Skocz do zawartości
adrianek274

Liceum vs. Technikum

Rekomendowane odpowiedzi

Za to ty po technikum juz kwity wypelniac potrafisz.. :)

Zebys wiedzial przez 2lata uczylismy wypelniac pit-y,potem uczylismy sie wypelniac wniosek do urzedu skarbowego o rozliczanie i forme platnosci, teraz uczymy sie pisac wnioski o zakladanie roznych form dzialanosci.

Edytowane przez maxelm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zebys wiedzial przez 2lata uczylismy wypelniac pit-y,potem uczylismy sie wypelniac wniosek do urzedu skarbowego o rozliczanie i forme platnosci, teraz uczymy sie pisac wnioski o zakladanie roznych form dzialanosci.

To może dzięki wam, w końcu będziemy mieli kolej tak się patrzy? :D

Też kończyłem technikum i nie wiem jak można pisać, że LO jest trudniejsze. Maturę miałem taką samą jak w LO a w dodatku miałem też przedmioty zawodowe i obronę pracy końcowej. A w LO same warsztaty na maturę. Na studiach to już jest inna bajka, każdy jest inny. Jeden jakoś przeżyje pierwszy rok bo z matmy, fizy był w LO dobry a drugi bo przedmioty zawodowe znał z technikum. Jak nie będziesz miał równowagi przedmiotowej to odpadniesz z jednej z w/w grup. Osobiści gdybym teraz wybierał ponownie to wybrał bym LO ale to tylko przez to że panny tam były a w technikum każdy wie jak jest :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiści gdybym teraz wybierał ponownie to wybrał bym LO ale to tylko przez to że panny tam były a w technikum każdy wie jak jest :D.

I tym wlasnie najwazniejszym argumentem powinniscie sie chlopcy kierowac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tym wlasnie najwazniejszym argumentem powinniscie sie chlopcy kierowac... :)

ja chodziłem do technikum ekonomicznego więc same babeczki były :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakies 60% osob to wlasnie dziewczyny, niektore calkiem calkiem ;) Taka mala dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Technikum nie ma żadnych fajnych laseczek więc odpada. Mam problem z wybraniem profilu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jakies 60% osob to wlasnie dziewczyny, niektore calkiem calkiem ;) Taka mala dygresja.

Ale my nie rozmawiamy o technikum krawieckim tylko o prawdziwych męskich zawodach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa męskie spocone ciała, napięte mieśnie.. mmm co ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem technikum. Szczegolnie jesli chcesz iść na studia zwiazane z informatyką. Ja skończyłem LO w Polsce i teraz studiuje Systemy sieciowe w Berlinie. Miałem duże problemy z Elektrotechnika (ważny przedmiot chyba na wiekszosci kierunkow informatycznych), znajomy który skończył technikum miał już spore zaplecze wiedzy z ET i zdal egzamin praktycznie bez nauki. Bardzo żałuje, że nie poszedłem do technikum, widze po kumplu, że łapie dużo rzeczy bardzo szybko bo już sie z nimi zetknął, ja po LO to znam samą teorie, i w wiekszosci przypadkow mam problemy z jej zastosowaniem, bo w lo nie uczą jej stosować, uczysz sie rzeczy nieprzydatnych, albo przydatnych ale i tak je zapominasz bo nie wiesz do czego moga ci sie przydać. Pozatym kończąc technikum masz już zawód w razie w, a po lO masz kupe i jestes zmuszony isc na studia albo pracowac w tesco na kasie (nie obrażając tych co tam pracują). Także w Twoim przypadku wybral bym technikum i to najlepiej elektryczne czy elektroniczne... wiadomo o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka i informatyka? może matematyka i programowanie, albo matematyka i inżynieria, ale matematyka i projektowanie stron WWW i zarządzanie sieciami już nie wymaga samych piątek z tego przedmiotu. Informatyka jest zbyt ogólna, by kojarzyć ją tylko z robieniem gier...

Co do tego dziecka z JuEs.

3 pisze się i wymawia "trzy"

jeżeli piszesz

" 3 jesteś mądry", albo "3egokolwiek się razem", to też tak mówisz? ("trzy jesteś mądry, trzegokolwiek")?

porównywałeś to do angielskich skrótów typu "w8". To teraz, by wbić się w twój poziom przedstawię to łopatologicznie.

czegokolwiek-3egokolwiek= różnica jednej literki;

wait-w8= różnica dwóch literek, a to jedno z krótszych porównań.

Pisząc w sposób gimnazjalisty utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nie masz więcej niż 13 lat, bo statystycznie mniej więcej w tym wieku dziecko może opanować nasz język.

Ja jestem w technikum informatycznym, z matematyki (prawie od zawsze) jadę na dwójach, maksymalnie trójach, ale z programowania jestem jednym z lepszych. Przyszłość wiążę z sieciami komputerowymi.

Ps. A o Ivanie the Terrible i Byzantine Empire uczyłem się w wieku 14-stu lat w gimnazjum. A w wieku 13-stu przerabiałem szeroko rozumianą Greek Empire. To czyni mnie cwaniakiem mogącym kaleczyć język i wkurzać innych swoim ignoranctwem?

Edytowane przez Darnok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

*odkopane* :D

Nawiązując do tematu-wybieram na 80% technikum.

P.S. Jak poszedł tegorocznym gimnazjalistom egzamin ? :P

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nieważne gdzie pójdziesz liceum czy technikum ,różnica jest na papierze.Jeśli masz chęci do nauki gdzie byś się nie wybrał niema większego znaczenia.Chyba że masz już jasno określone studia,wtedy to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś powiem ale nie o naucye w tych szkołach, bo sami dobrze wiemy że po studiach można kible szorowac a po zawodowie po znajomosci krecic w kasynie ruletką czy inne pierdoły , takie życie :).

