Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można jakoś ustawić tak, że filmy 720p nie traciły tak na jakości przy transkodowaniu? Ponieważ widać pixele i jest duża różnica oglądając ten film przez Ps3 Media Serwer a np. podpiąć laptopa do TV i oglądać ? Any 1 help ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był tutaj wymieniany kilkakrotnie ale odpowiedzi konkretnej nikt nie udzielił. Dlaczego Ps3 Media Server nie widzi konsoli po kablu ? po wifi jest ok ale wtedy filmy HD się tną a po kablu nie mogę połączyć się z konsolą. Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był tutaj wymieniany kilkakrotnie ale odpowiedzi konkretnej nikt nie udzielił. Dlaczego Ps3 Media Server nie widzi konsoli po kablu ? po wifi jest ok ale wtedy filmy HD się tną a po kablu nie mogę połączyć się z konsolą. Pomoże ktoś ?

Opisz to połączenie, jak to masz spięte . Jaka wersja PMS ?

ja u siebie mam : PS3 kablem do routera i wszystko elegancko działa. Dodatkowo w ustawieniach sieci na konsoli konfiguracja na sztywno IP . Działa internet jak i konsola jest wykrywana w PMS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSM w wersji 1.50 czyli najnowsza. Podpięty kabel z rutera Livebox 2.0 do Ps3 i nie wykrywa nic. Sieć domową mam po Mac'u więc może tutaj gdzieś jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem:

Filmy chodza w porzadku, nic sie nie tnie - od avi po bluray (mkv). napisy txt sa wyswietlane, ale:

sciagnalem pare filmow wlasnie bluray (po ok 10GB - wiem, ze to nie zywy bluray) i np w kompie napisy wyswietla normalnie (napisy sa chyba wklejone do filmu, bo nie ma nic oprocz pliku mkv) a w konsoli juz nie, i klikam opcje napisow, ale wyswietla komunikat, ze sa niedostepne - jak sobie z tym poradzic?

Edytowane przez MichuV12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam windowsa xp pro speed , nigdy nie mogłem na nim połączyć się z ps3 ; ( robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i wgl i przesukałem tyle forów w sprawie mojego problemu a tu nic nie pomaga . Mój problem wygląda następująco :

[main] INFO 12:43:59.562 Starting PS3 Media Server 1.50.0

[main] INFO 12:43:59.578 by shagrath / 2008-2011

[main] INFO 12:43:59.578 http://ps3mediaserver.org

[main] INFO 12:43:59.578 http://code.google.c.../ps3mediaserver

[main] INFO 12:43:59.578 http://ps3mediaserver.blogspot.com

[main] INFO 12:43:59.578

[main] INFO 12:43:59.578 Java: 1.7.0_01-Oracle Corporation

[main] INFO 12:43:59.578 OS: Windows XP x86 5.1

[main] INFO 12:43:59.578 Encoding: UTF-8

[main] INFO 12:43:59.593 Working directory: D:\Program Files\PS3 Media Server

[main] INFO 12:43:59.609 Temp folder: D:\DOCUME~1\JA\USTAWI~1\Temp\ps3mediaserver

[main] INFO 12:43:59.625 Logging config file: D:\Program Files\PS3 Media Server\logback.xml

[main] INFO 12:43:59.625 debug.log: D:\Program Files\PS3 Media Server\debug.log

[main] INFO 12:43:59.640

[main] INFO 12:43:59.640 Profile directory: D:\Documents and Settings\All Users\PMS

[main] INFO 12:43:59.640 Profile path: D:\Documents and Settings\All Users\PMS\PMS.conf

[main] INFO 12:43:59.640 Profile status: rw

[main] INFO 12:43:59.640 Profile name: speed_xp

[main] INFO 12:43:59.640

[main] INFO 12:43:59.671 Loading MediaInfo library

[main] INFO 12:43:59.921 Loaded MediaInfoLib - v0.7.51

[main] INFO 12:43:59.921 Loading renderer configurations from D:\Program Files\PS3 Media Server\renderers

