Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Patrz spoiler.

Vendetta - wszystkie 3 skradzione rzeczy ze skrzyni na rynku + ciało typka dobijającego sie do drzwi i papiery drugiego typka, którego strażników trzeba zabić dajemy do ciała sierżanta, który śpi. Trofik wpada po rozmowie z Marjolain. Provoateur - musisz zebrać wszystkie części zbroi, to jest proste, po prostu ogarniaj wszystkie skrzynie. Starannie zwiedzaj posiadłość, później podziemia. Dodatkowa jedna część ubioru jest przy typie w Denerim, który dobija się do drzwi i którego zabijamy + jedna chyba później w świątyni.

Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Jak powpadają to daj znać. ;)

dzięki za pomoc! oba trofea wpadły, znów mam 100% DA i mogę spać spokojnie - a przynajmniej do następnego DLC :P

Edytowane przez czesiu321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.;) Mi do 100% brakuje jeszcze trofeów z 'Darkspawn Chronicle' i 'Return to Ostagar', ale w przyszłym tygodniu planuje je ogarnąć;)

No właśnie, ciekawe czy zaskoczą nas jeszcze jakimś DLC;)

Może historia Morrigan albo Stena, byle były długie i miały więcej trofeów! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Leliana's Song...

Kolejny krótki dodatek, w dodatku nawet nie chciało się im przetłumaczyć tych kilku linijek tekstu.. dla mnie nie było to jakimś wielkim problemem, ale razi brak konsekwencji - bo skoro poprzednie można było wydać w wersji polskiej to i ten mogli przetłumaczyć. Zajął mi on jakieś półtorej godziny co za 26zł nie jest raczej dobry wynikiem.

Mam nadzieje, że następny będzie już lepszy... o ile w ogóle będzie ;)

Edytowane przez Flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć demo?

Bo w sklepie w UK nie ma ;(

Jak się w ogóle przełącza te PSN pomiędzy poszczególnymi krajami?

Kupiłbym sobie jakiego RPG,

może właśnie "Dragon Age"

a nie wiem czy to będzie mi się podobało.

Edytowane przez wdehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wdehe, z tego co mi wiadomo, demo DA nie jest w ogóle dostępne.

A jeśli chodzi o sam zakup, cóż, mnie samego gra zauroczyła świetnym systemem dialogów i wyborów, naprawdę porządnie wykreowanym klimatem i barwnymi postaciami. Konwersja na PS3 rzeczywiście do najbardziej udanych nie należy, o czym świadczy dość często spadający framerate, czy po prostu niedopieszczona miejscami grafika, ale nie powiem, żeby rzucało się to zbytnio w oczy, zwłaszcza już po dłuższym posiedzeniu z grą. Osobiście uważam nawet, że interfejs stworzony pod wersję konsolową jest nieco wygodniejszy i bardziej intuicyjny, niż ten z DA na komputery osobiste. Walka jest w porządku: dynamiczna i nie nudzi się zbyt szybko, a to najważniejsze. System rozwoju postaci oferuje pewnego rodzaju standard w gatunku - na początku rozgrywki wybieramy docelową klasę: wojownika, maga, lub łotrzyka, a następnie dalej kreujemy te postaci wedle własnego widzimisie. Po drodze dochodzą oczywiście jakieś dodatkowe klasy, jak bard, templariusz, asasyn, zmiennokształtny itd. itd.

Osobiście, pomimo wszelkich wad, tytuł gorąco polecam. Nie wiem, co cenisz sobie w rpg'ach, ale z DA naprawdę warto się zapoznać (A jeśli się zdecydujesz i Twój angielski stoi na dość zaawansowanym poziomie, to zamawiaj zza granicy - polski dubbing powoduje zapalenie ucha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, pomimo wszelkich wad, tytuł gorąco polecam. Nie wiem, co cenisz sobie w rpg'ach, ale z DA naprawdę warto się zapoznać (A jeśli się zdecydujesz i Twój angielski stoi na dość zaawansowanym poziomie, to zamawiaj zza granicy - polski dubbing powoduje zapalenie ucha).

Nie grałem w zbyt dużo RPG, w to co grałem to tylko na PC (Mass Effect, Wiedźmin, Fallout 3, Neverwinter NIght, Diablo 2) to podobały mi się.

Oblivion mi się znudził po jakiś 30 godzinach grania.

I tak się zastanawiam czy Dragon Age jest wart moich pieniędzy.

