Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Rising: Revengeance

Rekomendowane odpowiedzi

O fak rzeczywiście w blade mode rozwala się te skrzynki, ja pierdziele ze teza wcześniej na to nie wpadłem a własnie skończyłem rozdział 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fak rzeczywiście w blade mode rozwala się te skrzynki, ja pierdziele ze teza wcześniej na to nie wpadłem a własnie skończyłem rozdział 5 :)

Heh to masz pecha stary bo w tych skrzyniach są paczkiEndurance co podnoszą ci pasek życia o 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brzana mnie roz@#$ł odkryciem że można odcinać kończyny jak się zaświecą na niebiesko i pytaniem o skrzynki :biggrin:

Gra kapitalna, lekko absurdalny, BARDZO japoński klimat, mi cały czas, kojarzący się z Ninja Scroll - nie ta epoka, ale jednak w moim odczuciu ma to wszystko dużo więcej wspólnego z opowieściami o samurajach ubijających demony, niż techno/s-f/thrillerem z pod znaku Metal Gear. Swoją drogą jakby tak Platinium wzięło się za coś takiego na nachodzącą generację to nasze mózgi zostały by niechybnie rozjebane :banana:

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rozdzialow ma gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie kto już skończył gre (oprócz mnie) na hard i jakie wrażenia ? lub kto już dał radę na najwyzszym poziomie ? choć myślę że 200% hp i wig B z połączeniem hajny po wciśnięciu ( co mi się nie kończy) L3 i R3 dam radę z paluszkiem w he he choć ostatni boss kto wie palant potrafił mnie zabić 3ma szlagami już na Hardzie.

Gra trudna nie jest (przynajmniej na normalu), jeżeli chcemy przejść ją nie zwracając uwagi na statystyki. Schody zaczynają się kiedy próbujemy pokusić się o range S w każdej walce, nie wspominając już o złotym pucharku, za ocenę S w każdej walce na najwyższym poziomie trudności ;). Powodzenia dla platynujących, ja chyba spasuję :P.

No normal to bułeczka zwłaszcza że ograłem hard ale jak zaczłem grać na easy to mnie rozpieprzyło ludzie na tym poziomie nieda się grać blok praktycznie sam się robi mógłbym dać kierunek do przodu i zakleić :square: i mam nieśmiertelność he he trochę to za łatwe ale chcę w tej grze przejść wszystkie poziomy z tym że to zapipczyłem miałem od razu po Hard iść na very h , jak ogram easy to potem mimo takiego powera jak ma moja postać będę dostawał bęcki he he.

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z simonem i co mam zrobić jak zjechalem już mu hp do 0 kamera zwalnia odpalilem blade mode ale i tak zginalem a walka trwa bardzo dlugo bo bardzo powoli schodzi mu hp aż palce bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach wchodzić do tego tematu, bo brzana zaraz tu wszystkich bossów opisze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzana mistrzu... moze spoiler albo powrot do slasherow typu gow i wolverine??? ;) mgr i japonska szkola najprawdopodobniej ci nie sluzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun zmienił avka xD a ja myślałem że mamy nowego użytkownika XD

Tak czy siak...jak nie wiesz jak kogoś pokonać to pytanie prosimy zadawać w spoiler boxie...albo od razu walić na ytb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopakowi spokój jest świeżo po ukończeniu

Aliens: Colonial Marines

Jeszcze do siebie nie doszedł hehe .

Powiem wam że demko mnie początkowo nie przekonało ale po ograniu wczoraj GoW to MGR jawi mi się niczym nowa generacja slasherów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no ale np mogliscie dużo wcześniej napisać ze niebieskie skrzynki otwiera się w trybie blade mode a po kontrze (parry) jak kamera zwolni należy użyć blade mode żeby kolesia dobić i o tym ze można odcinac konczyny jak się zrobią niebieskie a ja o wszystkim dowiaduje się pod koniec gry :) tzn sam do tego doszedłem i jestem z tego dumny :D

Nie robię spojlerów bo to ze będzie się walczyć z simonsem to przecież każdy wiedział już po 10minutach gry.

Btw beczka służy do ukrywania się przed robotami a kartonowego pudelko przed ludzmi, wiem ze to wiecie ale może nie wszyscy to wiedzą.

Pozatym w gow nigdy nie grałem a xmen był świetny gameplejowo i graficznie.

Ninja gaiden2 przeszedlem choć trudny był ale tutaj to parowanie powoduje ból dłoni, jeszcze przy żadnym slasherze tak mnie mi się ręce nie meczyly jak przy tej grze. Nie zapomnijcie zagrać w Conana!!!

