Skocz do zawartości
MagEllan

Krwiste steki, kotlety, odgrzewane kotlety, indyki, odgrzewane indyki

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co masz na myśli przez "ograłeś", niektóre wciąż gram, ale proszę. indyki i pierdoły pomijam (zagrałem w każdy z nich): Killzone, BF4, Fifa 14, AC4, Knack, Infamous, Rayman, Watch Dogs, Sniper 3, TloU, Destiny.

 

z moją ilością czasu na granie PS4 i ilość gier na nią jest idealna a nawet za dużo ;). 

 

a jeszcze odnośnie twojego postu, z tą grafiką to są moje odczucia. jak w 2012 kupiłem nowego kompa i zacząłem na nim grać w nowe gry, m.in. BF3 którego też katowałem na PS3, to dotarło do mnie jak ta konsola już ledwo zipie. owszem jakiś ex od czasu do czasu wyglądał ładnie ale i tak dupy nie urywał. co więcej, odkąd mam PS4 to w miarę regularnie na PS3 grałem tylko w GT6 i GTAV. jak czasem odpaliłem jakąs gierkę z plusa z ciekawości to myślałem że rzygnę. m.in. NBA2K i Crysis 3. pikseloza i syf. nie jestem jakimś maniakiem grafiki, przedkładam dobry gameplay nad nią, ale tylko wtedy jak nie mam innej opcji. z PS3 spędziłem tysiące fantastycznych godzin ale enough is enough. to jest sprzęt z 2006 roku!! 3 kompa już mam od tej pory.. może nie ma wysypu gier, może nie ma wszystkiego co obiecali na początku, ale wolę tak niż nie mieć jeszcze PS4. z czasem wszystko załatają, poprawią, PS3 na początku też miało sporo wad, kolejne FW dodawały kolejne rzeczy aż w końcu było dobrze. gry też powychodzą. nie należę do osób które się będą pienić bo grę przełożyli. zmartwię się lekko, przyjmę na klatę i moving on. za dużo ważniejszych rzeczy mam w życiu :pardon:. a grać i tak mam w co.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz na myśli przez "ograłeś", niektóre wciąż gram, ale proszę. indyki i pierdoły pomijam (zagrałem w każdy z nich): Killzone, BF4, Fifa 14, AC4, Knack, Infamous, Rayman, Watch Dogs, Sniper 3, TloU, Destiny.

 

z moją ilością czasu na granie PS4 i ilość gier na nią jest idealna a nawet za dużo ;). 

 

a jeszcze odnośnie twojego postu, z tą grafiką to są moje odczucia. jak w 2012 kupiłem nowego kompa i zacząłem na nim grać w nowe gry, m.in. BF3 którego też katowałem na PS3, to dotarło do mnie jak ta konsola już ledwo zipie. owszem jakiś ex od czasu do czasu wyglądał ładnie ale i tak dupy nie urywał. co więcej, odkąd mam PS4 to w miarę regularnie na PS3 grałem tylko w GT6 i GTAV. jak czasem odpaliłem jakąs gierkę z plusa z ciekawości to myślałem że rzygnę. m.in. NBA2K i Crysis 3. pikseloza i syf. nie jestem jakimś maniakiem grafiki, przedkładam dobry gameplay nad nią, ale tylko wtedy jak nie mam innej opcji. z PS3 spędziłem tysiące fantastycznych godzin ale enough is enough. to jest sprzęt z 2006 roku!! 3 kompa już mam od tej pory.. może nie ma wysypu gier, może nie ma wszystkiego co obiecali na początku, ale wolę tak niż nie mieć jeszcze PS4. z czasem wszystko załatają, poprawią, PS3 na początku też miało sporo wad, kolejne FW dodawały kolejne rzeczy aż w końcu było dobrze. gry też powychodzą. nie należę do osób które się będą pienić bo grę przełożyli. zmartwię się lekko, przyjmę na klatę i moving on. za dużo ważniejszych rzeczy mam w życiu :pardon:. a grać i tak mam w co.

Ograłeś = pograłeś dłużej niż odpalenie na 5-10 minut, bez znaczenia jest to w sumie ;)

Widzisz, z tych gier, które wypisałeś, i które mnie by interesowały wybrałbym Infamousa i to tyle. Dlatego właśnie jeszcze 4 nie kupuję. Rozumiem, że ktoś dla grafiki może chcieć sobie sprawić PS4, ja po prostu jestem najwyraźniej dziwny, bo lubię niekiedy pograć w Jagged Alliance 2, FIFA 08 i inne tego typu rzeczy. Możliwe, że gdybym zobaczył jak gry wyglądają na PS4/PC to bym zmienił zdanie, na wszelki wypadek wolę nie sprawdzać ;)

 

Tak jak wcześniej pisałem, nie wiem jak sprawa gier wyglądała przy wejściu 3, być może identycznie. Wiem tylko, że taka ilość i jakość (innowacyjność, wykorzystanie potencjału konsoli) gier nie jest stanem pożądanym i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

Jest na wiki lista gier, nie wiem jak kompletna: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_4_games

Na palcach obu dłoni policzysz gry, w które zagrasz dzisiaj tylko na PS4: Resogun, Knack, Killzone, Infamous, Basement Crawl. Mnie Sony tym nie kupiło.

