Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak masz tkai monitor to nie mozesz sprawdzic jak sie sprawuje? Sprawdzenie na wlasnej skorze to chyba lepsze wyjscie, niz poleganie na subiektywnej ocenie innych :| Jeszcze zrozumialbym to pytanie jakbys sie zastanawial nad zakupieniem takiego monitora :|
zastanawiam sie nad zakupem ps3 dlatego pytam o jakosc obrazu na tym monitorze...

Mamy czarno na bialym jak to niektorzy na forum lubia sie wymadrzac

Zamiast pomyslec i pomoc koledze najlepiej jest od razu wysmiac ,

ostatnio qgar jest w tym mistrzem ,chyba pozazdroscil darudkowi ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegow:)

Zastanawiam sie nad wymiana TV do mojej czarnulki i potrzebuje waszej pomocy!!!!

Aktualnie posiadam LCD-ka 32" marki Hitachi Full HD ale z dniem dzisiejszym chcialbym zmienic go na cos wiekszego i tu zastanawiam sie nad LCD 47" a Plasma 50"

i tu potrzebna mi wasza pomoc...

Warunkiem jest aby TV nie byl zbyt drogi, tak do 3000/3500zeta no i bardzo wazne aby:

1. TV posiadalo 3 sloty HDMI (moj aktualny ma tylko 1 i mam problem z podlaczaniem DVD)

2. Rozdzielczosc nie mniejsza jak 1920 x 1080

3. Markowy

co do reszty parametrow nie znam sie kompletnie... kiedys slyszalem ze plazmy sa gorsze od LCD-kow ale chyba do dnia dzisiejszego wiele sie zmienilo wiec potrzebuje waszej opini...

Ponizej przedstawie wam co mam aktualnie na oku:

1. Samsung PS50A457P1DXXU 50IN Plasma

  • [li]Integrated digital (freeview).[/li][li]50in (127cm) widescreen TV with 127cm visible screen size.[/li][li]Resolution 1365 x 768 pixels.[/li][li]Brightness 1500 cd/m2.[/li][li]Contrast ratio 20000:1.[/li][li]Pixel Plus HD.[/li][li]Viewing angle 175/175 degrees.[/li]

Connectivity.

  • [li]3 HDMI sockets.[/li][li]2 SCART sockets.[/li][li]Headphone socket.[/li][li]S-video socket.[/li][li]Side AV socket.[/li]

koszt Plasmy 50" jaki LCD 47" to 3000zl niewygorowana cena wiec jestem wstanie tyle za nie dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Markowy

Markowy = Sharp, Toshiba, Sony (LCD), Pioneer (Plazma).

Za 3k taki wielki TV to moim zdaniem mniej, niż średniak. Skoro chcesz wymienic "starego" LCD to nie ma sensu nie iśc do przodu technologicznie. Jednak, jeśli chcesz iśc do przodu, to przy rozmiarach 47"/50" musisz przygotowac 6 tysi.

TV, które pokazałeś są dobre ale pewnie niewiele lepsze niż to co masz, chyba, że tylko na wejściach HDMI Ci zależy. To są designerskie TV dobre dla rodzinki z dużym salonem by mogli oglądac na niej "N". Ty chcesz grac, a PS3 jest bardziej wymagająca niż serial w niedzielne popołudnie, więc jeśli chcesz nowoczesny TV za "trójkę" to polecam coś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crixu chyba sam sobie zaprzeczasz, ma być FullHD a podajesz w propozycji Samsunga HDready.

Jeśli już ma być duże i tanio, to rozważ plazmę Panasa, 50pv8, do dostania za jakieś 3200 zł. HDready. Jeśli grasz z powyżej 3 metrów to i tak nie zobaczysz różnicy, zresztą, ile jest gier 1080p?

