Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

Czy mając taki oto monitor:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...20&katid=22

I planuje zakup konsolki, mam kabel HDMI-DVI ale z tego co widzę muszę mieć jakiś HDCP.

Czyli jak bym podłączył PS 3 do mojego monitora to nie miał bym obrazu ;( ?

Czy konieczny jest w monitorze HDCP :) czy mogę odbierać sygnał HDMI DVI bez tego ;p ?

Czy może będę mógł grać normalnie a z czasem będę musiał wymienić monitor ;d ?

Edytowane przez Vik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz laczyc ps3 do monitora przez zlacze HDMI lub DVI to twoj monitor MUSI posiadac HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podłączyłem do mojego monitora (LG 20cali LCD L206WTQ-SF -> monitor ten ma DVI-D z HDCP, maks. rozdzielczość monitora to 1680*1050, więc 720p powinno z łatwością pójść) Ps3 za pomocą kabla Hdmi - dvi. Głos podłączyłem do głośników za pomocą przewodu AV i złącza AV MULTI OUT w Ps3. Odpalam PS3 i przytrzymuje przycisk zasilania aby zresetować ustawienia do rozdzielczości standardowej(normalnie gram na TV FULLHD ale mniejsza oto). Czekam. Ciągle czarny ekran. Wyłączam i włączam ponownie konsole. Słyszę w podpiętych głośniczkach muzyczkę która pojawia się przy włączaniu PS3(dobry znak), ale nadal czarny ekran. Dlaczego????!!!! Mógłby mi ktoś pomóc. Z góry dziękuję.

Edytowane przez MBeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze dlatego ze konsola dogaduje sie z monitorem, ze ten potrafi przyjac sygnal 1080p i taki jest generowany. Nie patrzylem w specyfikacje monitora, ale jezeli on jest na tyle glupi, ze mowi konsoli ze przyjmie 1080p, ale nie jest w stanie tego wyswietlic to problem lezy wlasnie tutaj. Musisz na slepo wejsc do ustawien video konsoli i odznaczyc trym 1080p. Jezeli na takim pustym monitorze odpalisz jakas gre pracujaca w 720p to obraz powinien sie pokazac, le znowu zniknie po powrocie do xmb. Ktos jakis czas temu mial podobny problem i po prostu trzeba na slepo (2 razy w lewo, 13 w dol, 17 razy X) zmienic konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca innych glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byc moze dlatego ze konsola dogaduje sie z monitorem, ze ten potrafi przyjac sygnal 1080p i taki jest generowany. Nie patrzylem w specyfikacje monitora, ale jezeli on jest na tyle glupi, ze mowi konsoli ze przyjmie 1080p, ale nie jest w stanie tego wyswietlic to problem lezy wlasnie tutaj. Musisz na slepo wejsc do ustawien video konsoli i odznaczyc trym 1080p. Jezeli na takim pustym monitorze odpalisz jakas gre pracujaca w 720p to obraz powinien sie pokazac, le znowu zniknie po powrocie do xmb. Ktos jakis czas temu mial podobny problem i po prostu trzeba na slepo (2 razy w lewo, 13 w dol, 17 razy X) zmienic konfiguracje.

No ale jak przytrzymałem przycisk power to ustawienia powinny się zresetować do standardowych. Co nie? Więc czemu nadal mam czarny ekran. No ale spróbuje twoim sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac standardowe sa takie ze ma wlaczony tryb 1080p, ktorego monitor nie trawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widac standardowe sa takie ze ma wlaczony tryb 1080p, ktorego monitor nie trawi.

NIE! Standardowe to 576p, jakbyś nie wiedział qgar. Bo gdy spowrotem podłącze PS3 do TV to ustawienia właśnie są w 576p i dopiero wtedy muszę ustalić 1080p. Ale gdy mam podłączony pod ten mój monitor kablem HDMI DVI i na monitorze wcisnę przycisk AUTO/SET to wyświetla mi że cyfrowe wyjście wideo jest niedostępne. Tak jakby monitor w ogóle nie wiedział że ma PS3 do siebie podpięte. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam ja to robilem w inny sposob podlaczylem oba przewody av ido tv i hdmi do monitora zresetowalem ustawienia obraz pokazala sie na tv potem autodetekcja hdmi i obraz na monitorze

Edytowane przez ByCzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE! Standardowe to 576p, jakbyś nie wiedział qgar. Bo gdy spowrotem podłącze PS3 do TV to ustawienia właśnie są w 576p i dopiero wtedy muszę ustalić 1080p. Ale gdy mam podłączony pod ten mój monitor kablem HDMI DVI i na monitorze wcisnę przycisk AUTO/SET to wyświetla mi że cyfrowe wyjście wideo jest niedostępne. Tak jakby monitor w ogóle nie wiedział że ma PS3 do siebie podpięte. Co robić?

