Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie mieć coś co sie ssamemu zrobiło

No dokładnie, też coś bede musiał pokombinować. Musze przyznać że fajnie to ogarnąłeś. Ja póki co przykręcam moją do podkładki od klawiatury z biurka. Nie jest to zbyt wygodne, ani stabilne.

PS. Do tyłu trójkątem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie najtanszy stand kosztuje 290zl i to niema pewnosci czy sie sprawdzi. Najwazniesza jest pomyslowosc:) 

cichy85c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki F1 fanatyków!:)

Mam tylko nadzieję, że się nie zawiedziemy na tym tytule. Czytając forum widzę, że wszyscy pokładają ogromne nadzieję w związku z tą grą (ja zresztą też;) Dletego wolę troszeczkę na chłodno podejść do tego wszystkiego, suma sumarum, to wolę być mile zaskoczony niź niemile rozczarowany;)

Co do kierownicy to mam pytanie do posiadaczy DFGT- czy warto?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

P.S. Mam nadzieję, że załapię się do jakiejś ligi bo nie wytrzymam chyba będąc tylko rezerwowym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też niemam kolejnych 300 zł na stojak ale powiem wam ze mój stary fotel ,(ma 54 lata antyk )przeszedł lifting rama pod kiera jest metalowa ,można na niej usiąść ,a na dodatek kosztowała mnie 0 zł a fajnie mieć coś co sie ssamemu zrobiło

moze za tego antyka bys dostal tyle ze 2stojaczki bys kupil, a jeszcze na gre by starczylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Tez nie dawno trafilem na to forum i nie zaluje! Wczoraj dzieki poradom z tego forum zdecydowalem sie na zakup DFGT,jutro czekam na kuriera:). Poczytaj wczesniejsze wpisy dotyczace DFGT a napewno sie zdecydujesz:) pozdrawiam

cichy85c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie najtanszy stand kosztuje 290zl i to niema pewnosci czy sie sprawdzi. Najwazniesza jest pomyslowosc:) 

sprawdzi sie w 100% :)

ja mam wheel stand pro. kupiony na allegro wlasnie za 290pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na prawdę warto jest wziąć kierownice ? Jestem początkujący w grach wyścigowych, w jedyne wyścigi jakie grałem to Shift, Gran Turismo5: Prologue i Undercover. Aż tyle tracę grając na padzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzi sie w 100% :)

ja mam wheel stand pro. kupiony na allegro wlasnie za 290pln.

Musze sie zastanowic nad tym:) Moze za jakis czas taki sobie sprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na prawdę warto jest wziąć kierownice ? Jestem początkujący w grach wyścigowych, w jedyne wyścigi jakie grałem to Shift, Gran Turismo5: Prologue i Undercover. Aż tyle tracę grając na padzie ?

nie wiem czy jest sens rozpisywac sie... bo w sumie sprawa jest oczywista. Tracisz i to bardzo duzo. Ja od tygodnia mam DFGT na WSP i powiem Ci ze zabawa jest kozacka. Wchodzenie w zakrety to teraz sama przyjemnosc. Serio warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na prawdę warto jest wziąć kierownice ? Jestem początkujący w grach wyścigowych, w jedyne wyścigi jakie grałem to Shift, Gran Turismo5: Prologue i Undercover. Aż tyle tracę grając na padzie ?

Uwierz, że tracisz całą masę radochy odczuć z jazdy na kierownicy. To zupełnie coś innego niż pad. Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja, bo sam feeling, to palce lizać! :D Również polecam DFGT najlepszy stosunek cena/jakość.

Pozdrawiam

PS. Tym bardziej, że właśnie w najbliższym czasie, my fani samochodówek dostaniemy parę godnych tytułów (F1 2010, GT5, WRC). Dawno nie byliśmy tak rozpieszczani.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobię z tego sprawę. Tylko czy ten fun jest naprawdę warty takiej kasy ? Dobra kierownica to minimum 300 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobię z tego sprawę. Tylko czy ten fun jest naprawdę warty takiej kasy ? Dobra kierownica to minimum 300 zł :/

Tu już musisz sobie sam odpowiedzieć. Dla mnie to cena około 2 gier. Kierownica da ci wiele radości i na wiele, wiele dłużej niż dwa tytuły. Też długo się zastanawiałem, czy się opłaca, czy będę miał czas na nią i takie tam, ale po pierwszym zakręcie jesteś już pewny, że wydałeś dobrze pieniądze ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie. darowac sobie kupno jednej gry w dniu premiery + mcdonalda i kupic kierownice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matijad, fajny pomysł :) Ucz małego jeździć ucz :P

Ja też kiedyś próbowałem robić samoróbki, ale na dłuższą metę się to nie sprawdza, bo potem nie ma gdzie tego dać, i tylko kurz zbierało mi.

