Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

W jakieś gazecie czytałem, że DAO mogłoby wyjść znacznie szybciej na PC ale zadecydowali, że chcą wypuścić wersje PC i konsolowe jednocześnie, dlatego PC dostało kopa:) na pewno zmieniają całe sterowanie także może nie będzie źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi klasyczne rpg na padzie nie podchodzi. A raczej, powoduje niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem wlasnie dobre jest sterowanie... mozemy dokladnie ustalic gdzie czar obszarowy ma walnac itp.

A jak sobie nie wyobrazacie sobie gry na pauzie to zagrajcie sobie w FFXII bez gambitow XD [edit] sobie ^^

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wlasnie dobre jest sterowanie... mozemy dokladnie ustalic gdzie czar obszarowy ma walnac itp.

A jak sobie nie wyobrazacie sobie gry na pauzie to zagrajcie sobie w FFXII bez gambitow XD

Ja pogralem w FF XII z 5 godzin tak, nie wytrzymalem psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że będzie z walką całkiem nieźle. Bioware zna się na rzeczy bezapelacyjnie tak więc tylko do października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do BioWare mam ogromne zaufanie w kwestii RPG. Mass Effect i Baldur's Gate to świetne gry przy których spędziłem wiele godzin.

A Dragon Age kupię na pewno w pierwszym dniu premiery. Nie będę nawet czytał wcześniej żadnej recenzji :D. Tyle, że chyba wybiorę wersję na PC bo tańsza i dostępny będzie edytor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sterowania, kiedyś też nie wyobrażałem sobie gry na padzie w FPS-y, teraz z uśmiechem wspominam te czasy :) a pauza? przypomniały mi się chwile z Fallout 1 i 2 i rozgrywka turowa... ahh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby troche informacji na temat gry oraz jakis gameplay pokazujacy system rozgrywki przedalby sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogliby troche informacji na temat gry oraz jakis gameplay pokazujacy system rozgrywki przedalby sie...

wyżej AlucardMZ dał linka z gameplaya (walka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie pokazuje poza tym jak wyglada potyczka... nie pokazuje jak dziala system walki , nic nie wyjasnia... ja chce cos wiedziec o sterowaniu u jak to bedzie w praniu sie sprawdzac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki bardzo mnie odrzucają. Gra ma potencjał z powodu marki producenta, ale nie wygląda to dobrze. Animacja, grafika są średniutkie. Brutalnością i golizną usiłują przykryć mankamenty. Tak to wygląda. Wrażenie pogłębia jeszcze to co pokazali w ostatnich filmikach. Ta gra zaczyna wyglądać jak jakiś GoW a nie RPG...

Jest nadzieja, że jednak będzie nieźle. ;) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6822...wej_wersji.html

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również grafika trochę odrzuca, ale to nie ona w RPG jest ważna. Spójrzcie na Baldur's Gate - do dziś wiele ludzi się fascynuje tą grą (w tym również ja :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to idzie. BG jest idealnym przykładem świetnego rpga. Neverwinter Nights już taki fajny nie był, a omawiana tu gra przypomina mi go pod względem sterowania, kamery, rozgrywki, itp. Obawiam sie, że z gry zechcą zrobić jakąś mieszankę gatunków, zamiast skupić się na stworzeniu porządnego RPG.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nadzieja, że jednak będzie nieźle. ;) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6822...wej_wersji.html

Nieźle ? Dla mnie to wygląda zaje... Myślę, że do sterowanie będzie można się przyzwyczaić. Facet na filmiku jakoś dziwnie mówi :P Z tego co jeszcze zauważyłem na filmiku to niezły framerate (wiadomo jak to z RPGami zwykle bywa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście to mi się podoba, będzie w co grać przed FF XIII, na lekkich przeciwników szybkie wybieranie skili na bosów koło z pauzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra może być wielkim przebojem, ale też i wielką szmirą, jak dla mnie wszystko zależy od fabuły. Grafika jest bardzo fajna, ale jak dla mnie trochę zajeżdża Oblivionem(trochę bajkowa). A i tak pewnie kupie sobie wersje kolekcjonerską jeśli będzie(jak zwykle duże nadzieje pokładam w BioWare).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku z próbką sterowania mam dylemat. Jeżeli będzie opcja aktywnej pauzy bez konieczności przytrzymywania klawisza na padzie (jak w Mass Effect), to ma zgryz co zakupić najpierw. Dragon Age czy Alpha Protocol.