No dobra, te ustawienia ktore sie ustawiaja po trzymaniu power przez kilka sekund to nie sa stale ustawienia. Po takim resecie konsola sprawdza jakie wyjscia ma podpiete, i wtedy ustawia obraz stosownie do tego co masz podlaczone. Rozdzielczosc576p to nie standard ale najnizsza mozliwa do ustawienia rozdzielczosc, dlatego jest najwieksza szansa ze zostanie obsluzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A opłaca sie kupować 32" z FullHD ? Niech ktoś odpowie kto miał bo większość ludzi nie widziało i mówi że nie bo przy takich calach FHD jest takie samo jak HDReady.

No i czy da sie uniknąć tego smużenia na tv z HD na zwykłych kanałach ? Bo to wygląda koszmarnie :( Kineskop za 300 lepiej pokazuje obraz :( (wiem dlaczego czytałem dużo ale nie wiem czy nie da sie coś z tym zrobić)

Edytowane przez CritiCalz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
witam ja to robilem w inny sposob podlaczylem oba przewody av ido tv i hdmi do monitora zresetowalem ustawienia obraz pokazala sie na tv potem autodetekcja hdmi i obraz na monitorze

Mógłbyś się jaśniej wyrazić? "podlaczylem oba przewody av ido tv i hdmi do monitora " <- do monitora czy to TV podłączyłeś? Opisz po kolei co robiłeś.

Edytowane przez MBeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smuzenie na tv lcd powstaje poniewaz na sygnale stosowane sa rozne algorytmy "poprawiacaje" jakosc przy skalowaniu do rozdzielczosci HD. Jezeli wlaczysz ich cala mase to beda powstawac smuzenia. Jezeli je powylaczasz to smuzenie zostanie ograniczone, ale obraz z kolei bedzie pozostawial wiele do zyczenia. Do telewizji SD polecalbym plazme, bo mimo wszystko one chyba lepiej sobie radza z takim sygnalem.

Roznica miedzy full hd a hd ready nie wynika z wielkosci ekranu, bo matryce full hd montuja nawet w laptopach 17". To czy dostrzezesz roznice miedzy 1080 a 720 zalezy od tego jak daleko siedzisz i jak zaawansowanego zeza juz masz. Poza tym gier w full hd jest tyle co kot naplakal i nie warto specjalnie przeplacac zeby miec ten zbedny bajer. Jesli juz to pod warunkiem, ze "od bidy dorzuce 100zl to bede mial full hd a nie hd ready".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a w jakiej odległości musiałbym siedzieć żeby było widać różnice ? Tv kupuje przyszłościowo żeby nie zmieniać za rok. Plazma raczej odpada. A jakbym zwykłym kablem podłączył LCD to będzie normalna jakość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dobra a w jakiej odległości musiałbym siedzieć żeby było widać różnice ? Tv kupuje przyszłościowo żeby nie zmieniać za rok. Plazma raczej odpada. A jakbym zwykłym kablem podłączył LCD to będzie normalna jakość ?

W plazmie są takie same smużenia jak w LCD różnica jest jedyni w kontraście. I dlatego ładniej wygląda obraz z 'SD'.

Kup taki TV żebyś był ty zadowolony, najlepiej jak przejdziesz się do sklepu i na własne oczy zobaczysz.

Tu możemy ci doradzić co ewentualnie może być dobre, jeśli ktoś ma taki TV, to powinien się wypowiedzieć jeżeli nie, to najlepiej samemu to sprawdzić na własne oczy

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra a w jakiej odległości musiałbym siedzieć żeby było widać różnice ? Tv kupuje przyszłościowo żeby nie zmieniać za rok. Plazma raczej odpada. A jakbym zwykłym kablem podłączył LCD to będzie normalna jakość ?

Co to znaczy zwykłym kablem podlaczył LCD? Jeśli mówisz o podłączeniu konsoli kablem które daje Sony czyli czinczami to wtedy będziesz mial rozdzielczość SD i bez sensu kupować LCD. Kabel HDMI jest niezbędny.

Co do odległości to słuchaj, prawda jest taka że większość gier na ps3 i tak jst w rozdzielczości 720p a jedynie filmy na blu ray będziesz mógł zobaczyć w full hd i uwierz mi, zobaczysz różnice między matryca full hd a hd ready. Byłem w sklepie, oglądałem koło siebie małe telewizory z różnymi rozdzielczościami i jak je porównujesz to łatwo zauważyć różnice. Co do odległości zalecanej przy 32" i full hd to przy full hd będą one małe - jakieś 1,5 metra. Przy hd ready większe od 2 metrów. Ale ja bym się tak tym nie sugerował,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz wiem że do PS3 obraz będzie super ale mi teraz chodzi o programy SD :P . Chyba jednak kupie LG 3000 albo Smsunga 430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka bravia. Moja 40V3000 jest o kant dupy potluc jezeli chodzi o kablowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł ? Podaj model. Dobry obraz na nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś . Ty w ogóle nie rozumiesz qgar'a. przeczytaj jeszcze raz to co on napisał . Może zakapujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam takie pytanko. Czy z TV Philips 32" PFL5322 (HD Ready, 2x HDMI) PlayStation 3 będzie działał jak należy? Tylko nie doradzajcie mi innych telewizorków, bo w sumie Ja nawet nie pisze w swojej sprawie :)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz do niego ps3 to TV zacznie ci skakac po calym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×