Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś dodać też informację, że istnieje najprostszy sposób dzięki, któremu 99% filmów, nawet 1080p, chodzi bez problemów (rzecz jasna jeśli komp wyrabia z konwersją).

Mianowicie najzwyczajniejsze w świecie podłączenie laptopa i konsoli kablem ethernetowym. Zupełnie pomijasz konieczność polegania na routerze, które mają różne grymasy i ograniczenia.

U mnie np. mogę zapomnieć o filmie lepszej jakości puszczając przez WiFi na routerze.

Ja odkąd to odkryłem już nie korzystam z innego sposobu. Przenieść lapka i podpiąć go do konsoli kablem to żaden problem.

Nie zajmuje miejsca, a przynajmniej wszystko chodzi jak burza i coś takiego jak czas oczekiwania na buforowanie po prostu nie istnieje, lub jest niezauważalnie krótki.

hmmm tylko co trzeba zrobic dodatkowego by ps3 media server wyszukal i polaczyl sie z konsola, bo biore kabelek rj45 podlaczam do laptopa, nastepnie do ps3, w ps3 wylaczam polaczenie internetowe by ps3 media server nie laczyl sie przez wi-fi, nastepnie odpalam ps3 media server i kupa :) bo media server nie wyszukal i nie polaczyl sie z ps3.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko co trzeba zrobic dodatkowego by ps3 media server wyszukal i polaczyl sie z konsola, bo biore kabelek rj45 podlaczam do laptopa, nastepnie do ps3, w ps3 wylaczam polaczenie internetowe by ps3 media server nie laczyl sie przez wi-fi, nastepnie odpalam ps3 media server i kupa :) bo media server nie wyszukal i nie polaczyl sie z ps3.

Pozdrawiam :)

W moim przypadku najprościej było zrobić tak:

Ustawić na obu urządzeniach AUTOMATYCZNE UZYSKIWANIE IP

NASTĘPNIE URUCHOMIC PS3 MEDIA SERVER NA LAPTOPIE (wybierając do tego kartę LAN)

PO KILKINASTU SEKUNDACH OD URUCHOMIENIA SERVER I KONSOLA POWINNY SIĘ SAME ODNALEŹĆ - u mnie tak to wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon Wojtaszek

Będę szczery i nie będę owijał w bawełnę. Nie wiem co może być nie tak. Na początku myślałem, że coś nie wyrabia z kodowaniem filmu 1080p, który chcesz otworzyć.

Ale potem przeczytałem posta wyżej i napisałeś, że dzieje się tak z każdym innym filmem. Chyba, że masz wszystkie w takim formacie?

Jeśli tak, to spróbuj może coś w formacie AVI, jakiś zwykły film, itd.

Spróbuj też może metody bezpośredniego połączenia, jeśli masz taką możliwość, ale raczej wątpię, żeby to coś dało.

Skocz z problemem na forum: http://ps3mediaserver.org/forum/

Na pewno znajdzie się tam ktoś kto Ci pomoże, bo bardziej się tam na tym znają.

@klimuszko

Tak jak kolega crx mówi. Przy pierwszym połączeniu trzeba poczekać jakiś czas zanim PS3MS wykryje konsole.

Za pierwszym razem też się dziwiłem co jest nie tak, nawet już mnie nerwy zaczynały brać, gdzie po chwili zostawienia laptopa i konsoli, wykryło bez problemu.

Na konsoli również możesz bodajże przeprowadzić utworzenie nowego połączenia, ale z opcją po kablu. Wiem, że to też może robić problemy.

Mi na forum ps3ms radzili właśnie, żeby utworzyć nowe połączenie po kablu mając podłączonego lapka już do konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm daje ustawienia połączenia, następnie wybieram Łatwe, po czym Połączenie przewodowe, wyskakuje bym podłączyłem kablem laptka z ps3, podłączam i po chwili wyskakuje mi "upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP"

