Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam taki TV: Funai LC5-D20BB. Kupuję PS3 i chciałbym się dowiedzieć czy dużo stracę w porównaniu do HD?

Czy gry będą "jako tako" wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać się da, ale nie radzę podpinać np. u kumpla który ma HD TV bo potem będziesz siedzieć u siebie na kanampie z grymasem na twarzy xD Ogólnie różnica jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na taki TV chyba już o wiele lepszy?

Funai LT6-M32BB lub Funai LT6-M22BB

chyba że polecicie coś lepszego w przedziale do 1500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, racja ;x

znawcy hehehehehh

mam samsunga LE40B650 full HD i nie widziałem różnicy między modelem 46'' calowym ( oczywiście poza wielkością ekranu ) ...na obu wyświetlany był film w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valdek, bo obraz na 37' 40' 46' na B650 jest identyczny z racji zastosowania tych samych matryc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valdek, bo obraz na 37' 40' 46' na B650 jest identyczny z racji zastosowania tych samych matryc :)

A czy one przypadkiem nie mają innych producentów matryc? Na hdtv.com.pl o tym było sporo.

Jeśli chodzi o wielkość TV to moim zdaniem brać zawsze jak największy. Chwilowo mam 50 cali w kawalerce (odległość od TV 2 m (filmy) i 1,5 m (gry)) i powiem, że o ile do filmów trochę za blisko (do SD zdecydowanie za blisko) to do gier jest optymalnie. Prawie regułą jest, że TV najpierw rośnie kiedy się go obserwuje w domu w porównaniu ze sklepem aby później stopniowo maleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp 46 XL2E na 90% kupuje ten model obcował ktoś z nim? Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem PS3 kablem EURO RGB, obraz jest super, wszystko da się przeczytać - wreszcie !! Więc jeśli masz telewizor CRT ( taki z wielką dupą :P ), a ma on funkcję RGB w złączu SCART i używasz kabla CHINCH tego w zestawie to kupuj jak najszybciej ten kabel :P Różnica jest OGROMNA !! :) Na pewno nie to co HDMI, ale zawsze coś...;)

Pozdrowienia dla Irvin'a :P

Edytowane przez filemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj chodzi o kabel RGB a nie o prosta przejsciowke 3*cinch na euro, bo taka przejsciowka nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLKey nie. Tak było w A656 gdzie obraz z 37' odbiegał od modeli 40 i 46' jakością i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, jeśli podłącze PS3 pod taki monitor kablem VGA HD konwerter to uzyskam obraz HD? Jeśli tak, to czy obraz będzie takiej jakości jak na plazmowych telewizorach HD?

Monitor.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Przeglad_paneli_LCD__19_Samsung_913N-1323.html

Kabel.

http://allegro.pl/item699730519_playstation_3_vga_hd_cable_konwerter_ps3_hd_vga.html

Za odpowiedź z góry Dziękuje :)

Edytowane przez Tonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od ponad miesiąca szczęśliwym posiadaczem SONY KDL 40W5500 i z całą pewnością moge wszystkim polecić ten full hd lcd'ek, jako że posiada solidny kontrast (100,000 : 1), tryb motionflow i 100hz co powoduje, że gry są jeszcze płynniejsze a sam obraz jest ostry niczym żyleta i doskonale oddaje głebię kolorów etc. co sprawia, że jest to dla gracza posiadającego jakiś budżet zakup jak najbardziej adekwatny.

Ostatnio oglądałem FFVII: AC Complete na blu-ray i łzawiły mi oczy bo podczas sekwencji walki nie mrugałem oczami nie mogąc wyjść z podziwu :D

Jakość jaką za sobą niesie ten TV jest co do ceny relatywna, ale też nie przesadzona, na amazonie dałem za niego 850 funtów.

EDIT: Jednak już teraz ten sam model kosztuje 'bagatela' 750 funtów = 3660 zł. Nie wiem, czy jest tańszy tv o gabarytach 40" dający taki 'pałer bijący po oczach'.