Jeśli będę kupował o pewnie wersje angielską,

zdaje się ze poniżej 15funtów już można ją kupić.

Nie miałem do tej pory gry na PS3 po polsku.

W poprzednie RPG grałem za to po polsku, myślę, że z dialogami itd nie bedzie kłopoty (pooglądałem filmiki na YT) ,

tylko te przydługie opisy mnie zastanawiają, opisujące klasy, miejsca, przedmioty - słownik trzeba będzie mieć pod ręką :rofl:,

mam pytanie o samą rozgrywkę, o te dodatkowe postaci towarzyszące bohaterowi,

one są takie rodem z Diablo - daj wyposażenie i same będą siać zadymę,

czy bliżej im do tych ze Spellforce 2 np. - trzeba za nie myśleć, wybierać drogi rozwoju, wydawać rozkazy?

Zastanawia mnie to ponieważ słyszałem, że niemożliwy jest na PS3 widok z góry,

jak to działa w przypadku dowodzenia całą drużyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelaczasz sie miedzy postaciami w zespole i nimi kierujesz (tylko 1 w danym czasie, reszta leci na automacie). Masz wplyw na ich awans oraz rozlozenie roznych punktacji wraz z wyborem dla nich taktyki... czyli, jak maja zachowywac sie w takich, a nie innych sytuacjach. np. kiedy i jakie czary uzywac, itp. Czytania jest duzo, zwlaszcza w tych kodeksach. Z tych, ktore tu wymieniles to DA najblizej chyba do ME.

Edytowane przez Foxter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś poradzić jakąś taktyke do zabicia smoka, który pojawia się po uderzeniu w gong w misji "Urna świętych prochów?" Nie mam tylko Wynne i Loghaina w teamie, main character lvl 19 , reszta po 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ME, hm, czyli bliżej akcji jak RPG?

Co tego czytania - kodeksy, potrzebne to jest w grze?

W ME nie czytałem opisów poszczególnych planet, frakcji itd... bo mi się nie chciało, zaglądałem tam tylko raz na jakiś czas,

i jakoś nie przeszkadzało mi to się cieszyć grą.

Da radę zanurzyć się w świat tej gry bez czytania tych opisów?

Mechanika walki bliższa jest Diablo (napierdzielam w klawisz) czy wiedźminowi - raz na jakiś czas nacisnąć by uruchomić kolejnyy "poziom" ataku?

A może jest tak jak w NWN zacznij walkę np. ze smokiem,

idź na dół zalej wrzątkiem herbatę, wróć a oni dalej będącej tłukli, zastosuj "wspomagacze",

idź przynieść sobie herbatę i ciasteczka, oni dalej walczą...

Popijaj herbate, jedz ciasteczka w oczekiwaniu na koniec walki (czasem miksturę zastosuj) :lol: - historia jak najbardziej prawdziwa.

Jest coś w ogóle podobnego do wiedźmina na PS3?

Samotny HERO w walce ze złem, sam przeciw złu?

Bo jakoś ambiwalentny mam stosunek do pomocników.

W diablo 2 - debile w kółko się gubili, w Fallout 3 -mutant strzelał szybciej niż myślał,

czasem gra z nim u boku wymuszała krwawe rozwiązywanie zaistniałych sytuacji.

BTW: A może lepiej kupić Demon's Soul?

Nawet nie wiedziałem że jest taka gra, ale poprzeglądałem en wątek i już wiem.

KOTOR - to słowo przewija się przez ten watek, co to w ogóle jest?

Za jakiś czas będę w Polsce, jeśli się zdecyduję na DA:O

to jakiej edycji/wydania powinienem szukać, co najlepiej kupić na PS3?]

Zakładam , ze rok od premiery jest już kilka wydań, moze jakieś GOTY, a może Platinum czy lepiej

coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to blizej mu wiedzminowi... raz na jaks czas uruchamiasz jakis atak/talent/czar. Ja mam PL wersje i rzadko kiedy czytalem jakies kodeksy, nie chcao mi sie bo bylo tego za duzo - wiec smialo mozna bez tego grac :)

Wedlug mnie nie ma sie dlugo nad DA zastanawiac bo za niedlugo wychodzi Gothic 4 (oby sie udalo bez bledow) , Two Worlds II - tytuły, ktorych poniekad szukasz :)

Edytowane przez Foxter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @wdehe

Nie musisz czytać Kodeksów, choć pomagają one przy sporej ilości zadań pobocznych, takich zagadkach. Przykładem jest zadanie w Wieży Magów z wywoływaniem tych duchów w bibliotece, bez kodeksu tego nie zrobisz.