Ale mimo tego PS3 Media Server w końcu znalazł PS3 :), jednak co mnie martwi to to że dalej filmy HD zacinają, w jak chce coś zmienić w ustawieniach PS3 Media Server, to po zapisaniu, wyłączeniu PS3 MS, następnie włączeniu go ponownie, wszelkie zmiany nie zostały zapamiętane :(.?.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez klimuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam taki problem. Po długich bojach udało mi się sparować konsolę z lapkiem po LAN-ie. Wcześniej miałem zainstalowaną najnowszą wersje 1.20(coś tam). Ale ona przycinała nawet po kablu. Mam Win 7. Zainstalowałem Media Serwer 1.11.356 i wszystko super chodziło płynnie- Incepcja w full HD bez zająknięcia. Włączyłem Mrocznego Rycerza i po 30 sek wywala mi program, wyłącza się zupełnie. Próbowałem odinstalowywać i t d itp. Ale za każdym razem jak zainstaluję ponownie, to opcję są już jak wcześniej. Program gdzieś przechowuje te informacje. Ogólnie MS 1.11 w ogóle nie pokazuje się w Dodaj/Usuń programy. Próbowałem czyscić rejestr, ale to nic nie daje. Fajnie działa wersja 1.11 ale się wyłacza. 1.20 nie wywala, ale przycinają się filmy. Co mi radzicie?

Dzięki z góry i z dołu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Również mam do was kilka pytań dotyczących połączenia konsoli do pc. Zainstalowałem media server odpaliłem go i wszystko ładnie działa przez lan, konsola łączy się z laptopem. Tylko gdy odpaliłem film blu ray- incepcja to strasznie mi go przycina. I teraz mam pyt. czy jeśli bym podłączył laptopa do konsoli normalnym kablem internetowym czy cos by się zmieniło?? a dokładnie czy filmy by się już nie przycinały, widziałem parę postów wyżej,że ktoś już tego próbował wiec proszę o pomoc ;). Aha i jeszcze jedno pyt, czy pomiędzy wersjami media servera jest jakaś duża różnica, ja posiadam 1.20.412. Może na jakiejś innej wersji filmy by się nie przycinały? Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Również mam do was kilka pytań dotyczących połączenia konsoli do pc. Zainstalowałem media server odpaliłem go i wszystko ładnie działa przez lan, konsola łączy się z laptopem. Tylko gdy odpaliłem film blu ray- incepcja to strasznie mi go przycina. I teraz mam pyt. czy jeśli bym podłączył laptopa do konsoli normalnym kablem internetowym czy cos by się zmieniło?? a dokładnie czy filmy by się już nie przycinały, widziałem parę postów wyżej,że ktoś już tego próbował wiec proszę o pomoc ;). Aha i jeszcze jedno pyt, czy pomiędzy wersjami media servera jest jakaś duża różnica, ja posiadam 1.20.412. Może na jakiejś innej wersji filmy by się nie przycinały? Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam.

przycina się ze względu iż połączenie między komputerami nie jest w stanie przesłać takiej ilości danych

zapewne masz PS3 i laptopa podłączonych do routera przez WI-FI, tak więc podłącz PS3 i laptopa do routera kablem albo połącz bezpośrednio kablem PS3 z laptopem jak Ci wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, skorzystałem z opcji szukaj i nic nie znalazłem, więc pytam: czy w ps3 media serverze można zmienić folder tymczasowy? chodzi mi o to, że chcę przesłać z lapka na konsolę film hd, który waży ponad 11GB. Po pierwsze przesyłanie trwa niesamowicie długo, po drugie na końcu wywala błąd. Domyślam się, że może to być spowodowane tym, że na dysku, gdzie zainstalowane mam ps3 media server mam 4,0 GB wolnego. Korzystam z linuxa i średnio się orientuje jak mógłbym zainstalować program na innej partycji. o ile w ogóle to możliwe;) jeśli ktoś będzie znał odpowiedź byłbym wdzięczny za radę. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, skorzystałem z opcji szukaj i nic nie znalazłem, więc pytam: czy w ps3 media serverze można zmienić folder tymczasowy? chodzi mi o to, że chcę przesłać z lapka na konsolę film hd, który waży ponad 11GB. Po pierwsze przesyłanie trwa niesamowicie długo, po drugie na końcu wywala błąd. Domyślam się, że może to być spowodowane tym, że na dysku, gdzie zainstalowane mam ps3 media server mam 4,0 GB wolnego. Korzystam z linuxa i średnio się orientuje jak mógłbym zainstalować program na innej partycji. o ile w ogóle to możliwe;) jeśli ktoś będzie znał odpowiedź byłbym wdzięczny za radę. pozdrawiam

jaki jest format video?możliwe ze jest to spowodowane blokadą systemu przed odtwarzaniem nielegalnych plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest format video?możliwe ze jest to spowodowane blokadą systemu przed odtwarzaniem nielegalnych plików

format mkv. wcześniej kopiowałem koncert w mkv i działą, więc to chyba nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem że PS3 wogóle nie wykrywa jakiegokolwiek serweru multimediów przez wifi...

