Skocz do zawartości
Emir

Uncharted 2: Among Thieves

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy to kiedy nie wejde tu na forum U2 to tylko same sprzeczki i kłótnie miedzy jednym a drugim. Ludzie, na prawde nieprzyjemnie sie czyta te personalne wywody na pół strony ze grafika jest taka a nie taka, że fabuła jest taka a nie taka i jednemu sie podoba a drugiemu nie. Jeden jeździ po drugim nic nie wnosząc do tematu. Wporządku, ja to szanuje bo każdy ma prawo i powinien mieć swoje zdanie, ale na prawde dajcie sobie siana :P Grafika/fabuła/ścieżka dźwiękowa taka jest i taka bedzie, wiec nie ma co sie żalić. Jeśli komus sie nie podoba to trudno, przykro mi, ale nie trzeba od razu jeździć jeden po drugim bo dołącza się trzeci i czwarty i taki właśnie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy to kiedy nie wejde tu na forum U2 to tylko same sprzeczki i kłótnie miedzy jednym a drugim. Ludzie, na prawde nieprzyjemnie sie czyta te personalne wywody na pół strony ze grafika jest taka a nie taka, że fabuła jest taka a nie taka i jednemu sie podoba a drugiemu nie. Jeden jeździ po drugim nic nie wnosząc do tematu. Wporządku, ja to szanuje bo każdy ma prawo i powinien mieć swoje zdanie, ale na prawde dajcie sobie siana :P Grafika/fabuła/ścieżka dźwiękowa taka jest i taka bedzie, wiec nie ma co sie żalić. Jeśli komus sie nie podoba to trudno, przykro mi, ale nie trzeba od razu jeździć jeden po drugim bo dołącza się trzeci i czwarty i taki właśnie efekt.

Nikt po nikim nie jedzie na tyle, by uznać to za kłótnie. Lekko przesadził tylko Tomisior ale po prostu każdy ma swoją wytrzymałość i może się zdenerwować. Mi nie wypada np. :P Jeśli nie ciągnie tego tematu i nie gubi się w kłótni to ja nie widzę tu nic oprócz kontrargumentacji.

Ciężko czasami stać z założonymi rękami i patrzeć jak ktoś wystawia 7/10 podczas gdy żadna ze stron o tematyce growej, czasopism itd, nie odważyła się na taką ocenę. Na metacritic Uncharted2 ma średnią 97/100 (na 82 recenzje), co plasuje go w czołówce najlepszych ocen wszech czasów (i to nie tylko w grach). Więc generalnie dziwnie powinna czuć się osoba, której ta gra się nie podoba, niż ci, którzy uważają ją za doskonałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uważacie, że trochę przesadzili z finalną walką - w sensie trudności? (mam nadzieję, że nie spojleruję ;p). Gram na hardzie i wczoraj po godzinie prób pokonania ostatniego przeciwnika dałem sobie spokój... A co to będzie na crushing dry.gif

Mysle że nie. Ja zapamietałem sobie scieżkę do biegania, biegam tak samo i atakuje w jednym miejscu. Hard zaliczyłem z 2 zgonami a crushing jeszcze przedemną, jakoś będzie biggrin.gif . Nie zmienia to faktu iz w tej grze bosow się nie spodziewałem i nie bardzo mi tu on pasuje (bo ta walka to coś w stylu koncowego bosarolleyes.gif , trochę takie bezsensowne bieganie w kółko na pamięć tak aby nie oberwać)

