Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jeśli masz partycje na laptopie w FAT32 to tak.

No tak ale prez FAT32 z tego co mi wiadomo można kopiować max 4 gb bo innych plików nie widzi, czy tutaj nie ma znaczenia? Podłączam kablem enternet laptop z czarnulką, daje połączenie przewodowe i ps3 mediaserver nie widzi czarnulki. wymusiłem interfejs enthernet w opcjach ps3 media servwer. W windowsie trzeba coś grzebać? (winda siódemka)

Edytowane przez Shatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to podłączasz kablowo? Program znajdzie konsole po wi-fi, bo domyślam się, że tak masz skonstruowaną sieć w domu. I tak, ograniczenie w plikach do 4 giga nadal obowiązuje.

Nic nie trzeba ustawiać w Windowsie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to podłączasz kablowo? Program znajdzie konsole po wi-fi, bo domyślam się, że tak masz skonstruowaną sieć w domu. I tak, ograniczenie w plikach do 4 giga nadal obowiązuje.

Nic nie trzeba ustawiać w Windowsie!

po wi fi znajduje lecz film w blu reju 20 gb tnie się i wydaje mi się, być może się mylę że przez enthernet by nie cieło bo by był szybszy przesył? Dlatego też chcę spróbowac kablowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filmy full HD nie dają rady przez wifi. Nawet po 100MB kablu zdarzają się zacięcia.

Receptą jest podłączenie komputera i PS3 za pomocą kabla GIGABITOWEGO - wówczas już nic nie powinno przycinać :)

Edytowane przez crx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdy włączam filmy przez PS3 Media Server to zacinają się co kilka sekund...

Co powinienem zmienić w ustawieniach?

Przez TVersity te same filmy chodzą idealnie... niestety przez tversity nie czyta mi napisów :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio dodałem napisy do filmu za pomocą tego poradnika: http://www.makeuseof.com/tag/play-avi-files-subtitles-playstation-3/

Filmy na PS3 oglądam za pomocą PS3 Media Server, wszystko pięknie napisy są tylko, że na samym środku ekranu.

Nie będę tłumaczył jak bardzo przeszkadza to w oglądaniu filmu. Sprawdzałem na kompie w WMP i napisy są wyświetlane poprawnie na dole ekranu.

Można to ustawić gdzieś w opcjach PS3/PS3 Media Server?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shemaforash skoro dodałeś napisy czyli rozumiem, że wtopiłeś je do filmu to może użyj programu "Red kawa" skopiuj i odpal bezpośrednio na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę dziś jak wrócę do domu czy po zmianie formatu i odpaleniu filmu bezpośrednio na konsoli efekt będzie tak sam czy napisy znowu będą na środku.

Chociaż nie ukrywam, że wolałbym oglądać filmy przez ps3 media server bo skopiowanie filmu w 720p przez wifi trwa wieki, jest jeszcze pendrive, a to też chwilę trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś eksperymentować, z tym kablem GIGABITOWYM?? daje to wogóle efekt bo myśle nad takim rozwiązaniem bo nawet na kablu 100mb/s bywa że filmy mi tną i musze je buforować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś eksperymentować, z tym kablem GIGABITOWYM?? daje to wogóle efekt bo myśle nad takim rozwiązaniem bo nawet na kablu 100mb/s bywa że filmy mi tną i musze je buforować...

Rozumiem, że mówimy o filmach w 1080?

Jak masz kabel dobrze zaciśnięty (wszystkie 8 żył prawidłowo) to po spięciu na krótko ps3 z kompem na komputerze w ustawieniach prędkości karty sieciowej musisz ustawić prędkośc na 1gb/s (oczywiście jeżeli twoja karta obsługuje taką prędkość).

Z tego co wiem to ps3 ma kartę gigabitową (przynajmniej slim nie wiem jak fat) więc powinno automatycznie zaskoczyć. Jednak nigdy tego nie sprawdzałem więc może to nie zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale kiedy odpalam na komputerze program PS3 Media server, to kontaktowanie się z konsolą może trwać godzinami i nic się nie zmieni. Zauważyłem na yt, że jeśli coś jest nie tak, to od razu pokazuje, że nie może znaleźć, albo że znalazło, a u mnie już dobre 20 minut wisi na tym, że kontaktuje się z konsolą. Czy fakt, że mimo włączonej opcji UPnP jest ona niedostepna, może być prowodylem tego typu sytuacji?(Nie mam pojęcia dlaczego pokazuje mi, że UPnP jest niedostępne) Również w momencie gdy włączam wyszukiwanie serwera multimediów na konsoli to nic w programie na kompie się nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem. PS3MS widzi konsole ale gdy próbuje nawiązać połączenie poprzez "wyszukiwanie serwerów multimediów"

z pionu konsoli to lipa i nic nie widzi. Komp widzi, zapory wyłączone, foldery udostępnione, nie mam pojęcia co jest problemem.

tylko nie mówcie że format ce dwukropek bo dechy.

