Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Rising: Revengeance

Rekomendowane odpowiedzi

Walka z bosem to banał.

Musze zreflektowac swoja opinie - gra jest naprawde super. Poczatkowe pogubienie wynikało z przyzwyczajenia i oczekiwania systemu walki na wzor Bayonetty czy DMC3/4 - tutaj jest zupełnie inaczej. Jest to zupełnie inna jakość. To jest taktyczna walka - ustaw sie, wyceluj... i zabij 1 ciosem. Mozna szatkowac i ciąć ale trzeba zając dobrą pozycje na polu walki - uniki + ninja run pomagaja w tym. Wyczuj chwile i ... zabij. Tak jest - nie nazwałbym tej gry slasherem... bardziej slasher taktyczny. Pierwszy raz z czyms takim sie spotykam ale tutaj trzeba na zimno do walki podchodzic. Podbiegasz - rach-ciach i dalej. Niesamowite połączenie stylu MGS'a z szybka grą akcji. Jak dla mnie fenomen!

Kamera może okazać się problemem ale myśle ze o to chodziło - zebyśmy nie widzieli wszystkiego, zebysmy musieli zachować czujność. Ograłem 3 razy demo i za 4 juz ranki S wchodziły. Walka z grupa róznych przeciwników (gekko+cyborgi) wymagały ode mnie ustawienia bohatera tak, abym miał przed sobą wszystkich wrogów - wtedy dopiero moglem kontrolowac pole bitwy. Gdy któregoś traciłem z pola widzenia to szybkie wycowanie się. Gdy któryś zbytnio oddalił sie od grupy to szybkli podlot i natychmiastowy kill. FANTASTYCZNIE się gra o ile człowiek "nastawi się" na grę. Wczuje się w role nad-człowieka, morderce. dla mnie KOSMOS!

Jeżeli walka z bossem dla ciebie to banał to musisz być zajebistym graczem. Mi nadzwyczajnie walka nie wychodziła, jest ona po prostu trudna, nawet na normalu.

Czy jest to shlasher taktyczny? W którym miejscu? Już bez przesady. Mogę grę porównać do serii Ninja Gaiden, wg mnie to jest trafne porównanie. Wszystko w mechanice gry przeważnie jest takie same, jednak w MGR nowością jest ten spowolniony czas i wykonywanie efektownych cięć. Fajnie, fajnie - jest to zupełnie coś nowego i to cieszy facjatę. Jednak ja bym tak za bardzo, że się tak wyrażę "nie podniecał się zbytnio', gdyż no demko jest dobre, ale nie powala na nogi jakoś specjalnie. Wg mnie nie ma żadnej mowy o doszukiwaniu się w tej grze jakiejkolwiek taktyki. Logicznym chyba jest, że jak ktoś jest oddalony od grupy, to go pierwszy zabijesz (do tego nie potrzeba żadnej taktyki, uwierz mi.)

Edytowane przez Salwik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogram to demko ponownie, bo za pierwszym razem delikatnie mówiąc rozczarowało a widzę że tu sporo dobrych opinii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slawik92

"Nastaw się" na MGR'a. Poczuj sie jak killer. Baw sie przeciwnikiem, manewruj, tnij.

Co do bossa- wszystkie ataki z łatwością można blokowac albo unikac X+[]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie udało mi się zablokować, ale to chyba dlatego, że myślałem, że trzeba dać po prostu gdziekolwiek w bok + kwadrat, a tu czytam, że to musi być w górę + kwadrat :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być w stronę ataku. Wychylasz gałkę w kierunku z ktorego nadciąga cios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu dema stwierdzam ze gra jest epicka i kupuję kolekcjonerkę w dniu premiery :)

Edytowane przez Padwee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że demo to praktycznie to samo co pierwszy pokazany gameplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że demo to praktycznie to samo co pierwszy pokazany gameplay

Pamiętamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wrażenia mam pozytywne. Grafika ostra jak brzytwa, animacja płynna, 60 fps'ów robi fantastyczną robotę.

Jest na co czekać. Polecam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli walka z bossem dla ciebie to banał to musisz być zajebistym graczem. Mi nadzwyczajnie walka nie wychodziła, jest ona po prostu trudna, nawet na normalu.

Czy jest to shlasher taktyczny? W którym miejscu? Już bez przesady. Mogę grę porównać do serii Ninja Gaiden, wg mnie to jest trafne porównanie. Wszystko w mechanice gry przeważnie jest takie same, jednak w MGR nowością jest ten spowolniony czas i wykonywanie efektownych cięć. Fajnie, fajnie - jest to zupełnie coś nowego i to cieszy facjatę. Jednak ja bym tak za bardzo, że się tak wyrażę "nie podniecał się zbytnio', gdyż no demko jest dobre, ale nie powala na nogi jakoś specjalnie. Wg mnie nie ma żadnej mowy o doszukiwaniu się w tej grze jakiejkolwiek taktyki. Logicznym chyba jest, że jak ktoś jest oddalony od grupy, to go pierwszy zabijesz (do tego nie potrzeba żadnej taktyki, uwierz mi.)