KrisPora_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XelBlackHearts

Z natury jestem b. spokojną osoba i duzo potrzeba zeby wyprowadzic mnie z rownowagi. Rzadko tez udzielam sie na forum, bo nie mam ochoty toczyc jadu czy wdawac sie w pyskowki z roznymi osobami (czesto w przedziale wiekowym 13-15 lat). Czytalem ten temat od dluzszego czasu, ale nic nie pisalem. Dopiero twoj post mnie do tego sprowokowal. Kilu, przepraszam sam sobie dam warna. Nikogo nie zaatakowalem. JEDNAK, jak czytam posta, ktory zaczyna sie "gralem 3h w empiku i gra ma kiepska fabule" - cos we mnie peklo. Nie krytykuje osob ktore skonczyly gre i im nie podeszla - kazdy ma do tego prawo. Ale takie herezje to policzek dla mnie i wielu graczy ktorzy czekali na to arcydzielo od czasow premiery U1. Pomysl ze jest wielu graczy ktorzy zastanawiaja sie z zakupem tej gry. Wejda, przeczytaja twojego pota i pomysla: hmm sredniak, i trwa tylko 3 h i strzelaja tylko w plecy - a ja lubie w czolo. Ominie go cos wspanialego, przygoda ktorej prozno szukac nawet w hitach kinowych. Wymieniles MGSa, Tekkeny - ta sa gry ktore od czasow czesci pierwszej nei zmienily sie kompletnie. A ich archaiczne, japonskie rozwiazanaia we wspolczesnej generacji wywoluja u mnie sarkastyczny usmiech pod nosem. Jednak pokonczylem je, gralem w nie na tyle dlugo zeby moc to stwierdzic. Widzisz, ty wolisz biegac przykurczonym dziadem ktory chowa sie w kartonach - ja gosciem, z ktorym kazdy mogl by sie utozsamic, a Indiana Jones moglby poprosic o autograf. To tyle z mojej strony.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ale sie wszyscy rozpisali. nawet sie czytac nie chce. po wypowiedzi tomisiora i paru pod nia przestalem i zgadzam sie z panem T w pelni i popieram. i tak naprawde nie wazne czy ktos lubi samochodowki czy RTS dobra gre trzeba potrafic docenic a U2 wszystko co robi, robi niemalze idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon salonowi nie równy. U mnie w każdym empiku stoi PS3 ;)

I jesteś dumny z tego, ze masz coś za darmo a inni muszą płacić? Good for you.

I po co taki tekst ? Moze gosciu napisal wszystko zeby zobrazowac sytuajce...... A ty odrazu o DUMIE wyskakujesz....

Ciężko czasami stać z założonymi rękami i patrzeć jak ktoś wystawia 7/10

Tego w ogole nie rozumiem. Czyli nie mozna napisac swojego zdania. Przeciez ktos moze nie gustowac w tego typu grach. Lubi nie wiem strategie czy sportowe. Ta mu wpadla w rece pogral troche i wyrazil swoja opinie.... Juz ktos polecal tytaj dla kogos tabletki na uspokojenie przed wejsciem na forum....

Ok, moze nie ciagnac tej nieprzyjemnej gadki ktos odpisze na kilka pytani ktore zadalem na stronce wczesniej. Czy wyskoczycie z haslem zem LAMA i mam sam do tego dojsc ;P

Edytowane przez kill
Nie będę odpisywał żeby nie było offtopu. Napiszę ci tylko tutaj, że nie zrozumiałeś jednego słowa z tego co napisałem a ty cytujesz. Ani jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, może trochę przesadzam, ale mnie wkurzają teksty typu "każdy szanujący się posiadacz PS3 na pewno ma już Uncharted 2". Mnie ta gra jakoś nie rajcuje i nie uważam, że każdy musi tą grę kupić. Grafika itd. może być naprawdę na najwyższym poziomie, ale mi osobiście tak średnio podpasował klimat tej gry i jej nie kupiłem i nie uważam tego za "zbrodnię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moze nie ciagnac tej nieprzyjemnej gadki ktos odpisze na kilka pytani ktore zadalem na stronce wczesniej. Czy wyskoczycie z haslem zem LAMA i mam sam do tego dojsc ;P

Owszem Lama z ciebie, bo wystarczy otworzyć instrukcję i masz każdy tryb po polsku wyjaśniony co i jak. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 stron w temacie, a połowa to spory.

Tym którym gra się nie podoba próbują przekonać tych którzy ją ubóstwiają, że jest inaczej i na odwrót.

Jaki w tym sens, nie wiem.

Niech każdy sobie gra w co chce, jak chce i opiniuje w zgodzie z własnym odczuciem.