Plazmy tej nie polecam jeśli Twój pokój jest jasno oświetlony, a światło odbija się od ekranu. Możesz zobaczyć efekt "kratownicy". Aha, koledzy z forum HD pisali o efekcie green ghosting. Ja tego póki co nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o 3 wejścia HDMI... rozumiem, że chcesz podłączyć DVD. Ja w chwili podłączenia PS3, wyrzuciłem odtwarzacz DVD z systemu. Jakby co, ten Panas ma 2xHDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi raczej nie zainwestuje 6k w TV do PS3, a z plazmy juz zrezygnowalem bo te do 4k rozdzialke maja zaledwie 1365 x 768 pix

napisalem full HD ale tak naprawe nie wiem o co kaman. nie wiem jaka jest roznica miedzy Full HD a HD Ready ... myslalem ze to moze jakis chwyt marketingowy :/

mysle ze chyba skusze sie na tego LG-ka ewentualnie moze na 42" bo moj salon nie jest zbyt duzy wszystko zalezy od tego ktory bardziej mi sie spodoba w sklepie do ktorego ide w sobote...

PS. z roku na rok TV tanieja i teraz pojawia sie jakas nowosc laserowa stad uwazam ze nie warto przeplacac jak i tak znowu za rok lub 2 zmienie TV na nowy

PS2. mam juz 80% pewnosci ze wezme LG 47" model LG 47LG5010 47 - troche nowszy i drozszy model

HD Ready 1080p

Built-in digital TV Tuner

15,000 : 1 contrast ratio

XD Engine Image Technology

637570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah fajnie to zestawili HD Ready 1080p

Zapewne chodzi o to ze TV przyjmie przez kabelek sygnal 1080p, ale i tak go przeskaluje na nizsza rozdzielczosc.

Jaka jest roznica miedzy HD Ready i Full HD? ano taka ze:

HD Ready - 1380x720

Full HD - 1920x1080

Czego bys nie kupil to i tak za 3 miesiace bedziesz se brode plul ze czemu nie poczekales tego miesiaca czy dwoch, bo ten TV ktory kupiles stanial o 1000zl. Ja tak mialem z moja bravia po 3 miesiacach cena spadla o 1500zl.

Jezeli chcesz kupic TV pod konsole, to rozdzielczosc jest dosc istotna. Mniej istotna, gdybys kupowal glownie pod telewizje z kablowki. Z reszta i tak full hd nie ma co kupowac, bo gry dzialajace natywnie w 1080p mozna policzyc na palcach jednej, max dwoch rak. Rub'a'dub pieknie sie prezentuje w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chcesz kupic TV pod konsole, to rozdzielczosc jest dosc istotna. Mniej istotna, gdybys kupowal glownie pod telewizje z kablowki. Z reszta i tak full hd nie ma co kupowac, bo gry dzialajace natywnie w 1080p mozna policzyc na palcach jednej, max dwoch rak. Rub'a'dub pieknie sie prezentuje w 1080p

Ale zwróc uwagę, że za rok, dwa prawie każdy kanał będzie nadawany w Full HD zarówno przez TV satelitarne, jak i kablowe. Sam czekam na jedną z naszych "religijnych" TV nadawanych w HD, och widok Ojca Dyrektora w takiej rozdziałce...

Moim zdaniem jak ktoś chce dac na TV ponad 3k to nie opłaca się brac HD Ready, taka Brawia FHD 40" w Sony Center jest teraz za 3199pln'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do takiego szybkiego przesiadania sie na telewizje HD. Od ilu lat mamy te cale telewizje cyfrowe, enki i jak im tam. Po ile kanalow w HD one oferuja? 5? 10? I to jeszcze jakies malo tresciwe. Poza tym jezeli juz podniosa jakosc tej telewizji to szczerze watpie zeby bylo do soczyste 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co TV fullHD w Polsce?

Tylko do zaimponowania tym hasłem nic więcej.

TV satelitarna i kablowa, pracowałem na nieszczęście i jednego operatora Cyfrowy Polsat, to przy okazji, musiałem wiedzieć wszystko o konkurencji.