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od ponad miesiąca szczęśliwym posiadaczem SONY KDL 40W5500 i z całą pewnością moge wszystkim polecić ten full hd lcd'ek, jako że posiada solidny kontrast (100,000 : 1), tryb motionflow i 100hz co powoduje, że gry są jeszcze płynniejsze a sam obraz jest ostry niczym żyleta i doskonale oddaje głebię kolorów etc. co sprawia, że jest to dla gracza posiadającego jakiś budżet zakup jak najbardziej adekwatny.

Ostatnio oglądałem FFVII: AC Complete na blu-ray i łzawiły mi oczy bo podczas sekwencji walki nie mrugałem oczami nie mogąc wyjść z podziwu :D

Jakość jaką za sobą niesie ten TV jest co do ceny relatywna, ale też nie przesadzona, na amazonie dałem za niego 850 funtów.

EDIT: Jednak już teraz ten sam model kosztuje 'bagatela' 750 funtów = 3660 zł. Nie wiem, czy jest tańszy tv o gabarytach 40" dający taki 'pałer bijący po oczach'.

Co do kontrastu to.... miałem kiedyś wzmacniacz samochodowy 2x400 watt RMS stabilny nawet do 1 ohm - tak było napisane w instrukcji :biggrin: . O dziwo terminal przyjmował kabel max 10 a bezpiecznik miał 20a. Kontrast 100 000 : 1 do marketing jeszcze bezczelniejszy od "Ultra Contrast" Samsunga, notabene Samsungowi w teście zewnętrznym wyszło ok 1700:1 a Sony pewnie stoi podobnie. Ogólnie dobry TV ale ma też minus konkretnie dla którego go nie wziąłem, mianowicie Input Lag. W5500 wygląda podobnie jak B650 czyli prawie na końcu (jedynie gorsze wyniki notuje się w Phillipsach niektórych). Jeżeli komuś to nie przeszkadza to fajny TV, ale są tacy którym to przeszkadza i dla nich W5500 podobnie jak B650 są super do wszystkiego z wyjątkiem gier gdzie potrzeba na prawdę szybkiej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLKey nie. Tak było w A656 gdzie obraz z 37' odbiegał od modeli 40 i 46' jakością i to bardzo :)

Pisząc, że Samsungi mają różne matryce w zależności od rozmiaru nie chodziło mi jakość obrazu a o producenta podzespołów. Później sprawdzę o co tam chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filemaniak daj link do takiego kabelka. Jak sprawdzić czy mój kineskop ma tą funkcję ? Bo dzisiaj ściągnąłem trial Battlefield: 1943 i nawet czatu ni uja nie mogłem przeczytać :/ Tak samo w NFS Undercover malutkie napisy... Drażniło mnie to bardzo :D Możliwe że dzięki Tobie będzie mi się jakoś w miarę grało. Ale sie podjarałem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrastu to.... miałem kiedyś wzmacniacz samochodowy 2x400 watt RMS stabilny nawet do 1 ohm - tak było napisane w instrukcji :biggrin: . O dziwo terminal przyjmował kabel max 10 a bezpiecznik miał 20a. Kontrast 100 000 : 1 do marketing jeszcze bezczelniejszy od "Ultra Contrast" Samsunga, notabene Samsungowi w teście zewnętrznym wyszło ok 1700:1 a Sony pewnie stoi podobnie. Ogólnie dobry TV ale ma też minus konkretnie dla którego go nie wziąłem, mianowicie Input Lag. W5500 wygląda podobnie jak B650 czyli prawie na końcu (jedynie gorsze wyniki notuje się w Phillipsach niektórych). Jeżeli komuś to nie przeszkadza to fajny TV, ale są tacy którym to przeszkadza i dla nich W5500 podobnie jak B650 są super do wszystkiego z wyjątkiem gier gdzie potrzeba na prawdę szybkiej reakcji.