Z tego co widzę to lubisz gry bezstresowe, sieczka i radość z tego płynąca. Demon Souls to gra z innej półki, tam musisz być skoncentrowany cały czas, tam ciągłe ginięcie (zwłaszcza gdy podchodzisz do gry pierwszy raz) to normalka, ta gra nie wybacza błędów - zginiasz przypadkowo na koniec poziomu i grasz cały od nowa. DS jest cholernie wymagający i zmusza Cie do swoistego wysiłku przy konsoli. Zastanów się, bo przy DS, Wiedźmin to sielanka, i to bardzo lekka. 

Na Twoim miejscu poczekałbym półtora miesiąca i kupił Two Worlds albo Gothica 4. Gwarantuje, że będzie warto, zwłaszcza w przypadku Two Worlds. 

KOTOR? Knight of the Old Republic. Klasyk.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od piątku i musze przynać ze gra jest rewelacyjna .

w 3 dni wyrobiłem 15h tak się wkręciłem :P

Piękna muzyka, świetne postacie które z miejsca polubiłem (szkoda że Duncan nie jest grywalna postacią- taki średniowieczny Auron z FFX :P) i bajeczny świat + zakręcone dungeony (ile ja się nabłąkałem w wiezy magów krwi i pustce )

Mam zamiar robic platynkę jak by mógł ktos napisać jak to sobie rozłozyc na 3 przejścia(albo i więcej nie wiem ile potrzeba) najlepiej aby nie trzeba było przechodzic gry po raz n-ty dla jakiegos 1 trofka który można niechcący pominąć ( o ile są takie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam zamiar robic platynkę jak by mógł ktos napisać jak to sobie rozłozyc na 3 przejścia(albo i więcej  nie wiem ile potrzeba)  najlepiej aby nie trzeba było przechodzic gry po raz n-ty dla jakiegos 1 trofka który można niechcący pominąć ( o ile są takie ).

Nie ma, chociaż problematyczny może być hit za 250 (polecam łuk - strzał krytyczny). Trzecie podejście to już praktycznie tylko wbicie 20 levela, patrz spoiler (chociaż na Twoim miejscu otworzyłbym ten spoiler po przejściu gry po raz pierwszy).

Są cztery zakończenia na trofeum: 1. Ty pukasz Moriggan. 2. Nikt nie puka Moriggan. 3. Allisatiar puka Moriggan. 4. Ten "zły", chyba Logan, puka Moriggan. 3 i 4 wykluczają sie podczas jednej rozgrywki. Tak więc raz zapisujesz grę przed tym jak Moriggan złoży Ci propozycje seksu i jedziesz najlepiej 3 zakończenia. Wtedy pełny raz grę przechodzisz 2 razy, a ostatnie dobicie 20 levela to w okolicach zjazdu możnych powinno wpaść. Mnie wbicie 20lvl za trzecim podejściem zajęło 20 godzin więc lekko w porwównaniu do pierwszeg podejścia (prawie 40)

Edytowane przez mat_wcislo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat_wcislo, Foster dzięki za odpowiedzi.

Chyba kupię sobie tego DA:0.

Czy oczekuję tylko akcji?

Pewnie tak ale nie do końca, w Wiedźmina czy Fallout 3 grało mi się świetnie, a tam nie tylko akcja.

i właśnie w coś takiego bym pograł, czasem zamiast od razu "siekać" fajnie jest "pogadać".

W gothica nigdy nie grałem.

BTW: nie znoszę zbyt długich cut scenek (filmików, animacji, przerywników) grając w MGS4 strasznie mnie one męczyły - nie palcie mnie za to na "stosie".

Szkoda tylko, że promocja na dodatkową darmową zbroję i coś tam jeszcze była tylko do 30 kwietnia,

tak przynajmniej wyczytałem na pudełku z grą w Tesco, ale nie kupiłem jej, kupię sobie polską wersję, chyba.

Edytowane przez wdehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promocja na zbroje i golema działa nadal, wiem bo dopiero co kupiłem i kody działają nadal .

O dziwo najtaniej grę mają w złodziejskim MM za 69zł nówka PL a obok reszta hitów z 2009 po 200zł:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promocja na zbroje i golema działa nadal, wiem bo dopiero co kupiłem i kody działają nadal .

