Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chcialbym sie was poradzic odnosnie filmu ktory chcialbym odpalic na PS3 przez Media serwer. Film ktory mam na dysku twardym: Avatar.2009.1080p.Blu-Ray.CEE-PL.AVC.DTS-HD-HDCLUB. Czy ktos moglbym mi powiedziec czy ten film bede mogl ogladnac na PS3 i w jaki sposob

a co my wrózka! zobacz czy to tak trudno kliknąć pare razy i miec z głowy? teehee.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc... Korzystam z PS3 media server ale filmy z napisami strasznie się tną. Wi-fi w standardzie G. Film idzie z laptopa z dwoma rdzeniami. A sam film jest w SD. Czy zmiana pliku z .txt na .srt pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego pliki długo mi się otwierają. Np mp3 zaczyna grać po jakichś 20-30 sek. PS3 podłączona po kablu do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nikt nie spotkał się z takim problemem jak mój? Użytkownik "Pyle", z tego co widzę ma podobny problem.

Dodam że zrobiłem format konsoli, reset routera oraz przeinstalowanie kodeków A/V (chociaż nie wiem czy to ostatnie miało jakiś wpływ) i dalej jest tak samo.

Bardzo proszę o wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w ustawieniach Mencoder wlaczyc usuwanie przeplotu u mnie pomoglo

Lol nie wierze w to co widze :DDDDDD

9 miesiecy boykalem sie z tym problemem, nikt mi tutaj nie pomogl do tej pory! Dziewiec miesiecy, powtorze raz jeszcze! Liczylem co prawda na nieco szybsza odpowiedz ale dobrze, ze w ogole ja uzyskalem, bo do dzis nie wiedzialem w czym tkwi problem. Oooooj wisze ci piwko kolego, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę, że przez 9 miesięcy nie chciało ci się samemu pokombinować w podstawowych opcjach programu. Ale może staniesz się objawieniem dla innych osób zadających pytania z kapelusza, na które nikt nie zna odpowiedzi, gdy wystarczy tylko metodą prób i błędów samemu poszukać rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia co to jest przeplot, jaki to ma zwiazek z moim problemem, nie znam sie na tym i nie wpadlbym na to. Powodzenia w zabawe w metode prob bledow, milion opcji do testowania, a zeby sprawdzic czy to cos pomoglo, trzeba ogladac film dobre 10 minut (minimalnie) - wiesz ile to zmarnowanego czasu? Przez te 9 miesiecy mialem do roboty wiele innych rzeczy niz zabawe w metode prob i bledow z czyms na czym sie nie bardzo znam :)

Nie zaczynaj offtopica, panie moderatorze :whistling:

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli doczekałeś się jednak na odpowiedź to i ja przypomnę mój post i również będę liczył na pomoc ;)

Dodam ponownie że użytkownik "Pyle" ma taki problem i nie wiem czy poradził sobie z tym problemem (nie odpisuje na PW)

Poniżej mój wcześniejszy post.

Witam,

mam problem którego wcześniej nie miałem nie zmieniając nic ani w kompie ani w routerze ani w PS3.

Mam konsole podłączoną do routera Asus za pomocą kabla i zainstalowany Ps3 Media Serwer.

Do niedawna wszystko śmigało pięknie i expresowo. A teraz jak chcę uruchomić głupie MP3 to utwór włącza się po ok 30 sek.

To samo z filmami. Poza tym o przewijaniu szybkim mogę zapomnieć bo wisi i nic się nie dzieje. Jedynie na prędkości 1,5.

BARDZO proszę o wszelką pomoc

Pozdrawiam

Dodam że PS3 MS jest najnowszy beta i firmware w konsoli też aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak sie przeliczylem. Fakt, problem przeskakiwania filmu z 1 minuty do nastepnej minal, ale teraz mam inny. Film po prostu sie tnie. 2 minut leci plynnie, potem przez 20 sekund mam pokaz slajdow bez dzwieku i znow jest ok - i tka przez caly film. Czym to moze byc spowodowane? Probowalem tez na najnizszej jakosci - to samo. Ps3 mam podlaczone kablem ethernet do routera, do ktorego tez jest podlaczony komputer (media serwer) jesli to ma jakies znaczenie.