Nowa postać z Dragon Age - Leliana.

Wątki romantyczne zapowiadają się ciekawie. Z jednej strony tajemnicza obdarzona ciętym językiem czarownica a'la Viconia z BGII. Z drugiej strony szlachtująca ludzi i nieludzi babka o spokojnym głosie.

Wybór będzie trudny. Chyba, że będzie istniała możliwość prowadzenia, skonsumowania i utrzymania dwóch romansów naraz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym N+ czytałem, że nie będzie takiej możliwości jak ekhm pukniesz czarownice to inne babki będą trzymały do ciebie dystans a nawet mogą opuścić twoją drużynę, podobno takie interakcje międzyludzkie w zespole mają mieć spore znaczenie w prowadzeniu historii i to, jak będziemy przyjmowani w różnych lokacjach jakie odwiedzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natsu - Wiem o tym, że takiej możliwość nie ma, a szkoda bo konkurencyjna Alpha Protocol podobno ma coś takiego oferować (tyle tylko, że nie dwie kobiety, a cztery :tongue:).

Zobaczymy czy dojdzie do walki między kobietami w twojej drużynie.

Pamiętam jak w BGII miałem w drużynie Viconię, Jaheirę oraz Aerie i wszystkie romansowałem. Doszedłem do której lokacji i nagle włączył się dialog, który można streścić następująco: catfight. Do tego dziewczyny odłączyły się ode mnie i zaczęły się bić między sobą - czyt. miotać w siebie najpotężniejszymi czarami jakie miały dostępne (7 poziomowe kleryka i 9 poziomowe czarodzieja) oraz tłuc się bronią +4 i +5 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w BGII miałem w drużynie Viconię, Jaheirę oraz Aerie i wszystkie romansowałem. Doszedłem do której lokacji i nagle włączył się dialog, który można streścić następująco: catfight. Do tego dziewczyny odłączyły się ode mnie i zaczęły się bić między sobą - czyt. miotać w siebie najpotężniejszymi czarami jakie miały dostępne (7 poziomowe kleryka i 9 poziomowe czarodzieja) oraz tłuc się bronią +4 i +5 :biggrin:

Haha - też to miałem, wątki romantyczne w BG2 były niezłe ;)

Co do Origins - boję się o fabułę, ponoć ma być bardzo prostolinijna i niezbyt skomplikowana (bardzo się pchają do mainstreamu).

Na plus mroczny świat, ale chyba czegoś na poziomie Tormenta czy też BG nie ma co się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Origins - boję się o fabułę, ponoć ma być bardzo prostolinijna i niezbyt skomplikowana (bardzo się pchają do mainstreamu).

Na plus mroczny świat, ale chyba czegoś na poziomie Tormenta czy też BG nie ma co się spodziewać.

Do poziomu Totrmenta, według mnie, dochodzi Arcanum oraz Vampire: Bloodlines. Z obecnych RPGów, chyba żaden nie będzie ryzykował byci interaktywną książką jak Torment w niektórych momentach.

@fabuła - Twórcy twierdzą, że tylko tytułowe Origins będą prostolinijne, a reszta gry ma być dość giętka. Oczywiście na tyle giętka na ile gry BioWare na to pozwalają.

Ostatnio pooglądałem wszystkie możliwe origins. Jak najczęściej zasiadałem do jakiegoś RPGa miałem już wcześniej przygotowany koncept postaci, jaką chcę zagrać. Tym razem jednak, mam dylemat kim rozpocząć grę.

- po filmiku nie zapowiada się zbyt ciekawie, ale pewnie wybiorę tą ścieżkę, by zobaczyć romanse w grze.