Ogólnie kanałów nadawanych w HD po polsku jest 6, zazwyczaj są to kanały dodatkowo płatne dostępne w dodatkowych pakietach, ba HBO w CP to dopiero kanał testowany, a nie na stałe w ofercie. A 2 dekodery nie wysyłają sygnał do TV w rozdziałce 1080p tylko 720p i 1080i, czasami, materiał źródłowy to 1080p, ale i tak jest nadawany w niższej rozdziałce.

Gry podłącz kompa pod TV to zobaczysz gry w rozdziałce 1920x1080. Konsole tej generacji mają łącznie max 10 takich gier, z czego ja znam tylko 2 natywnie w rozdziałce 1080p na PS3.

Pojęcie "nextgen" jest nieaktualne dla PS3 od minimum roku a dla ixa od 2, teraz to tylko curretgeny.

Nie mów mi, że kupujesz szalenie filmy na BD, albo meczysz torrenty, żeby faktycznie wykorzystać taką rozdziałkę w TV, bo tylko komp i BD zapewni ci materiał natywnie w 1080p, o konsolach zapomnij pod tym względem, dopiero nextgeny "może" zmienią sytuację.

Bardziej opłaca się kupować TV LCD HDready, przynajmniej obraz nie wygląda po przeskalowaniu tak źle jak na fullHD.

Pomijam, że ogólnie bardziej opłaca się kupić plazmę, niż LCD, ze względu na jakość obrazu i lepsze skalowanie tutaj przynajmniej nie są widoczne skazy materiału SD, i HD ready na FullHD, tak jak w LCD.

Tak czy siak kupujesz TV, tylko pod konsolę, i będziesz używał zwykłej anteny, a nie technologi satelitarnej, to nie męcz się kup plazmę (bardziej polecam), LCD (tego to już mnie) dobrej klasy HDready, a nie taniego fullHD. Dopiero za 5 lat będziesz zapewnię się martwił nad wymianą na TV fullHD, jak będzie w Polsce, TV nadawana przez DVB, z materiałem w HD, i pojawią się następcy naszych curretgenów.

Ogólnie w swoim pokoju mam podłączoną konsolę pod monitor Sony 24 cale w CRT w panoramie przez kabel HDMI (mam za mały pokój żeby dać coś więcej i nie siedzieć w drzwiach, żeby ogarnąć ekran), i co na grach widać różnice w przypadku lair i wipeoutHD, bo to są gry natywnie w 1080p, a jak zmusiłem, żeby każdą grę skalowała do 1080p, to co nie ma różnicy w grafice pomiędzy trybem 720.

Filmy na BD na tym monitorze cudo, ale że jest to CRT to jakość filmów z DVD jest naprawdę super czego nie mogę powiedzieć o LCD, a na plaźma też nieźle wyglądają, no ale czego się spodziewać po technologi bardzo zbliżonej sposobem wyświetlania obrazu do CRT, i stworzonej do wyświetlania filmów, a nie zmuszonej z wyświetlania cyferek w kalkulatorze do odtwarzania fimów jak jest w przypadku LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samael brawo! bardzo rozsądny głos w dyskusji.

Borys - jestem pod wrażeniem Twojego optymizmu (te dwa lata). Obecnie żadna telewizja na świecie nie nadaje w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Borys - jestem pod wrażeniem Twojego optymizmu (te dwa lata). Obecnie żadna telewizja na świecie nie nadaje w 1080p.

Chyba nie widzicie co się w ostatnich latach dzieje na rynku elektronicznym. Dwa lata temu nie znałem nikogo kto miałby w domu Plazmę/LCD, teraz sam mam dwa płaskie telewizory, mój HD Ready był droższy niż FHD i jest na nim znacznie gorszy obraz ale mniejsza z tym, po prostu poza rozdzielczością TV FHD (akurat mój) ma wmontowanych wiele poprawiaczy obrazu i lepsze parametry. Jak ktoś woli gorszy to jego sprawa.