Komputer (z everesta):

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series (1024 MB) (4870)

Karta dźwiękowa Creative SB X-Fi (xtreme gamer)

Pamięć fizyczna 3328 MB (xp 32 bit nie obsluguje 4gb bodajze)

Karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC (integra)

Nazwa płyty głównej Nieznane

/e: a wlasnie, o szybkim przewijaniu tez moge zapomniec, 1.5x to max. Natomiast jak proboje sam sobie przeskoczyc o np godzine do przodu to film sie wiesza na amen.

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal nie rozwiązany wiec zrezygnuje z tego Media servera bo to szit! i tyle. Może coś po formacie sie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pyle to nie wina Media Servera na 100%. Wiem bo sprawdziłem na WMP, Tversity i Nero Media Home. Na wszystkich jest IDENTYCZNIE. Z filmami radzę sobie w ten sposób że kopiuje je na konsole i lecą pięknie. Ale to nie rozwiązanie (nie po to jest możliwość streamingu żeby kopiować filmy na konsolę). Jednak problem jest z muzyką. Nie uśmiecha mi się kopiować 200 GB muzyki na PS3 tak jak i jednego utworu żeby mi się szybciej włączył. A włączanie się utworu przez 20-30 sek dobija maksymalnie.

Czekamy więc cierpliwie (albo niecierpliwie) na jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pyle to nie wina Media Servera na 100%. Wiem bo sprawdziłem na WMP, Tversity i Nero Media Home. Na wszystkich jest IDENTYCZNIE. Z filmami radzę sobie w ten sposób że kopiuje je na konsole i lecą pięknie. Ale to nie rozwiązanie (nie po to jest możliwość streamingu żeby kopiować filmy na konsolę). Jednak problem jest z muzyką. Nie uśmiecha mi się kopiować 200 GB muzyki na PS3 tak jak i jednego utworu żeby mi się szybciej włączył. A włączanie się utworu przez 20-30 sek dobija maksymalnie.

Czekamy więc cierpliwie (albo niecierpliwie) na jakąś pomoc.

to nic nie da, na vmp tak samo u mnie, na muzyke czekam z 40 sek na film z minute a na zdjecie to wcale czasem, pisze ciagle blad dlna 2104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez MEncoder nawet zwykly dvdrip sie tnie, a przy tsmuxer film HD 1080p chodzi plynnie. Problem w tym, ze opcja tsmuxer jest dotepna chyba tylko przy filmach HD. Da sie jakos wlaczyc ta opcje przy filmach gorszej jakosci aby chodzily plynnie? Chyba, ze jest jakies inne rozwiazanie dal zwyklych dvdripow poza kopiowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ps3 media server do niedawna smigal bez problemu, ktoregos dnia poprostu przestal :/ Konsola nie widzi programu, program nie widzi konsoli, ale w logu jest napisane tak "It's ready! You should see the server appears on XMB" .Co moze byc nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie da, na vmp tak samo u mnie, na muzyke czekam z 40 sek na film z minute a na zdjecie to wcale czasem, pisze ciagle blad dlna 2104

Udało się!!! Przynajmniej u mnie. We właściwościach karty sieciowej, w zakłądce Zaawansowane jest Właściwość "Speed & Duplex". Każdą wartość inną niż Auto negotiation bezwzględnie zamienić właśnie na AUTO NEGOTIATION. Ja miałem (nie wiedzieć czemu) 100 Mbps Half Duplex.

Ta mała zmiana zdziałała cuda. Wszystko jest mega płynne, uruchamia się mega szybko, przewijanie na każdej prędkości w obu kierunkach. Poprostu IDEALNIE.

Mam nadzieję że wszystkim z podobnym problemem pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valcat gdzie dokladnie ejst ta opcja bo nie mgoe znalezc?

Mnie najbardziej smieszy to, ze film mkv 1080p (14gb) bez zadnych mencoderow czy tsmuxerow chodzi w 100% plynnie przy najwyzszej jakosci, 0 problemow. Natomiast zwykle dvdripy 700mb maja takie warpy ze ogladac sie nie da...

/e: dobra, juz znalazlem, przestawilem na AUTO bo mialem cos innego i zaraz zobacze jaki efekt.