- po doświadczeniach z wcześniejszymi grami BioWare, wiem, że mag to dobry wybór na drugie bądź trzecie przejście gry. Filmik sugeruje jednak ciekawie zapowiadająca się historię.

- według mnie ten początek zapowiada się słabo. Ot, elfy siedzące w getcie są gnębione przez ludzi, ktoś się buntuje i miasto spływa krwią elfów. Brakuje tylko Wiewiórek <patrz niżej>

- Wiewiórki, które nie urządzają najazdów na ludzi (sądząc po filmiku).

Krasnolud Szlachic - niezły początek, ale według mnie wymięka w porównaniu z następnym.

- według mnie najlepiej zapowiadający się początek ze wszystkich możliwych. Motyw kryminalny bardzo mi się podoba. Jeżeli tylko będzie możliwość stworzenia krasnoluda barda, to ten początek plasuje się całkiem wysoko.

Nowa postać - Zevran - Super. BioWare kontynuuje swój stary trend tworzenia postaci, którą się kompletnie nie przejmujemy. Najpier Yoshimo, potem Mission i Zalbar, następnie Alenko i w końcu ten tutaj Zevran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus mroczny świat, ale chyba czegoś na poziomie Tormenta czy też BG nie ma co się spodziewać.

No nie wiem, ta gra zapowiada sie na prawde brutalnie, ale to bardzo bardzo brutalnie, wiec mysle ze mimo iz sama otoczka swiata nie bedzie az taka mroczna, to wydaje mi sie iz aspekt brutalnosci w tej grze mocno go nadrobi i pozostawi mocne wrazenie na niejednym fanie PRAWDZIWYCH rpgow.

Mimo wszystko jesli szukasz mrocznego swiata, to polecam demon's souls, to niczym BG w 3d osaczone w piekna grafike, sam przy grze 120h spedzilem.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ta gra zapowiada sie na prawde brutalnie, ale to bardzo bardzo brutalnie, wiec mysle ze mimo iz sama otoczka swiata nie bedzie az taka mroczna, to wydaje mi sie iz aspekt brutalnosci w tej grze mocno go nadrobi i pozostawi mocne wrazenie na niejednym fanie PRAWDZIWYCH rpgow.

Mimo wszystko jesli szukasz mrocznego swiata, to polecam demon's souls, to niczym BG w 3d osaczone w piekna grafike, sam przy grze 120h spedzilem.

A czy Demon Soul to klasyczny RPG czy bardziej hack'n'slash a'la Diablo (chodzi mi o styl rozgrywki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Demon Soul to klasyczny RPG czy bardziej hack'n'slash a'la Diablo (chodzi mi o styl rozgrywki)?

Hmm, zdecydowanie diablo to nie przypomina, bardziej cos ala action rpg gdzie liczy sie cierpliwosc i taktyka (to nie jest gra gdzie wlecisz sobie na kamikadze w 20 wrogow i wyjdziesz bez szwanku, tutaj 2 potrafi byc problemem) bo ta gra to istne wyzwanie tylko dla zapalonych fanow rpg, mimo wszystko miod z rozgrywki i odglosy miecza wbijajacego sie w ciala, krew oraz na prawde MROCZNY swiat + mozliwosci (mozesz grac doslownie jak chcesz, czy to z szablami/katanami/dwoma tarczami/lukiem/kusza/mieczami dwurecznymi/wielkimi toporami itppp itddd) nie wspominajac o bossach przy ktorych jestes jak rodzynek, odplacaja trud tej gry z nawiazka (sam bylem zdziwiony jak platyne konczylem w tej grze, zdziwiony oraz zawiedziony ze koncze przygode z ta gra po 120h). Gra ma rowniez co-opa oraz system PVP i PK. (Zawsze wolalem prowadzic walki intuicyjnie, wg moich zachcianek, a nie ograniczen tworcow - czyli *klik* *klik* *klik*)

Dlatego bardzo licze na DA, mam ciche nadzieje ze choc w polowie DA spodoba mi sie tak bardzo jak DS.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×