Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam właśnie kupić telewizor, który m.in. będzie mi służył do korzystania z ps3 i mój wybór padł na Sony KDL-32EX650. Z tego co wyczytałem w internecie, jeśli wybiera się telewizor z myślą o podłączeniu do niego ps3, powienien mieć on częstotliwość odświeżania min. 100Hz. Przeczytałem gdzieś również, że jeśli chodzi o telewizory Sony, to ta informacja nie ma znaczenia, gdyż każdy stosunkowo nowy telewizor od tego producenta współgra z konsolą świetnie. Czy jest to prawda i rzeczywiście to nie ma znaczenia?

Pytam, ponieważ wybrany przeze mnie model ma w specyfikacji informację o liczbie klatek na sekundę na poziomie 50Hz. Posiada natomiast funkcję optymalizacji ruchu "Motionflow XR 100 Hz", co tak na prawdę nie za wiele mi mówi, ale być może odgrywa tu jakąś istotną rolę.

w trybie "gry" i tak większość poprawiaczy obrazu jest wyłączona. ex650 to dobry tv. tv ma w rzeczywistości 50hz ta technologia motion flow bla bla bla 100 poprawia płynność wyświetlanych scen na tv tak w dużym skrócie. na moje lepiej wziąć panasonica e5e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Panasonica TX-L32E5?

Jeśli tak, to również o nim myślałem (ma to odświeżanie 100Hz, nawet 150Hz), ale brak w nim np. wbudowanego WiFi, no i Sony ma bogatszą ofertę dostępu do tych serwisów VOD (nie ma to związku z konsolą, ale przyda mi się - czasami korzystam). Ewentualnie szukałbym alternatywy u Samsunga, choć nie wiem jak tańsze modele stoją z WiFi.

Napisałeś "ex650 to dobry tv", co nie do końca jest odpowiedzią na moje pytanie. Chodzi mi o to, czy rzeczywiście te 50Hz jest wystarczające w Sony KDL-32EX650 i czy faktycznie nie ma to znaczenia przy korzystaniu z ps3, dlatego, że jest to Sony (a nie inny producent) i telewizor jest przystosowany do tej konsoli pomimo posiadania 50, nie 100Hz? Taką informację znalazłem w sieci i chciałbym się upewnić przed zakupem, czy jest prawdziwa i w związku z tym, czy będę zadowolony z telewizora i gry.

Dzięki natomiast za rozjaśnienie sprawy z tym "Motionflow XR 100 Hz".

Przeczytałem parę postów wyżej i tego Panasonica TX-L32E5 (o ile jest to ten sam model co wspominany TX-L32E5E) można w internecie kupić już za 1700zł. Sam się teraz mocno głowię, czy rzeczywiście warto dopłacać do tego Sony KDL-32EX650 (2000zł) z uwagi na to WiFi. Ten Panasonic ma WiFi Ready, więc w przyszłości można dokupić Adapter WiFi USB.

Może w takim razie potrafi ktoś polecić jakiegoś Samsunga 32 cale w przedziale cenowym 1500-2000zł, który fajnie będzie działał z konsolą i miał wbudowane WiFi?

Edytowane przez maciek08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas grania online w killzone 2 i killzone 3 mam pewien problem z bodajze z TV albo z internetem.

Problem nr 1 : Ktos do mnie strzela szybko sie chowam i gine dopiero wtedy jak juz jestem nie widoczny dla napastnika jak jestem schowany i tak za kazdym razem jest . W killzone jest tak jak wszyscy wiedza ze jak strzeli do nas ktoś np raz to robi sie ekarn szary jak kilka razy to bardziej to robi sie czarny

Chodzi mi tez o czas reakcji jak by byl spowolniony jak ktos do mnie strzela to od razu gine nie widze tych etapow szarosci ekranu do az czarnego

Problem 2 : ide przed siebie wyskakuje ktos i juz zginąłem ale zginąłem wczesniej niz mi sie ten ktos pokazal nie widzaiem jak ta sooba do mnie strzelila tylko slyszalem strzal

problem nr 3: Delikwent ustawil sie czatuje na strzal ( nie strzela) z karabinem przecinam szybko jego linie ognia od razu sie chowajac i nagle mnie trafia jak juz jestem schowany

Jest tych stytuacji jeszcze wiecej ale nie bede ich wszystkich wymienial .

Mam TV Toshibe jakis stary model ( ma w opcji 3D) gralem zazwyczaj na starym Tv kineskopowym . Czy to wina TV czy internetu ?

internet mam cos koło 1 Mb/s ( plik o rozmiarze 700Mb sciaga mi jakies 20 minut)

Co to znaczy input Lag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy input Lag?

Zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegające na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas grania online w killzone 2 i killzone 3 mam pewien problem z bodajze z TV albo z internetem.