Próbowałem tego z WMP11 (vista), programem z tematu (PS3 MS) oraz Twonky server i żaden nie powoduje wykrycia go przez PS3.

Połązenie oczywiście przez wifi bo nie posiadam tak dlugiego kabla rj45 by połączyć laptopa z ps3 ani routera z ps3...

Mój router to Edimax AR-7084gA z włączonym DHCP (jeśli ma to cos z tym wspólnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś PS Media Server ?

@@

coś źle przeczytałem ... sorka

Edytowane przez Usnitax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś PS Media Server ?

przecież erystr napisał : Próbowałem tego z WMP11 (vista), programem z tematu (PS3 MS)

@erystr: moze głupie pytanie. właczyles w ustawieniach ps3 zeby w ogole szukalo jakis serwerow multimediow? sprobuj tez ps3 i komputer z routerem kablem polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym że ta opcja jest włączona i teoretycznie powinno wykrywać serwer...

Jak podłącze laptop do ps3 przez kabel rj45 to też nie działa...

Ja już nie wiem co robię źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym że ta opcja jest włączona i teoretycznie powinno wykrywać serwer...

Jak podłącze laptop do ps3 przez kabel rj45 to też nie działa...

Ja już nie wiem co robię źle...

To zacznij od początku i 1 krok wyłącz firewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy firewall w laptopie ?

Bo w routerze firewall mam wyłączony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym że ta opcja jest włączona i teoretycznie powinno wykrywać serwer...

Jak podłącze laptop do ps3 przez kabel rj45 to też nie działa...

Ja już nie wiem co robię źle...

Przede wszystkim tak jak kolega wyżej napisał: WYŁĄCZ NA CHWILE FIREWALL i sprawdź czy wtedy zadziała

Jeśli zadziała to będziesz musiał w firewall udostępnić port na którym działa PS3 Media Server oraz samą aplikację, żeby mogła udostępniać połączenie.

Niezależnie od tego jakiego firewalla używasz, to jego opis na pewnie znajdziesz przez GOOGLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tak jak kolega wyżej napisał: WYŁĄCZ NA CHWILE FIREWALL i sprawdź czy wtedy zadziała

Jeśli zadziała to będziesz musiał w firewall udostępnić port na którym działa PS3 Media Server oraz samą aplikację, żeby mogła udostępniać połączenie.

Niezależnie od tego jakiego firewalla używasz, to jego opis na pewnie znajdziesz przez GOOGLE.

w laptopie program mam w firewall'u odblokowany, w routerze firewall jest wyłączony a router jest taki że jak łącze router z komputerem stacjonarnym przez ethernet to porty są odblokowane a przez wifi już nie... Nawet jak zmienię ip w konfiguracji tych portów na wewnętrzne ip latopa (u mnie to 192.168.2.101)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nikt nie zna odpowiedzi na nurtujący mnie problem z poprzedniej strony? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

jestem trochę zielony w temacie media server, ale zauważyłem, że w zakładkach konsoli (filmy, muza) pojawił się symbol WUZE media server czy coś podobnego, ale niestety jak na niego klikam, to nic w środku nie ma. Gdzie mam zgrywać pliki na laptopie, ażeby można je było zdalnie z ps3 odpalać lub zgrywać na konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj próbując podłączyć się z media severem niestety wystąpił błąd, konsola w ogóle nie widzi PS3, a w programie (logu) jest napisane, ze konsola jest gotowa i powinienem zobaczyć ikonkę na XMB, a tutaj zonk. Wiecie w czym tkwi problem ? NIe zmieniałem żadnych ustawień, ostatnio film oglądałem 2-3 dni temu.

Zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim problemem jest częsty brak synchronizacji dźwięku z obrazem ( dźwięk jest szybszy o jakieś 2 s ) po upływie okolo 15 min filmu. Na początku działo się to w dvix ale zaktualizowałem kodeki i jest już normalnie. Problem pojawia się w filmach w HD i nie wiem co mam robić depresja.gif Wszystko idzie po kablu więc problemu z prędkością nie ma. Może ktoś wie jakie ustawienia mam zmienić lub coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna metoda synchronizacji A/V.

Ja za to mam inny problem. Na Viscie 3ghz procek 2 gb ramu karta Ati 256 wszystko smiga dobrze, jednak na laptopie 2x 1,66 2g ramu karta intela nie mam dzwieku ;/ kodeki na obu kompach to K- Lite. Czy problem lezy w kodekach ? Dodam jeszcze, ze film jest w .AVI z lektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×