A bawienie się w mechanizmy składania, itd. to już nie dla mnie, a materiały też trochę kosztują.

moze za tego antyka bys dostal tyle ze 2stojaczki bys kupil, a jeszcze na gre by starczylo

Bez przesady XD O ile dobrze wiedze, to moja sąsiadka ma chyba takie same fotele i wierz mi...to nie jest wiele warte (bez urazy dla matijada rzecz jasna!)...to w sumie jest właśnie idealne do takich zabaw jak kolega nam przedstawił, bo fotel sam w sobie wartości nie ma już żadnej...no chyba, że sentymentalną, ale to nie mi już oceniać....ja patrzę tylko z punktu widzenia materialnego :)

Dlatego teraz zdecydowałem wraz z nową kierą kupić stojak Wheel Stand Pro, jako że to chyba najlepszy stojak na rynku, a 290zł.

Wszyscy co mają obawy to od razu mówię...on jest idealny...nie gibie się, nie wywraca, a po graniu można go sobie złożyć i schować do szafy czy pod łózko, a to jest właśnie to czego ja szukam.

Zdaje sobię z tego sprawę. Tylko czy ten fun jest naprawdę warty takiej kasy ? Dobra kierownica to minimum 300 zł :/

Tak jak kolega mówi...jak nie jesteś fanem samochodówek to nie ma sensu żadnego. Bo trzeba po prostu kochać ten typ gier, żeby inwestować w kierownice.

A czy daje więcej radochy z grania? Chłopie...pad, a kiera to niebo, a ziemia.

Jak odpaliłem swoją czerwoną MOMO jeszcze przed sprzedaniem jej (co by sprawdzić czy wszystko działa) to grając tak gęba mi się cieszyła, że myślałem, że coś się ze mną robi XD

A DFGT to obecnie najlepszy wybór jeśli chodzi o cenę/jakość. Wg mnie dla samej konsoli nie warto inwestować w takie kiery jak G25/G27 czy Fanatec, szczególnie biorąc pod uwagę, że większość z nas żyje i zarabia w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że zalożenie tego mojego kokpitu na fotel zajmuje okolo 3 min ,tak samo zdjęcie ,a caly sprzęt mieśći się w lużku:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że zalożenie tego mojego kokpitu na fotel zajmuje okolo 3 min ,tak samo zdjęcie ,a caly sprzęt mieśći się w lużku:thumbsup:

ja póki co ćwiczę z deską do prasowania :D

Edytowane przez kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla zainteresowanych zestawem kiera + Wheel Stand Pro. WSP ma rozne modele ktore maja inne "koncowki" do montowania do roznych kierownic. WSP do DFGT jest inny niz do G25/27 (nie da sie zamotowac pedalow z DFGT na WSP dla G25/27). Ale dostalem info od firmy co je robi ze mozna kupic WSP dla G25/27 i dokupic (za ok 20 zl) nakladke umozliwiajaca montowanie DFGT. I ja tak chyba zrobie bo mimo ze kupuje DFGT to jednak nie wykluczam w przyszlosci zakupu G25/27 a osobnego WSP przeciez nie kupie dla innej kiery..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem dzisiaj stojak WSP pod DFGT, ten za 290zł. Nie będę płacił prawie 100zł więcej, tym bardziej jak nie wiem czy będę zmieniał w ogóle kierownice.

Tym bardziej, że potem po F1, WRC i GT5 to będzie znowu posucha :/ Nie licząc NFS'ów, itd.

A ten stojaczek jest mniejszy troszkę od tego dedykowanego pod G25/G27, także nie ma problemów ze schowaniem go, bo z większym to może być już problem.