Co do filmów BD to będzie tak jak z DVD (tylko szybciej). Za chwile zaczną wydawac filmy w gazetach za grosze bo każdy będzie miał w domu odtwarzacz, takie dobra "luksusowe" są w dzisiejszej dobie ekskluzywne tylko na premierze, po tygodniu wychodzi nowośc od konkurencji, a tamto tanieje. Nie wspominam już nawet o tym, że ostatnio w MM filmy BD były po 49,90 czyli tyle samo co premiery na DVD.

Reasumując wasz głos rozsądku:

Można kupic dzis dobrego HD Ready za 4 tysie i za rok wydac kolejne na nowego Fulla (bo za 5 lat, o których ktoś wspominał będzie podejrzewam już inna technlogia), a można dziś kupic dobrego FHD za 5 klocków (jeśli ktoś myśli o przynajniej 50").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys nikt nie mowi ze elektronika nie poszla na przod. TYLKO PO CO? TV sa lepsze ladniejsze i w ogole cacy, ale jakosc sygnalu telewizyjnego stoi w miejscu i jeszcze przez dlugi czas nie bedzie rewolucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Borys nikt nie mowi ze elektronika nie poszla na przod. TYLKO PO CO? TV sa lepsze ladniejsze i w ogole cacy, ale jakosc sygnalu telewizyjnego stoi w miejscu i jeszcze przez dlugi czas nie bedzie rewolucji.

Może masz rację, nie interesuje się tym bo jedyne co oglądam w TV to TopGear i Darren Brown...

Jednak nie zmienie swojego zdania co do tego, że nawet niewykorzystując rozdzielczości obraz jest lepszy na lepszym TV. Każdy lubi co innego i ma inne wymagania. Mi telewizor będzie służył kilka lat, a gdy kupowałem swój stosunek cena/jakośc przemawiał na korzyśc Full i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 32cale i chce go zmienić, tylko na co? Jakaś szara plama ok 10cm pojawiła sie w rogu widać na ciemnym kolorze. Nie wiem czy to da się naprawić. Gotówki mam do 3000zł. Ale większy niż 37cali nie moge mieć bo mam mały pokój. Czy lepiej kupić teraz plazme dla odmiany czy lepiej lcd-edka ful-hd. prosze o pomoc, jakieś konkretne oferty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam uważam, ze do gier znacznie lepsze sa lcd niż plazmy. no chyba że kogoś stac na taką za 10.000 pln. W tych tańszych modelach do 5 k mamy słaby kontrast i reakcję. Do tego każde żródło świtatła odpbija sie w ekranie jak w zwykłym crt. Ja stawiam na Lcd Fhd Sharpa i Samsunga. Z normalne pieniądze masz genialny sprzęt do gier i filmów. POlecam Aquosy i Samsungo np. Le37M87Bd. Świetna cena, świetny tv.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam uważam, ze do gier znacznie lepsze sa lcd niż plazmy. no chyba że kogoś stac na taką za 10.000 pln. W tych tańszych modelach do 5 k mamy słaby kontrast i reakcję. Do tego każde żródło świtatła odpbija sie w ekranie jak w zwykłym crt. Ja stawiam na Lcd Fhd Sharpa i Samsunga. Z normalne pieniądze masz genialny sprzęt do gier i filmów. POlecam Aquosy i Samsungo np. Le37M87Bd. Świetna cena, świetny tv.

pozdro

Dzieki za pomoc, oglądałem go i taki nawet si. Tylko chyba ten kontrast słaby? I nie ma funkcji 100hz, a słyszałem że dobrze ją mieć. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plazmach jak i CRT, producent nie musi podawać czasu reakcji bo to tak nie ładnie pisać, że czas reakcji wynosi 0,00001ms.

W przypadku gdy czas reakcji matryc LCD, mierzony tak jak to być powinno czyli w trybie black->white->black, rzadko schodzi poniżej 10ms.

To co w katalogach podają producenci to czasy reakcji dla trybu grey->white->grey i on może wynosić te magiczne 4ms, tylko, że to jest przekłamanie i nie pokazuje ile ten czas reakcji naprawdę wynosi.