Walka z bossem jest prosta jeśli potrafisz parować. Parry, potem Run + Trójkąt i szybko Parry. Najlepiej robić "Perfect Parry" (nie wiem jak to się nazywa) - czyli idealne sparowanie ciosu po którym nie mamy straty na bloku - możemy natychmiast atakować a Boss nie odskakuje w tył bo bloku Raidena.

Po załapaniu systemu przeszedłem to demo kilkakrotnie bez straty energii. Biorę w premierę :happy: Demo DMC skończyłem dwukrotnie i wywaliłem - jednak 60 kl/s w slasherach to powinien być standard. Ta gra to dowód, że japońskie slashery, nawet pomimo wzorowania się na zachodnich, zawsze będą górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko właśnie ukończyłem, gra prezentje się bardzo dobrze, mam jeszcze problemy z parowaniem ale może wkoncu się załapie :). ktoś wie czy będzie jakaś edycja kolekckonerska u nas bo luty się zbliża a szędzie tlyko podstawowa wersja do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo jest zajebiste, jestem fanem MGS chciałbym żeby mnie było stać na kupienie w premierze!! :D

Biorę w pierwszej możliwej promocji na PSS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo właśnie ograne. Grafika, muzyka i płynność celująco! Nowy DmC nie ma w ogóle podejścia. Super się naparza tym mieczem, kupuję na premierę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik dla ludzi ktorzy jeszcze maja watpliwosci co do systemu walki (nie ogarniaja):

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowane i zamówione z zaavi z figurą. Z wysylką wyszło 108funtów. Oby było warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem zamówienie na ultima bo wychodzi 100zł taniej :). A czy ktoś się może orientuje czy do tj edycji z figurką będzie jakiś steelbook albo coś. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i póki co jedyny zonk który jest opisywany po pierwszej recenzji "gra na 6 godzin" szkoda bo szykanowany przez wiekszość z was nowy dmc spokojnie starczy na 10-12... Oby były to dobre 6 godzin... Co fakt to fakt że robiłem speed runy w mgs1 w 1 godzinę 40 minut ale znałem grę na wylot i skipowałem scenki... A pierwsze podejście na 6 godzin troszkę mało kurde :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Producent poprzez twitter od razu podkreslil ze cutscenki nie sa wliczane do czasu gry wraz z czasem naliczanym kiedy np zginiesz. Czyli jak chapter 1 bedziesz przechodzil 10 godzin, ginac przy tym jak bitch, czas zaliczy ci tylko ten udany, i najkrotszy (np 10 minut).

1 recenzent przeszedl gre na easy/normal (zdobywajac wszedzie oceny C) w 5h 30 minut, przy czym mial 88 zgonow ;).

PS. W dmc oszukany ten czas w uj jest, jakies 7 godzin z tego to nudne skakanie/chodzenie (pamietam jak przysypialem chodzac w fabryce tego napoju), w MGR nie bedziesz mial chwili bez akcji prawdopodobnie nawet.

Takze sio !

n698af.jpg

:biggrin:

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby nie patrzeć, to 6 godzin bez cut scenek i zgonów to i tak b.dobry wynik patrząc przez pryzmat serii ;). Pierwsza ocena 9/10, jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówisz sio do człowieka dla którego mgs to priorytet growy od 1998 roku i ilosć pokończonych łącznie zliczając wszystkie częsci (wiadomo 1ke i 3ke ukonczyło się więcej razy niz 2kę itp) :P w okolicach 100ki ... napalam sie jak kazdy tu ale 6 godzin to kubełek z zimną wodą (mam nadzieję że tak z tymi godzinami jak piszesz będzie) - oby fabuła i replaybility stały na najwyższym poziomie :biggrin: , sam mam nadzieje że w moim osobistym rankingu temn spin off sprawi że z chęcią powrócxę do uniwersum raz jeszcze... Owszem od początku psioczyłem że ten spin off to całkowite odejście od mistrzowskiej podstawki... Dema i gejmplejów jak przy kazdym mgs/sh specjalnie nie ogrywam aby się zaskoczyć... No zobaczymy... Póki co hit który bedę miał za 0 zł w premierę (wygrany konkurs w sklepie osiedlowym :biggrin: ).

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×