Skocz do zawartości
irwin

Gra dla 9-cio latka

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze.. nie jestem juz w stanie tak daleko siegnac pamiecia :)

po drugie.. no bez przesady 9lat to wciaz dziecko, a nie mlodziez.. mlodziez pile tanie wino, pali fajki i... wali niemca po kasku.. pokaz mi 9 letnie dziecko, ktore to robi :D

No nie wiem, ja tam takich szczawików widzę codziennie. Mają dokładnie te cechy, które opisałeś. Może to kwestia blokowiska.

/offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie wogole piszecie?? troche wiary moze w te dzieci!

mam kuzyna 8-latka (okolo) i gosc, razem ze swoim kolega, loi w LBP az wiory leca.. to ze niektorzy z was maja problemy z gra nie znaczy ze dziecko sobie nie poradzi. wrecz przeciwnie nawet :)

i edytor za trudny?? przeciez nie musi od razu budowac kalkulatora!! poza tym edytor nie jest trudny. znow - nie oceniajcie innych, nawet dzieci, na podstawie wlasnego nieradzenia sobie z czyms :). pokaz raz dziecku, wytlumacz najprosciej jak sie da, zagrajcie razem i jak sie zainteresuje to bedzie budowniczym jak sie patrzy. wiadomo, zalezy tez od dziecka, sa bystrzejsze i mniej. ale nie mozecie zakladac ze sobie nie poradzi. ilu letnie dzieci klocki ukladaja?? 9 lat to przeciez nie male dziecko.. jak ja bylem dzieckiem to podobnie (jak nie bardziej) hardkorowe platwormowy sie smigalo na fliperach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie i za pomoc, nie spodziewałem się takiego odzewu.Zastanawiałem sie nad LBP dlatego ze czytalem duzo pochlebnych opinii na temat tej gry.Poziom trudności zapewne nie bylby  problemem :) , ale chyba kupie Ratchet'a.Grałem w to kiedys na ps2 calkiem fajna gra. Bardzo mi pomogliscie, dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

zaden urazony gracz ES'a, nawet nie mialem okazji zagrac, jedynie demko, ale RPG dla 9 latka, najpierw pomysl potem pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem grając w Ratchel-a zastanawiałem się jak dany element przeszło by dziecko, skoro mnie 30-to latka szlag trafiał :D.

fajne są serie lego. nie wiem jak nowy harry poter ale to też były takie gry. po za tym, na pewno ma kolegów i pewnie już nie raz w coś grał to chyba sam wie co lubi. trzeba tylko wypytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że jest nie do przejścia ale nie raz napociłem się na niektórych poziomach :D. np walki na arenie. pamiętam, jak przechodziłem poziomy w grach gdzie mój ojciec nie mógł sobie poradzić, teraz czekam aż jakiś maluch będzie mnie załatwiał w grach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kill

zaden urazony gracz ES'a, nawet nie mialem okazji zagrac, jedynie demko, ale RPG dla 9 latka, najpierw pomysl potem pisz.

Zejdź już ze mnie człowieku. Powtarzasz się.

Ja uważam , że rpg się nadaje, ty nie. Wolność wypowiedzi, tylko, że ja się personalnie nie odnoszę. Temat był skończony to się wciąłeś ze swoimi 3 offtopowymi groszami.

A język angielski w wielu szkołach jest obowiązkowy od pierwszej klasy. Zdarzają się miasta gdzie uczony jest już w przedszkolu. W tym roku ma to objąć cały kraj poprzez ustawę.

Jak już tak rozmawiamy, to tak jak napisał denver666 taki R&C w pewnych momentach może być nie do przejścia. 9-latek ma mniejsze szanse w grach zręcznościowych niż w grach fabularnych. IMO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja nie twierdzę że 9-latek nie da rady w ratchela :D. jedynie co mogę stwierdzić to to, że czym więcej Angielskiego w jego otoczeniu tym lepiej dla niego. znajomy w Irlandii miał maluszka który grał w gry po Angielsku, oglądał tylko bajki po Angielsku i mały znał słowa po Angielsku na konkretne rzeczy a po Polsku tego nie potrafił powiedzieć :D. dziecko trzeba rozwijać. swojego dzieciaka będę starał się wciągnąć w gry planszowe, jakieś ekonomiczne/strategię. szachy :D. sorki za ot ale chyba gry dla 9-latka powinien dobrać jakiś psycholog który będzie wiedział co stymuluje taki młody umysł :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratchet powinien byc trafnym wyborem.

