Skocz do zawartości
pablos_83

Guacamelee!

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym miejscu można farmić w nieskończoność punkty.

Niestety nic to nie pomaga w elementach zręcznościowych.

Skakanie z przełączeniem wymiarów na Vicie jest mega trudne.

Wywaliłem grę z Vity bo na tym kulawym analogu nie dam rady.

Mam nadzieję że da się kontynuować na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem na vicie żadnych problemów z przełączaniem, wprost przeciwnie na tej małej konsoli grało się w tą grę wyśmiecie. Elementy platformowe były wymagające ale i mega satysfakcjonujące. Po prostu liczy się skill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o skill. Ja po prostu lamię na vicie

 

ok 40h doświadczenia z Vitą vs kilka tysięcy godzin doświadczenia z DS w PS2 i PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę przeszedłem w jakies 5,5h namęczyłem się przy dwóch ostatnich bossach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwójkę gra się naprawdę świetnie, dużo śmiechu i zabawy. Dawno się tak nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwójkę gra się naprawdę świetnie, dużo śmiechu i zabawy. Dawno się tak nie bawiłem.

Namawiam dziewczynę żeby ze mną zagrała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nudno, skończyłem grę dwa razy sam na Vicie i ja się tam nie nudziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po pokonaniu ostatniego bossa (calaca) można jeszcze połazić po mapach i wyzbierać to i owo? Czy też pozostaje tylko nowa gra i dokładne zbieranie wszystkiego od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu i wyborze z menu opcji kontynuacji gra przenosi Cie do punktu kontrolnego przed samą finałową walką. Możesz więc zbierać trofea których brakuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu i wyborze z menu opcji kontynuacji gra przenosi Cie do punktu kontrolnego przed samą finałową walką. Możesz więc zbierać trofea których brakuje.

OK. dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeszłam guacamelee i stwierdzam, że to na prawdę świetna gierka :biggrin: Te wszystkie zręcznościowe elementy są wyśmienite, w nie których momentach myślałam, kurde tym razem nie dam rady... A jak już przeszłam owy element, to następny był jeszcze trudniejszy, przez co poprzedni to był pikuś :P Taki fenomenalny ten Juan, że już mam chrapkę na harda :thumbsup: Mam nadzieje, że podołam wyzwaniu :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja właśnie wczoraj rozpocząłem HARD i powiem jedno. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy pierwszym przejściu, gra na HARD to teraz bułka z masłem :-)

Wiem teraz dlaczego ostatnie trofeum nazywa się: That was Hard Mode?

:biggrin:

Z przyjemnością zasiadłem do drugiego przejścia gry, bo jest ona po prostu rewelacyjna.

Dodatkowo kupiłem oba DLC

Pierwsze DLC pomogło mi w dojściu do Orba w Sierra Morena.

Więcej szczegółów opisałem tu:

http://www.pssite.com/gry-966-guacamelee_-trofea-3472-orb_w_sierra_morena.html

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim tam polazłam wyzbierałam wszystkie cząstki staminy. Też robiłam ten myk z "żółtym ciosem" z tym, że wykonywałam podwójny skok i wtedy z dyńki ;) Ogólnie to jest chyba najtrudniejszy element w całej grze. Przejście trzeciego z czterech etapów znikających platform, zajęło mi z 2 godziny :yucky: :shok: :yucky:.

 

To mówisz, że hard nie będzie taki trudny? Jakieś rady ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że hard nie będzie taki trudny? Jakieś rady ? :)

 

Jak sobie nie poradzisz na Hard,zawsze możesz  skorzystać z glitch'a,o ile masz jeszcze zapisany stan gry z ostatnim bossem w grze na poziomie normal. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie nie poradzisz na Hard,zawsze możesz  skorzystać z glitch'a,o ile masz jeszcze zapisany stan gry z ostatnim bossem w grze na poziomie normal. :P

Jakiego glitcha? Mam jeszcze, bo został mi pucharek za uderzenie wszystkimi ciosami czy coś takiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Olej glitche. Zrób sobie przyjemność i patrz jak kościeje latają po ścianach i sufitach po Twoich morderczych ciosach :-)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też chyba zrobię. :) Jeszcze w żadnej grze nie czitowałam, no chyba że w heroes III ale to na PC :P Zepnę poślady i przejdę tego harda. Misfit a fajne są te DLC? Bo razem kosztują jakoś 16,50 i zastanawiam sie nad kupnem. Jak na obecne ceny dodatków to nawet nie jest tak drogo, pytanie czy warto? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DLC kostiumy w sumie nic nie wnosi oprócz zmiany właściwości Juana. (nieskończona stamina, szybsza regeneracja zdrowia czy mocniejszy cios) i sześciu łatwiuteńkich trofek - w sumie można sobie darować.

Natomiast DLC wyzwania to chyba 17 wyzwań (próby czasowe, próby bojowe itp) także jest trochę zabawy i radochy, gdy chcesz wbić trofea. Na youtubie znajdziesz filmiki z tego DLC więc zerknij i oceń czy warto. 

 

Poniżej masz linka do poradnika z trofkami z DLC kostiumy (uwaga spoiler):

http://www.playstationtrophies.org/forum/skin-pack/202579-guacamelee-skin-pack-dlc-trophy-guide-roadmap.html

 

 

PS. polecam grę w dwie osoby na dwa pady - niesamowita zabawa no i oczywiście ułatwienie :-) Emocje przy takiej grze mnożymy co najmniej razy 2 :-)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmęczyłam guacamelee na hardzie, ale nie powiem dość trudno było. :P W trudniejszych arenach wołałam męża do drugiego pada, bo samej mi nie szło. :P Faktycznie ubaw był  we dwoje. :thumbsup:

Polecam wszystkim Gierke :yes:
 
Misfit kupiłam oba dlc i o dziwo jeden staniał o 1,50 zł, więc jestem zarobiona niezłą sumkę. :cool: Kostiumy faktycznie nic nie wnoszą, ale te wyzwania z drugiego, wyśmienite! Szkoda, że było ich tylko 17 ;)

Co ciekawe jak zaczęłam biegać w trybie kurczaka, to wciskając wielokrotnie :x: zaczęłam latać. xD Nie wiem od kiedy tak miałam, ale wydaje mi się, że po zdobyciu wszystkich orbs-ów i odblokowaniu alternatywnego zakończenia. Ewentualnie po zdobyciu orba, tego w sierra. ;) Niestety z rozpoczęciem harda latanie sie skończyło, a szkoda. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Martaa bedziesz platynowac?;)

 

Ja wczoraj wlaczylem na vicie i do Jaguara doszedlem tzn juz po nim jestem;) Fajnie sie gra na malej konsolce rownie dobrze. Musze sprawdzic te dlc skoro faktycznie takie niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to większe trudności sprawiały mi sekcje platformowe niż walki na poziomie HARD, więc chyba ten hard nie taki trudny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi na normalu wrecz odwrotnie zwlaszcza walka z tym calym Jaguarem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtassoo88 W niedziele splatyniłam  :biggrin: A co do dodatków, to bierz, bo wyzwania dają sporo frajdy. Nie będę pisać jakie dokładnie są to wyzwania, nie będę psuć niespodzianki. ^_^ Ale zasysaj, warto :thumbsup:

Dla mnie walki na hardzie, to był prawdziwy hard. Mniej więcej od połowy bili mnie jak dziecko. :sweat:  Na szczęście po kilku próbach zabijałam dziadów. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×