Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

nie zawsze lepszy wygrywa ;)


a juz napewno nie w fifie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze lepszy wygrywa ;)

a juz napewno nie w fifie ;D

Ja wiem, ale jakieś proporcje mogły by być zachowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko może za bardzo wierzyłem, że coś się zmieni, ja to wszystko rozumiem i tą całą politykę EA, byłem głupi, myśląc, że postarają się zmienić coś w kwestii tego losu. Marzy mi się gra gdzie możliwości manualne będą górą, gdzie podanie do zawodnika to nie będzie rutyna, a moja zasługa!Jakieś śmiesznie napisane algorytmy i losowość zabija mi zabawę.  Sprawdzę na pewno manual , już miałem kilka podejść i grało się dziwnie ale to nie o to chodzi! EA już dawno mogło zrobić podział w grze dla tych bardziej wymagających i tych co mają w pupie, byle grać nie kumam czemu tego nie zrobią przecież każdy byłby zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ponawiam pytanie, panowie zależy mi na tym. W f13 dało sie grać online np 5vs5, 11vs11, zależy ile osób sie dołączyło normalnymi klubami mecze towarzyskie. W 14 nie moge znaleźć tego za pierona, co usunęli to?

Aleś się uczepił :)

http://www.ea.com/news/fifa-14-pro-clubs

Sprawdź tu. Jest filmik, na którym gość pokazuje kawałek meczu na wiele osób. Może coś pomoże.

 

Kupiłem fifę w tym roku i uczę się grać. Jak się przepychać w tej grze? Bo miotają mną jak szmatą :].

Pocieszę Cię. Ja już gram długo, a cały czas mną miotają jak szmatą :) Przepychanki masz pod tym samym guzikiem co strzał. W klasycznym ustawieniu kółko, w alternatywnym kwadrat.

Tylko że ja dostaje kuksańce, a jak sam chcę gościa odepchnąć, to jest momentalnie faul. Niektórzy twierdzą, że pomaga L2, ale i tak przegrywam większość szarpanin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venez

Zaraz oblukam. Już tak mam, że jak mi na czymś zależy to drąże temat, aż do zkutku. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale dzięki temu już wykopałem kilka rzeczy z pod ziemi :D Sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda :P W większości meczy to ja jestem dużo lepszy, mam więcej z gry, więcej sytuacji nawet 200%. W 13 nie grałem w sezony to mój debiut. I nie uważam sie za kozaka tylko tak jest.

I ponawiam pytanie, panowie zależy mi na tym. W f13 dało sie grać online np 5vs5, 11vs11, zależy ile osób sie dołączyło normalnymi klubami mecze towarzyskie. W 14 nie moge znaleźć tego za pierona, co usunęli to?

chyzy, w 13 ta opcja pokazywała sie w wirtualnych klubach, dodawałes własną gwiazdę (np z "chyzy" na plecach). Zakładasz gwiazdę i jak ją masz to masz opcje mecz towarzyski i tam się klikało i wchodziłeś w pokój i były 2 min na dodawanie zawodników.

jak nie ma gwiazdy nie ma pokoju.

jak byłes w klubie to w tym samym oknie miałes link do mecz klubowy lub towarzyski, ew. edycja gwiazdy itp.

Tak na marginesie to te mecze były dla mnie synonimem słowa chaos, jakbym polska ekstraklasę oglądał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyzy, w 13 ta opcja pokazywała sie w wirtualnych klubach, dodawałes własną gwiazdę (np z "chyzy" na plecach). Zakładasz gwiazdę i jak ją masz to masz opcje mecz towarzyski i tam się klikało i wchodziłeś w pokój i były 2 min na dodawanie zawodników.

jak nie ma gwiazdy nie ma pokoju.

jak byłes w klubie to w tym samym oknie miałes link do mecz klubowy lub towarzyski, ew. edycja gwiazdy itp.

Tak na marginesie to te mecze były dla mnie synonimem słowa chaos, jakbym polska ekstraklasę oglądał...

 

 

Łukasz, to nie było na pewno nic wspólnego z wirtualną gwiazdą. Na bank.  I inaczej to wyglądało.

 

To było bodaj w meczach niestandardowych, wybierało sie gra zespołowa i dołączałeś do jednej albo drugiej drużyny, potem wybierałeś pozycje i jazda.

 

@Vanez

 

Tu jest coś inaczej bo koleś tworzy zawodnika, a tam sie grało klubami co były w grze, np Real, Barca itd.

 

Tak to wyglądało:

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to nie było na pewno nic wspólnego z wirtualną gwiazdą. Na bank.  I inaczej to wyglądało.

 

To było bodaj w meczach niestandardowych, wybierało sie gra zespołowa i dołączałeś do jednej albo drugiej drużyny, potem wybierałeś pozycje i jazda.

 

@Vanez

 

Tu jest coś inaczej bo koleś tworzy zawodnika, a tam sie grało klubami co były w grze, np Real, Barca itd.

