Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Mam takie pytanko. Czy z TV Philips 32" PFL5322 (HD Ready, 2x HDMI) PlayStation 3 będzie działał jak należy? Tylko nie doradzajcie mi innych telewizorków, bo w sumie Ja nawet nie pisze w swojej sprawie :)

Z góry dzięki.

Jasne że będzie działał jak należy, całkiem fajny TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko, jakiś miesiąc temu kupiłem konsolke (oczywiście PS3 :D) i teraz zastanawiam się nad jakims fajnym telewizorkiem...

w sklepie polecali mi coś takiego:

http://www.sklep.komputronik.pl/TV_/_Hi_Fi...pelny,id,60788/

Kompletnie sie na tym nieznam, może tutaj ktoś doradzi mi czy warto, albo doradzi coś innego.

jedynymi warunkami są cena: 2100zł (max.), oraz wielkość maksymalnie 32'' (skośne ściany :(, pokój na poddaszu, większy poprostu się niezmieści)

Za wszelkom pomoc dzięki

SzPECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej wielkości tiwi chyba lepiej kupić o 1k tańszy HD READY i 5 gier :) specjalistą nie jestem ale zbyt dużej różnicy na tym ekraniku nie zobaczysz, poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie :)

btw. co sądzicie o Samsungu LE46A551?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam do was 2 pytania:

1. kupiłem sobie nie dawno TV LCD Sony KDL-40S4000 FULL HD+ Playstation 3. Konsole mam podłączoną z tv kablem HDMI wszystko elegancko gra ,jak kupie kino domowe sony z 1 wejściem HDMI to podłączę dźwięk żeby leciał mi z tv i konsoli w kinie domowym 5.1 (razem podczas grania) czy kupić Amplituner sony z 2 x HDMI i kino domowe sony , proszę wytłumaczcie na co mam zwracać uwagę przy kupnie kina domowego sony

z tego co wiem mój tv nie ma wejścia optycznego:(

2.Jest Ina możliwość podpięcia Amplituner sony ja nie ma w tv wejścia optycznego:(

Bo nie do TV prowadzisz optyka, tylko do ampli/kina domowego z ps3, obraz normalnie puszczasz hdmi, a w opcjach zmieniasz zeby lecial przez optyka i wszystko gra i buczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest chłopaki z rozdzielczością 1680 na 1050 ? Wiem że z tego można uzyskać 720p , ale czy będą jakieś czarne pasy czy coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie szczegolnie do posiadaczy Philipsa FullHD - jak macie ustawione kolory, jasnosc, kontrast itd?

Po pierwsze zauwazam na przyklad, ze w grach, przechodzac z ciemnego do jasnego obrazu, idzie to plynnie, a wolalbym, zeby to odbywalo sie natychmiast - nie wiem czy ta plynnosc to ma byc zaleta nowych TV czy co?

Druga sprawa, wlasnie kontrast - grajac np w Burnout Paradise czy GT5, jak kontrast robi sie wiekszy, to np auta w poblizu sa wyrazniejsze, ale za to w oddali robi sie mala pikseloza, wiec zmniejszylem kontrast, wszystko wyglada niby OK, ale galy zaczynaja mi wrecz lzawic... jak wiec najlepiej ustawic telewizor? Zrobic pauze w grze i ustawiac czy w na kanale HD czy SD? Czy na kazda okazje przestawiac ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt plynnego przechodzenie z jasnych do ciemnych pomieszczen i odwrotnie jest tylko i wylacznie efektem graficznym zastosowanym w grze przez tworcow. Nie jest to jakis bonus zastosowany w telewizorze.

Co do pixelowatych autek, w grach czesto stosowana jest metoda zmniejszania jakosci/szczegolo0wosci modeli ktore sa daleko. Dzieki temu konsola ma mniej pracy, bo po co np rysowac lusterka auta ktore jest po drugiej stronie prostej na Daytonie? W niektorych grach dobrze widac ten efekt na teksturze podlogi. Jak idziesz/jedziesz do przodu, to w pewnej odleglosci przed toba rysuje sie taka linia, za ktora podloga jest zamazana, a blizej widac ze tekstura jest ostrzejsza. Podobnie jest z modelami 3D jak autka. Jak odjada dalej, to ubywa im szczegolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czemu się nie da? Ani sposób qgar ani sposób nic nie pomaga. Ciągle czarny ekran. Czemu? Dodatkowo jak mam już podłączony te ps3 tym kabelkiem i ciągle jest czarny ekran , a nacisnę na monitorze przycisk AUTO/SET to pisze że cyfrowe wejście wideo jest niedostępne. O co chodzi? Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest chłopaki z rozdzielczością 1680 na 1050 ? Wiem że z tego można uzyskać 720p , ale czy będą jakieś czarne pasy czy coś podobnego ?