Tak aliens colonial ukonczylem super gierka jakby grafike podciagneli :)

Edytowane przez brzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale np mogliscie dużo wcześniej napisać ze niebieskie skrzynki otwiera się w trybie blade mode a po kontrze (parry) jak kamera zwolni należy użyć blade mode żeby kolesia dobić i o tym ze można odcinac konczyny jak się zrobią niebieskie a ja o wszystkim dowiaduje się pod koniec gry :) tzn sam do tego doszedłem i jestem z tego dumny :biggrin:

Ja do tego doszedlem jeszcze w 1 chapterze, duma mnie rozpiera normalnie, musze byc jakims geniuszem. :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lece z grą dalej i jest coraz lepiej... Fabuła niestety straszna kaszana ale w tym gatunku nie ona jest najważniejsza.... Klepanie daje sporo radochy chociaż jest systemowo dosyc proste, tzn. poziom trudnosci w grze jest dosyć wysoki ale sam system walki do opanowania bardzo prosty... Raidena zawsze widziałem jako nieudany eksperyment Kojimy i zdania nie zmienię... Pomimo swojego designu i drapieżnego od jakiegoś czasu charakteru nadal mam przed oczami tą pipke z mgs2 ;) i jego biseksulanego "przodka" z mgs3 ;) ... Za to naprawdę dźwieki to pierwsza klasa podniesienie alarmu czy inne tego typu zagrywki sprawiają że mam z bomby banana na twarzy ;) . Reasumując a jestem gdzieś w połowie gry - mgr jako slasher to dobra produkcja w której fabuła to trochę metr mułu a pipowaty raiden stający się mężczyzną jakoś do mnie nie dochodzi ale dla fana slasherów/uniwersum gra godna polecenia... póki co wydaje mi się tylko że bossowie są troszkę na jedno kopyto ale zobaczymy dalej...

Brzana my nie chodząca instrukcja/solucja, może mi się wydaje ale próbujesz przejść grę na hura aby skończyc i zapomnieć - odradzam takiej strategi gdyz żaden tytuł cie nie wciągnie na dłużej... W conana grać nie zamierzam bo kup nie ruszam od jakiegoś czasu ;) a o alienie proszę ćsiiiiiiiiiiii gdyz pisząc że "super giera" coraz bardziej się zastanawiam co za dewiant piszę z drugiej strony ;) (no offence oczywiście).

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. Spodziewałem się, że będzie lepiej :confused:

System walki trochę zbyt prosty, ale ogólnie bardzo ciekawie powiązany z krojeniem przeciwników.

Grafika świetna i, co najważniejsze, płynna. Są sporadyczne spadki animacji, ale mnie w niczym nie przeszkadzały.

W przeciwieństwie do wpieniającej kamery. Tutaj DMC jest górą.,Parry nie zawsze działa jak powinno. Mogli to dać pod jednym przyciskiem, a nie analog plus przycisk ataku. Brak zwykłego uniku też nie do końca mi pasuje. Zwłaszcza jeśli popatrzymy co Raiden wyprawia podczas cutscenek.

Co do głównego madafaki to, tak jak napisał Zdun - to dalej piczka z MGS 2 i nic tego nie zmieni. Jak zobaczyłem strój Grey Foxa to od razu go założyłem i nie zdjąłem do końca gry. Fabuła - dno. Owszem motyw dzieci i wewnętrzne rozterki Raidena są ok, ale ostatni boss... No kur*wa, myślałem że je*nę :fool: Gameplayowo pojedynek świetny, ale fabularnie bajeczka. I ta muzyka :banana: :laugh:

P.S. Platyna tylko dla masochistów :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, ostatni boss jest tak abstrakcyjny ze az zajebisty :)

(gif z ostatniej walki)

0b8c5ec01bffd04c4c2b44f68c171.gif

Te jego utwardnienia tlumaczylem sobie uzywaniem Haki jak w One Piece (nie wiem czy ktos kojarzy xD).

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się czepili tej fabuły ;). Przecież tak na dobrą sprawę, fabuła w Rising jest bardzo MGSowa, tyle że jest dużo mniej skomplikowana, a na dodatek (głównie przez długość, a raczej krótkość gry) opowiedziana po łebkach. Polecam wszystkim od czasu do czasu nacisnąć select i posłuchać co mają nam do powiedzenia przez codec inne postaci, może wtedy inaczej spojrzycie na fabułę ;).

Z resztą abstrahując już od fabuły, najważniejszym elementem Rising jest walka i czysty fun z gry, a pod tym względem nowemu Metal Gearowi wiele zarzucić nie można.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety można. Wymieniłem to wcześniej - kijowa kamera (auto-lock trochę pomaga), system parry nie za bardzo mi odpowiada, brak uników i ogólnie bieda jeśli chodzi o dodatkowe ciosy których jest za mało.