/e2: JA PIER***E TO DZIALA!! Nie wierze w to! :D Czlowieku kocham Cie, nigdy w zyciu bym na to nie wpadl! Wszystko smiga odrazu bez jakiekolwiek zacinki, to co wczesniej bylo pokazem slajdow teraz jest calkowicie plynnym filmem w wysokiej rozdzielczosci! Dzieki raz jeszcze i jak ktos ma podobny problem to radze sobie to sprawdzic! :)

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valcat gdzie dokladnie ejst ta opcja bo nie mgoe znalezc?

Mnie najbardziej smieszy to, ze film mkv 1080p (14gb) bez zadnych mencoderow czy tsmuxerow chodzi w 100% plynnie przy najwyzszej jakosci, 0 problemow. Natomiast zwykle dvdripy 700mb maja takie warpy ze ogladac sie nie da...

/e: dobra, juz znalazlem, przestawilem na AUTO bo mialem cos innego i zaraz zobacze jaki efekt.

Ty znalazłeś więc napiszę dla innych.

Mój komputer prawym - właściwości/ menedżer urządzeń/ kata sieciowa - włąściwości. Reszta jak w powyższym mailu.

Dodam że mowa o Windows 7 i połączeniu po kablu.

@diz4ster - cieszę się również jak Ty. Tym bardziej że doszedłem do tego sam po wielu godzinach. Na żadnym forum na świecie nie ma na to rady. Przynajmniej na forach które sprawdziłem (jakieś 100) :)

Edytowane przez valcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xp jest dokladnie tak samo. Wybaczcie ze sie tak ekscytuje ale czekalem na lekarstwo ponad 9 miesiecy - kupa czasu! Dzieki raz jeszcze, a swoja droga jak na to wpadles? ;)

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde a ja we właściwościach nie mam nic tylko ogolne i puste pole wie ktoś dlaczego? mam windows 7 po kablu z liveboxem i kompa także po kablu z liveboxem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jestem totalnym ps noobem i mam pytanie z innej beczki. Pisze w tym temacie bo nigdzie nie moglem znalezc jasnej odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie chodzi mi o to, czy da sie grac przez net na ps3 na dynamicznym adresie ip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma problem typu: film skacze lub przeskakuje np z 3 minuty do 9 proponuje pobawić się z ustawieniami . Wybieramy 1.Wspólne ustawienia transkodowania , 2. ustawienia jakości obrazu i z rozwijalnej listy wybieramy najlepsza dla siebie opcje ja wybrałem Good quality for HD Wifi Transcoding i powiem wam ze film 720p nie skacze :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde a ja we właściwościach nie mam nic tylko ogolne i puste pole wie ktoś dlaczego? mam windows 7 po kablu z liveboxem i kompa także po kablu z liveboxem:(

Bo wchodzisz we właściwości zakładki o kartach a nie w samą kartę. Musisz dwa razy kliknąć w "karty sieciowe" i dopiero wtedy wybierasz swoją główną kartę sieciową i jej właściwości.

A do "dis4ster": trochę mam pojęcie o tym i jak przeglądałem te właściwości to ta wartość 100 Mbps half duplex zwróciła moją uwagę. Duplex to transmisja dwukierunkowa. I ten Half duplex mnie złamał ponieważ przesyłanie i odbieranie informacji było naprzemienne co owocowało mniejszymi transferami. Full duplex poradziłby sobie pewnie ale po co się męczyć jak Auto Negotiation Cie wyręczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to nie ten sposób bo ja szybkość i dupleks mam na autonegocjonowanie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to nie ten sposób bo ja szybkość i dupleks mam na autonegocjonowanie:(

Ale jakie masz w ogóle objawy, problemy? Identyczne z moimi (byłymi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to nie ten sposób bo ja szybkość i dupleks mam na autonegocjonowanie:(

albo ja jestem z kosmosu albo nie wiem, u mnie nie w xp nie ma tego half dublex czy jak on tam zalaczam fote co u mnie jest

juz mam xd ale dalej jak wół

tutaj mam zaznaczone na automatyczne negocjowanie czy jakos tak i dalej chodzi jak wół ;( kur****a

1. http://img844.images...eztytuuyms.jpg/

2. http://img64.imagesh...eztytuu1kv.jpg/

kurna jak to zrobić załamka ;( ciagle mi pokazuje ps3 jakis blad dlna 2104 czy jak on juz tam.

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×