Skocz do zawartości
Gość

Czego oczekujecie od gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

Jestem początkującym użytkownikiem tego forum, ilością postów też nie szokuje, ale chcę wam zadać pytania odnośnie gier: czego Wy, gracze oczekujecie od nowych tytułów (nie koniecznie muszą to być tytuły na PlayStation 3, uwzględnijcie również konkurencje, konsole przenośne, PC). Każdy ma ogromne pole do popisu w tym temacie, zaczynając od grafiki (co się podoba, co się nie podoba, czy oświetlenie jest realne, czy tekstury są genialne itp.), przechodząc przez dźwięk, AI wroga, fizykę przedmiotów, szczegóły obiektów, interaktywność otoczenia i wiele innych rzeczy...

Elementów do opisania jest mnóstwo.

Nie ograniczajcie się do wypowiedzi typu :

Grafika teraz jest cud, miód i w ogóle malina, a z rok będzie ładniejsza. (piszcie co się wam podoba, a co byście chcieli zmienić).

I najważniejsze: co nazwalibyście krokiem milowym w grach (każdy wie że pierwszy krok MILOWY, to przejście z 2D do 3D, według mnie to drugiego kroku nikt jeszcze nie postawił).

Proszę o sensowne posty względem waszych oczekiwań co do gier. (ja nie będę pisał w pierwszym poście co ja bym chciał ujrzeć na ekranie mojego telewizora, napisze to za około 5 dni).

Pozdrawiam Was serdecznie i oby dym nikomu z konsoli nie poszedł (odpukać w nie malowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce , żeby wszystkie gry miały full hd , a nie jakieś podrabiane 720 p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce , żeby wszystkie gry miały full hd , a nie jakieś podrabiane 720 p .

Co Ci z tego FullHD jak i tak przy TV 40" Zobaczysz szczegóły dopiero z 1,5m ...

Ja oczekuję od gier na pewno kreatywności i dobrej fabuły połączonej z niezłym gameplay'em (Uncharted: DF, MGS4), nie za dużo strzelania i nie za dużo zagadek, czegoś wyważonego co pozwoli na mile spędzone godziny z padem w reku!

Nie chciałbym, aby powtórzyła się sytuacja w którejś z gier które kupię, gdzie tak jak w Assassin's Creed zdobywam wszystko (Zabiłem wszystkich Templariuszy i znalazłem wszystkie flagi) a na bidny koniec nie odblokowało sie nic, bo nic gra nie oferowała! Inaczej w tej kwestii wygląda wyżej wspomniany Uncharted i choćby MGS4!

Grafika i dźwięk! Nie wyobrażam sobie w obecnych czasach gry bez 5.1!!! Dla mnie to podstaw a dobrej rozrywki, gdy siedzę w fotelu a dźwięk walki, mijaących mnie samochodów lub szelest przelatujących kul śmiga mi po całym pokoju! Grafika też nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ po takim (że znów przytoczę) Uncharted DF włączyłem Conana.... to myślałem że oglądam mielonkę na swoich 40".

Dobrze by było aby gra nie miala sterowania nie wiem jak zwalonego, gdzie czasami brakuje palców!...

Czas gry... w dobie wypasionej grafiki, jak dla mnie czas gry za pierwszym razem 10h to stanowczo za mało! Jeśli ma być mało to ok, ale te 10 - 5 - 4h niech mnie wcisną w fotel! Tak było z COD4, 2h ale za to jakie w singlu! (Online nie kumam i kumać nie chcę w żadnej grze!)

Cała reszta to kwestia umowna, czasami można iść na kompromis i spóbować przekonać się do czegos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce , żeby wszystkie gry miały full hd , a nie jakieś podrabiane 720 p .

Nie lubię używać tego słowa, ale tym razem muszę - LOL.