Pewnie na co dzień pracujesz w Media Markt, a o telewizorach pisałeś magisterkę stąd te wszystkie niuanse tak ładnie przedstawiłeś. Ja patrzę na ten tv z perspektywy widza i jako taki jestem z niego jak najbardziej zadowolony, a przeskakując z 32" lg hd ready na 40" full hd od SONY różnicę zauważyłem diametralnie i to w grach najbardziej, gdzie żadnych konkretnych 'input lagów', czy innego tałatajstwa psującego mi rozgrywkę nie zauważyłem. Co więcej po ustawieniu motionflow na standard gra wyraźnie zyskała na płynności bez żadnych spadków w jakości obrazu etc. Chcąc zatem cieszyć się dobrym telewizorem bez posiadania fakultetu z RTV z całą pewnością moge polecić wszystkim ten TV bo naprawdę spełnia swoją rolę.

Dla malkontentów pozostają zawsze cudeńka za 10.000 wzwyż :P

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o LE40B530 ? Jest w MM po niezłej cenie (na allegro są droższe niż w Media) i w ratach :) Chciałbym go kupić. TV używam do SD CANAL+ i PS3. Dla mnie najważniejsze jest, żeby się dobrze grało. Ale jak będzie obraz w CANAL+ zły to rodzina mnie ubije :P Taką kasę wydać i stracić na jakości. (teraz mam CTR 27")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o LE40B530 ? Jest w MM po niezłej cenie (na allegro są droższe niż w Media) i w ratach :) Chciałbym go kupić. TV używam do SD CANAL+ i PS3. Dla mnie najważniejsze jest, żeby się dobrze grało. Ale jak będzie obraz w CANAL+ zły to rodzina mnie ubije :P Taką kasę wydać i stracić na jakości. (teraz mam CTR 27")

W sieci kosztuje od 2300, za te pieniądze wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filemaniak daj link do takiego kabelka. Jak sprawdzić czy mój kineskop ma tą funkcję ? Bo dzisiaj ściągnąłem trial Battlefield: 1943 i nawet czatu ni uja nie mogłem przeczytać :/ Tak samo w NFS Undercover malutkie napisy... Drażniło mnie to bardzo :D Możliwe że dzięki Tobie będzie mi się jakoś w miarę grało. Ale sie podjarałem xD

Najlepiej jakbyś sprawdził w instrukcji TV. Może być np. tak, że jak twój tv ma 2 euro to jedno obsługuje sygnał RGB a drugie już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś w tej samej propozycji cenowej ? Być może w MM są jeszcze inne przecenione modele. Ten na pewno będzie dobry w grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam instrukcji do tego staruszka :P A jest inny sposób ? Da się to zobaczyć na TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam instrukcji do tego staruszka :P A jest inny sposób ? Da się to zobaczyć na TV ?

Jak masz PS2 (grubaska, bo nie wiem jak jest z nowymi) to podłącz go kablem RGB i odpal film DVD. Jeśli zobaczysz zielony obraz.... to bardzo dobrze i twój tv obsługuje RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam :( Poszukam instrukcji, może gdzieś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na pewno będzie dobry w grach ?

A jakiej odpowiedzi się spodziewasz? :biggrin: " Mogę ci ZAGWARANTOWAĆ, że niezależnie od twoich warunków, wymagań, kabli i preferencji telewizor ci się spodoba" ? Niezależnie ile byś forum i sklepów nie obleciał zawsze kupujesz kota w worku (chyba, że miałeś już model który kupujesz). Weź konsolę i sam sprawdź w sklepie, to nie powinien być problem. A jak ci się spodoba zamów z sieci. Mam większe zaufanie do sklepów sieciowych (nie wszystkich) niż MM czy Saturn gdzie nie dość, że ceny nawet w promocjach "bez vatu" są większe niż w sieci, szansa na dostanie ekspozycji jest większa a nie rzadko łatwość zwrotu/reklamacji mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie gorączkuj się tak :) Byłem w MM i się okazało że w dniu wystawienia tych LE40B530 wszystkie poszły. Podobno się tam pchali po to :P Więc tak myślę o TV do 3000 zł do jak niżej napisałem sprzętu (PS3, CYFRA+ SD). Co będzie najlepsze ? Nie znam się za bardzo na telewizorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×