Skocz do zawartości
roki

Operation Flashpoint 2 Dragon Rising

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to ta armia to wysiada ze śmigłowca, choć może to jakiś bug.

Słyszałem że szykują już patch'a

Ogólnie gra podoba mi się, bo chyba generalnie jestem fanem OF, nie mniej jednak grając w OF2 klimat starego Flashpointa można było dopiero odczuć w 4 misji.

Z tego co pamiętam to miała być jeszcze jedna frakcja - rosjanie...

Grafika akurat tu schodzi na drugi plan, ale... twarz okropnie wygląda - jak z modeliny, nie można odnaleźć zwłok w trawie (z daleka widać, z bliska ni kuta) Wszyscy biegają w MARPAT WOODLAND lecz czasami wygląda on jak DESERT...

Animacja kuleje np: na moje oko medyk strzykawką bardziej wykonuje cios sierpowy niż zastrzyk.

Podsumowując, gra dużo lepiej się zapowiadała niż wyszło w rzeczywistości...

A prawdziwy Flashpoint święci triumfy na pc pt: ArmA 2 (dzięki bogu że będzie również na ps3)

Edytowane przez kicarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ta armia to wysiada ze śmigłowca, choć może to jakiś bug.

Słyszałem że szykują już patch'a

na poczatku misji helikopter transportowy leci za wzgorze z ktorego startujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utknalem w jednej misji ;) chodzi o te nocna misje, w ktorej trzeba wysadzic w powietrze zbiorniki z paliwem. Potrafie niepostrzezenie wejsc do bazy wroga ale co potem? zeby podlozyc ladunki trzeba wejsc w samo centrum bazy a tam kazdy mnie wypatrzy. Wystrzelac z daleka wszystkich tez malo realne bo chinole od razu wlaczaja alarm i wysylaja na mnie komandosow. Na domiar zlego misja jest na czas - do bazy zblizaja sie cysterny. Zadanie trzeba wykonac zanim cysterny wjada do bazy. Masakra.

Jak schodzisz z chatki do bazy to wejdź do niej w miejscu gdzie są zbiorniki z paliwem, zostaw tam swoich ludzi i sam zakradnij się i unieszkodliw strażnika stojącego przy generatorze nożykiem. Ale i tak sprawa sie komplikuje jak wysadzimy generator bo włącza się alarm i stajesz się łatwym celem. Uciekaj wtedy od beczek z paliwem bo prawie napewno głupi china man albo któryś z twoich wysadzi je niechcący w powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem sobie ta gierke :-) i jestem w pełni zadowolony grafa może nie zachwyca ale klimat to klimat na koniec tygodnia zalatwie sobie słuchawkę to zobaczę jak działa ten tryb koperacja :-) ps niech ktoś mi zapoda tego koda na pw do bonusa :-)

Mógł by ktoś przetlumaczyc te komendy wydawane ludzia bo nie wszystkie rozumiem :-) aha i jak zrobić np wysłać ludzi w dane miejsce ale żeby na miejscu się położyli a nie stali jak kaczki :-/

Edytowane przez porter_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra to jakaś pomyłka. Ta gra obraża markę "Operation Flashpoint". Takiej ilości bugów to już dawno nie widziałem w grze. Nasi kompani zachowują się jak kompletne debile, wypełnienie wydawanych rozkazów to kwestia przypadku, sterowanie pojazdami, pojazdy wojskowe nie potrafią jechać pod górkę i "driftują", żołnierze nie potrafią pokonać przeszkody w postaci kamienia, modele wyglądają jak z plasteliny itp, itd.... Można by jeszcze wymieniać. Ogólnie nie polecam. Wielki zawód i niedosyt. "Mistrzowie kodu" :rofl::sick::down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra to jakaś pomyłka. Ta gra obraża markę "Operation Flashpoint". Takiej ilości bugów to już dawno nie widziałem w grze. Nasi kompani zachowują się jak kompletne debile, wypełnienie wydawanych rozkazów to kwestia przypadku, sterowanie pojazdami, pojazdy wojskowe nie potrafią jechać pod górkę i "driftują", żołnierze nie potrafią pokonać przeszkody w postaci kamienia, modele wyglądają jak z plasteliny itp, itd.... Można by jeszcze wymieniać. Ogólnie nie polecam. Wielki zawód i niedosyt. "Mistrzowie kodu" :rofl::sick::down:

A może drogi kolego nie umiesz wydawać rozkazów dlatego twoi panoszą się jak stado nieogarniętych dzieciaków???