Dla mnie Lara i Marcus Fenix mogą Drejkowi buty czyścić :)

Jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, która nie zostanie szybko zapomniana jak wróżą co poniektórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Za przeproszeniem, ale te oceny mozna sobie w d*** wsadzic... Dlaczego? Ano dlatego, ze recenzenci nie korzystaja z pelnej skali ocen, teoretycznie jest od 1-10, ale wystawiaja tylko 7-10, coraz wiecej artukulow w necie sie pojawia o tym bo to naprawde zaczyna byc powaznym problemem... Generalnie KAZDA gra ma juz na starcie 8, jezeli cos z nia naprawde jest nie tak to daja z wielkim bolem to 7, a reszta gier, ktore wybijaja sie z tlumu dostaja wlasnie 9 albo 10. Najlepszym przykladem jest KZ2, ktory ma doslownie pare punktow mniej od U2 na Metacritic - przed premiera recenzenci sypali 10 na prawo i lewo, ale GRACZE zupelnie inaczej odebrali gre, niech swiadcza o tym chociaz by mizerne wyniki sprzedazy, liczba odwolanych preorderow, ataki graczy na GG na KZ.com, albo chociaz fakt, ze tutejsze subforum totalnie umarlo... Teraz sa achy i ochy nad U2, ale czy gra naprawde zasluzyla na tak wysokie oceny wyjdzie z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra miała być grą akcji przede wszystkim i swoje zadanie spełnia w stu procentach. Właściwie jedyna jej wada to liniowość. Nie chodzi mi o liniową fabułę czy brak elementów RPG a o możliwośc wyboru drogi. Twórcy mogliby dać graczowi możliwość przedostania się do innej lokacji kilkoma drogami. A tak jedyne alternatywne ściezki to ślepe zaułki w których czasami możemy znaleźć skarb.

A co do klimatu to.. jest to sprawa otwarta. Każdy lubi co innego - jeden mrocznego Thiefa drugi kolorowego Ratchet & Clank. To tak samo jak z muzyką i filmami każdy ma inny gust. Jednak jestem pewien że fanom Indy'ego gra spodobała się tak samo jak mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Za przeproszeniem, ale te oceny mozna sobie w d*** wsadzic... Dlaczego? Ano dlatego, ze recenzenci nie korzystaja z pelnej skali ocen, teoretycznie jest od 1-10, ale wystawiaja tylko 7-10, coraz wiecej artukulow w necie sie pojawia o tym bo to naprawde zaczyna byc powaznym problemem... Generalnie KAZDA gra ma juz na starcie 8, jezeli cos z nia naprawde jest nie tak to daja z wielkim bolem to 7, a reszta gier, ktore wybijaja sie z tlumu dostaja wlasnie 9 albo 10. Najlepszym przykladem jest KZ2, ktory ma doslownie pare punktow mniej od U2 na Metacritic - przed premiera recenzenci sypali 10 na prawo i lewo, ale GRACZE zupelnie inaczej odebrali gre, niech swiadcza o tym chociaz by mizerne wyniki sprzedazy, liczba odwolanych preorderow, ataki graczy na GG na KZ.com, albo chociaz fakt, ze tutejsze subforum totalnie umarlo... Teraz sa achy i ochy nad U2, ale czy gra naprawde zasluzyla na tak wysokie oceny wyjdzie z biegiem czasu.

Wcale tak nie uważam. Metacrictic to dobre źródło informacji o danej grze bo masz przekrój przez wszystkie oceny od tych najgorszych po najlepsze. Zauważ, że K2 ma także bardzo złe oceny jak 7 czy 6. Tak, to zła ocena bo 7/10 to tak jakby ująć grze 30% z jej wartości więc nie fajnie. Poza tym różnica między 91 (k2) a 97 (u2) to przepaść a nie kilka punktów. Już nawet ciężko znaleźć grę, której średnia wynosi 92.

A poza tym ocena użytkowników jest obok i najlepiej uwidacznia czy recenzje miały rację czy były powodowane tymczasowych hype'em. I dlatego jest między innymi taka różnica przy K2. Przy U2 wszyscy są zgodni. No może poza kilkoma osobami w Polsce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Lama z ciebie, bo wystarczy otworzyć instrukcję i masz każdy tryb po polsku wyjaśniony co i jak. ;P

Ale tam jest opisane tryby jak dajesz na STWORZ WLASNA GRE. A mnie ciekawi czym rozni sie np. ZADANI od WLG i WSZYSTKIE TRYBY RYWALIZACJI. Bo jak daje na ktores z tych trybow to czesto mam te same gry. Tryby sa przyznawane losow ? Jesli tak to wydaje misie niepotrzebne te kilka podzialow bo i tak na to samo czesto wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy U2 wszyscy są zgodni. No może poza kilkoma osobami w Polsce :P