A i jeszcze jedno przy okazji:

Kleje napisy tak jak trzeba zgodnie z instrukcjami poradnika PS3site.pl i na kompie jest elegancko po polsku a po zrzucie na PS3 po angielsku, dodam że wszystko co możliwe mam w ustawieniach czy to dvd czy BD na "polski".

Edytowane przez radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po formacie kompa. Mam wszystkie najnowsze sterowniki, najnowszy ps3ms. Obojetnie jaki film bym wlaczyl, czy to mkv 1080p czy dvdrip avi to i tak nie ma napisow. Nie mam pojecia czemu. Nie dzialaja ani txt ani srt. Oczywiscie napisy sa w tym samym folderze, o tej samej nazwie co film, bez polskich znakow itd a automatyczne ladowanie napisow jest zaznacozne. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trosze z innej beczki, jestem nowym posiadaczem PS3 i już zaopatrzyłame się w progrem PS3 Media Server. Generalnie wszystko działa poprawnie, tz. konsola jest wykrywana, wszystko się ładnie ustawiło, z tym że problem zaczyna się jak chcę obejrzeć zdjęcia na konsoli.

W komputerze zdjęcia mam posegregowane w katalogach, PS3 widzi katalogi, ale w katalogach nie widzi zdjęć. Zdjęcia na komputerze mam zapisane w formacie jpg. więc nie powinno być z tym problemu. Filmiki kręcone aparatem konsola odtwarza, a zdjęć już nie widzi.

Powiedzcie co powinienem zmienić w ustawieniach, ewemtualnie co może być przyczyną takiego zjawiska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, jak tylk wrócę z pracy to usiąde do tego jeszcze raz.

D

odatkowe pytanie konsola połączona jest z kompem za pomocą WIFI, router mam w technologii Wireless N czyli przesył do 54Mb/s (802.11g), 270Mbps (802.11n), rozumiem że teoretycznie film powinien być przesyłany na konsulę w miarę płynnie, a u mnie co 2-3 sekunty przycina, czy powinienem na coś szczególnego zwrócić uwage ?

Dopowiem tylko że przycina zarówno filmy mkv full HD ale i filmy kręcone aparatem fotograficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł wifi w PS3 działa tylko w standardzie b/g. Poza tym, jak chcesz płynnego odtwarzania to podłącz kablem. Streamowanie przez wifi nie zawsze idzie w parze z jakością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj walczę z Media servem. Przydałaby mi się mała pomoc.

PS3 wykrywa server i uruchamiam film ale tnie się niemiłosiernie. Komputer bardzo mocny ale fakt wifi w pokoju może być słabsze. PS3 pokazuje ze 55%. Teraz pytanie co mogę z tym zrobić?

1. Czy mogę poprostu wgrać dobie film na dysk wcześniej i odpalić z konsoli? jeśli tak to jak?

2. Próbowałem podłączyć dysk zewnętrzny ale nie wykrywa - pewnie problem z formatowaniem FAT.

3. Próbowałem laptopem po kablu ale nie wykrywam mi wtedy PS3. Może nie umiem ustawić lanu to inna sprawa.

4. Wracając do wiwfi to zastanawiam się nad możliwością odblokowania portów ale nie wiem z czym i jak to się je. Czy odblokowanie portów w firewallu przyśpieszy filmy? Jak to zrobić:-)

Czy olać i grać?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a jak jest z formatem dvdrip

tego mi nie odtwarza

jest jakis sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a jak jest z formatem dvdrip

tego mi nie odtwarza

jest jakis sposób ??

NIE MA TAKIEGO FORMATU! To jest tylko określenie skąd pochodzi wersja filmu. Plik musi mieć jakieś rozszerzenie, np. divx, xvid, avi... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna swobodnie przerzucac pliki na PS3 czy tylko ogladac filmy za pomoca tego programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob odtworzenia filmu, ktory jest chroniony? Skopiowalem film przez MS i dostalem brzydkie info o tym, ze “Zatrzymano odtwarzanie. Odtwarzany materiał jest chroniony znakiem Cinavia™, a jego odtwarzanie na tym urządzeniu jest niedozwolone. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.cinavia.com. Kod komunikatu 1.” Da sie to jakos ominac czy nie odtworze takiego filmu na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×