 

Tak to wyglądało:

A mówisz o grze zespołowej, to faktycznie było w online przy pojedynkach nierankingowych. Można było tak pograć jak się nie łączyło z kumplem po sieci w normalnym trybie meczu towarzyskiego.

Tego nie widziałem jeszcze, w sumie to zastępowały to pokoje meczów...

nie wiem moze nie chca dublowac opcji?

w sumie to wydaje mi się ze jednak mylisz te dwie sprawy i jednak chodzi Ci o towarzyskie online z gwiazdą bo tam masz wybór pozycji w zespołowej nie pamiętam czy jest bo zawsze grałem 1:1:)

pzdr

Edytowane przez Łukasz_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówisz o grze zespołowej, to faktycznie było w online przy pojedynkach nierankingowych. Można było tak pograć jak się nie łączyło z kumplem po sieci w normalnym trybie meczu towarzyskiego.

Tego nie widziałem jeszcze, w sumie to zastępowały to pokoje meczów...

nie wiem moze nie chca dublowac opcji?

w sumie to wydaje mi się ze jednak mylisz te dwie sprawy i jednak chodzi Ci o towarzyskie online z gwiazdą bo tam masz wybór pozycji w zespołowej nie pamiętam czy jest bo zawsze grałem 1:1:)

pzdr

 

Łukasz, chodzi mi o to co na filmiku. Tam sie nie gra żadną gwiazdą. Już nie pamiętam dokładnie jak sie tam wchodziło, ale na pewno to nie jest nic z wirtualną  gwiazdą i klubami. I nie gram ze znajomimi, tylko kto sie dołączy ten jest. I właśnie tego w 14 nie moge znaleźć.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym filmie grają chyba WG. Zobacz na początku jak się przypisują do miejsc. Jest przy każdym napisane Pozycja WG. 

Na arenie przed meczem lata też jakiś wirtualny twór z numerem 99. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym filmie grają chyba WG. Zobacz na początku jak się przypisują do miejsc. Jest przy każdym napisane Pozycja WG. 

Na arenie przed meczem lata też jakiś wirtualny twór z numerem 99. 

 

To moze coś złego dałem ale tak to wyglądało tylko, że jak ja grałem to jak byłem na bramce to broniłem np Casillasem, Cechem, albo np Ronaldo sterowałem, grało sie normalnymi klubami z prawdziwymi piłkarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co to jest te wasze cale momentom ??:) gram juz kilka lat w fife   nigdy spejclnie nie chodzilem po forach itp i pierwszy raz slysze  o tym momentom  :)moze  jakies male sprostowanie :) dzieki z gory pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co to jest te wasze cale momentom ?? :) gram juz kilka lat w fife   nigdy spejclnie nie chodzilem po forach itp i pierwszy raz slysze  o tym momentom  :)moze  jakies male sprostowanie :) dzieki z gory pozdro

 

W skrócie. Jak sie gra uprze to choćbyś na uszach stawał to nie wygrasz, albo bramki nie strzelisz itp. A gość odda jeden strzał na bramke i wygra.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momentum to taki demon który niektórych meczów nie daje wygrać, słupki, poprzeczki, pudła na pustą itp. Mimo, że działa w obie strony i czasem pomaga wygrywać, jest najczęstszym wytłumaczeniem dla większości porażek "mistrzów fify". ;)

Edytowane przez QbxGamerHD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co to jest te wasze cale momentom ?? :) gram juz kilka lat w fife   nigdy spejclnie nie chodzilem po forach itp i pierwszy raz slysze  o tym momentom  :)moze  jakies male sprostowanie :) dzieki z gory pozdro

Obejrzyj na YT bramkę z meczu Walwijk: Roda z tego weekendu (3:3), strzelonego przez Filipa Kurto. Pomocnik dosrodkowywał, Kurto bronił, a finał wygląda mniej więcej jak momentum. Jak to zobaczyłem to odruchowo wyrzuciłem pada przez okno, taki tik...

A generalnie momentum jest jak polski rząd, tzn jak przegrywasz to wina premiera a jak wygrywasz to twoja zasługa. Tyle że PO ma prawa autorskie i musieliśmy wymyślić inną nazwę...

pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co wytłumaczenie, a co jeśli wygram i też czuje, że było momentum ? Musze isc sie leczyć? Jak polski rząd to jest wlasnie takie tlumacznie, ze tylko Ci którzy przegrywają będą się na to skarżyć. Poza tym dla mnie momentum to też minuty czyli 45, 90 - gra wtedy stwierdza, że musi być jakaś akcja i jeśli będzie juz strzał to jest duża szansa na zdobycie gola bo jest właśnie ta, a nie inna minuta
@down

Bobmel uwierz, że jeszcze niejeden leszcz Ci bramke strzeli z głowy :>

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku z Was pisze, że nie wie jak się przepychać. Ja w sterowaniu mam zamieniony sprint z R2 na R1, a przepycham się właśnie przyciskiem R2 + sterowanie. Co do główek, faktycznie są przesadzone bo często jest po nich gorąco pod bramką, a czasami moi zawodnicy mimo lepszego ustawienia nie skaczą do główki. Mimo to wielu bramek z główki nie straciłem. Albo mam jakieś tajemne umiejętności albo grałem do tej pory z leszczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blagam powiedzcie jak sie robi te transfery w trybie kariery.

venez - trzeci raz pytam o te transfery i jest to samo.