[main] INFO 12:43:59.937 Loading configuration file: AirPlayer.conf

[main] INFO 12:43:59.937 Loading configuration file: Android.conf

[main] INFO 12:43:59.937 Loading configuration file: Bravia4500.conf

[main] INFO 12:43:59.953 Loading configuration file: Bravia5500.conf

[main] INFO 12:43:59.953 Loading configuration file: BraviaEX.conf

[main] INFO 12:43:59.968 Loading configuration file: FreeboxHD.conf

[main] INFO 12:43:59.968 Loading configuration file: FreecomMusicPal.conf

[main] INFO 12:43:59.968 Loading configuration file: iPad-iPhone.conf

[main] INFO 12:43:59.984 Loading configuration file: Kuro.conf

[main] INFO 12:43:59.984 Loading configuration file: N900.conf

[main] INFO 12:43:59.984 Loading configuration file: Panasonic.conf

[main] INFO 12:43:59.984 Loading configuration file: Philips.conf

[main] INFO 12:44:00.000 Loading configuration file: PopcornHour.conf

[main] INFO 12:44:00.000 Loading configuration file: PS3.conf

[main] INFO 12:44:00.000 Loading configuration file: Realtek.conf

[main] INFO 12:44:00.015 Loading configuration file: SamsungAllShare.conf

[main] INFO 12:44:00.015 Loading configuration file: SamsungWiseLink.conf

[main] INFO 12:44:00.015 Loading configuration file: Showtime3.conf

[main] INFO 12:44:00.031 Loading configuration file: SonyBluray.conf

[main] INFO 12:44:00.031 Loading configuration file: Streamium.conf

[main] INFO 12:44:00.031 Loading configuration file: WDTVLive.conf

[main] INFO 12:44:00.046 Loading configuration file: WMP.conf

[main] INFO 12:44:00.046 Loading configuration file: XBMC.conf

[main] INFO 12:44:00.046 Loading configuration file: XBOX360.conf

[main] INFO 12:44:00.062 Checking MPlayer font cache. It can take a minute or so.

[main] INFO 12:44:00.500 Done!

[main] INFO 12:44:00.531 Searching for plugins in D:\Program Files\PS3 Media Server\plugins

[main] INFO 12:44:00.531 No plugins found

[main] INFO 12:44:00.531 Transcoder profile AviSynth/FFmpeg will not be used because AviSynth was not found

[main] INFO 12:44:00.546 Registering transcoding engine: FFmpeg Audio

[main] INFO 12:44:00.562 Registering transcoding engine: MEncoder

[main] INFO 12:44:00.562 Transcoder profile Avisynth/MEncoder will not be used because AviSynth was not found

[main] INFO 12:44:00.562 Registering transcoding engine: MPlayer Audio

[main] INFO 12:44:00.562 Registering transcoding engine: MEncoder Web

[main] INFO 12:44:00.562 Registering transcoding engine: MPlayer Video Dump

[main] INFO 12:44:00.562 Registering transcoding engine: MPlayer Web

[main] INFO 12:44:00.578 Registering transcoding engine: tsMuxeR

[main] INFO 12:44:00.578 Registering transcoding engine: Audio High Fidelity

[main] INFO 12:44:00.578 Executable of transcoder profile VLC Audio Streaming not found

[main] INFO 12:44:00.578 Executable of transcoder profile VLC Video Streaming not found

[main] INFO 12:44:00.578 Registering transcoding engine: FFmpeg DVR-MS Remux

[main] INFO 12:44:00.578 Registering transcoding engine: Raws Thumbnailer

[main] INFO 12:44:00.578 AviSynth is not installed. You cannot use avsmencoder as a transcoding engine.