Kontrast

Producenci podają w reklamach itp. kontrast dynamiczny, i nawet gdyby napisali 1:10 000 000 000, dla TV który ma teraz podawany powiedzmy

1:50 000 to by była prawda, zależy jak się go policzy.

O tym jak dobry jest TV, świadczy kontrast statyczny, ponieważ wzór jak go obliczyć jest jeden, a dwa kontrast statyczny nie zmienia się, jest stały, a dynamiczny zależy od milisekundy w której został policzony, dzięki czemu może liczyć ile się żywnie spodoba producentowi.

Technologia 100 i 120Hz.

W CRT miała za zadanie po prostu zwiększyć częstotliwość odświeżania ekranu, aby pozwolić na eliminacje migotania ekranu. TV CRT, przy pomocy działa jonowego malował linie na kineskopie, i w zależności jak szybko to robił, tak było widać migotanie, ale sczesze powiedziawszy, w europie bez tej technologi i przy sygnale 576i, którego odświeżanie wynosiło 50Hz, powiedzcie mi czy widzieliście migotanie obrazu na swoich TV?

W plazmach oraz LCD, obraz powstaję na zasadzie matrycy, czyli jeśli na obrazie zmieni się, musi zareagować cała matryca na nowo zbudować klatkę i ją wyświetlić, i tu wynikają różnice między plazmą i LCD.

W LCD, zmiana koloru wynika z ruchu ciekłego kryształu, który jest wolny.

W plazmie mamy reakcję chemiczną dla danego piksela, która zachodzi o wiele szybciej niż w LCD i prawie tak szybko jak w CRT.

LCD i plazmy nie mają technologi 100Hz i 120Hz, jest to jedynie nazwa marketingowa.

W rzeczywistości ta technologia nie odnosi się do odświeżania "matrycy" jak w CRT, bo te pracuje przeważnie w pracuje w trybach 24,25,30,50,60Hz i to jest odświeżanie prawdziwe matrycy w TV.

W rzeczywistości ta technologia nazywa się "generowanie klatki pośredniej na bazie klatek sąsiadujących" i te technologie po prostu poprawiają płynność wyświetlania obrazu na TV, i nic więcej.

Jeszcze kwestia kolorów. Nie idźcie do hipermarketów, tylko wpadnijcie do sklepu zajmującego się sprzedażą tego sprzętu poproście o prezentacje kilku TV z ustawieniami default, na tym samym sygnale źródłowym, a nie w markecie, którym w zależy od polecenia góry należy w tym tygodniu sprzedać tyle LCD, a tyle plazm. Jak mają sprzedać tonę LCD to będą robić wszystko, żeby plazma kiepsko się prezentowała.

A czerń o tym bym zapomniał, z prostego powodu lepiej wygląda na plazmie, bo jak ma być kolor czarny to po prostu piksel nie świeci, a w przypadku LCD, lampa znajdująca się ciekłymi kryształami cały czas świeci, więc nawet jeśli kryształ jest całkowicie zamknięty to światło wokół przepuszczają odpowiednio obrócone kryształy w zależności jaki mają generować kolor, oraz nawet jak się zamknął ten kryształ to i tak przepuszcza minimalną ilość światła.

Przestrzenność obrazu w LCD mamy bardziej płaski, i mniej przestrzenny obraz, oraz jest zdolny do wyświetlenia mniejszej ilości barw.

Plazma i CRT mają obraz bardziej "głęboki", przestrzenny oraz większą paletę kolorów które są wstanie wyświetlić.

Jak oglądamy filmy, gramy, bez znaczenia którą używamy technologie pokój powinien być zacieniony minimum z delikatnym półmrokiem, aby refleksy świetlne nie psuły obrazu.

A co do grania.