Ja oczekuję od nadchodzących gier przede wszystkim grywalności na miarę MGS4, dźwięku, od którego przechodzą ciarki po plecach i przy okazji jeszcze lepszej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze oczekuję czystej zabawy płynącej z gry. Najbardziej nie lubię, jak gra mnie irytuje, np. przez zwalone sterowanie. No i bardziej szczegółowe wymagania zależą od gatunku gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym by nowe gry:

- miały wspaniałą grafikę i świetny dźwięk.

- cechowały się wysoką grywalnością

- w single posiadały ciekawą fabułę

- posiadały rozbudowany tryb multiplayer

i żeby nie kosztowały 200zł (bo teraz jest tyle tytułów które bym chciał kupić a nie stać mnie wydawać po 1000zł miesięcznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuję przede wszystkim oryginalnego pomysłu, grywalności, grafiki trzymającej poziom (nie musi być fajerwerków, wystarczy coś na poziomie nawet GTA IV) i co najmniej średniej muzy. Ważne jest też sterowanie, które w niektórych grach dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy coś na poziomie nawet GTA IV)

No sorry, ale grafika w GTA IV nie trzyma żadnego poziomu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No sorry, ale grafika w GTA IV nie trzyma żadnego poziomu...

zapominasz o poziomie PlayStation2 Graficznie nie wymagam cudów, ale takiego kitu nie chcę mieć w grze za 200zł. Już Resistance wygląda ładniej i dla mnie to jest takie minimum jeśli chodzi o poziom graficzny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i ciekawa fabuła.

To mi starczy - cała reszta to jedynie okładka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie grywalność. Chociaż jeśli chodzi o PS3 to także przydałaby się jakaś porządna graficzka - proste i starsze gry można odpalać z powodzeniem na piecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra i ciekawa fabuła.

To mi starczy - cała reszta to jedynie okładka

Otóż to:) Nic nie pozwala tak się zagłębić w dany tytuł,jak wciągająca fabuła.Do tego genialny kompozytor(vide Shadow of the Colossus) i zwyczajnie tracę głowę dla takiej gry.Grafika schodzi u mnie na dalszy plan,nie jest tym czynnikiem, na który od początku zwracam uwagę,jednak musi przynajmniej trzymac poziom obecnych standardów.Chodź są w moim życiu gry,które to lata świetności mają już dawno za sobą,to jednak wcale nie przeszkadza mi to,abym mógł się dalej delektować ich pięknem:)

I najważniejsze: co nazwalibyście krokiem milowym w grach (każdy wie że pierwszy krok MILOWY, to przejście z 2D do 3D, według mnie to drugiego kroku nikt jeszcze nie postawił).

Tu się z Tobą w pełni zgadzam,trafna uwaga.Drugim krokiem milowym,było już-albo tak naprawdę dopiero będzie Wirtulana rzeczywistość.Dlaczego napisałem,że dopiero będzie? Ano dla tego,że to co mieliśmy do tej pory to zaledwie mała namiastka tego,co będzie w zasięgu ręki,kiedy to osiągniemy kolejny według mnie krok milowy.Będzie nim Fotorealistyczna Grafika,która to na nowo zdefiniuje(coś to za bardzo mi się dzisiaj udziela to słowo:P) pojęcie rzeczywistości wirtualnej,jak i samej grafiki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuje od gier pomyslowosci tzn. zeby przez te 5-8h grania nie bylo tylko samego np. strzelania.Grafika dla mnie schodzi na drugi plan ale za to dzwiek lubie zeby byl dobry i pasowal do gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialbym by nowe gry:

- miały wspaniałą grafikę i świetny dźwięk.