O dziwo najtaniej grę mają w złodziejskim MM za 69zł nówka PL a obok reszta hitów z 2009 po 200zł:D

Dzięĸi, to naprawdę istotne informacje,

jaką wersję kupiłeś?

Czy na pudełku jest może napisana data do jakiej te darmowe dodatki są dostępne?

BO może polska wersja ma dłużysz ten okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięĸi, to naprawdę istotne informacje,

jaką wersję kupiłeś?

Czy na pudełku jest może napisana data do jakiej te darmowe dodatki są dostępne?

BO może polska wersja ma dłużysz ten okres.

Na pudełku było napisane ze chyba do 30 kwietnia ale działaja nadal więc kupuj śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sterowanie w tej grze jest w porządku?? Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić obsługi gry typowo pod myszkę na padzie. To całe przełączenia się między postaciami itp... Udało im się to dobrze rozwiązać, bo tylko to zagadnienie powstrzymuje mnie przed zakupem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet, że sterowanie jest przystępniejsze niż to myszka + klawiatura.

Osobiście pykam w DA od tygodnia, trochę zwaliłem akcję z kompanami, bo o ile tą czerwonowłosą lalunię z moralizatorskim głosem specjalnie 3-4 razy odsyłałem bo nie mogłem jej znieść ( Moriggan <3 ) to Wynne i tego skrytobójcę zabiłem bez zastanowienia się nad dalszymi losami gry. Teraz mam problem bo z jednym magiem, który zresztą nie może być obecny podczas walki ze Smokiem-Matką Morrigan jest przypał.

Kim wam się najlepiej grało? Jestem pewien, że przejdę grę jeszcze raz i zastanawiam się nad wyborem Maga. Obecnie mam woja walczącego 2 mieczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kim wam się najlepiej grało? Jestem pewien, że przejdę grę jeszcze raz i zastanawiam się nad wyborem Maga. Obecnie mam woja walczącego 2 mieczami.

Mag w wersji na konsole, jest baaardzo mocno wykastrowaną klasą (w przeciwieństwie do PC, na którym jest najsilniejszą :-). Niestety, ale brak rzutu izometrycznego skutecznie pozbawia całego piękna czary obszarowe (jako przykład niech posłuży Pustka, w której ok. 90% przeciwników ginęło nie ujrzawszy nawet mojej postaci [ Zamieć rządzi]), jeśli dodać do tego jeszcze brak paska z czarami, to otrzymujemy właśnie taką ćwierć klasę, nijak mającą się do swojej PeCetowej wersji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przed chwila ostatniego bossa i musze powiedziec ze gra jest niesamowita, juz teraz ciągnie mnie do kolejnego przejścia i obejrzenia innych zakonczen gdyż sprzedałem przyjazń przyjaciela (Alistair) na rzecz przyjecia do druzyny Loghana i uzyskania trophy za przyłaczenie wszystkich postaci :P .

Gra ma niesamowity klimat świetne dialogi i chyba najlepiej nakreślone postacie jeżeli chodzi o tego typu gry na PS3 (FF13 wymięka bez 2 zdań)

Moje ulubione postacie to Alistair Leliana i Morrigan - obie panie zostały juz rozpracowane :P chociaż z Leliana miałem trochę kłopotów i myślałem juz ze jest lesbą :)

Co ważne udało się zdobyc trophy Traveler o co sie strasznie bałem a wpadło przy 1 przechodzeniu gry bez zadnych poradników i spisów lokacji które trzeba odnalesc .

Co by nie mówic gra ma też kilka wad zwłaszcza od strony technicznej - srednia grafika(chociaż design niektórych lokacji świetny), dropy animacji i dosyć czeste i dłuuugie loadingi .

Nużyły mnie tez momentami dungeony zwłaszcza te w Orzamarze gdzie spedza się strasznie dużo czasu .

Warto tez dodac ze gra jest dosyc trudna ja momentami miałem problemy nawet na normalu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No loadingi czasem strasznie wkurzają. Ja przed końcem wakacji doszedłem do Arcydemona i nie mogłem skończyć, więc muszę czekać jeszcze z miesiąc na koniec wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schranz ale przecież leliana jest lesbą... (można się z nią "przespać" grając jako kobieta...) - no i tak dla równowagi jest jeszcze serek homo elf Zevran... :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×