 

Napisałem, że jest za wcześnie na PS4 - o czym, moim zdaniem, świadczą gry. Z drugiej strony, osoby takie jak ja kupią sobie nową konsolę za jakiś czas jak już będzie trochę tańsza i będzie więcej gier. Win-win: Ty śmigasz w co chcesz z lepszą grafiką, mi się buduje biblioteka gier i usprawnia się całość konsoli.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grafika nigdy nie byla na pierwszym miejscu ale odkad posiadam ps4 i probowalem w cos grać na ps3 to juz nie to samo, jak uruchomilem crysis 3 to mnie z lekka odrzucilo, dokonczylem go i sprzedalem ps3,to co chcialem to ogralem, spedzilem mili przy niej wiele godzin ale niestety jej czas juz minal, lepiej nie bedzie, wolałem sprzedac by cos na niej zarobic bo za jakis czas bedzie bez wartosci. Przynajmniej ten kto kupil pokorzysta z niej bo u mnie by zbierala tylko kurz. Odnosnie gier na ps4,jest ich duzo, nie we wszystko bylo dane mi zagrac, ja jestem usatysfakcjonowany tym co jest dostepne. Nie mam tyle czasu by grac we wszystko co wychodzi. Ja tam jestem zadowolony z ps4 a indyk jak świeży to ladnie smakuje tak samo jak odgrzany kotlet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie choc platforma to PC - tutaj zapowiada sie kotlet ktory moze pod ogrzaniu smakowac calkiem dobrze :)

Tytulu nie podaje Ci ktorzy grali lub kojarza od razu zgadna :D

 

8c7b94930cfb7a4cec1ca76c1a896c3ac9ea8552

 

955c5e1677909f91584b3fc99054f120c9906e27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie że konsola wyszła za szybko jest conajmniej dziwne. Okej, nie ma tylu funkcji co PS3( czego również mi brakuje), ale nie zapominajmy że w głównym zamyśle jest to sprzęt do grania.

W okolicach premiery ps4 miałem wybór - biore nowa konsole lub za troche mniejsza kase nowego pcta, który co prawda nie pozwoli mi grać w bf4 ( potrzebne 4 rdzenie, np i5, w tym budżecie raczej nieosiągalne),ale w inne nowe tytuły w wysokiej grafice już jak najbardziej ( np AC IV czy Sniper Elite 3). Był to też czas, że mój wieloletni komputer się popsuł(do starych gierek i internetu był w sam raz) i zostałem z o wiele gorszym, mega zamulonym laptopem, na którym przeglądanie choćby pssite było katorgą, a grać na nim to tylko w pasjansa można było. Kupiłem PC'ta i nie żałuję. Gdybym kupił plejke to grałbym pewnie w fife non stop i może od czasu do czasu w battlefielda. Przesuneli DriveClub i Watch Dogs ( coś jeszcze?) i się te tytuły startowe wykruszały. Wtedy faktycznie nie było w co grać na ps4. Ale teraz? Tytułów z każda premierą jest coraz więcej i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja kupiłem ps4 niecały miesiąc temu i jestem zadowolony( no, może nie z jakości wykonania pada...)

 

Jasne, jak ktoś ma komputer tylko do internetu i w gry grywa na ps3, to może stwierdzić że po co mu nowa konsola. Przecież nowe tytuły wychodzą też na ps3( na przykładzie fify wiem, że wersja old genowa została raczej olana, zapewne z innymi tytułami które wychodzą na ps3 i ps4 jest podobnie - dopracowywanie wersji na ps4, a wersja na ps3 byle się nie zacinała). Zapewne punkt widzenia tej osoby zmieniłby się, gdyby na pare dni miał możliwość potrzymania ps4 u siebie w domu, pogrania na niej - człowiek szybko sie do dobrego przyzwyczaja - lepsza grafika,wygodniejszy pad( aczkolwiek z gorszych materiałów...). I wtedy po takiej przesiadce z ps4 spowrotem na ps3 pewnie 99% osób stwierdziłoby, że pad niewygodny, że grafika słaba, i wszystko chodzi zauważalnie wolniej ( no może oprócz listy znajomych i wysyłania wiadomości na ps4...) i jednak warto nabyć nową konsole.

 

Poprzednia generacja IMO skończyła się na premierze GTA V, to tytuł idealnie zwieńczający miniona generacje.

Moja opinia jest taka, że kazdy kto ma pieniądze na ps4 i widzi gry w które chętnie by na niej pograł, i również interesują go gry które w najbliższej przyszłości wyjdą - powinien ją kupić. Choćby kosztem ps3 i dołożenia do ps4. Badzmy szczerzy, pewnie u wiekszosci posiadaczy ps4 i ps3, starsza konsola się kurzy :P

 

Jeszcze odnosząc się do odgrzewanych kotletów. Dla mnie nie ma problemu, że one wychodzą. Nie chcesz, to nie kupujesz proste. Ja kiedyś chciałem kupić TLOU na ps3, ale tak zwlekałem i zwlekałem, że wkońcu sprzedałem konsole i troche żałowałem, że tego tytułu nie ograłem. Super, że mogę go ograć w lepszej wersji na ps4. GTA V mimo, że zdałem na ps3 i spędziłem mase godzin na multi z kumplem fajnie się bawiąc, kiedyś chętnie znów ogram na ps4 - na pewno nie na premiere, bo IMO żaden odgrzewany tytuł nie zasługuje na wydanie ponad 2 stówek. Tutaj mega klase pokazało Deep Silver, tworząc Metro Redux w którego skład wchodzą 2 zremesterowane gry Metro za cenę niższą niż wszystkie premierowe tytuły na ps4.