chodzi mi tu głównie o gry HD 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak nic już nie daje rady to ten monitorek możesz sobie do kompa podłączyć i zainwestować w nowy Telewizor Funai 22' , i wszystko będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zalezy od gier ani od konsoli tylko od monitora i trudno tutaj cokolwiek wyrokowac nie majac takiego sprzetu w lapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych TVikach do PS3 :)

Koniecznie 52cale

Droższa opcja

LE-52A756

Tańsza opcja

LC52DH65E

I teraz nastawiać się na tańszą czy droższą ,czy jest jakaś duża różnica. Będę go używał tylko i wyłącznie do PS3 i komputera :)

Pzdr i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym wybierac miedzy Sharpem a Samsungiem to bralbym Sharpa bez wahania. Tylko ze musiales wybrac jakies modele z bardzo roznych klas (na niekorzysc sharpa) skoro az taka roznica cen, bo wydaje mi sie ze sharp jest troche drozszy w porownywalnych modelach od samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na Hdtv.com.pl to w Samsungu jest lepsza czerń, lepsze odświeżanie (4s) sharp (6) i Samsung ma 100hz gdzie sharp ma 50hz. Nadal się skłaniam w stronę samsunga. Jednak opcja oszczędzenia 2tys złotych jest kusząca ;D Przez 2-3 miesiące będę siedział od tego tvika 2m :P póki się nie wyprowadzę ;)

I dziękuje bardzo za wstępna pomoc :) Jeżeli ktoś jest właścicielem któregoś z tych TVkow powiedzcie jak się sprawuje na ps3

pzdr Jasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz Sharpa obecnej serii a nie jakiegos dinozaura to pewnie tez bedzie mial 100Hz i 4ms. Jak juz mowilem porownujesz modele z roznych polek. Poza tym odswiezanie to wlasnie te 100Hz/50Hz (czemu 50 nie 60?). Te slawne 4ms to czas wygaszenia (albo zapalenia piksela), ale producenci juz sie nie chwala ze czas tego samego procesu w druga strone (zapalenia) jest juz rzedu 20ms. Jak wiadomo kazdy liczy te parametry na swoj sposob. Jakbym zasiadl przed takim tv i by mi sie nudzilo to bym wynalazl wzor i metode pomiaru czasu zapalenia piksela gdzie wyniki wychodza 1us. Podobnie z kontrastem.

Poza tym bron boze nie mowie ze samsung jest be. Ja mam o samsungu taka opinie, ze jest to bardziej masowka, troche taniej, troche wiecej. Znakomita czesc ich klientow jest zadowolona. Podejrzewam ze i plazma panasonica tez stala by na zadowalajacym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do kina domowego z jednym HDMI, Stawiam, że jest to wyjście, a to duża różnica a dla wielu osób to samo i do tego Ps3 nie podłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG M2394D, wklep to w ceneo.pl i wejdź w opinie i tam zamieściłem co o nim sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbowałem jeszcze z przejściówką hdmi -> dvi i podłączyłem ps3 z monitorem zwykłym kablem hdmi-hdmi ale dalej czarny ekran. Głos jest(bo głośniki podłączyłem pod digital out) ale nie ma obrazu na monitorze. Dlaczego? Może mi ktoś pomóc. Miał ktoś taki problem. I jeszcze jak z czarny ekranem udało mi się włączyć grę to i tak był czarny ekran, czyli sposób qgar nie działa. Co robić?

P.S. Jeszcze w menu w monitorze ma opcję '4:3 in wide' i mogę to ustawić na 'wide' lub na '4:3', ale przy obu opcjach jest czarny ekran.

Edytowane przez MBeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoj monitor na bank ma hdcp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar, sprawdziłem dla pewności na stronie LG i ma HDCP, a może po prostu monitor jest wadliwy? próbowałeś coś innego pod DVI-D podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×