Jak gracie to wszystkie wspomagacze obrazu, i w plazmach i LCD, muszą być WYŁĄCZONE, ponieważ bardziej szkodzą niż pomagają, a potem mamy tematy na forum, że w danej grze są problemy, bo coś nawala jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu a szczególności pojawiają się cienie wokół postaci obiektów itp.

Te technologie są super jak oglądamy filmy bo faktycznie potrafią poprawić obraz, ale nie w grach, tutaj szkodzą zamiast pomagać.

Temat brzmi "TV do PS3 - tylko tutaj", więc jak potrzebujesz TV tylko do PS3/X360/Wii + oglądasz filmy na DVD, i zwykłą anteną to wybierz dobrą plazmę HDready (bardziej polecam), LCD (mniej polecam), niż taniego fullHD, no chyba, że to plazma panasonica minimum 42cale, bo te są bardzo dobre w stosunku cena/jakość obrazu. Ale tak nie ma sensu brać fullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do grania.

Jak gracie to wszystkie wspomagacze obrazu, i w plazmach i LCD, muszą być WYŁĄCZONE, ponieważ bardziej szkodzą niż pomagają, a potem mamy tematy na forum, że w danej grze są problemy, bo coś nawala jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu a szczególności pojawiają się cienie wokół postaci obiektów itp.

No ja akurat bawiłem się ustawieniami mojego TV gdy na podglądzie miałem garage z menu GT5p i 100Hz oraz wygładzanie krawędzi znacznie poprawiło braki w AA.

samael16: masz dużą wiedzę encyklopedyczną ale nie wydaje mi się, żebyś w ostatnim czasie testował osobiście jakieś TV. Ja też myślałem, że bez sensu jest pakowac kasę w Full HD ale posiedziałem w specjalistycznym sklepie z różnymi rodzajami sygnału, ustawienia pokazywał mi kolega (który nie miał za zadanie sprzedac tony LCD ani oczernic plazmy) i zmieniłem zdanie co do braku różnicy międy HD Ready vs Full HD. Co do porównań Plazma/LCD się nie wypowiadam bo jakoś zawsze z założenia brałem pod uwagę tylko LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"samael16"

...o jej jak ty duzo wiesz dziekuje za Twoja odpowiedz bardzo mi pomogla rozwiala wszelkie watpliwosci wlasnie zdecydowalem ze wezme plazme jeszcze tylko nie wiem jaka :/ mysle tylko o LG i Samsungu ale ponoc samsungi sa troche wadliwe i niby duzo ich wraca:/ mam problem tez z wielkoscia TV aktualnie mam maly salon i mysle o 42" (odleglosc od fotela to cos kolo 2 metrow )

PS, a mozesz mi jeszcze napisac czy wazne jest aby plasma miala jak najwieksza rozdzielczosc?? Pytam bo znalazlem Panasonica 42" model 42PX80B z rozdzialka 1024 x 720 i nie wiem czy szukaj wiekszej czy taka bedzie good

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Plazmach liczy się tylko Pioneer i Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja akurat bawiłem się ustawieniami mojego TV gdy na podglądzie miałem garage z menu GT5p i 100Hz oraz wygładzanie krawędzi znacznie poprawiło braki w AA.

samael16: masz dużą wiedzę encyklopedyczną ale nie wydaje mi się, żebyś w ostatnim czasie testował osobiście jakieś TV. Ja też myślałem, że bez sensu jest pakować kasę w Full HD ale posiedziałem w specjalistycznym sklepie z różnymi rodzajami sygnału, ustawienia pokazywał mi kolega (który nie miał za zadanie sprzedać tony LCD ani oczernić plazmy) i zmieniłem zdanie co do braku różnicy między HD Ready vs Full HD. Co do porównań Plazma/LCD się nie wypowiadam bo jakoś zawsze z założenia brałem pod uwagę tylko LCD.

Jeśli chodzi o te ulepszacze, najczęściej szkodzą, i z założenia jeśli nie masz podglądu co się dzieje z grą jak je włączasz, żeby ocenić co jest dobre a co złe dal danej gry lepiej nic nie włączać. Bo te ulepszacze też najczęściej różnie działają z różnymi grami.

