowa. a w 14 jest opcja zmiany na stałe tylko jednej drużynie przed meczem, żeby wszyscy zmienili formacje na stałe to np przy 6 osobowym turnieju trzeba czekać 6 kolejek. teraz ogarniasz?

Bez sensu.

Tak sobie myślę, że może zrobić edycję drużyny w menu głównym, potem stworzyć turniej. Jeśli to gra offline to powinny być ustawienia takie jak zrobicie przed turniejem.

Edytowane przez silverpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wyj$%#@ ta cieszynke co koles sie kladzie na ziemii i modli. Muslimy ciagle to robia. Czemu nie ma cieszynki z robieniem znaku krzyza. Caly czas bym im to pokazywal. Wrukwiaja mnie juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ,jest ktos chętny żeby zrobic jakąs druzyne w wirtualne kluby? Jak tak  to zapraszam na priv :)

Edytowane przez kck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak jak w 13, już grałem turniej. jest INACZEJ. wybierasz zespoły, zasady turnieju naciskasz start. jesteś w menu turnieju. w tym momencie chciałbym zmienić formacje dla każdej drużyny która gra w turnieju tak, aby nie musieć tego robić przed każdym spotkaniem od nowa. a w 14 jest opcja zmiany na stałe tylko jednej drużynie przed meczem, żeby wszyscy zmienili formacje na stałe to np przy 6 osobowym turnieju trzeba czekać 6 kolejek. teraz ogarniasz?

Rzeczywiście foxstr ma rację. Aż sprawdziłem to z ciekawości.

Tak jak w Fifie 13 można było sobie wybierać drużynę do edycji w menu głównym turnieju, tak teraz edytujemy tylko tę, która za chwile rozegra mecz. I to nawet nie dwie, a jedną. Beznadzieja! Oczywiście można edytować obie drużyny tuż przed samym meczem, ale tego gra nie zapamiętuje. 

Czyli jedynym rozwiązaniem jest edycja wszystkich drużyn jeszcze przed stworzeniem turnieju. 

 

Jeśli EA nie poprawia rażących baboli (np brak powtórek wszystkich goli po meczu) to już jest olewanie graczy, ale jeśli w nowej edycji zabiera przydatne opcje, to po prostu ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki za wytlumaczenie  z tym PO :) chciaz na youtube nie umialem znalesc   tej bramki o ktorej piszesz

mój błąd, wpisz Kurto samobój utrecht roda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wyj$%#@ ta cieszynke co koles sie kladzie na ziemii i modli. Muslimy ciagle to robia. Czemu nie ma cieszynki z robieniem znaku krzyza. Caly czas bym im to pokazywal. Wrukwiaja mnie juz.

 

http://www.easports.com/pl/fifa/football-club/profile/media/PS3/enclaveNastic/2014/video/172638036 kolejna brameczka z przewrotki po dośrodkowaniu :) tym razem sezony na manualu...

 

Tak porównałem sobie Twoje staty z meczów w fut a tam wiadomo że asysty tylko wchodzą w grę... i są bardzo podobne do tych moich na manualu... więc zarzut o brak dokładności na ręcznych ustawieniach to tylko brak umiejętności a nie wina ustawień... dziś grałem ze słabszym graczem i skończyło się 4:0 dla mnie choć skuteczność mam ostatnio bardzo dobrą :) 7 strzałów - 4 bramki :) celność podań w okolicach 70-80% więc praktycznie jak na asystach... ale różnica taka że gra jest wolniejsza i zdecydowanie mniej schematyczna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi czy wam tez Fifa 14 sie tak wiesza w menu i przy przechodzeniu pomiedzy zakladkami? Kiedy zmieniam opcje przy pomocy R1/L1 to zakladki chodza jak Fifa 14 na starej karcie graficznej w komputerze! Obraz skacze, wszystko sie przeciaga w czasie, spowalnia. O dziwo, w trakcie meczu nic takiego nie wstepuje. Caly czas rowniez zrywa mi polaczenie z serwerem EA w prawym gornym rogu-czy to jest powod? Nigdy wczesniej takiego czegos nie mialem, z najnowszych gier posiadam GTA V i takie cos nie wystepuje (chodzi mi tutaj o postep technologiczny). Konsola stoi na mini wiatraku USB ktory dodatkowo wieje jej tam o tyle o ile ale zawsze pomaga. Jest to strasznie irytujace.

Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z braku dzialajacego online w PES (sic!) rozpoczalem gre w FIFE.

 

No i 2v2 zrobili naprawde fenomenalnie. Pozeracz czasu taki, ze nie wiem czy i kiedy bedzie mi sie juz chcialo grac 1v1... Ten tryb pozamiatal.

Jak sa chetni - zapraszam na rozgrywki w sezonach ;-) 

 

I pytanie - da sie tak ustawic, zeby jedna z osob byla zawsze kapitanem?

 

PS. Cos mi napisalo podczas pierwszych meczy, ze tryb 2v2 sezony mozna grac samemu, ale cos tam sie traci. Nie do konca zalapalem chyba o co chodzi ;-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem fife 12, PES 13 i teraz ciągnie mnie znowu do fify na ten rok. Gram niedzielne ale nie wiem co wybrać. Podajcie 3 grzechy główne fify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.easports.com/pl/fifa/football-club/profile/media/PS3/enclaveNastic/2014/video/172638036 kolejna brameczka z przewrotki po dośrodkowaniu :) tym razem sezony na manualu...

 

Tak porównałem sobie Twoje staty z meczów w fut a tam wiadomo że asysty tylko wchodzą w grę... i są bardzo podobne do tych moich na manualu... więc zarzut o brak dokładności na ręcznych ustawieniach to tylko brak umiejętności a nie wina ustawień... dziś grałem ze słabszym graczem i skończyło się 4:0 dla mnie choć skuteczność mam ostatnio bardzo dobrą :) 7 strzałów - 4 bramki :) celność podań w okolicach 70-80% więc praktycznie jak na asystach... ale różnica taka że gra jest wolniejsza i zdecydowanie mniej schematyczna... 

Ost. troche ogladalem filmikow graczy manualnych i jestem pod wrazeniem dokladnosci podan i strzalow, w ogole gry. Gralem tez z jednym killerem. Praktycznie gral jak na asystach. Naprawde dobrze to wygladalo. Ale wlasnie zaczalem grac w fut i kompletowac druzyne, przez co musialem wrocic do asyst. Efekt jest oplakany. Wszystko sie pomieszalo i w tym fucie w 8 lidze praktycznie odnotowalem wlasnie seriw chyba 6, albo wiecej meczy bez zwyciestwa. Same porazki ;/. Wrukwia mnie ta gra...ehhhh ale co robic :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos o ktorej godzinie wychodzi TOTW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×