Apropo nie podjeżdżania pod górę pojazdów to ci powiem że u mnie wszystkie pojazdy podjeżdżają pod górę no chyba że stok jest tak pionowy że żadna maszyna by tam nie podjechała. Jak może nie zauważyłeś w tej grze postawiono na realizm więc samochodem w niej nie wjedziesz pod kątem 90 stopni pod górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak tam ma ktoś receptę na ta misje z tym obozem w nocy :-/ gnojki włączają mi alarm i dupa blada załatwiam chińczyka w domku po 2 stronie bazy i się zastanawiam jak najlepiej postąpić dalej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak tam ma ktoś receptę na ta misje z tym obozem w nocy :-/ gnojki włączają mi alarm i dupa blada załatwiam chińczyka w domku po 2 stronie bazy i się zastanawiam jak najlepiej postąpić dalej :-)

Przeszedłem tę misję.

Generalnie misja za 4 razem okazała się bardziej banalna niż mogło się wydawać, ponieważ wszedłem do bazy frontalnie, oczywiście eliminując przeciwników przed bazą. Wejdź do bazy frontem ale "prawą"stroną.

Mnie się w ten sposób udało za pierwszym razem (też zdziwiony byłem) wszystkie cele wykonałem a alarm się włączył dopiero po wysadzeniu celu/celów.

Generalnie nowy OF jest krokiem wstecz w porównaniu do pierwowzoru, począwszy od A do Z z wyłączeniem R jak realizm :wink:

W kampanii otrzymujemy zaledwie 11 misji! oraz bodajże 6 do odblokowania, nie no sorry ale z tego co pamiętam to pierwowzór miał ponad drugie tyle a wyszedł ponad 8 lat temu...

Ogólnie jest może 4-5 misji które mogą się spodobać i w których można odczuć stary klimat, banalna fabuła, mówiono nam że będzie dostępny cały wachlarz pojazdów łącznie ze śmigłowcami i łodziami bojowymi, osobiście nie spotkamy żadnej misji w której zaczynamy np. jako czołgista, pilot czy strzelec pokładowy, co jest niedopuszczalne, skoro gra nazywa się Operation Flashpoint. I tu właśnie doszliśmy do największej wady Dragon Rising, otóż Codemasters przypomniało sobie o tytule OF, nakręcił szum w okół tego że powstaje nowa część OF i sukces prawie murowany. A prawda jest taka gra która zasługuje na ocenę nie większą niż 6/10... mimo iż ma swoje zalety. Osobiście uważałem że OF2 zje na śniadanie MW2 :whistling:

Grę przeszedłem (platyna) i wystawiłem na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może drogi kolego nie umiesz wydawać rozkazów dlatego twoi panoszą się jak stado nieogarniętych dzieciaków???

Apropo nie podjeżdżania pod górę pojazdów to ci powiem że u mnie wszystkie pojazdy podjeżdżają pod górę no chyba że stok jest tak pionowy że żadna maszyna by tam nie podjechała. Jak może nie zauważyłeś w tej grze postawiono na realizm więc samochodem w niej nie wjedziesz pod kątem 90 stopni pod górę :)

Jak wydaje np. rozkaz wejścia do budynku, to zamiast wejść te debile nie potrafią znaleźć drzwi i biegają dookoła budynku, ginąc przy okazji. Przykładów mogę podać barrrdzoooo wiele. Nie lepiej jest z wchodzeniem do pojazdów i wypełnianiem innych rozkazów (przeważnie rozkazy podążania albo strzelania).

A z tym podjeżdżaniem to ciężko mi uwierzyć, że jeep wojskowy lub transporter "realistycznie" nie potrafi podjechać pod 20 stopniowe wzniesienie, tylko osówa się powoli w dół. W OP1 nie było takiego problemu nigdy. W OP2 trzeba się porządnie rozpędzić żeby pod coś sprawnie i normalnie podjechać. Arma II masakruje OP2 i jest prawdziwą kontynuacją serii OP.

Edytowane przez SonnyTRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie sie nie czepiam bo w koncu to codemasters które jak pamiętam nigdy nie miało gry z zapierającą dech grafiką ani pozbawioną mankamentów rozgrywką.