Problem nr 1 : Ktos do mnie strzela szybko sie chowam i gine dopiero wtedy jak juz jestem nie widoczny dla napastnika jak jestem schowany i tak za kazdym razem jest . W killzone jest tak jak wszyscy wiedza ze jak strzeli do nas ktoś np raz to robi sie ekarn szary jak kilka razy to bardziej to robi sie czarny

Chodzi mi tez o czas reakcji jak by byl spowolniony jak ktos do mnie strzela to od razu gine nie widze tych etapow szarosci ekranu do az czarnego

Problem 2 : ide przed siebie wyskakuje ktos i juz zginąłem ale zginąłem wczesniej niz mi sie ten ktos pokazal nie widzaiem jak ta sooba do mnie strzelila tylko slyszalem strzal

problem nr 3: Delikwent ustawil sie czatuje na strzal ( nie strzela) z karabinem przecinam szybko jego linie ognia od razu sie chowajac i nagle mnie trafia jak juz jestem schowany

Jest tych stytuacji jeszcze wiecej ale nie bede ich wszystkich wymienial .

Mam TV Toshibe jakis stary model ( ma w opcji 3D) gralem zazwyczaj na starym Tv kineskopowym . Czy to wina TV czy internetu ?

internet mam cos koło 1 Mb/s ( plik o rozmiarze 700Mb sciaga mi jakies 20 minut)

Co to znaczy input Lag?

skoro ma 3d to nie taki stary tv :)

Dlatego odradzam tośki do grania. sprawdzałem model RL 838 i TL 838 (3d) i nie dało się grać w BF3 itp. Zresztą telewizory do grania powinny mieć max 5ms jeśli chodzi o czas reakcji matrycy. toshiby nie wiem czemu ale jako chyba jedyne wśród marek ogólnie znanych mają np 8ms a te nowsze modele nawet 16ms. (pomijam modele z najwyższej półki bo tam jest ok :D)

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.\

Panowie mam pytanie jaki TV polecacie do ps3 taki 32 calowy i gdzies do 1500 zlotych :)

Bede wdzieczny za odpowiedz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki kabel podłączyłem do monitora i niestety coś się dzieje na monitorze, ale obrazu nie wyświetla.

Może ktoś mi pomóc?

Mój nr. GG 9651883

opis - pewna gwarancja 12 mc-y i lub zwrot niesprawnego produktu do 10dni przez internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gry MaxPayne 3. Na filmiku wygląda znacznie lepiej niż u mnie na monitorze FullHD 23 " . Ktoś wie czym to jest spowodowane?

Oczywiście gra wyświetlana w 720p, po zmianie w ustawieniach niestandardowych na opcję tylko 1080p gra wyświetla się w 576p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zakupiłem upragnione PS3 i teraz jeszcze potrzebuję odpowiedniego TV (obecnie 21" CRT).

Pytanie do forumowiczów: jaki TV do konsoli będzie najlepszy.

Rozmiarowo 32" (37" MAX) cena oscylująca w granicach 2000.

Trochę się rozglądałem i pytałem w sklepach i mam dwie propozycje porównywalne cenowo:

Samsung UE32ES6100

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32es6100.bhtml#opis

Panasonic TX-L32E5

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l32e5e.bhtml#opis

Jeśli ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, ewentualnie polecić coś zupełnie innego to proszę o pomoc, bo jak wygląda rozmowa ze sprzedawcami każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle nie samsung , rozejrzyj się za Sony czy Sharpem , obecnie telewizory są już na takim pioziomie , że każdy ma przyzwoity obraz , zwróć tylko uwagę na rozdzielczość full hd i tyle , takie jest moje zdanie , zwłaszcza że nie chcesz przebierać w telewizorach 3D za kupe hajsu i w ogóle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie powiedzcie mi czy warto kupowac ten telewizor http://allegro.pl/37...2645655014.html

Troch szukałem u wujka google ale nieznalazłem żadnych konkretów

Ewentualnie zastanawiam sie jeszcze nad takim http://allegro.pl/telewizor-27-lg-dm2780d-3d-led-tv-kabel-uchwyt-i2642281361.html

Edytowane przez Dexter31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej Manty - poszukaj czegoś od Samsunga, Sharpa ewentualnie coś od LG :P

@edit

to drugie co podałeś, to monitor z Tunerem TV

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt a ten moniek lg sadzisz ze bedzie dobry,generalnie parametrow niema złych,ma 27 cali wiec chyba wmiare dobrze by sie go uzytkowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że do grania będzie dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaszWro:

Co jest nie tak z Samsungami??

Pytam, bo nie orientuję się w nowoczesnej technologii, a wg specyfikacji Samsung wypada lepiej od Panasonica.

Edytowane przez mich431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telewizora do PS3 i do oglądania meczy na C+, na razie gram na 50" rodziców, ale ciężko mi się dobić do konsoli, więc kupuję swój.

Maksymalnie 37 cali, 32 też nie pogardzę, najważniejsza będzie cena, bo mam na telewizor około 1000 maksymalnie 1200 zł.

Jednak mimo tak niskiego pułapu cenowego proszę o jakieś sensowne propozycje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki możecie polecić TV najlepiej 32" do 1000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić PS3,ale nie wiem czy telewizor który posiadam będzie do niej dobry. Oto link:

http://www.euro.com....a-26el933.bhtml

Z linku który podałeś wynika że czas reakcji to aż 20ms więc nie za bardzo się nadaje. Do ps3 są polecane TV z czasem reakcji w granicach 5ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×