[main] INFO 12:44:00.859 Scanning network interface Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC (eth0)

[main] INFO 12:44:00.859 Using forced address 192.168.1.10

[main] INFO 12:44:00.859 Created socket: /192.168.1.10:57345

[main] INFO 12:44:01.062 java.net.SocketException: error setting options

[main] INFO 12:44:01.062 at java.net.TwoStacksPlainDatagramSocketImpl.join(Native Method)

[main] INFO 12:44:01.062 at java.net.AbstractPlainDatagramSocketImpl.join(Unknown Source)

[main] INFO 12:44:01.062 at java.net.MulticastSocket.joinGroup(Unknown Source)

[main] INFO 12:44:01.062 at net.pms.network.UPNPHelper.getNewMulticastSocket(UPNPHelper.java:135)

[main] INFO 12:44:01.062 at net.pms.network.UPNPHelper.sendAlive(UPNPHelper.java:97)

[main] INFO 12:44:01.062 at net.pms.PMS.init(PMS.java:575)

[main] INFO 12:44:01.062 at net.pms.PMS.createInstance(PMS.java:914)

[main] INFO 12:44:01.062 at net.pms.PMS.main(PMS.java:1008)

Ktoś to ogarnia ? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość żeby wysyłać pliki z konsoli na PC?? Mam ponad 10GB MP3 na konsoli i chciałbym to wszystko wysłać na PC przez media server ale nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: podczas przesyłania plików czy to AVI czy MKV wysyła się bardzo długo. Leci 2MB/s ale plik który ma 269 MB jest wysyłany jako coś co waży 2500MB i ciągle rośnie. Pasek wskazuje 100% a plik dalej leci... Teraz np wysyłam folder z filmem mkv i napisami. są tam 4 pliki a PS3 widzi ich 8...Może trzeba coś w opcjach PSM zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie podłączyc konsole pod kompa bezpośrednio?? Po WIFI tnie filmy HD pow. 12GB a tych mam sporo. kabel w konfiguracji PS3 - router - PC odpada z racji umiejscowienia routera (piętro niżej). Chcę to podłączyc bezpośrednio PC PS3

Prosze o porady jakiego kabla uzyc i czy to będzie działac oraz jak skonfigurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji tego że jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 slim 320 chciałbym skorzystać z jej pełnych zalet.

Konsola łączy si bezprzewodowo z routerem dlink r600 internet radiowy 5mb.

Na laptopie mam zainstalowany media serwer chyba wersja 1,5 jak się nie mylę.

Ciągle wyskakuje mi błąd dlna 2104.

Jak to wszystko skonfigurować poprawnie i czy lepiej podłączyć konsolę po kablu?

Czy to możliwe żeby konsola widziała tylko pliki z hdd przenośnego podłączonego do lapka, a tych z dysku lapka nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie... co zrobić by trzymać filmy na dysku konsoli a nie puszczać je przez PMS ? Istnieje taka możliwość by przykładowo ściągnięty film .mkv przegrać bezpośrednio z dysku/pendrive na dysk w PS3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie... co zrobić by trzymać filmy na dysku konsoli a nie puszczać je przez PMS ? Istnieje taka możliwość by przykładowo ściągnięty film .mkv przegrać bezpośrednio z dysku/pendrive na dysk w PS3 ??

Albo wysylasz z pms na dysk lub na pendrive'a a potem na ps3, proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wysylasz z pms na dysk lub na pendrive'a a potem na ps3, proste jak drut.

Tak, tylko kolega wyżej podał przykład filmu w formacie MKV, a takiego formatu konsola nie odtworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko kolega wyżej podał przykład filmu w formacie MKV, a takiego formatu konsola nie odtworzy.

A na jaki format przerobić ten film by konsola go odtwarzała ?