Ale za to ich gry mają klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ta grę z myślą o trybie Online, a tutaj się okazuje ze moc to on ma ale w Singlu i mam małego kaca z tego powodu, ... gra jest cholernie trudna, w sumie daje satysfakcję, ale czasmi cieżko zapanować nad negatywnymi emocjami podczas kolejnego powtarzania, tego samego etapu ... mimo tych dwóch wad, czyli zawyżonego poziomu trudności, i słabego dostępu (2 x udało mi się połączyć z jakimś serwerem) do online, gra daje rade :thumbsup: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OF:DR jest kolejnym niczym nie wnoszacym do tematu shooterem FPP a od wiekszosci produkcji rozni sie jedynie tym, ze daje (teoretycznie) swobode dzialan - z cala pewnoscia nie jest to symulacja i przy symulacji nawet nie lezal ... szkoda ze co innego sugerowali producenci oraz recenzenci wersji beta/demo do ktorej mieli dostep. Z reszta czytajac niektore recenzje pelnej wersji gry mam wrazenie ze recenzeci w zyciu nie grali w prawdziwe OperationFlashpoint lub tez w jego nastepcow czyli ArmA i ArmA2, bo pisza takie bzdury ze az oczy musztarda zachodza.

Wybaczcie, ale giniecie od jednego pocisku nie sprawi ze gra stanie sie realistyczna.. do tego trzeba czegos wiecej. Dlaczego nie da sie wychylac na boki zza przeszkod? Dlaczego SI jest takie debilne? Zlikwidowanie kompasu i celownika to jedyna roznica w trybie 'hardkor' w porownaniu z pozostalymi ... nic wiecej sie nie zmienia. Poza tym co to za pomysl zeby umieszac jakis HUD na gorze ekranu ktory robi za kompas?! Kompas powinno dostawac sie w lapke .. tak jak i zegarek! Ci co grali w OFP:CWC - pamietacie misje gdzie trzeba bylo uciec z obozu wroga i dotrzec do kryjowki ruchu oporo obserwujac ..... gwiazdy?! To jest dopiero namiastka realizmu i podnoszenie miodnosci gry!

Ze OF:DR jest trudne - moze byc trudne, bo walka toczy sie przewaznie na odleglosci powyzej 100m wiec to nie takie proste upolowac wroga.. ale na pewno nie jest realistyczna. Fizyka tez jest skopana, bo ciala wrogow suna sie po ziemi jesli jest 'z gorki', prowadzenie pojazdow jest nieintuicyjne a ich zachowanie bardzo sztuczne. A to ze odbijaja sie od drzew, ktore sa niezniszczalne... bez komentarza. Albo to ze granatem mozemy zburzyc dom .... faktycznie, realizm i fizyka jak w zadnej innej grze! No i brak jakiegokolwiek systemu zniszczen ktory byl tak chucznie zapowiadany.. No i na koniec system leczenia i te apteczki - taaaa... to dopiero dodaje realizmu ... tak jak i porozrzucane skrzynki z amunicja czy te znikajace ciala wrogow. Swoja droga ciekawa sprawa - na mapie moze jednoeczesnie znajdowac sie jedynie 60 obiektow ... i ani jednego wiecej! A czy nie zauwazyliscie, ze grajac w misje wrogow jest na lekarstwo i wystepuja w grupkach 3-4 osobwych? System dowodzenia? Jaki system dowodzenia?! Dowodzenie 3 osobami piecioma komendami na krzyz to nie jest system dowodzenia, a jesli ktos chce zobaczyc system dowodzenia niech odpali gre ktora wyszla 9 lat temu (sic!) i nazywa sie .. wlasnie.. Operation Flashpoint.

Graficznie gra jest brzydka - gralem w wersje na PC, oraz na PS3 ... obie sa paskudne i bez szczegolow. Widocznosc jest sztucznie ograniczona przez uksztaltowanie terenu. Za to maja fajne udzwiekowienie, za to nalezy sie pochwala tworcom gry.

Niestety kampania to jakas porazka - nie ma w niej zadnej fabuly ktora wciagala by gracza. Poszczegolne miesje nie wykazuja najmniejszego powiazania ze soba - konczysz jedna misje, zaczynasz nastepna ale juz sam nie pamietasz o co chodzilo w poprzedniej. I dlaczego jest tylko 11 misji ktore przechodzi sie w ciagu jednego dnia? Oczywiscie pozostaje mulitplayer ktory jest niedopracowny, a coopy w 4 osoby .... litosci. Gra jest tez bardzo liniowa - niby daje nam mozliwosc wykonania wszystkiego tak jak chcemy, ale i tak trzeba zaliczac waypointy a wrog zawsze jest w tym samym miejscu i wszystko dzieje sie na skryptach ... dokladnie jak w Call of Duty!