Co śmieszniejsze, to gadałem dzisiaj z gościem od tych WSP i powiedział mi sam, że te G25/G27 to się w zupełności nie opłacają, a DFGT to mistrzostwo świata.

Tzn. nie że tamte są złe, bo to bardzo dobre kierownice, no ale...pod konsolę zakup zupełnie bez sensu, a płacić za stojak teraz wartość większą niż sama kierownica?

Uważam, że gość ma racje...tamte kierownice są tylko dla maniaków grających w simy na kompach po kilkanaście godzin dziennie.

Dla normalnego zjadacza chleba, grającego tylko na konsoli, ta kierownica zupełnie się nie opłaca, biorąc po uwagę, że w 99% nie będziemy używali jej pełnych możliwości (czyli sprzęgła, lewarka zmiany biegów, itd.), bo po prostu gry na konsole tego nie będą obsługiwały, a w przypadku biegów manetki zawsze sprawdzają się najlepiej.

Kupowanie kierownicy za 1000zł pod samo Gran Turismo? Jest sens? To już trzeba sobie samemu na to pytanie odpowiedzieć. Mimo, że jestem wielkim miłośnikiem samochodówek, to jednak tyle pieniędzy zmusza do trzeźwego patrzenia na całą sprawę.

Poza tym pytałem się go to mi powiedział, że można potem dokupić sam moduł do tego stojaka z DFGT pod G25/G27, z tym że różnica jest taka, że nie składa się do końca jak chcemy go schować i tyle.

I chyba tylko tym się różnią te droższe wersje od tych tańszych. Musieli powiększyć rozstaw zapewne tych nóżek pod pedały, żeby ten pałąk co kierownica na nim stoi wchodziła między pedały (jak to brzmi...).

Osobiście uważam, że kupując DFGT nie ma sensu kupować tego droższego stojaka. Mówił mi to ten gość, oraz na maila tak samo mi pisali.

A do czasu jak się ogra na DFGT to mogą się pojawić jakieś nowe kierownice Logitecha i wtedy będzie plucie w brodę, że kupiło się droższy.

No, ale to moje zdanie na ten temat...ja kupiłem ten za 290zł i mam zamiar w zupełności zadowolić się nim i DFGT.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już coraz bliżej do premiery więc postanowiłem już złożyć pre order w związku z tym, że przez całe wakacje w nic nie grałem, wprost się nie mogę doczekać :D

Szkoda tylko, że będę zmuszony grać na padzie, bo kierownice są drogie, a szkoda.

PS. Dawajcie więcej materiałów z F1 2010, bo wygląda to rewelacyjnie, a apetyt rośnie w miarę jedzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Patricko mam g25 z wsp, sklada sie bardzo ladnie, nie ma problemow z tym najmniejszego, moze i masz troche racji co do ceny, bo jest zaporowa, ale nie zaluje zadnej wydanej zlotowki bo jest rewelacyjna, z shiftera korzystalem w tdu grajac na kompie, w gran turismo wtedy kiedy nie robie czasowek rownez, co kto lubi i ile moze wydac na kiere, na pewno nie mozna tez gadac ze nie jest warta kasy bo jest, wykonanie to istny kosmos.. Ale ja mam takie podejscie bo dla mnie moglyby istniec same samochodowki, dlatego nadchodzace premiery (F1, GT5, WRC a w 2011 DiRT3) to dla mnie najlepsza rzecz odkad zakupilem konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że jak dokupisz moduł do stojaka dedykowanego pod DFGT to wtedy są problemy z całkowitym złożeniem do końca. Przynajmniej tak mi mówił ten gość.

Ale z graniem normalnym, itd. to nie ma żadnego problemu.

Co do wykonania G25/G27 to nie mówię, że jest złe, ale kosmos to też nie jest. Owszem, możliwe że jedno z najlepszych na rynku (podobno Fanatec ma lepsze, ale tutaj nie wiem jak sprawa wygląda).

Ale już czerwona momo miała aluminiowe części, pedały, manetki, oraz była obszyta skórą, a że spędziłem z nią masę czasu to te nowe nie robią na mnie specjalnego wrażenia, tyle że sprzęgło i lewarek jest.