Gra jest bardzo dobra, akcja mega szybka, w pełnoprawnym, japońskim wydaniu (QTE też wymyślili Japończycy), świetna oprawa. Gra się bardzo przyjemnie, a poza tym jest duży współczynnik replayabilyty. Fani japońskich slasherów mogą brać w ciemno.

Fani MGSa mogą spać spokojnie - Raiden, kilka dodatkowych smaczków i paru przeciwników to wszystko co łączy te gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak już wspominałem wcześniej - kamera i długość rozgrywki to największa bolączka tej gry. Unik jako taki jest, kryje się pod kombinacją :x: + :square: jednak odskok jest na tyle krótki, że nie sprawdza się w każdej sytuacji.

Myślę, że w sequelu spokojnie nad tym popracują.

Nie mniej mam ogromną nadzieję, że być może Kojima na następnej generacji będzie w stanie stworzyć grę, która miała nosić tytuł Metal Gear Solid: Rising ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety można. Wymieniłem to wcześniej - kijowa kamera (auto-lock trochę pomaga), system parry nie za bardzo mi odpowiada, brak uników i ogólnie bieda jeśli chodzi o dodatkowe ciosy których jest za mało.

Gra jest bardzo dobra, akcja mega szybka, w pełnoprawnym, japońskim wydaniu (QTE też wymyślili Japończycy), świetna oprawa. Gra się bardzo przyjemnie, a poza tym jest duży współczynnik replayabilyty. Fani japońskich slasherów mogą brać w ciemno.

Fani MGSa mogą spać spokojnie - Raiden, kilka dodatkowych smaczków i paru przeciwników to wszystko co łączy te gry.

Ja się mogę zgodzić tylko co do fabuły i kamery z resztą niestety nie , co do parowania ciosów stary to masz straszny problem ja mam pad ponad 3letni i kierunek do przodu sam czasem idzie a odbijam ciosy że miło poćwicz a zobaczysz , raiden w nowej zbroi wygląda bardzo dobrze i wcale taki miękki nie jest jak w 2ce (w 2ce go nie trawiłem ) choć grę już foxem też kończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem i wolałbym zwykły unik, ale jeśli ktoś to wymasteruje to na pewno będzie wymiatał. Jest ok dopuki nie zaczniemy walczyć z kilkoma wrogami w ciaśnieszym pomieszczeniu lub pod ścianą. Wtedy kamera wariuje i przydałoby się coś do ucieczki i jednocześnie unikania ciosów. Pomysł na grę jest świetny, ale zabrakło kilku szlifów. Trzymam kciuki za ewentualny sequel. Tylko niech dadzą strawną fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem i wolałbym zwykły unik, ale jeśli ktoś to wymasteruje to na pewno będzie wymiatał. Jest ok dopuki nie zaczniemy walczyć z kilkoma wrogami w ciaśnieszym pomieszczeniu lub pod ścianą. Wtedy kamera wariuje i przydałoby się coś do ucieczki i jednocześnie unikania ciosów. Pomysł na grę jest świetny, ale zabrakło kilku szlifów. Trzymam kciuki za ewentualny sequel. Tylko niech dadzą strawną fabułę.

No w sumie przeturlanie byłoby dobre z tym że jak cie chwycą w rogu to nawet unik nie da rady , teraz gram na V.Hard i jak mnie czasem dostaną w rogu to tracę racje lub dwie żeby z tego wyjść ciekawe jak będzie na najwyższym poziomie , Też trzymam kciuki i myślę że uda im się zrobić nawet lepszą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dodaje nowy patch do MGR bo nie wiem ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem na Hard i, o dziwo, było łatwiej niż na Normalu :blink: Na pewno jest to wina moich źle zainwestowanych punktów - zamiast w upgrade DMG poszły w nowe ciosy gdy przechodziłem za pierwszym razem.

Znów uśmiałem się przy ostatnim bossie. Toż to jawna parodia serii MGS :biggrin: Czy tylko mnie przypomniała się maszyna na Sh. i jej pilot, kolo na V. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem na Hard i, o dziwo, było łatwiej niż na Normalu :blink:Na pewno jest to wina moich źle zainwestowanych punktów - zamiast w upgrade DMG poszły w nowe ciosy gdy przechodziłem za pierwszym razem.

Znów uśmiałem się przy ostatnim bossie. Toż to jawna parodia serii MGS :biggrin: Czy tylko mnie przypomniała się maszyna na Sh. i jej pilot, kolo na V. ?

Ja teraz gram na V.Hard dosłownie jest masakra za przeproszeniem zwykłe cyborgi urywają dupę jak się nie zablokuje ataku przed chwilą padłem od 2 RPG na hita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×