Czy programem mkv2vob przerabiam go na plik mp4 (mpg też nie czyta PS3 ? ) następnie z poziomu konsoli z użyciem PMS skopiuje go na HDD i odtworzę bez problemu ? (filmy >8gb)

Edytowane przez nonamed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem do tego program PS3 Media Server, dzięki któremu przegrałem film z PC do PS 3.

Wszystko było by fajnie gdyby nie mały niuans.

Po włączeniu PS3 Media Server na PS 3 wybieram udostępniony folder z filmami (mkv). I tu mogę skorzystać z dwóch dróg postępowania :

1. jeśli wejdę w konkretny film i go skopiuję to mam wersję np. która ma 9 różnych audio

( 1.polski lektor, 2. polski lektor+polskie napisy, 3. polski lektor+angielski napisy itd)

2. jeśli wejdę w folder "transcode" , wybiorę film i tu pojawia mi się te 9 różnych wersji lektor i napisu, wybieram sobie tylko wersję polski lektor i mogę sobie go kopiować na PS 3.

Moje pytanie brzmi, czy jest opcja ustawień taka, bym nie musiał wchodzić w transcode i wybierać tylko polskiego lektora, czy można to ustawić by był tylko polski lektor.

Widziałem taką funkcję jak wchodzę w PS3 Media, widzę dyski oraz taka funkcja "ustawienia wideo" które jak otworzę mam do wyboru napisy i transcode.

Tu można sporo poustawiać. Może ktoś chętnie podpowie co i jak. A może w innym miejscu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji tego że jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 slim 320 chciałbym skorzystać z jej pełnych zalet.

Konsola łączy si bezprzewodowo z routerem dlink r600 internet radiowy 5mb.

Na laptopie mam zainstalowany media serwer chyba wersja 1,5 jak się nie mylę.

Ciągle wyskakuje mi błąd dlna 2104.

Jak to wszystko skonfigurować poprawnie i czy lepiej podłączyć konsolę po kablu?

Czy to możliwe żeby konsola widziała tylko pliki z hdd przenośnego podłączonego do lapka, a tych z dysku lapka nie?

A co może być z ustawieniami nie tak bo ze store mogę korzystać ale wolno ściąga, dzisiaj znowu nie mogłem się połączyć media serwerem z konsolą.

A przy teście łącza na konsoli pobieranie nic nie jest zaznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem do tego program PS3 Media Server, dzięki któremu przegrałem film z PC do PS 3.

Wszystko było by fajnie gdyby nie mały niuans.

Po włączeniu PS3 Media Server na PS 3 wybieram udostępniony folder z filmami (mkv). I tu mogę skorzystać z dwóch dróg postępowania :

1. jeśli wejdę w konkretny film i go skopiuję to mam wersję np. która ma 9 różnych audio

( 1.polski lektor, 2. polski lektor+polskie napisy, 3. polski lektor+angielski napisy itd)

2. jeśli wejdę w folder "transcode" , wybiorę film i tu pojawia mi się te 9 różnych wersji lektor i napisu, wybieram sobie tylko wersję polski lektor i mogę sobie go kopiować na PS 3.

Moje pytanie brzmi, czy jest opcja ustawień taka, bym nie musiał wchodzić w transcode i wybierać tylko polskiego lektora, czy można to ustawić by był tylko polski lektor.

Widziałem taką funkcję jak wchodzę w PS3 Media, widzę dyski oraz taka funkcja "ustawienia wideo" które jak otworzę mam do wyboru napisy i transcode.

Tu można sporo poustawiać. Może ktoś chętnie podpowie co i jak. A może w innym miejscu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Muxować film programem mkv2vob, tam ustawić preferowany język na PL , ewentualnie napisy jak masz w pliku *srt (jak nie to zmień rozszerzenie txt na srt) . (znajdziesz w internecie więcej nt. ustawień tgego programu, czy nawet na YouTube są filmy pokazujące ). Później możesz takim film albo skopiować na konsolę (z użyciem PMS albo streamować przez ten program z Twojego komputera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muxować film programem mkv2vob, tam ustawić preferowany język na PL , ewentualnie napisy jak masz w pliku *srt (jak nie to zmień rozszerzenie txt na srt) . (znajdziesz w internecie więcej nt. ustawień tgego programu, czy nawet na YouTube są filmy pokazujące ). Później możesz takim film albo skopiować na konsolę (z użyciem PMS albo streamować przez ten program z Twojego komputera).

