Skocz do zawartości
derver

PS3 + Laptop / PC

Rekomendowane odpowiedzi

Może będę zbyt obcesowy ale mam nadzieje ze masz 18+

wyjście w laptopie jest jak wibrator pasuje tylko do dziurki czyli wejścia - nie ma możliwości odwrotnej bo laptop to nie pedał.

Jak takie opracują to osobiście Cię o tym powiadomię

Pozdrawiam

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość używania pada z Ps3 na lapku przez Blutu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale potrzebny zewnetrzny gwizdek BT. Obecnie chyba najlepszym oprogramowaniem do uruchamiania Sixa na PC jest MotionInJoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wbudowanym Blutu w lapku nie podłącze pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przestawiony tutorial wymaga "Bluetooth 2.0 dongle" - jednak zawsze można spróbować

IGN Forum

jeśli nie to pozostaje

Spis pomocy

enjoy

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję sposobu jak zgrywać pliki z pc na ps3.

Myślałem o paru sposobach:

1. Łączenie kablem usb i odebranie plików z pc jako pendrive.

2. Wifi/media server z którego będę mógł skopiować pliki na dysk.

3. Bezpośrednie łączenie pc i ps3 kablem ethernet.

Co o tym myślicie? Macie jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest pędrakiem ... reszta to jakieś kombinacje alpejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem polega na tym, że największy pendrive jaki mam to 2gb, na którym z pewnością nie zmieści mi się film BD Rip :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej połączyć kablem enthernet i zrobić mediaserwer tak sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jeżeli film nie ma lektora lub wmuxowanych napisów to nawet nie podłączaj do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze program MEdia Server cos nie chce u mnie dzialac (ciagle mam wielki duzy czerowny krzyz:/) czy moglibiscie polecic jak inaczej przeslac pliki a konkretnie chodzi mi o divixy i mkv i wmv by moc potem spokojnie ogladac filmy z dysku ps3 nie martwiac sie o transfer przez kabel sieciowy podczas ogladania. Kiedys udalo mi sie przeslac jakas mp3 ;) Ale juz film mkv z Transformersami kilku gb juz sie nie dalo :/ Nie pamietam ale jaki programem to robilem heh ;) Z gory dzieki za pomoc. Aha system na PC Win7 x64. Konsolka podlaczona normalnie przez router w otoczeniu sieciowym ma swoje wew ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak ty mam win7 64bit i u mnie java ps3 media server dziala. Mowisz ze konsola ma ip swoje. Czy na routerze ustawiles na ten wlasnie adres DMZ. Pozatym no wylacz firewall i user account control w win7. Powinno zadzialac i bedziesz mogl sie cieszyc. Pozatym windows media player w win7 tez dziala ladnie z ps3 na sharing folders. no to tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory dzieki za pomoc.  Aha system na PC Win7 x64. Konsolka podlaczona normalnie przez router w otoczeniu sieciowym ma swoje wew ip.

A coś takiego jak dodanie portów w firewallu ćwiczyłeś - domyślnie 5001

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMZ nie zrobie bo rozne porty narozne ip mi sa potrzebne. NA IP PCta mam przekierowane port 5001. Wlasnie chyba kiedys udalo mi sie przeslac mp3 za pomoca WMP. ale jak juz chcialem duzy plik kilka GB to nie szlo.

@Siekier mozesz sprawdzic czy dasz rade przeslac WMP jaks plik kilku GB. I czy moglbys podac jak sie to robi bo totalnie wylecialo mi to zglowy jak to sie robilo all... Aha i gdzie sie wylacza te User Acount Control w win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie - przestańcie teoretyzować - nie czas na to - trzeba sobie zadać pytania i tyle

1) po pierwsze - czy PS3 i komputer są w tej samej sieci

2) czy chcesz przesyłać z zewnątrz spoza miejsca w którym jest PS3 czyli np z pracy, szkoły itp.

3) jak jest podłączony PC i PS3 kabel - wifi

ad 1 i ad 2

Jeżeli nie są w tej samej sieci to zapomnij PS3 wyszukuje MS tylko w zakresie swojej sieci a nie całego internetu

PC podłącz kablem do routera PS3 może być po wifi (jednakże przepustowość WIFI jest mała przy oglądaniu filmów może czasami przyciąć) do skopiowania wystarczy.

Uruchom media server na PC - WYŁĄCZ wszystkie firewalle

uruchom wyszukiwania MS na PS3 i voila działa

p.s.