Jak już tak rozmawiamy, to tak jak napisał denver666 taki R&C w pewnych momentach może być nie do przejścia. 9-latek ma mniejsze szanse w grach zręcznościowych niż w grach fabularnych. IMO ;)

pls...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, jak mialem 9 lat meczylem wszystko, co bylo mozliwe. Od PP Hammera, przez Flashbacka, po Universe na amidze, sadze, ze nie bylem wyjatkiem. Dzieciaki rozgryza wszystko, a jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest grupa, do jakiej skierowane sa gry - daleki jestem od pozwolenia na gre w Manhunta tak mlodemu czlowiekowi, chociaz sam nie stronilem od takich gier i jestem w miare normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc sie do wcześniejszych wypowiedzi.Gra ktora mam zamiar kupic bedzie jedna z  wielu form rozrywki owego chlopczyka, nie jedyną.Nie spedza 24h na dobe przed konsola, ma tez inne zainteresowania.Poprosiłem szanownych forumowiczow o pomoc bo chcialbym kupic tytul ktory bedzie cieszyl i szybko sie nie znudzi.Myslalem o LBP, ale rozwialiscie moje watpliwosci.Wiem ze kupie Ratchet'a tylko pomozcie ktorego :)

i znowu kolejne pytanie, ale od czego ma sie forum i ludzi ktorzy znaja sie na tym najlepiej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest for Booty to tylko taki pomost, który niby ma łączyć ToD z następną częścią. Gra dobra, ale cena w stosunku do długości nadal nie satysfakcjonuje. ToD przeszedłem 2 albo 3 razy, QfB raz i jakoś nie chce mi się do niego wracać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem PSX w wieku 6 lat i już wtedy szarpałem w driver'y, gran turismo, spyro itd.

I z tego wnioskuje ,że najlepsze będzie Ratchet & Clank . Wierz mi, dobrze wiem w co w tamtym wieku lubiłem grać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quest for Booty to tylko taki pomost, który niby ma łączyć ToD z następną częścią. Gra dobra, ale cena w stosunku do długości nadal nie satysfakcjonuje. ToD przeszedłem 2 albo 3 razy, QfB raz i jakoś nie chce mi się do niego wracać

Tools Of Destruction też mi się szybko znudził. Jeden raz i the end. Nie chciało mi się bawić potem w przechodzenie gry na większym poziomie czy ulepszaniu broni V10. Niestety- to nie jest Rayman 3.

Dla mnie najlepszym wyborem jest Little Big Planet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze kupie Ratchet'a tylko pomozcie ktorego :)

i znowu kolejne pytanie, ale od czego ma sie forum i ludzi ktorzy znaja sie na tym najlepiej

pozdrawiam

Tools of destruction oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratchet jest super giera ale (przynajmniej dla mnie) na raz, mooooze dwa. Little Big Planet ma nieograniczone zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LBP... Później w późniejszym etapie gry będziesz musiał pomagać maluchowi. Wielka radocha z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ratchet jest super giera ale (przynajmniej dla mnie) na raz, mooooze dwa. Little Big Planet ma nieograniczone zasoby.

Tylko nie chodzi o to czy jest dla nas super :)

Mimo ze nie przeszedlem ciagle do konca Ratczeta, to wiem ze to dobra gra dla dziecka, ba, nawet zona czasem lubi w nia grac :)

Potrafie docenic urok tej gry, ale nie potrafie sie zmusic aby ja przejsc (mimo ze jestem juz przy koncu), mozna rzecz ze jest zbyt dziecinna dla mnie i szybko mi sie nudzi:P

Dodatkowo cena jest albo byla teraz wyjatkowo atrakcyjna, gdzies widzialem chyba za 49,99zl (zdaje sie ze w gazetce Auchan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratchet bedzie super, i ten dodatek jest teraz taniutki ja kupilem za 40 zl noweczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na zasadzie podania tytułów w które sam chciałbym zagrać mając 9 lat:

-LBP - piękna gra która pozwala się rozwijać. Bzdurnym jest twierdzenie że dziecko nie da sobie z nią rady (ktoś chyba nie ma kontaktu z żadnym). Dzieciaki są niesamowicie cwane!

-Uncharted - przecież to jest wszystko to w co bawiliśmy się w tym wieku na podwórku!

-Buzz! - nauka przez zabawę jest rzeczą niesamowicie skuteczną.

-SingStar - a nóż ma jakieś uzdolnienia wokalne.

-Ratchet & Clank - zamiast jakiejś kolejnej kiepskiej bajki.

Oczywiście również większość gier z PSN się nadaje. Co się nie nadaje to zdecydowanie wszystkie FPSy (na to przyjdzie jeszcze czas) i jRPG (za młody - nie da rady z angielski, nie doceni ergo znudzi go).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić PSX a do tego Crash, Syphon Filter'y, MGS, Duke Nukem, Tekken 3 i młody nie oderwie się od telewizora na parę miesięcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×