Ja wiem, że w środku są 2 silniki force feedback, itd...ale mi chodzi o to co widzi oko i czuje ręka.

No i właśnie...sam mówisz, że korzystałeś z shiftera grając na kompie. A na konsoli tylko w Gran Turismo....bo po prostu inne gry tego nie obsługują. A w przyszłości czy będą?

Możliwe, że TDU2, a co do reszty to nie jestem pewien...no ale zobaczymy...bo chyba tylko Logitech wprowadził tego H Shiftera, w Fanatecu chyba jest normalny sekwencyjny, ale nie jestem pewien.

Jak kogoś stać lub nie szkoda mu kasy to niech kupuje :) Mi nic do tego.

Ja też kocham samochodówki i dla mnie innych gier mogłoby nie być.

Ja mówię tylko, że kupowanie kierownicy tylko pod konsolę za 1000zł nie ma zbyt wielkiego sensu, tym bardziej że prawie w ogóle nie wykorzystamy jej całego potencjału.

Ale każdy zrobi tak jak uważa sam za stosowne. Po prostu chce dać do zrozumienia, że DFGT to jest świetna i w zupełności wystarczająca kierownica pod konsolę.

Nie bez powodu zdobywa same wysokie oceny i uznanie w ustach wielu graczy.

No i co najbardziej mi się podoba w DFGT to wszystkie przyciski na kole...wszystko pod ręka, nie trzeba zdejmować rąk z kierownicy...to jest dla mnie ogromny plus.

PS.

Żeby nie było, że offtopujemy, to wrzucam trochę fotek z ostatniego eventu Red Bulla w Warszawie:

Alegersuari?

58609151880691507477149.jpg

58531152317174797162149.jpg

Mniam mniam...ta po lewej, żeby nie było XD

41313152316188130594149.jpg

41249151745084854371149.jpg

40977152317224797157149.jpg

Widać, że co polskie hostessy to jednak polskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ta po lewej znam, a raczej znalem bo od dawna z nia nie gadalem, tylko to co widzicie jest jej atutem:P

a pytanie ktore mnie nurtuje, widzielismy zniszczenia w wersji alpha, widzielismy rozwalona opone, a taki szczegol jak safety car? byl jakis filmik z jego udzialem jak wjezdza/zjezdza? fajnym bonusem byloaby mozliwosc przejechaniem sie nim ale to tylko kwestia marzen.

tak samo zjazd do pitstopu, rozumiem ze mozemy sami sie ustawiac do mechanikow? Gdzies tak wyczytalem, ciekawe czy sztuczna inteligencja bedzie popelniac takie bledy jak krzywe najechanie i kilka sekund beda tracic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ta po lewej znam, a raczej znalem bo od dawna z nia nie gadalem, tylko to co widzicie jest jej atutem:P

Tzn. chodziło mi o tą co stoi obok tego gościa z czapeczką, a potem sama przy kokpitach. Ale mniejsza już o to.

Co do SC, to nie będzie go w ogóle w tej edycji. Myślę, że Panowie z CM dadzą go do F1 2011, jako że prace nad tą wersją już ruszyły.

Tak samo, jak parade czy formation lap, brakuje mi troszkę tego, ale cóż, to ich dopiero pierwszy projekt F1, więc dajmy im szansę.

Co do Pit-Stopów to nie mamy kontroli nad bolidem, mamy kontrolę tylko nad pit-limiterem, hamowanie i przyśpieszaniem.

Czyli do boxu wjedziemy zawsze idealnie, ale czy zahamujemy za wcześnie czy za późno to już od nas zależy.

Można też ustawić, że w momencie przekroczenia lini wjazdu do boxu, automat robi wszystko za nas...ale gdzie tu frajda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Żeby nie było, że offtopujemy, to wrzucam trochę fotek z ostatniego eventu Red Bulla w Warszawie:

Alegersuari?

58609151880691507477149.jpg

Ta to Alguersuari, akurat jak chciałem zdobyć autograf Webbera zdobyłem Jaime ..to dziwne,żeby rówieśnik podpisał koszulkę, która już wisi na ścianie .. Co do samej imprezy prowadzący to był chyba naćpany. Ale i tak jestem zadowolony z zdjęć z mechanikami RBR, autografami jak i samym bolidem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×