Natomiast nie rozumiem wydawania Sleeping Dogs na ps4. To gierka taka na 1 raz - do zdania i sprzedania. Żadne arcydzieło graficzne, poza misjami to zbytnio nie ma co robić, multi chyba nawet nie ma.I remasterować coś takiego? Ciekaw jestem, ile za to krzykną.

 

Wracając do tematu wydawania konsoli ' za szybko' , to mam nadzieje ,że na ps5 nie będziemy czekać do 2020 roku... Oczywiście nie myśle tu, by mieli je wydać np w 2016, ale niech nie ciagną tej generacji w nieskończoność jak ps3.

Gdyby jednak miało się tak stać, że znów będą ciągnać generacje tak długo, że znów konsole będa lata świetlne za PCtami, to szkoda że cena konsoli wyniosła 'jedynie' 399 euro. Myśle, że za dodatkowe 100 euro mielibyśmy konsole, w której 1080p & 60 fps wkońcu nie byłoby problemem. Już na starcie konsoli nie wszystkie tytuły działają w 1080p i 60 fps, strach pomyśleć co będzie potem. Oczywiście, można powiedzieć że deweloperzy musza nauczyć się dobrze optymalizować i projektować gre na ps4, i można tez napisać mi, bym sobie porównał grę np gta iv z gta v.

Tylko co z opowiadaniami przed premierą ps4, że programowanie na niej jest proste i zbliżone do tego na PC? Na tworzeniu gier raczej mało kto tu się zna, więc każdy może sobie wyciągnąć wniosek, czy to programiści nie potrafią dobrze jeszcze robić gier na ps4, czy tez konsola jest po prostu ciut za słaba.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeX - fajnie napisane :)

niemniej ze zwalowego w zalozeniu watku zrobiles powazna dyskusje ;)
 

Odniose sie do paru kwestii - konsola nie wyszla za szybko - 7-8lat na generacje to dosc dlugi czas a i zmeczenie matieralu bylo widac po PS3. Osoby tak piszace czesto argumentuja to brakiem pewnych rzeczy ktore chcialby by miec od razu na premiere. Tak konsola to sprzet do grania - ale ma BD, ma dysk ma mozliwosci - wiec kazda dodatkowa funkcja nawet jesli uzywana sporadycznie jest witana raczej cieplo. (o ile nie zrobi sie z tego przesady jak MS przy oglaszaniu xbone - tv,tv,tv :P)

 

Ja mam lapka z i5 i gf630m - czesc gier mozna na tym odpalic 720p, low detale. I szczerze zaczynam coraz przychylniej patrzec na powrot do grania na PC (moj staz z PS3 to niecale 2 lata, wczesniej od zawsze byl PC).

Moze nie we wszystkie tytuly, ale w te ktore pojda, ktore duzo taniej bede mogl zakupic na PC niz na konsole, nie chce juz stajonarnego PieCa wiec  moze zmienie lapka na cos mocniejszego i cos tam bede ogrywal. W moim wypadku istotne jest to ze mialem spora przerwe od grania a PS3 pozwolilo odkryc mi granie na nowo... PS4 nie kupilem z prostego powodu - mam ponad 30 gier do ogrania na PS3 i wole zakonczyc przygode z jedna generacja przed siegnieciem po kolejna... nie mam cisnienia grac w nowosci... Drugim powodem jest to ze w moj gust trafia moze pare wydanych gier - ktore mam na liscie "koniecznie chce ograc". Brak obslugi kierownic to fakt ze musialbym 1600pln rzucic na T300RS tez troche mnie wstrzymuje przed zakupem PS4 choc zmiane kierownicy i tak mialem w planach.

Wiec PS4 kupie.... to jest pewne niewiadoma jest kiedy... ale jak pisalem nie mam problemu z ogrywaniem gier z opoznieniem. 

 

Co do odgrzewanych to widzisz sa takie ktore moga smakowac niezle i byc w dobrej cenie (Metro Redux), a sa takie gdzie mieso suche sos przyschniety i  jakos srednio to wyglada (tutaj przykladem moga byc remasterowane indyki). Tu nie chodzi o narzekanie dla narzekania - raczej o to ze czesc widzac kalendarz premier i glosne obwieszczenie ilosci nowych gier pozniej ciut sie roczarowuje widzac ze na 6  premier w jednym tygodniu 4 to remasterowane indyki... Chodzi tez o ludzi ktorzy ograli wszystko co mieli na PS3 i chca nowych gier. Tak biblioteka gier na PS4 caly czas rosnie - ale jak wspomnialem w mojej subiektywnej opinii ciut za malo gier zebym biegl do sklepu po PS4.

 

Co do cyklu zycia konsoli, wydaje mi sie ze ten sie skroci.. ale to tez moze byc problem.. PC tak naprawde pozwala zazwyczaj na odpalenie nowszych tytulow na starszym sprzecie - to gdzie trzeba pojsc na kompromis to rozdzialka i poziom detali. Wiec zbyt krotki cykl wydawniczy sprzetu wcale by nie pomogl w mojej opinii. Daje tej generacji 6lat czyli po 5ciu ogloszenie nastepcy w 6tym roku premiera kolejnej generacji.