- cechowały się wysoką grywalnością

- w single posiadały ciekawą fabułę

- posiadały rozbudowany tryb multiplayer

-żeby drogie nie były

-żeby twórcy jak potrzeba to patche robili i dbali o grę tj.o Burnouta

-żeby były trofea

-żeby była dla nas exclusivem

-i żeby sterowanie było wygodne a nie takie bezmyślne jak np.w Kayn & Lynch albo Resistance:FOM (bardzo mi się podoba sterowanie w GTA IV-jedno z lepszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej wciagajacej historii (lub arcadowej miodnosci)

Stopnia trudnosci stanowiacego wyzwanie dla kogos starszego niz 7 letnie dziecko trzymajace pada pierwszy raz w dloni

Dopracowanego kodu gry

Mile widziana ladna grafika i dobra muzyka , ale przy dobrej fabule jestem tu sklonny na daleko idace odstepstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ci z tego FullHD jak i tak przy TV 40" Zobaczysz szczegóły dopiero z 1,5m ...
Nie lubię używać tego słowa, ale tym razem muszę - LOL.

Naprawdę nie jesteście zabawni . Mi wcale nie chodzi o to , żeby była nie wiadomo jak super ładna grafika . Chciałbym , żeby gry był w full hd ponieważ gra , która ma 720 p albo mniej wygląda żałośnie na telewizorze , który ma rozdzielczość 1920 x 1080 i odechciewa się aż grać . Też nie lubię słowa lol ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piszę dziś to co miałęm napisać za 5 dni gdyż ktoś powiedział że to będzie za długo (i chwała mu za to ).

Czego ja oczekuje od gier teraz i w przyszłości? (trochę tego będzie...)

Z GÓRY UPRZEDZAM NIE JESTEM ORZEŁ Z ORTOGRAFI i nie wiem czemu nie podkreśla mi błedów na czerwono jak pisze

GRAFIKA - od zawsze grafika w grach 3D opiera się głównie na teksturze czym dokładniejsza tekstura tym lepiej to wygląda np: stary WOLFENSTAIN 3D na pc jak się przyjrzymy się ścianie to widać "malutkie" kwadraciki, dzisiaj w Call of Duty 4 patrzymy na teksturę na scianie to juz ich nie widac, są takei małe, że nie ważne skad patrzymy tworzą ładną "tapete" np. cegieł. W tym to już naprawde jest ładnie ale kiedy ściana bedzie zbudowana z cegiel, kiedy to w nią strzelimy z np.czołgu to KAŻDA cegła poleci gdzie chce. To by dopiero było realne, a na dzień dzisiejszy mamy poziomą płaszczyzne, obitą teksturą i to jest nasza ściana z zapisaną instrukcją że jak strzeli w nią czoł to ma odlecieć taki i taki kawałek ściany.

Nie oszukujmy się grafika jest ładna dopuki nie zobaczymy ładniejszej, potem patrząc na tą pierwszą mamy już lekki dystans. Puki co nie kieruje się grafiką w wybieranych tytułach i mam nadziej że tak pozostanie.

INTERAKTYWNOŚĆ OTOCZENIA, GAMEPLAY- kto by nie chciał robić w grze co tylko zechce np. wziąść szpadel i kopać dół tak głęboki jak sie da, ale w tym momęcie jesteś uzależnieni od twurców, możemy tylko to co oni uwzględnili w kodzie gry. ALe przypuśćmy że zrobili grę gdzie można WSZYSTKO i pomyślcie jak to kontrolować - za pomocą joypada? NIE DAŁO BY SIĘ za mało przycisków!!!!! Musieli bysmy założyc kobinezon z czujnikami i bohater by robił to co my (teraz troche odleciałem a nic nie piłem i nie paliłem ). Ja wolę sie rozje*** w fotelu jak szlałf na budowie, niż latać po całym pokoju.

FABUŁA - musi mieć taką siłę że jak złapiesz pada to go nie puścisz do końca jak w MGS.

KROK MILOWY - nie wiem czy ktoś zrobi wiekszy krok w historii gier wideo niż przejście z 2D do 3D, ale tego nikt nie wie.

Najbardziej oczekuje w ukazujących się grach tego czego mi już brak, już tłumacze. CRASH 1,2,3 - musiałeś przeć do przodu choćby nie wiem co (nie mogłes isc w bok, tylko wyznaczoną trasą a mimo to gra sięnie nudziła) Dziesiejsze platformówki - masz swobode poruszanai sie w dowolnym kierunku, a nie potrafi mnie przytrzymać na dłuższa chwile (no chyba ze Rachet and Clank). Crash zawsze zostanie w mojej pamięci bo to gra lider wśród platformówek (moja opinia).