Ja poszedłem do Tech. Inf - Profil BazyDanych.

Powiem tak, NIE NIE NIE !

Nie warto marnowac 4 lat w technikum bez panienek i tych stringow wystajacych na lekcjach yhhmmm !

Kto tam ma wybierac niech wybiera byle jakie liceum z mulitliczbowa cyfra laseczek !!

Pamietajcie zyjesz tylko raz a dupeczki mlode nie beda za dlugo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja coś powiem ale nie o naucye w tych szkołach, bo sami dobrze wiemy że po studiach można kible szorowac a po zawodowie po znajomosci krecic w kasynie ruletką czy inne pierdoły , takie życie :).

Ja poszedłem do Tech. Inf - Profil BazyDanych.

Powiem tak, NIE NIE NIE !

Nie warto marnowac 4 lat w technikum bez panienek i tych stringow wystajacych na lekcjach yhhmmm !

Kto tam ma wybierac niech wybiera byle jakie liceum z mulitliczbowa cyfra laseczek !!

Pamietajcie zyjesz tylko raz a dupeczki mlode nie beda za dlugo... :)

yyy.... niezły argument :D nawet jeśli, to nie zapominaj że są technika w którym występuje więcej osobników płci żeńskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co sądzicie o technikum o profilu TECHNIK AWIONIK albo TECHNIK MECHANIK LOTNICZY.

Fizyka musi być opanowana do perfekcji ?

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o technikum o profilu TECHNIK AWIONIK albo TECHNIK MECHANIK LOTNICZY.

Fizyka musi być opanowana do perfekcji ?

Też chciałem iśc do takiego technikum, ale musiałbym wychodzic ok. 6:30 z domu aby dojechac na lekcje. A w 3 lata bym tak nie wyrobił. Fizyka nie musi byc perfekcyjna, bo to co będzie najbardziej potrzebne to poznasz w 1 klasie. Wiem, bo brat znajomego tam chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisz proszę coś więcej o szkole z takim profilem bo jestem mocno tym zainteresowany. Boje się tylko bo u mnie w Rzeszowie jest tylko jedna szkoła o tym kierunku (Zespół Szkół Mechanicznych) i są dwa profile: Technik awionik i technik mechanik lotniczy dlatego boje się że mogę się nie dostać ;/

No i jakie perspektywy po takim kierunku

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też chciałem iśc do takiego technikum, ale musiałbym wychodzic ok. 6:30 z domu aby dojechac na lekcje. A w 3 lata bym tak nie wyrobił.

Cienko widzę Twoją przyszłość. Ludzie ruszają o 4-5 rano żeby na 8 być w pracy i rodzinę utrzymać a Tobie nie chce się wstawać po wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cienko widzę Twoją przyszłość. Ludzie ruszają o 4-5 rano żeby na 8 być w pracy i rodzinę utrzymać a Tobie nie chce się wstawać po wiedzę.

No dokladnie. Ja dojezdzalem do szkoly 20km i czasami jak mialem na 7 rano to musialem autobus o 5:55 zlapac. Matka mnie z domu sila wyrzucala, a potem pod szkola mnie kierowca budzil.. 6:30 to jest nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Napisz proszę coś więcej o szkole z takim profilem bo jestem mocno tym zainteresowany. Boje się tylko bo u mnie w Rzeszowie jest tylko jedna szkoła o tym kierunku (Zespół Szkół Mechanicznych) i są dwa profile: Technik awionik i technik mechanik lotniczy dlatego boje się że mogę się nie dostać ;/

No i jakie perspektywy po takim kierunku

Co tu dużo pisac: awionik- pilot, a mechanik to mechanik. W tym drugim podstawową rzeczą jest znajomośc budowy silnika. Po awionice możesz próbowac sił w wojsku, albo w jakiś liniach lotniczych. Z tego co mi brat znajomego opowiadał, to na koniec trzeciej klasy mechanicy piszą test i ileś osób, które najlepiej napiszą zatrudnia LOT na okres próbny i jak się sprawdzisz to masz szansę na pracę. A moją przyszłością się nie martwcie, narazie nie wstaję rano, bo nie muszę. Jak zajdzie taka potrzeba to też dam sobie radę.

Edytowane przez michciu237

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...termin rekrutacji zbliża się nieubłagalnie a ja dalej nie wiem co wybrać. Chyba jednak technikum elektroniczne o profilu technik informatyk.

Jednak nie jestem do końca pewien tego kierunku, bowiem w przyszłości moim marzeniem są studia na politechnice, a tam jak wiadomo trzeba zdawać matmę na poziomie rozszerzonym (na maturze) a tutaj technikum chyba nie przygotuje mnie do tego najlepiej.

Z drugiej strony przedmioty zawodowe, no i tytuł po którym śmiało można podjąć pracę tak na czarną godzinę, no i od razu uczę się czegoś pożytecznego i czegoś co mnie kręci (informatyka).

Nadchodzi czas poważnych przemyśleń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem oczywiście jak jest teraz ale wydaje mi się, że dalej w technikum uczą Cie matmy tak jak w LO. Po za tym, zawsze jak masz ambicje możesz zapisać się na końcu na jakieś kursy albo korki przygotowujące do tej matmy na wyższym poziomie. Dzisiaj czytałem, że większość maturzystów po LO idzie na studia dzienne a po technikum idą do pracy i na studia zaoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy studia techniczne zaoczne mocno odbiegają od tych dziennych ?

Bo chyba najlepszą alternatywą wydaje się pójście do technikum potem praca i studia zaoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×