 

Co do umiejetnosci programistow vs moc konsoli.

jesli studio A wydaje gre 1080p, stale 30fps lub 60fps z piekna grafika a studio B niestety nie dalo rady i gra wyszla w 900p i ma stale 30fps a poziom detali tez ustepuje tej  od konkurencji mozna by wyciagnac wnioski ze to nie sprzet a programisci i ogarniecie tips&tricks w tworzeniu gier na PS4.

Niestety taki wniosek, w mojej opinii, nie jest do konca prawdziwy.

Tworzenie oprogramowania to decyzje biznesowe podytkowane planem wydawniczym, kasa wydana na projekt, szacowanym ROI itd.

Wiec nie musi miec to nic wspolnego ze skillem programisty.

Gry to oprogramowanie - a w branzy softwarowej czesto dziala to mniej wiecej tak:

- big boss - poprosze o szacunki ile to moze zajac czasu

- kieras z zaspolem - lacznie optymalizacja testowanie itd to bedzie XXXX roboczo godzin

- big boss - ok bez tego co uzyskamy?

- kieras - ciut mniej detali, gorsza rozdzialke ale stabilny frame rate

- big boss - dodatkowy czas potrzebny zeby to zrobic w tej gorszej rozdzialce?

- kieras - nie, poza tym ktory zaplanowalismy o ile nie natrafimy na problemy

-big boss - no  to ustalone platforma X bedzie miala tak, platorma Y bedzie miala inaczej.

To duze uproszczenie  ale widzialem podobne dyskusje jesli chodzi o oprogramowanie, szczegolnie duzy bol zadku jest im blizej do premiery produktu i zawsze na czyms sie przycina zeby tej nie opozniac zeby nie zawiesc inwestorow itd itd.....

 

Wiec co z tego ze programista jako jednostka, czy programisci jako zespol moga miec skille skoro to nie od nich zalezy jak bedzie wygladal produkt. Ponadto nie wiem jak jest w przypadku gier ale w innych czesto jest tak ze programista ma swoje user story klepie je ale nie rozumie wartosci tego co robi ze strony uzytkownika... i potem wychodza rozne kwiatki... gdzie okazuje sie ze uzytkownicy nie do konca sa zadowoleni.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odgrzewanych to widzisz sa takie ktore moga smakowac niezle i byc w dobrej cenie (Metro Redux), a sa takie gdzie mieso suche sos przyschniety i  jakos srednio to wyglada (tutaj przykladem moga byc remasterowane indyki). Tu nie chodzi o narzekanie dla narzekania - raczej o to ze czesc widzac kalendarz premier i glosne obwieszczenie ilosci nowych gier pozniej ciut sie roczarowuje widzac ze na 6  premier w jednym tygodniu 4 to remasterowane indyki... Chodzi tez o ludzi ktorzy ograli wszystko co mieli na PS3 i chca nowych gier. Tak biblioteka gier na PS4 caly czas rosnie - ale jak wspomnialem w mojej subiektywnej opinii ciut za malo gier zebym biegl do sklepu po PS4.

O! O to mi głównie chodziło, gdy mówiłem, że może jest za wcześnie. Obecna biblioteka gier mnie nie kupiła. Pewnie tak jak Dex pisał, gdybym dostał do pogrania przez tydzień 4, to bym potem nie chciał na PS3 patrzeć, ale że nie dostałem, to stoję murem za PS3 ;)

 

Co do X'a - nie kupuję wyśmiewania z powodu tego, że jest urządzeniem multimedialnym. Spójrzcie na skok funkcjonalności między PS2 a 3, a potem między 3 i 4. Nie jest czasem tak, że w chwili obecnej 4 zrobiła krok w tył? Tak, wiem, początek generacji, ficzery będą dodane, bo w przypadku PS3 też nie w jeden dzień Kraków zbudowano. Tylko mamy trochę inne czasy, 8 lat minęło jak wszyscy tutaj podkreślają i nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak chęci.

Czy PS4 już obsługuje Audio CD? Chyba nie. A dlaczego? Bo się nie da? Gówno prawda, Ruscy ponad pół wieku temu psa w kosmos wysłali, więc w anno domini 2014 nie ma, że się nie da (ale śmiejmy się z Xa, że jest magnetowidem).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do X'a - nie kupuję wyśmiewania z powodu tego, że jest urządzeniem multimedialnym. Spójrzcie na skok funkcjonalności między PS2 a 3, a potem między 3 i 4. Nie jest czasem tak, że w chwili obecnej 4 zrobiła krok w tył? Tak, wiem, początek generacji, ficzery będą dodane, bo w przypadku PS3 też nie w jeden dzień Kraków zbudowano. Tylko mamy trochę inne czasy, 8 lat minęło jak wszyscy tutaj podkreślają i nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak chęci.

Czy PS4 już obsługuje Audio CD? Chyba nie. A dlaczego? Bo się nie da? Gówno prawda, Ruscy ponad pół wieku temu psa w kosmos wysłali, więc w anno domini 2014 nie ma, że się nie da (ale śmiejmy się z Xa, że jest magnetowidem).

 

To nie tak ze ludzie dalej smieja sie z Xbone (no moze niektorzy tak :P). Ja np przestalem - odnosilem sie tylko do pozycjonowania produktu podczas jego pierwszej prezentacji (a wiemy czym to sie skonczylo x180stopni).

Teraz Xbone ma swoje haslo TheBestPlaceToPlay i dobrze ze zmienili polityke i skupili sie tym czym konsola do gier byc powinna czyli konsola do gier + dodatki.