Jest olbrzymia przepaść miedzy HD Ready vs Full HD o ile masz materiał natywnie 1080p, a w przypadku naszego rynku to są:

Lair na PS3

WipeoutHD na PS3

GT5p na PS3

Jakaś gran na PSN też się znajdzie

Filmy na BD

Torrenty

Gry na PC

Nie wiem jak stoi X360 bod tym względem ile ma gier natywnie w 1080p.

Nextgeny, które zastąpią obecne curretgeny, bo tym teraz są PS3/X360/Wii, za max 4 lata powinna się pojawić, to wtedy opłacać się będzie mieć TV 1080p, ale wtedy kupisz najprawdopodobniej konsolę rok po premierze jak trochę stanieją, i TV już OLED/SED, o ile w końcu pokarzą te SED, a przestaną mówić jaka to wspaniała technologia.

"samael16"

...o jej jak ty duzo wiesz dziekuje za Twoja odpowiedz bardzo mi pomogła rozwiała wszelkie wątpliwości właśnie zdecydowałem, że wezmę plazmę jeszcze tylko nie wiem jaka :/ mysle tylko o LG i Samsungu ale ponoc samsungi sa troche wadliwe i niby duzo ich wraca:/ mam problem tez z wielkością TV aktualnie mam mały salon i myślę o 42" (odległość od fotela to coś kolo 2 metrów )

PS, a możesz mi jeszcze napisać czy ważne jest aby plazma miała jak największą rozdzielczość?? Pytam bo znalazłem Panasonica 42" model 42PX80B z rozdziałka 1024 x 720 i nie wiem czy szukaj większej czy taka będzie good

W Plazmach liczy się tylko Pioneer i Panasonic.

@Borys85

Masz świętą rację.

W przypadku LCD, mamy matryce od kilku producentów, plus własną elektronikę, np Samsung czasami ma matryce od Sony i vive versa.

A w przypadku plazm, każda firma ma własną linię produkcyjną i technologiczną więc z natury liczą się dwaj najwięksi producenci:

-Pioneer- najlepsze plazmy, ale też odpowiednio kosztujące

-Panasonic- niewiele gorsze a o wiele przystępniejsze dla polskiego portfela

@CriXu

W zależności czy będziesz miał dostęp do 1080p, czy nie to wtedy zdecyduj się na odpowiednią rozdziałkę w TV.

Masz zamiar oglądać materiał tylko w HDready i SD to bierz tą plazmę, ten model który podałeś to chyba jedna najnowszych modeli.

Jak lubisz filmy na BD, lub torrenty to bierz model fullHD

HDready wtedy masz wymóg techniczny aby matryca miała minimum 720 pikseli, w pionie.

FullHD wtedy masz wymóg techniczny aby matryca miała minimum 1080 pikseli, w pionie.

Więc ogólnie bierz plazmy, które dokładnie mają 720 pikseli w pionie a nie te z 768pikseli. W LCD nie ma innej opcji bo matryce są trochę ponad wymiarowe w przypadku HDready.

Zapomniałbym, jak kupujecie plazmy bądźcie dla nich łagodni przez pierwsze 300 godzin działania, matryca musi się "dotrzeć", a ja jestem za leniwy żeby wytłumaczyć dlaczego i ze względu na dużą ilość słów, których bez Wikipedii będzie ciężko zrozumieć. Więc nie przesadzać z jasnością w TV zazwyczaj tak do poziomu około 40%. A potem hulaj dusza, chociaż i tak rzadko kiedy daję się dużą jasność bez względu na technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Szukam telewizora LCD do 1500zł. Chodzi o coś około 32", oczywiście czymś większym bym nie pogardził, najlepiej aby nie był to produkt firmy krzak, znajdę coś w tej cenie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jaki czas reakcji ma ten telewizo-Sony KDL 46Z4500. Szukałem w Interanecie, ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×