Czasem irytują mnie tutoriale na początku gier, pamiętam jak zaczołem grać w MGS na PSX, w połowie gry dowiedzialem się że można biec i strzelać równocześnie , ale byłęm dumnu z siebie. A teraz pokażą ci wszystko w tutorialu i w grze nie "odkryjesz" nowego ruchu bo wszystie znasz (zalezy od gatunku gry bo mozna nabywac nowe umijetnosci RPG, slashery). Niech dają tutoriale ale z naprawde podstawowymi funkcjami.

Grafiak w grach idzie w dobrym kierunku ale twórcy idą coraz częściej na skróty z gameplayem (znajdą się ludzie którzy wprowadzają nowe dobre trendy).

I jeszce czas rozgrywki, dobija mnie ta stałą jednostka 6-8h kampania dla pojedyczego gracza i koniec, ale na to już nic nie poradzimy, odnoszę wrażenie jakby ta ilość czasu stała się normą.

To co tu napisałem to moja opinia, możecie ją popierac lub nie ale ludzie troche dystansu do wypowiedzi (nie tylko mojej) a nie będzię kłutni, bo aż głupio być nowym na forum i rozpocząc wojne

POZDRAWAIM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuje gre to mam nadzieje ze troche pogram. Wydaje te 250 zł i gram 1-2 dni... To jest po prosru masakra :/ Chcialbym pograc w gre kolo tygodnia czyli na bezstresowym graniu jakies 50 godzin. Bo tyle zabawy jest warte 250 zł> Fajnie jekby jeszcze gry kosztowaly 100. Chcialbym zeby grafika mnie wciskala w fotel. Zenyu jak strzele w arbuza to jego kawalki naturalnie wylatywalo w powietrze. Zeby zawsze byle saldy po kulach w cialach. Zeby jak kopne kogos w noge to zeby sie lapal za noge a nie za d**e. Chcialbym tez miec mozliwosc wejscia do kazdego budynku w grach takich jak gta4.

To jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat.

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tego oczekuje od gier. Chcę aby gry dotykały poważnych problemów, były tak dobre fabularnie i brutalne jak filmy (np. taki Siedem, czy Milczenie Owiec). Pierwszy taki światełkiem w tunelu jest Heavy Rain, oby tylko ta gra sprzedała się dobrze, to może skłoni twórców, że warto pracować nad takimi projektami. Więcej gier dla dorosłych graczy, tego oczekuje!

Oczywiście nie pogardzę grami pokroju ICO czy Shadow of the Colossus, ale takie elektroniczne działa sztuki trafiają się raz na kilka lat. Po prostu te gry posiadają magie i pamięta się je przez wiele lat (kto nie grał ten pała! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry temat.

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tego oczekuje od gier. Chcę aby gry dotykały poważnych problemów, były tak dobre fabularnie i brutalne jak filmy (np. taki Siedem, czy Milczenie Owiec).

Hehe, myślałem, że Condemned2 będzie takie, okazał się trochę inny, ale nadal dobry. Również czekam na HR. Mam nadzieję, że okaże się jedną z tych gier której nie da się powtórzyć.

Ogólnie?

-fabuła - wciągająca i zapierająca dech w piersi

-muzyka - to ona podkreśla soczystość niektórych scen

-bohaterowie - w grze powinni być różni i nie przewidywalni, najlepiej tacy z którymi można się utożsamić

No i oczywiście ta magia. Nie da się jej opisać. Wskazać co to jest. Po prostu to coś co sprawi, że mimo średniej grafiki siadając przy danej grze o 17 wyłączę konsolę myśląc, że jest 22, a na zegarze wybija 3 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Innowacji.. tak w sterowaniu, jak i w fabule, wiecej gier imprezowych (typu. SingStar, Buzz!), ale bez skrajnosci, jak Kolo Fortuny.