Tez mam wrazenie ze 4ka zrobila krok w tyl (cd audio, mp3 zeby moc wlasna muzyke w grach uzywac itd). I owszem po nowym sprzecie zwykle czlek spodziewa sie ze bedzie mial to co poprzedni i wiecej.

Ale to pewnie dodadza w aktualizacjach softu, wiec jakos to przezyje.

W porownaniu do MS, Sony poszlo za bardzo w druga  strone zapominajac ze to konsola to glownie gry ale takze inne funkcje z ktorych ludzie korzystaja... Znow pozycjonowanie produktu w opozycji do konkurencji z marketingowego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat brak wsparcia kierownic Logitecha dla PS4 to smiech na sali. Tlumaczenia ze kierownice nie maja jakiegos chipu i sie nie da tego podlaczyc to tez jakis malo smieszny zart. Jestem prawie pewien ze tu sie wszystko da zalatwic sterownikami i chipy tu nic do rzeczy nie maja. To tak jakby powiedziec, ze pad od ps4 albo kamerka z ps3 od move nie maja jakiegos chipu i nie da się tego podłączyć do komputera. Jak widać jacyś anonimowi programiści tworza takie sterowniki i wszystko się da, wiec nie wierze ze Logitech nie potrafi tego zrobić.

 

Akurat dla mnie to ze PS4 nie obsluguje owych kierownic nie jest az tak wielka strata, kiedys mialem DFGT i gralem w GT5 na ps3 - przyznam na poczatku nie potrafilem jezdzic, potem sie nauczylem i wyscigi online byly fajne ale wszystko do czasu - wkoncu mi sie znudzilo na amen i sprzedalem kierownice.

Inna sprawa ze na chwile obecna nie ma takich symulacyjnych wyscigow jak GT na PS4 by warto było w ogole miec kierownice.

 

Co do cen gier PC vs konsola. Zalezy jak na to spojrzec. W słowniku graczy pctowych, po tym jak zaczęła się dominacja Steama czy w mniejszym stopniu Origin lub UPlay , nie istnieje zwrot 'gra używana'. Gry premierowe bez dwóch zdań są tańsze na PC niż na konsoli. Ale wyobraźmy sobie sytuacje, ze hype nas poniosl i kupilismy jakas gre za 220 zl na ps4 lub za 120 zl na pc. Gra nam nie podejdzie, i mysle w 1-2 dni po premierze wersje konsolowa nadal mozemy sprzedac za jakies 190 zl, tracac tylko 30 zl. A co z wersja PC? No nic, utopilismy 120 zl. Mozna sprzedac konto - jasne, ale konto jest zdecydowanie mniej warte niz cd key, no i co w przypadku gdy mamy na tym koncie mase gier? Mam oddac konto wypelnione grami bo jedna mi nie podeszla? No nie za bardzo.

 

Wybralem losowo gre i wzialem na tapete Far Cry 3 - wyszla ona zarowna na ps3 jak i na pc. Patrzę na cene klucza - 28 zł. Patrze na używkę far cry 3 na ps3 w polskiej wersji - 30 zł + przesyłka. I teraz sytuacja kształtuje się tak, że ogram Far Cry do bólu na jednej albo drugiej platformie - na pc usuwam gre z dysku ( lub zostawiam ja, jak kto woli) i lezy sobie, prawdopodobnie juz nigdy w nia nie zagram, bo malo jest gier w ktore mam ochote grac raz jeszcze.

Wersje konsolowa wystawiam na allegro i trace tylko na przesylce ( prowizji nie wliczam, bo za gre ile moze byc tej prowizji? pewnie nawet nie zlotowka). Niby na PC nadal mam gre, ale po co mi ona skoro w nia juz nie zagram? Dlatego IMO granie na konsolach patrzac szerzej jest korzystniejsze.

Jasne, trafiają się okazje na allegro, przykładowo ja CD Key do Alan Wake wyrwałem za 3 zł - tutaj nie ma co kalkulować strat i jest to niepodważalnie dobry interes. Inna sprawa że w ciągu kilku miesięcy grałem w to... 18 minut ;)

I na podobnej zasadzie kupiłem pare gier na promocjach steamowych, bo tytuł kojarzyłem, a był za koło 4 euro - np just cause 2, skyrim, left 4 dead 2 itd. Fajnie - mam je, kupilem tanio, ale co z tego skoro w nie nie gram bo nie mam ochoty? I znajac mnie, jesli w ciagu kilku msc nie znalazlem ochoty na ogranie jakiegos tytulu, to juz go nie ogram. I tak sobie beda czekac w kolejce do sciagniecia i ogrania , bo nie mam co z nimi zrobić. Wersje konsolowa bym sprzedal.

 

Doliczmy, że za ps4 od ręki trzeba położyć 1500 zł za golasa, a jak ktoś ma w nicku 'DeX' ( :D ) to szuka 2 stówki taniej, bo ludzie wystawiają konsole które dostali z abonamentu - i płaci za nówke : 1300 golas lub 1400 za konsole z infamousem. Za kompa na ktorym ruszy np bf4 na multi w sensownych ustawieniach i z sensownym fps trzeba położyc przynajmniej tysiąc wiecej.

 

tak nawiasem mówiąc - bo pewnie nie każdego to interesuje, więc spokojnie można ten spoiler pominąć.