Edytowane przez Gracz7MU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chyzy miał rację. 3 razy się pytał o 11v11 i nikt nie odpowiadał, a jak padło pytanie o momentum, to w 15 minut pojawiły się 4 odpowiedzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chyzy miał rację. 3 razy się pytał o 11v11 i nikt nie odpowiadał, a jak padło pytanie o momentum, to w 15 minut pojawiły się 4 odpowiedzi :)

:D To nie musi być dokładnie 11vs11 Mogło być 5vs8 np. zależy ile osób w ciągu dwóch minut dołączyło do sesji. Chyba nie ma tego trybu w 14 bo sprawdzałem wszędzie już. A lubiłem sobie bramkarzem pobronić :D ("prawdziwym" :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grac7MU. W transferach wybierasz zawodnika otwiera się jego karta i proponujesz transfer. Nie wiem z czym masz problem u mnie działa to normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie, wiecie jak w trybie turnieju offline, jak gram z 5 kolegami, jak ustawic kazdej druzynie formacje aby nie zmieniala sie przez caly turniej? jak sie najedzie tam na gorze na "zespol" to mozna tylko jednej druzynie to przepisac. a my bysmy chcieli od razu 6 druzynom z gory to przypisac zanim rozegramy jakikolwiek mecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie, wiecie jak w trybie turnieju offline, jak gram z 5 kolegami, jak ustawic kazdej druzynie formacje aby nie zmieniala sie przez caly turniej? jak sie najedzie tam na gorze na "zespol" to mozna tylko jednej druzynie to przepisac. a my bysmy chcieli od razu 6 druzynom z gory to przypisac zanim rozegramy jakikolwiek mecz.

Normalnie, często gram z trzema braćmi turnieje. Tworzycie turniej, wybieracie drużyny, przed pierwszym meczem każdy ustawia formację, skład i potem zapisujecie ponownie.

Oczywiście tak było w 13, dziś gramy pierwszy turniej w 14

Edytowane przez silverpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- to do tych co tak narzekają że sie nie da grać i wszystko jest przeciwko nim- po pierwsze pograjcie trochę w te grę i dopiero dajcie osądy, od razu chcielibyście wszystko wygrywać a niestety każdy tak ma.

jesli chcecie sie przepychać to generalnie jesli biegniesz za zawodnikiem to wciskasz strzał u mnie to kwadrat ( standart to kółko) wtedy go ciągniecie ,walczycie o piłke ale trzeba to robic z wyczuciem, jesli jesteście miedzy zawodnikiem a piłką to ją blokujecie L2( chyba tutaj nic nie zmieniałem) a naprawde to działa , chyba że gośc jest dużo silniejszy od waszego to was przepchnie,

 

na rożne obrona( ktoś już o tym pisał wczesniej) to sprint - ( u mnie R1) + strzał (u mnie kwadrat) , tylko że jesli wyjdziecie swoim do przodu a gość wejdzie wam za plecy w tym momencie to gol bedzie i już, nie liczcie że gra za was będzie sama bronić i wystarczy tylko nacisnąć przycisk i załatwione, trzeba obserwować ruch przeciwnika.

 

Ja sam zaczynając pare dni wczesniej myslałem że grając w 13 ( sezony 3 liga i fut 1 liga) to teraz od razu wszystkich klepnę i staty będą pieknę, a dopiero po paru dniach widze dopiero róznicę że cos zaczynam częściej wygrywać ale i widze poprawę mojej gry stąd różnica.

 

Narzekacie tylko na te grę, każdemu cos przeszkadza- dajcie spokój że sędzia ma taki sam kolor koszulki co jakis czas ? zdarza się. wyluzujcie trochę- powtarzam jesli ktoś chce pograc dla przyjemności to pogra na pewno dużo przyjemniej niż w 13 , ale jesli chcemy byc mistrzami fify za pomocą sprintu i najszybszych zawodników i szukacie tylko wad a nie zalet to sprzedajcie lepiej fifę bo nic Was nie zadowoli.

 

do  starszych kolegów- pamietacie kick off, sensible soccer, później iss , pierwsze fify?? jaka to była kaszana to tego co jest teraz, a ile przyjemności było z tych gier , gdyby sie cofnąć w czasie i pokazac wtedy taką fifę to każdy by chyba oszalał z radości , a teraz tylko wszystko wam przeszkadza, dajcie spokój trochę i potrenujcie wpierw i pograjcie dla przyjemnośc bez stresu niepotrzebnego. tego życze wszystkim , pozdrawiam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tu nikt nie narzeka na sama fife tylko na to ze firma ea zamiast poprawic najw rzeczy dodala kilka nie waznych i mysli ze to zalatwi sprawee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×