Do tego, ze SP i Co-op sa swietne rzeczywiscie wszyscy sa zgodni, podobnie jak do tego, ze Matchmaikinfg ssie... Jak oceniac gre to kazda jej skladowa, a nie bo SP jest zaje**** to cala gra jest zaje*****... Cos podejrzewam, ze Bungie i IW tylko pozornie pomagali ND, a tak naprawde byl to sprytnie przeprowadzony sabotarz :P

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nie mogę wyjść z podziwu nad zacietrzewieniem niektórych osób, broniących U2 jakby był to Święty Grall, albo ichnie dziewictwo.

To przecież zwykła gra, nawet nie nadzwyczajna. Czy jej wypuszczenie wprowadziło jakąś rewolucyjną zmianę? Chowanie się za osłony? Gears of War zrobiło to po raz pierwszy na taką skalę i naprawdę to działa. Skakanie, bieganie? Już Assassinss Creed oraz Miror's Edge były bardziej rewolucyjne ze swoim freerunningiem i parkour. Zagadki? Bądźmy poważni.

Uncharted 2 ma dobry singiel. Można go spokojnie przejść w trzy dni i to dwa razy. Szkoda tylko, że potem nic już człowieka w singlu nie zaskoczy. Multi kuleje przez koszmarne rozdzielanie drużyn. W jednej drużynie 40-poziomowcy, w drugiej ludzie poniżej 10 - jeżeli nie widzicie tutaj problemu, to przykro mi.

@system punktowy - Zawsze uważałem że ocenianie gier w skali dziesiętnej jest bezsensu. Bo czym się różni gra mająca wynik 7, a gra mająca 8. Albo gra mająca 1, a druga 2? Według mnie niczym. Dlatego system szkolny jest o wiele bardziej przejrzysty.

1/5 - gra słaba, marna, niewarta pieniędzy (Haze)

2/5 - nic nadzwyczajnego, kup jak nie masz co zrobić z pieniędzmi (FIFA i inne sportowe)

3/5 - dobra gra spełniająca obecne wymagania stawiane przed tym medium, nic rewolucyjnego (Chessmaster)

4/5 - naprawdę dobra gra, popychająca gatunek do przodu niektórymi rozwiązaniami, acz z drobnymi błędami (The Longest Journey)

5/5 - doskonała gra, rewolucyjne rozwiązania gwarantują jej doczesne miejsce w galerii chwały (Cywilizacja)

6/5 - gra legenda (szachy, chińczyk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@system punktowy - Zawsze uważałem że ocenianie gier w skali dziesiętnej jest bezsensu. Bo czym się różni gra mająca wynik 7, a gra mająca 8. Albo gra mająca 1, a druga 2? Według mnie niczym. Dlatego system szkolny jest o wiele bardziej przejrzysty.

1/5 - gra słaba, marna, niewarta pieniędzy (Haze)

2/5 - nic nadzwyczajnego, kup jak nie masz co zrobić z pieniędzmi (FIFA i inne sportowe)

3/5 - dobra gra spełniająca obecne wymagania stawiane przed tym medium, nic rewolucyjnego (Chessmaster)

4/5 - naprawdę dobra gra, popychająca gatunek do przodu niektórymi rozwiązaniami, acz z drobnymi błędami (The Longest Journey)

5/5 - doskonała gra, rewolucyjne rozwiązania gwarantują jej doczesne miejsce w galerii chwały (Cywilizacja)

6/5 - gra legenda (szachy, chińczyk)

Objasnienia notek ok ale przyklady gier podales beznadziejne i strasznie subiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objasnienia notek ok ale przyklady gier podales beznadziejne i strasznie subiektywne.

Każda ocena jest subiektywna. Jak ktoś twierdzi, że podaje subiektywna ocenę to kłamie.