Przypomina mi się sytuacja, jak kiedyś utrzymywałem kontakt z pewną koleżanką. Gdybym miał ją jakoś określić w jednym słowie, to powiedziałbym chyba zakupoholiczka. Każde przyoszczędzone pieniądze ładowała w ubrania. Co chwile jakaś bluzka za czy nowe buty. Sama mi się przyznawała, że kupiła coś, co założyła może raz i leży w szafie od miesięcy.Wtedy dla mnie to było niewyobrażalne, żeby kase ładować w rzeczy niepotrzebne, których się nie używa. Po czasie widzę, że moge siebie do niej porównać - w czasie, gdy byłem graczem wyłącznie pctowym, kupowałem gry których nie potrzebuję. Nie miałem w planie ich ograć, ale kupiłem bo były tanie. Analogiczna sytuacja - kupujemy coś, czego naprawdę nie potrzebujemy. Na konsolach nie mam tego problemu, kupie, okaze sie że w to nie gram - sprzedaje

 

Konczac wypowiedz, która wyszla grubo poza temat indyków i kotletów, podsumowałbym krótko:

 

Najlepiej mieć zarówno konsolę i pcta, i samemu decydować jaką gre na jakiej platformie ogramy. Wtedy nie trzeba się ograniczać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć zarówno konsolę i pcta, i samemu decydować jaką gre na jakiej platformie ogramy. Wtedy nie trzeba się ograniczać ;)

 

Najlepiej to miec kazda platforme i  grac na tej na ktorej akurat ma sie ochote... ale jak wiadomo to nie jest tania zabawa.

 

Co do grania na PC - pare postow wczesniej wkleilem remaster jednej z waznych gier lat '90 - ktory pojawi sie 15.10.2015 i wlasnie np do takich gier moge wykorzystac tego co mam. Tymbardziej ze gra na PS sie nie pojawi (o ile jestem dobrze poinformowany)

 

Temat kierownic to zupelnie inna bajka - tutaj Tobie nie podeszlo, a wielu w tym ja graja nawet i w starsze tytuly na PS3 wracaja do nich z checia i wola ten kontroler anizeli pada, co do premier - driveclub mimo swojej arkadowosci moze byc fajny z kolkiem a tuz za rogiem mamy project cars.

 

A teraz niechaj ktos wklei jakies info o jakims remasterze bo zboczylismy i to ostro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko się czyta niektóre wypowiedzi, ale temat dziwnie zbacza na dyskusję pc vs konsole. ;)

Co do kotletów. Niech sobie wychodzą... tylko ja nie kupuję tekstu producentów gier, że "spokojnie, to robią inni ludzie, w ogóle to nie przeszkadza w produkcji nowych gier"... terefere. Nie wiadomo co by było gdyby, a jakoś masa różnych tytułów co chwila ma przesuwaną premierę.

Gadanie producentów jak to miało miejsce niedawno, że remastery są dla tych co nie mieli okazji ich ograć na PS3... jejka, jacy oni dobrzy i troskliwi. :biggrin: Jak komuś zależy to kupi za już nieduże pieniądze PS3 i ogra masę tytułów. Żeby było śmieszniej, ta wypowiedź dotyczyła chyba klienta z USA. Nie pamiętam dokładnie kto tak powiedział, ale było to chyba stosunkowo niedawno.

Edytowane przez KoRnick90
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko się czyta niektóre wypowiedzi, ale temat dziwnie zbacza na dyskusję pc vs konsole. ;)

Co do kotletów. Niech sobie wychodzą... tylko ja nie kupuję tekstu producentów gier, że "spokojnie, to robią inni ludzie, w ogóle to nie przeszkadza w produkcji nowych gier"... terefere. Nie wiadomo co by było gdyby, a jakoś masa różnych tytułów co chwila ma przesuwaną premierę.

Gadanie producentów jak to miało miejsce niedawno, że remastery są dla tych co nie mieli okazji ich ograć na PS3... jejka, jacy oni dobrzy i troskliwi. :biggrin: Jak komuś zależy to kupi za już nieduże pieniądze PS3 i ogra masę tytułów. Żeby było śmieszniej, ta wypowiedź dotyczyła chyba klienta z USA. Nie pamiętam dokładnie kto tak powiedział, ale było to chyba stosunkowo niedawno.

 

Dobrze ze prostujesz tory dyskusji :) dzieki :)

 

Zgodze sie ze nawet jesli studio A ma sporo pracownikow i nawet  jesli  czesc pracuje nad  nowym tytulem a czesc nad remasterem to nie ciezko mi, podobnie jak tobie, uzwiezyc ze ci co siedza nad remasterem nie mogli by robic czegos innego... nowego.

 

Ja na przyklad doceniam remastery starych produkcji ktore ogrywalem w czasach przed ustawa o PAiPP (lub nie ogrywalem), a teraz moge choc troche tworcow wynagrodzic - i takie bede pewnie niezaleznie od platformy tutaj wklejal - jak np remaster "Gabriel Knight and the sins of fathers". Ta sama osoba ktora pisala scenariusz odpowiedzialna jest za remaster... choc skoro pisze i wydaje to jej nowe male studio ciekaw jestem jak dogadali sie z chyba Activision, ktore przejelo prawa do IP.

 

Uwazam ze wiele jest dobrych gier (szczegolnie z gatunku point & click) ktorym naleza sie remastery... odrobinke mnie to razi przy nowszych tytulach - a juz remastery indykow??