2. Fajerwerkow graficznych, po to kupilem ps3 i dobry tv.

3. Dobrej rozgrywki, zarowno single i on-line

4. "Ludzkiej" ceny (vide pazdziernik, 3ba bedzie butelki zbierac i sprzedawac )

5. Tego czegos, czego doswiadczalem 10-12 lat temu, czystej radosci z grania w dany tytul (serie MK i SF wiecznie zywe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuję, że gry będą robione w przyszłości przez pasjonatów i zajawkowiczów, a nie roboty nastawione tylko i wyłącznie na zysk. Nie bardzo widzi mi sie też fotorealistyczna grafika. Ja lubie dobrą, ale nadal "komputerową" grafę. Fotorealistyczna grafika w grach to trochę tak jakby zamiast rysunków, używać fotografi w komiksach.

Jeśli chodzi o oprawę to chciałbym, żeby powstały wyświeltacze trójwymiarowe i żeby kule w Fps'ach dosłownie przelatywały mi koło głowy. Dobrym opatentem mogłoby być coś takiego:

Do tego oczywiście standartowo-dobra fabuła i gameplay przykuwający do ekranu na długie godziny. Nie jestem za to z kolei fanem zbyt długich gier i ten dzisiejszy standart czyli 8-12 godzin w zupełności mi wystarcza bo i tak nie mam za wiele czasu na granie. Chciałbym za to , żeby było widowiskowo i "angażująco" tzn. nie chce siedzić z padem i podczas pięknych filmów wciskać odpowiednich przycisków. Wolałbym mieć prze cały czas panowanie na bohaterem.

Od dalekiej przyszłości oczekuję witrualnych światów nie różniących sie funkcjonalnością od rzeczywistości jak również i tego co jestem w stanie sam sobie wyobrazić a wszystko ma być bezpośrednio ładowane do mojego "ja"

Krokim milowym bedzie pełna imersja w świat gry do której niezbędne będzie coś więcej niż pad i telewizor. pełne połączenie z maszyną pozwalajaca na odbiór gry wszystkimi zmysłami i sterowanie poczynaniami bohatera-swoimi za pomocą tychże wmocji, myśli , gestów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeśli chodzi o oprawę to chciałbym, żeby powstały wyświeltacze trójwymiarowe i żeby kule w Fps'ach dosłownie przelatywały mi koło głowy. Dobrym opatentem mogłoby być coś takiego:

WOW!!!!! ale ludzie mają pomysły!!!

Jeżeli by coś takiego umieścili w grach to gatunek FPS byłby chyba najbardziej obleganym przez graczy konsolowych.

P.S.

Bardzo mnie cieszy że ludzie maja coś do powiedzenia w tym temacie o oczekiwaniach od gier ,tylko szkoda że nikt nic nie pisze o tym co uważałby za milowy krok w dziedzinie gier komputerowych w dzisiejszych czasach (ale tu troche ironią bije z mojej strony, bo napisałem wcześniej że nie postawi nikt większego kroku niż ludzie dzięki którym przeszliśmy z 2D do 3D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S.

Bardzo mnie cieszy że ludzie maja coś do powiedzenia w tym temacie o oczekiwaniach od gier ,tylko szkoda że nikt nic nie pisze o tym co uważałby za milowy krok w dziedzinie gier komputerowych w dzisiejszych czasach (ale tu troche ironią bije z mojej strony, bo napisałem wcześniej że nie postawi nikt większego kroku niż ludzie dzięki którym przeszliśmy z 2D do 3D ).

Jakbyś uważniej czytał poprzednie posty to byś znał odpowiedź Jako pierwszy i jednyny(jak narazie), udzieliłem odp. na Twoje pytanie.Przeczytaj mój post na pierwszej stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorry

Faktycznie odpowiedziałeś. Nie gniewaj się na mnie ale mam tyle na głowie dziś do zrobienia że nie myślę o bożym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×