Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Po ilu dniach od oddania wadliwego towaru na gwarancję mogę żądać jego zwrotu lub oddania kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystałeś z gwarancji producenta, to nie możesz sobie żądać. Sprawdź zapisy na karcie gwarancyjnej produktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdź zapisy na karcie gwarancyjnej produktu...

Oddałem na dowód samego paragonu, nie posiadam karty gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałeś z gwarancji producenta, czy z niezgodności towaru z umową? Dostałeś jakieś potwierdzenie?

Ogólnie, to opisz sprawę trochę bardziej ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej gwarancji skorzystałem. Kupiłem headset, ucieszony wróciłem do domu, jednak on za **uja nie działał. Następnego dnia udałem się do sklepu po zwrot kasy, jednak byłem zmuszony do oddania go na gwarancję. Dostałem potwierdzenie w postaci kwitu ze zgłoszeniem reklamacyjnym neonetu. Czekam już półtora miesiąca, a sprzęt nadal jest  w serwisie, i co mam teraz tak czekać w nieskończoność ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwarancja producenta. Czy na tym kwitku z Neonetu, albo karcie gwarancyjnej produktu (na stronie Natec nic na ten temat nie ma) masz określony termin naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym kwitku mam podany numer i mogę sprawdzić gdzie aktualnie się znajdują (w serwisie) ale nie ma przybliżonej daty kiedy zostaną naprawione. Na stronie natec też niczego się nie dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neonet, Euro i pewnie kilka innych sieciówek też przyjmując towar na reklamację pokładają Ci swój regulamin naprawy do podpisu który teoretycznie daje im nieokreślony termin na usunięcie usterki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 który teoretycznie daje im nieokreślony termin na usunięcie usterki :sad:

A, no to fajnie  :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sieciówki gdzie tylko mogą to stosują dupochrony. Euro nawet przy zamówieniach przez internet odbieranych w sklepie stacjonarnym wymusza akceptację regulaminu w którym jest info iż nie dokonujemy zakupu a jedynie rezerwacji produktu dzięki czemu konsument traci prawo do zawrotu towaru do 10dni (sic!) Nauczony doświadczeniem z grudnia gdzie wieża Philipsa padła drugiego dnia a na rozpatrzenie reklamacji czekałem dwa miesiące sugeruję wszystkim naprawy gwarancyjne zgłaszać u producenta z pominięciem sklepu czy innego sprzedawcy. Mój towar dotarł do Philipsa dopiero po trzech tygodniach, tam zakolejkowany czekał prawie dwa, a potem kolejna zwłoka po stronie euro. Wiem o tym bo dzwoniłem do serwisu bezpośrednio z awanturą a Oni nawet jeszcze nie mieli mojej wieży u siebie :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to fajnie  :mad:

Czy możesz wkleić zdjęcie tego kwitu? Możesz przesłać na PW jeśli się boisz i ewentualnie zakryj dane osobowe...

Tylko tak, żeby było coś można odczytać ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wkleić zdjęcie tego kwitu? Możesz przesłać na PW jeśli się boisz i ewentualnie zakryj dane osobowe...

Tylko tak, żeby było coś można odczytać ;)

Takie coś dostałem + paragon oczywiście

[Ciach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwitka, który dostałeś i podpisałeś...

 

[...] okres załatwienia reklamacji może ulec przedłużeniu ponad czas określony w karcie gwarancyjnej , na co reklamujący wyraża zgodę, zdając sprzęt do reklamacji u sprzedawcy. Realizacja zlecenia nastąpi niezwłocznie, w możliwie najkrótszym terminie

Niezwłocznie oraz w możliwie najkrótszym terminie, nie są niestety sprecyzowane żadnym przepisem...

 

Domaga się klient innych bądź tych samych i nie popuści.

:D

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gwarancji producenta (rocznej). Chodzi mi o sytuacje, kiedy mój model konsoli nie zostaje naprawiony, tylko wymieniony na konsolę "regenerowaną" - czyli inna konsolę już naprawioną (o ile dobrze zrozumiałem i o ile to prawda, że serwis często tak to rozwiązuje). Bo de facto dostaję konsolę, która - wprawdzie sprawna - ale uprzednio była użytkowana. Moja konsola przez cały czas miała zapewniony bardzo dobry przepływ powietrza i wentylację, padł silnik napędu płyt, jeśli otrzymam w zamian inna naprawianą konsolę (np. po podobnej usterce) to tak naprawdę nie mam pewności w jakich warunkach była wcześniej użytkowana, a więc nie wykluczone, że żywotność wentylatorów itp. będzie krótsza, niż w moim modelu. Sorry, ale to dla mnie jakaś abstrakcja, że w ogóle tak to może być załatwiane. Wydaje mi się, że powinno to się odbywać na zasadach naprawa tego konkretnego modelu/wymiana na nowy, a nie jakieś wymiany na inne sprawne, ale uprzednio używane konsole. Mogę się przed tym jakoś zabezpieczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową - wtedy to Ty decydujesz o sposobie usunięcia usterki (naprawa, albo wymiana na nowy). Przy skorzystaniu z gwarancji producenta, to on ustala warunki naprawy - wszystko masz opisane w karcie gwarancyjnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową - wtedy to Ty decydujesz o sposobie usunięcia usterki (naprawa, albo wymiana na nowy). Przy skorzystaniu z gwarancji producenta, to on ustala warunki naprawy - wszystko masz opisane w karcie gwarancyjnej...

 

Dzięki za odpowiedź. Tylko czy po prawie roku od zakupu w tym przypadku mogę powołać się na niezgodność towaru z umową? Jak to wygląda w praktyce? Dzwonię do SCEE Polska i informuję ich, że chciałbym powołać się na takie prawo, bo w konsoli przestał działać silnik napędu płyt i proszę o zwrot pieniędzy lub wymianę na nowy model? Czy idę z tym do sklepu w którym kupiłem i tam to w ten sposób załatwiam? Ciężki temat z tymi reklamacjami u Sony, tyle się człowiek naczytał o serwisach/problemach/itp. w internecie, że nie do końca wiadomo jak się za to najlepiej zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową, masz 24 miesiące od dnia zakupu. Zgłoszenie kierujesz do sprzedawcy. Możesz żądać wymiany produktu na nowy, albo naprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie odnosnie gwarancji w Media Markt. Swoją PS3 Slim 120gb kupiłem w październiku/listopadzie 2010r. Kupując ją za ok. 100 zł dokupiłem sobie aż 3 lata dodatkowej gwarancji. Wtedy to sie może nawet i opłacało nie to c teraz za 25% wartości rok lub góra 2.

Ostatnio chodzi mi po głowie wymiana pasty w konsoli, ale nie wiem czy moge otworzyć, w przypadku takiej gwarancji nie powinienem sie niczym przejmować, czy może przeczekać aż minie w pełni gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz otworzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupiles gwarancje, a tylko ubezpieczenie i poczytaj w umowie ubezpieczenia czy mozesz ingerowac w konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×