Guacamele i jesli mnie pamiec nie myli Thomas was alone tez maja wyjsc na PS4... patrzac  na takie tytuly (Thomas mi podszedl, Guacamele nie) odnosze wrazenie ze ma to na celu pokazanie nastepujacych rzeczy:

- o jacy jestesmy indie friendly

- o jak duzo latwiej programuje sie na ps4 (to tez wiaze sie z wysypem calej masci indykow)

- o jaka mamy duuuuza biblioteke gier (gdzie te liczy sie na sztuke nie patrzac czy to AAA czy indyk)

(- o moze bedzie co do PS+ wrzucac :P)

 

Bo szczerze nie wydaje mi sie aby kupujacy konsole mieli jakiekolwiek cisnienie na te produkcje pomijajac juz fakt ze dostepne sa tez na innych platformach i nie szczegolnie wymajace sprzetowo.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remastery są spoko. Nie grałem w The Last of Us i Diablo 3 na ps3, ograłem na ps4. Jakby się nie sprzedawały, to by nie robili. Kasa się zgadza, to cisną. I dobrze moim zdaniem, bo nie tak wielkim nakładem sił jest remaster. I myślę, że z premierami nowych gier niebardzo koliduje.

 

@MagEllan gry point&click są bardzo fajne, ale bądźmy poważni, ich miejsce to pc, na konsoli nie sprzedazą się w wystarczającej ilości + już nie będą point&click, bo będzie sterowanie padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remastery są spoko. Nie grałem w The Last of Us i Diablo 3 na ps3, ograłem na ps4. Jakby się nie sprzedawały, to by nie robili. Kasa się zgadza, to cisną. I dobrze moim zdaniem, bo nie tak wielkim nakładem sił jest remaster. I myślę, że z premierami nowych gier niebardzo koliduje.

 

@MagEllan gry point&click są bardzo fajne, ale bądźmy poważni, ich miejsce to pc, na konsoli nie sprzedazą się w wystarczającej ilości + już nie będą point&click, bo będzie sterowanie padem.

 

Co do prac nad remasterami tudziez czy zabiera to moce przerobowe od nowych produkcji mamy inna opinie. I luz.

 

Co do point&click - coz przyznam sie otwarcie ze w zadna ze dostepnych (remastery Monkey Island  1 i 2, Machinarium czy inne BTTF) nie gralem na konsoli (wszystkie te gry mam na iOS), ale akurat poza roznica galka - mysz to dalej bedzie wskaż i zrob cos (dajmy na to wcisnij X zeby podniesc, kwadrat dla inwentory itd). Wiec nie widze powodu zeby spychac  te produkcje na PC. Z doswiadczenia (oprocz wymienionych gralem na iOS jeszcze w remastery obu czesci Broken Sword) przyznam ze przy dobrze zrobionym UI te gry idealnie nadaja sie na tablety (Machinarium ze swoim pixel-hunting ciut mnie potrafilo zeźlić).

 

Skoro indyki ktore jeszcze pare lat temu byly domena PC zagoscily na konsolach do tego stopnia ze wydaje sie ich remastery to czemu dobrze zaplanowane pod wzgledem sterowania przygodowki mialy by sie nie sprawdzic?

 

Jak pisalem wczesniej wiele jest bardzo dobrych gier przygodowych z lat '90 ktorych remastery po 20 czy 15 latach maja dla mnie duzo wiekszy sens, niz niektore ktore sa wydawane. I tutaj moc hasla dajmy zagrac tym ktorych te gry ominely ma sens bo tak naprawde to juz cale pokolenie graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zeszła na trochę boczne tory, niemniej fajnie się ją czyta. :) Chciałbym odnieść się jednak do kilku kwestii.

 

Jasne, jak ktoś ma komputer tylko do internetu i w gry grywa na ps3, to może stwierdzić że po co mu nowa konsola. Przecież nowe tytuły wychodzą też na ps3( na przykładzie fify wiem, że wersja old genowa została raczej olana, zapewne z innymi tytułami które wychodzą na ps3 i ps4 jest podobnie - dopracowywanie wersji na ps4, a wersja na ps3 byle się nie zacinała). Zapewne punkt widzenia tej osoby zmieniłby się, gdyby na pare dni miał możliwość potrzymania ps4 u siebie w domu, pogrania na niej - człowiek szybko sie do dobrego przyzwyczaja - lepsza grafika,wygodniejszy pad( aczkolwiek z gorszych materiałów...). I wtedy po takiej przesiadce z ps4 spowrotem na ps3 pewnie 99% osób stwierdziłoby, że pad niewygodny, że grafika słaba, i wszystko chodzi zauważalnie wolniej ( no może oprócz listy znajomych i wysyłania wiadomości na ps4...) i jednak warto nabyć nową konsole.

 

Poprzednia generacja IMO skończyła się na premierze GTA V, to tytuł idealnie zwieńczający miniona generacje.