Możesz zaproponować jakieś inne gry do podanego przeze mnie systemu oceniania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Za przeproszeniem, ale te oceny mozna sobie w d*** wsadzic... Dlaczego? Ano dlatego, ze recenzenci nie korzystaja z pelnej skali ocen, teoretycznie jest od 1-10, ale wystawiaja tylko 7-10, coraz wiecej artukulow w necie sie pojawia o tym bo to naprawde zaczyna byc powaznym problemem... Generalnie KAZDA gra ma juz na starcie 8, jezeli cos z nia naprawde jest nie tak to daja z wielkim bolem to 7, a reszta gier, ktore wybijaja sie z tlumu dostaja wlasnie 9 albo 10. Najlepszym przykladem jest KZ2, ktory ma doslownie pare punktow mniej od U2 na Metacritic - przed premiera recenzenci sypali 10 na prawo i lewo, ale GRACZE zupelnie inaczej odebrali gre, niech swiadcza o tym chociaz by mizerne wyniki sprzedazy, liczba odwolanych preorderow, ataki graczy na GG na KZ.com, albo chociaz fakt, ze tutejsze subforum totalnie umarlo... Teraz sa achy i ochy nad U2, ale czy gra naprawde zasluzyla na tak wysokie oceny wyjdzie z biegiem czasu.

Z tymi ocenami to właśnie pokazałeś, że nie masz zielonego pojęcia o recenzjach... Aż mi się wierzyć nie chcę, że nie widziałeś nigdy gry z oceną poniżej 7... Nawet nie będę się wysilał żeby jakieś przykłady podawać bo to po prostu bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy z tym rozdzielaniem drużyn ? Macie np. 10 level i trafiacie na kogoś kto ma 30 level i co z tego ?

Myślicie sobie np. " O nie , nie pogram sobie bo ci goście są za silni dla mnie " ? WTH ? Jak ktoś jest do kitu , nie potrafi celować , nie ma dobrego refleksu , nie potrafi się odnależć na polu walki to będzie do kitu niezależnie od tego jaki ma level . Myślicie że jak będziecie mieć wyższy level to będziecie grać lepiej czy co ?

Ktoś odpowie że ten kto ma większy level ma odblokowane lepsze perki - akurat te w Uncharted nie są wcale takie dobre/silne .

Jak zabije mnie ktoś kto ma lepszy level to co mam płakać ? Zabił mnie bo byłem nieuważny , nie dość szybki itp. Gościu był po prostu lepszy .

Jeśli chodzi o to że przed zgonem można jeszcze rzucić granat w przeciwnika - owszem można . Ale jak ktoś nam go rzuci to można także uciec przed tym granatem ( ładujemy w typa i widzimy co robi - jak strzela to luz , prowadzimy wymianę ognia , jeśli widzimy że rzuca granat to pod "O" mamy unik ) Proste jak konstrukcja cepa . Baaaaardzo dużo razy wygrałem w ten sposób "pojedynek" i nie zostałem zabity przez te złe , niedobre granaty :) Niektórzy naprawdę czepiają się pierdół chyba ot tak dla zasady .

Edytowane przez Lijon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie czepiają się dla zasady, oni czepiają się dlatego, że dostawali po plecach w multi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Kiedy odblokuje mi się 'Miażdżący' poziom trudności? Po przejściu gry na obojętnie jakim poziomie, czy może gra musi być ukończona na 'Wymagającym'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Kiedy odblokuje mi się 'Miażdżący' poziom trudności? Po przejściu gry na obojętnie jakim poziomie, czy może gra musi być ukończona na 'Wymagającym'?

Crushing odblokowuje sie po skonczeniu Hard'a czyli polskiego "wymagajacy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę tutaj się rozkręciło ^^"

Ale fakt faktem jest że każdy ma swój gust i według niego ocenia. Niektórzy dadzą tej grze 10/10 to niech będzie dla nich 10/10. A niektórzy dadzą jej 8/10 to niech będzie dla nich 8/10. Każdy ma prawo do swojej oceny i opinii. Ja dałem tej grze 7/10 i tyle. Grałem w nią 3h i mnie nie urzekła. i wątpię że gdybym wypożyczyłbym ją znowu i pograł dłużej to bym zmienił swoją opinie. Po prostu dla mnie motyw ala Indiana Jones jest marny. To nie moje klimaty i tyle. I mam swoje powody dlaczego dałem 7/10. Inni nie muszą zgadzać się z moją opinią. Mnie to jak najbardziej nie boli xDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crushing odblokowuje sie po skonczeniu Hard'a czyli polskiego "wymagajacy".

Odblokowuje się po przejściu gry, w pierwszej części niezależnie od jakiego poziomu. W 2 nie wiem. Przechodziłem od razu na hard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×