Nie pierdzielić o DMZ - bo dotyczy on tylko ruchu zewnętrznej sieci (domyślnie internet) i twojej wewnętrznej sieci (w domyśle domowej - firmowej)

port forwarding i inne duperele które ustawiasz na routerze też dotyczą zewnątrz i wewnątrz natomiast by media serwer działał po wifi musisz mieć router działający w trybie AD-HOC lub AP, domyślnie separuje on połączenia pomiędzy urządzeniami po WIFI

A przekierować możecie sobie - nie powiem co bo też są tu dzieci i należy się kultura słowa

P.S. DO AUTORA

określ dokładnie jak masz zbudowaną sieć - a uzyskasz konkretną odpowiedź - chyba, że chcesz posłuchać jeszcze więcej teorii.

PRZECZYTAJ WĄTEK zresztą tam powinno być pytanie

Pozdrawiam - koniec elaboratu i teorii

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myslalem ze mozna juz wywnioskowac po tym co napisalem jak mam popodlaczane. Mam normalnie routerek co mi dzieli net na pc,ps3,tuner sat.... i wszystko kablami podpiete do nie go. I chce normalnie po lokalu przegrac pliki video na twardy dysk ps3 zeby mi nic potem nie cielo podczas odtwarzania. Mam tylko ESET Smart Security ktorego wylaczam. Kiedys juz przesylalem plik mp3 wiec siec jest ok. Tylko nie pamietam czym ;) PAmietam ze nie moglem przeslac pliku wlasnie mkv duzego niewiem czemu. No teraz nie udaje mi sie nic polaczyc :/ Sys Win7 64bit. Dodam ze drugi komp z XP tam mi widzi ps3 MEDIA SERWER. Ale tego komputera nie moge uzywac do tych celow nie chce misie tlumaczyc no ale opcja z tamtym kompem odpada.

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myslalem ze mozna juz wywnioskowac po tym co napisalem jak mam popodlaczane.Mam normalnie routerek co mi dzieli net na pc,ps3,tuner sat.... i wszystkokablami podpiete do nie go. I chce normalnie po lokaluprzegrac  pliki video na twardy dysk ps3 zeby mi nic potem nie cielopodczas odtwarzania. Mam tylko ESET Smart Security ktorego wylaczam. Kiedys juzprzesylalem plik mp3 wiec siec jest ok. Tylko nie pamietam czym PAmietam ze nie moglem przeslac plikuwlasnie mkv duzego niewiem czemu. No teraz nie udaje mi sie nic polaczyc :/ SysWin7 64bit. Dodam ze drugi komp z XP tam  mi  widzi ps3MEDIA SERWER. Ale tego komputera nie moge uzywac do tych celow nie chce misietlumaczyc no ale opcja z tamtym kompem odpada.

Dobra to sprawdź czy możesz się połączyć z PS3 Media Serwer krok po kroku(wyślę by dodać do faka)

wchodzimy na komputer na którym mamy uruchomiony PS3MS uruchamiamy wiers zpoleceń >>>    CMD   <<<

sprawdzamy jaki ma adres IP w wierszu poleceń wpisujemy >>>      ipconfig    <<<

wyświetli nam adres ip naszego komputera w moim przypadku jest to: 192.168.253.102

następnie (będzie potrzebny inny komputer laptop podpięty do sieci -zawsze można poprosić kolegę w przypadku braku 2 kompa by podskoczył do nas na 5 min)

uruchamiamy PS3MS przechodzimy do zakładki  KONFIGURACJA OGÓLNA sprawdzamy czy mamy coś wpisane w WYMUŚ PORT SERWERA (DOMYŚLNIE 5001) jak niema nic wpisane to ok jak mamy wpisane to zapamiętujemy wartość.

Na drugim  komputerze uruchamiamy wiersz poleceń i tam wpisujemy

telnet 192.168.253.102 5001

tu wiadomo wpisujecie wasz adres IP i po odstępie port serwera domyślnie 5001 lub wartość którą wpisaliście konfiguracji okienko zrobi się czarne następniewpiszmy dla przykładu >>>   aaa   <<< i naciskamy enter

pojawi nam się info

HTTP/1.1 500 Internal Server Error

Content-Type: text/plain; charset=UTF-8

Failure: 500 Internal Server Error

Połączenie z hostem przerwane.

jeżeli natomiast zamiast czarnego pustego ekranu otrzymamy

Łączenie z 192.168.253.102...