Moja opinia jest taka, że kazdy kto ma pieniądze na ps4 i widzi gry w które chętnie by na niej pograł, i również interesują go gry które w najbliższej przyszłości wyjdą - powinien ją kupić. Choćby kosztem ps3 i dołożenia do ps4. Badzmy szczerzy, pewnie u wiekszosci posiadaczy ps4 i ps3, starsza konsola się kurzy :P

 

Kasę na PS4 mam odłożoną już od kilku miesięcy i mógłbym spokojnie iść do sklepu dowolnego dnia i wybrać sobie dowolny zestaw. Nie czuję jednak potrzeby kupna tego sprzętu, gdyż tak naprawdę mam ciśnienie tylko na Killzone Shadow Fall, i to tylko w celu grania sieciowego. Oczywiście chętnie zagrałbym w Second Sona, AC4, W_D, czy choćby w nadchodzące Drive Club + jakieś indyki z Plusa, ale mam tak ogromne zaległości do ogrania na PS3 i Vicie, że bez sensu byłoby dla mnie kupować PS4 już teraz, i to tylko dla multika w Killzone. Odstraszają mnie też problemy z padami i dziwne zachowania konsoli u niektórych jej właścicieli. Regularnie czytam temat o PS4 i DS4 na tym forum, i w mojej opinii tak duża liczba osób zgłaszająca ciągłe usterki raczej nie zachęca do kupna nowej generacji, bo niby mam kasę, to powinienem ją kupić, bo tak i już. ;)

 

PS4 nie kupilem z prostego powodu - mam ponad 30 gier do ogrania na PS3 i wole zakonczyc przygode z jedna generacja przed siegnieciem po kolejna... nie mam cisnienia grac w nowosci... Drugim powodem jest to ze w moj gust trafia moze pare wydanych gier - ktore mam na liscie "koniecznie chce ograc". 

Wiec PS4 kupie.... to jest pewne niewiadoma jest kiedy... ale jak pisalem nie mam problemu z ogrywaniem gier z opoznieniem. 

 

Podpisuję się pod tym. :) PS4 kupię najpóźniej w dniu premiery Wiedźmina 3, co już obiecałem narzeczonej, która ma hopla na punkcie obu poprzednich części, a nie widzę sensu ładować kasy w PC, by mogła sobie zagrać w odpowiedniej jakości. Ewentualnie jeśli okaże się, że nowy PES na PS4 będzie co najmniej tak zajebisty jak demko, kupię sobie (właściwie nam) wcześniej w ramach przedświątecznego prezentu, co by PS3 nie było smutno samej pod TV w te zimowe wieczory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś wypowiedź CEO Sony (bądź kogoś innego, nie pamiętam dokładnie), dotyczącą mniej więcej tego, iż nie są zainteresowani wydawaniem zbyt dużej ilości remasterów? Jakby ktoś dysponował cytatem, to pasuje do tego tematu jak ulał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pssite.com/news-34594-_nie_chcemy_zalac_rynku_remasterami____mowi_shuhei_yoshida.html

 

 

Dostajemy prośby o wydanie gier, które pojawiły się na poprzedniej generacji, takich jak Uncharted, które ludzie mogli pominąć. To byłby dobry kandydat, ale nie chcemy zalewać rynku samymi remasterami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ostatnimi dniami #kotletstation4 nabiera nowego wymiaru GoW3, DMC4 (!?) to przecież są chodzące pomyłki, ostatnio nawet wykasowano mi posta za nieparlamentarne słowa o GoW3 Remastered ale kurcze jak się można nie wpienić skoro kupiliśmy konsole na premierę czekając na nową świetną generację a remasterów wychodzi na równi z nowymi tytułami. Wystarczająco powiedzieć że za grę tej generacji na razie uważam The New Order a gram tylko w Fife ostatnimi czasy. Jeśli karta się prędko nie odwróci to naprawdę ta generacja może mimo wszystko okazać się jedną z gorszych wcieleń jeśli chodzi o same gry.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawcy się wycwanili. Po co się męczyć nad czymś nowym skoro można znowu zarobić na tym co już kiedyś dobrze się sprzedało.

Pół biedy kiedy dostajemy przyzwoitej jakości remastera, ale jeśli mają wychodzić takie kwiatki jak Final Fantasy VII to się nóż w kieszeni otwiera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK no to jedziemy bo byla tu ostanio cisza :)

 

Newsy mowia o kromce chleba oraz kozie ktore trafia na PS4 -> czy  to remastery nie, to porty gier z PC.

Co o nich sadze... uwaga zaskoczenie jestem na tak ale tylko i wylacznie w cenie nizszej niz 5eur.

 

Do zacnego grona remasterow wydanych w sumie po cichutku dolaczyl Protype Biohazard Bundle - ogralem tylko dwojke na PS3 bylo ok acz bez szalu - wiec raczej nie siegne po ta paczke.

 

Wraz z pojawiajacymi sie informacjami nt Uncharted:the Collection - tez rozgorzała dyskusja czy to bedzie super zremasterowane czy bedzie to leniwy remaster podbijmy  rozdzialke i dajmy wiecej FPSow.

 

Czy  bylo cos jeszcze? A no plotki o HR i BTS oraz czy mnie pamiec zawodzila czy rowniez mieli Brothers a tales of Two Sons remasterowac?

 

No jak ktos nie gral to dla niego moze byc to gradka ale dla pozostalych tak jakby mniejsza lub zadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acti atakuje po Prototypku - czas na anty-bohatera Deadpool, obawiam sie ze to bedzie port - DLC w postaci 2 kostiumow i jednej czy dwoch krociotkich misji nie sa zbyt wartosciowe. 

Do tego cena 50$ - smiechlem srogo. 

 

I prosze mnie zle nie zrozumiec polowalem na Deadpoola (po tym jak zniknal na jakis czas z cyfrowej dystrybucji) ukonczylem, ba nawet wystawilem grze ocene dobra minus (bo klimat i klozetowy humor zakrywal z lekka drewniany gameplay i srednia prace kamery). Ale raz wystarczy nie jest to gra wybitna jest to gra tylko prawie dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×