Producenci zapowiadali tony pojazdow i sprzetu ktorymi gracz bedzie mogl sie poslugiwac - ze tak sie zapytam, gdzie one niby sa? W edytorze - zgadza sie.. sa w edytorze. Ale w grze? ......

Osobiscie czuje sie oszukany, ale nie rozczarowany. Nie znalazlem w tej grze NICZEGO co zapowiadali tworcy gry podczas calej kampanii promocyjnej... Gdyby Codemasters nie chcieli naciagnac graczy sugerujaci ze ta gra jest kontynuacja czy tez rozwinieciem ColdWarCrisis wystawil bym jej 6.5-7/10. Ale jako ze gra korzysta z tytulu genialnej gry jaka byla OF:CWC oceniam ja na naciagane 3/10....

Naprawde nie polecam tego tytulu!

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie padłem ze śmiechu. :rofl:

cytat z IGN: " At one point I got so tired of waiting for an ally to find his way out of a fenced in area that I simply detonated the C4 I had laid there. Bye, bye Private Morales."

Bye, bye OF:DR - tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Po przeczytaniu komentarzy na innych forach jak i na tym zdecydowałem sobie te gre odpuścić.Bylem wielkim fanem gry OF:Cold war crisis.Ta gra swego czasu zmiazdzyła mnie grywalnoscia (najlepsza strzelanka w jaka kiedykolwiek gralem w trybie single).Przerznalem ja tworzac wlasne misje itp ale po tym co przeczytalem na jej temat daruje sobie...

Poczekam spokojnie na ARMA 2 na PS3 (ponoc wyjdzie) tylko szkoda ze jeszcze niedawno widnial przy jej wydaniu listopad 2009 a teraz widnieje rok 2010...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu gry w 70% na poziomie experienced, nie sądzę bym przeszedł ją na hardcore. Nie będzie mi się        chciało.

Muszę się też zgodzić z krytyką, która tą gre spotkała. Zasłużenie.

 AI - zwalone przeogromnie. Każę swoim udać się we wskazane przeze mnie miejsce SZYBKO, odpowiadają "AFFIRMATIVE!" i radośnie robią kóleczka w lesie. Albo patrzą się z odległości 1cm w dzrzewo. Każę im wysiadać z samochodu, który zaraz będzie ostrzelany i biec za mną, to samo - odbiegam na bezpieczną odległość, odwracam się i co widzę? Moi siedzą w wozie, a rakiety już lecą. ŻENADA!

One shot one kill, bzdura totalna. Wróg się czołga w moją stronę, na płaskim terenie, ja też leżę na ziemi. Widzę ręce, głowe i ramiona. Oddaję 13 strzałów(!) i w końcu pada. Cały czas się czołgał, btw. 

Nie chce mi sie dalej wymieniać, zmęczony jestem misją którą wymyślił ktoś z udarem mózgu. Kretyn, inaczej, wymyślił misję Resource Management. 

Generalnie, OF:Cold War Crisis do pięt nie dorasta. Omijać szerokim łukiem, bo naprawdę...Tym co nie grali w jedynkę, sugeruję ocenę 6.5/10 a tym, co grali w pierwszego OP, sugeruję ocenę 3/10, tak jak kolega powyżej.

Zawiodłem się.

Ale te oceny to mi nieźle wyszły :P :P

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze zescie sie panowie wypowiedzieli. Znalazlem giere bardzo tanio w promocji i pomyslalem ze moze lykne ale juz teraz rozumiem czemu taka tania... Omijam szerokim lukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gra jeszcze ktoś w to? Idzie spotkać kogoś wogóle na serwerach, czy gra już "umarła"? :P Pytam ponieważ jutro będę miał grę i się zastanawiam, czy będzie wogóle z kim pograć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Gramy w co-op na hardcore. Czy cała trójka musi przeżyć by zaliczyło dany level do trofeum za Hardcora?

? Czy wystarczy, że jedna osoba dociągnie do końca danej misji?

Mam pytanko. Gramy w co-op na hardcore. Czy cała trójka musi przeżyć by zaliczyło dany level do trofeum, za najwyższy poziom trudności?

? Czy wystarczy, że jedna osoba dociągnie do końca danej misji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos jeszcze z forum posiata ow gre, szukam kogos do co-op. BTW przechodze ja na hardcore i to strzelanie jest tu masakryczne.

Czyli juz nikt nie posiada :D

Edytowane przez CZOPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ludzi do co-op w Operation Flashpoint Dragon Rising. Moja nazwa to Legenda_Pl

Legenda_Pl.png

Edytowane przez tomekstoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×