Nie można nawiązać połączenia z 192.168.253.102 na porcie 5001: Połączenie nie powiodło się

To znaczy że mamy coś skopane z serwerem - kompem lub firewallem i tu szukamy problemu wywalamy wszystkie firewalle - wyłączamy zaporę windows i testujemy oraz zadajemy już konkretne pytania 

Edit1)

Możemy też sprawdzić - czy wszystko zainstalowało się dobrze i działa zlokalnego komputera na nim uruchamiając cmd i telnet na port serwera czyli

telnet >>>nasz adres IP<<< 5001

i wiadomo powinniśmy otrzymać info o połączeniu lub jego braku, jednakże nie będziemy wiedzieli - czy nie mamy poblokowane na firewallu i czy sieć działa OK

 

Edit 2)(awaria serwera nie pamiętam dokładnie problemu)

bardzo przydatne będzie nam wydanie jeszcze jedna komenda NETSTAT

sprawdzamy czy nasz PS3 MS nasłuchuje na zadanym porcie uruchamiamy oczywiście wiersz poleceń CMD i wydajemy następujące polecenie

netstat-an

między innymi powinniśmy zobaczyć

TCP 192.168.253.102:5001 0.0.0.0:0 NASŁUCHIWANIE

TCP 192.168.253.107:5001 192.168.253.102:2046 USTANOWIONO

Dla nas najważniejsza jest ta 1 linia natomiast 2 informuje nas - że już coś zaczęło "rozmawiać" z naszym serwerem

następnie uruchamiamy następny wiersz poleceń i tam telnetujemy na nasz PS3 MS czyli 

telnet 192.168.203.102 5001

w pierwszym oknie wykonujemy polecenie

netstat -nb

powinniśmy znaleźć tam podobne wiersze dla mojego ip i portu wyglądają one tak

TCP 192.168.253.102:2107 192.168.253.102:5001 USTANOWIONO 3240

[telnet.exe]

TCP 192.168.253.102:5001 192.168.253.102:2107 USTANOWIONO 228

[javaw.exe]

nas informuje że nasz telnet pracujący na porcie wychodzącym 2107 zaczął rozmawiać z MS nasłuchującym na porcie 5001 który pracuje na środowisku JAVA

Jeżeli mamy w dalszym ciągu problemy to robimy reinstalację JAVA i PS3MS oczywiście firewalle i Antywirusy na czas testów powyłączane

Dobrze jest mieć 2 komputer do testów jak nie mamy najlepiej poprosić kolegę lub koleżankę z jakimś przenośnym kompem (na randkę oczywiście po testach). telnet i netstat jest dostępny chyba na każdym z systemów linuxy, windowsy, macosy także obojętnie z czym

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak po probie telnetowania sie wskakuje czarny ekran i miga kreska kursora. Naicksam np. aaaa i kreska kursora sie przesuwa i nic wiecej. Dodam ze uruchamiajac drugi komp do tego oczywscie na ps3 wyszukuje od niego media serwer z windows media playera. Dodam tez ze z drugiego kompa moge wejsc na ten glowny np. na foldery udostepnione i skopiowac cos czy wyslac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak po probie telnetowania sie wskakuje czarny ekran i miga kreska kursora. Naicksam np. aaaa i kreska kursora sie przesuwa i nic wiecej...

Dobra a naciskasz ENTER po tym aaaa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary... Przeciez nie gadasz z kobita ;) Kurde niechce mi sie instalowac od nowa WINDOWSA z kuli tego :/ No ale chyba nie dojde co w tym kompie jest ze se ne da. A sie dalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak bym mogl ps3 pod kompa podlaczyc? zastanawialem sie czy przez usb da rade? I jak? Z gory dzieki POZDRAWIAM:scare:

Iczy w kompie musi byc usb 2.0 czy morze byc 1.1poniewaz chce sobie zgrac rozne pliki muze filmy.

Edytowane przez mateusz-lademann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak bym mogl ps3 pod kompa podlaczyc? zastanawialem sie czy przez usb da rade? I jak? Z gory dzieki POZDRAWIAM:scare:

Iczy w kompie musi byc usb 2.0 czy morze byc 1.1poniewaz chce sobie zgrac rozne pliki muze filmy.

Tak o ile masz zainstalowanego linuxa :) jest to do wykonania w normalnym trybie dopóki nie wprowadzi odpowiedniego sterownika Sony do PS3 jest to awykonalne

Tańszym i prostym sposobem jest połączenie poprzez kabel sieciowy (jak nie masz to dokup kartę sieciową do PC i gra) jak nie masz np. w laptopie to tam możesz zainstalować USB<-->eth na kompie i z kompa po kablu ethernetowym do PS3.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko jeszcze ras czyli jakim kablem podczam etherteiment x2 czy z jednej strony usb i etherteiment? a w kompie mam karte sieciowa zintegrowana! czy dam rade? a ps3 musi byc waczone czy nie? z gory dzieki

A czy dam rade laptopem toshiby przez wifi sie polaczyc z moja plejką?

Edytowane przez mateusz-lademann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×