Witam i dziękuję za podpowiedź.

Tylko po co mam muxować film, który po skopiowaniu do ps 3 idzie odtwarzać.

Chodzi mi tylko o to że jak chcę kopiować to muszę wybrać np. lektora polskiego i wtedy film przekopiować,

tak jak wcześniej pisałem o jednym z "kroków" kopiowania.

I gdybym chciał (jeszcze nie wiem czy tak można) przekopiować cały folder z kilkoma filmami to mi skopiuje

wszystkie też chyba wersje językowe, a to mi jest wcale nie potrzebne. Ale dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za podpowiedź.

Tylko po co mam muxować film, który po skopiowaniu do ps 3 idzie odtwarzać.

Chodzi mi tylko o to że jak chcę kopiować to muszę wybrać np. lektora polskiego i wtedy film przekopiować,

tak jak wcześniej pisałem o jednym z "kroków" kopiowania.

I gdybym chciał (jeszcze nie wiem czy tak można) przekopiować cały folder z kilkoma filmami to mi skopiuje

wszystkie też chyba wersje językowe, a to mi jest wcale nie potrzebne. Ale dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

Nie do końca rozumiem, masz pliki filmowe MKV ,które umożliwiają wyboru różnego lektora/ napisów itd. . Wszystkie te opcje masz dostępne w konsoli gdy chcesz go odtworzyć z użyciem PMS . Jedyne wyjście by się pozbyć tych dodatkowych języków/opcji z napisami itd. to puszczenie tego pliku mkv w programie mkv2vob czy np. mkvmerge i tam wybrać te ścieżki językowe / napisy które są nam potrzebne . W efekcie otrzymamy plik np. mkv czy mpg (który można skopiować na dysk konsoli, bo mkv nie czyta) jedynie z jedną ściężką dźwiękową np. w j. polskim (jezeli takową wybraliśmy podczas muxowania ) . Chyba tak to działa....

Można skopiować na dysk konsoli film z różnymi wersjami językowymi i później je zmieniać podczas odtwarzania ? *tak jak byśmy puszczali film z BR czy DVD ? Jeszcze się tym nie bawiłem ale chyba nie ma takiej możliwości... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem PS3. Podepnę się pod temat, mam nadzieję, że nikogo nie obrażę.

Mam pytanie odnośnie PS3 Media Server. Sieć lokalna składa się z routera Wi-Fi dla 3 sąsiadów. Czy istnieje możliwość zablokowania sąsiadów, aby nie mieli dostępu do moich zasobów udostępnionych przez PS3 MS?

Pytanie takie już widziałem na jakimś forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Zarejestrowałem się wczoraj na PSN. W jaki sposób zagrać z kimś online? Tzn. wiem, że muszę go zaprosić, tylko skąd mam wziąć jego ID?

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ktos musi ci podac swoje ID nie masz tutaj wyszukiwarki tylko podajesz ID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ktos musi ci podac swoje ID nie masz tutaj wyszukiwarki tylko podajesz ID

Dzięki za info :)

Wczoraj udało mi się połączyć z jakimiś "ludzikiem" z Chorwacji :) Wymieniłem z nim kilka wiadomości tekstowych i próbowaliśmy razem zagrać...

Natomiast nie pograliśmy bo był problem z łączem, chyba muszę je lepiej skonfigurować.

Czy ktoś jeszcze może napisać w temacie zablokowania zasobów w PS3 Media Server dla innych użytkowników sieci lokalnej? Czy jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×