Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

SONY chyba zataiło tą informacje, pozostaje ci tylko zadzwonić do CI SONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukam tv 42-46 cali i sie zastanawiam czy plazma czy lcd.Upatrzylem juz plazme panasonica 46py80p,ale sam nie wiem.Co byscie polecili,narazie nie patrzac na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panasa troche nizszego modelu i kalibru i powiem, ze do celu dla jakiego zostal kupiony spisuje sie znakomicie (TV kablowka -> 42" 1024x768). Full hd moze ladnie wygladac, ale jest malo rzeczy, z ktorych uzyskasz 1080p (nawet jako inwestycja to chyba bardziej na ta dalsza niz blizsza przyszlosc) wiec warto sie zastanowic czy full hd czy hd ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje wszystkim za pomoc zdecydowalem sie na 42 calowa plazme PANASONIC-a TH-42PZ8 FullHD - mam nadzieje ze bedzie sie nadawala cena jest smieszna niestety 50" juz kosztuje za duzo stad tez wybor padl na 42"

dziekuje

pozdrawiam

PS. ta jest jakas dziwna, 50" za cene 42" (42" to fullHD a ta 50" HD Ready) oto link: PANASONIC-TH-50PX8BA

zobaczcie jak mozecie i doradzcie mi prosze poraz kolejny...

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Jak myslicie czy taki monitor KLIK bedzie dobry do PS3 i pc (pc sluzy mi tylko do przegladania stron i gg)? Chce polaczyc PS3 z tym monitorem takim ustrojstwem : KLIK.

Co myslicie o takim rozwiazaniu? Uzywal ktos tego VGA box'a?

Z gory dzieki. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu robisz sobie pod górkę? masz za dużo kasy że kombinujesz z jakimiś VGA BOX-ami, za cene tych dwuch rzeczy wychaczysz już b.dobry monitor z HDMI, daj sobie skokój z tym vga boxem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany zakupem telewizora do swojej czarnuli, chodzi o LCD 42", coś w granicach 1500zł-2000zł. Znalazłem takowe na ceneo, może mi doradzicie, który z poniższej listy wydaje się być najlepszy do gry?

http://www.ceneo.pl/1423035 ( ten chyba najlepszy )

http://www.ceneo.pl/853004

http://www.ceneo.pl/590915

http://www.ceneo.pl/1380043

http://www.ceneo.pl/616914

http://www.ceneo.pl/1829335

http://www.ceneo.pl/1161482

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaraS 

A moze jakis link z monitorem z HDMI do 730 zl? byl bym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze jakis link z monitorem z HDMI do 730 zl? byl bym wdzieczny

Allegro i jazda, tu masz link do tych które maja w opisie HDMI, jak masz wiecej czasu poszukaj bo pewnie jest jeszcze masa z HDMI tylko że sprzedający nie podali tego w opisie produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaraS

Jestes kochany

moze wkoncu pogram na ps3 w jakiejsc przyzwoistej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to mysle przyszlosciowo wiec full hd.A jak z poborem pradu jesli chodzi o plazme bo slyszalem ze z tym jest masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SDRaid#

http://www.gram.pl/news_8g7kHuq2_Nowy_moni...SyncMaster.html

Mła! Od przedwczoraj szukam monitora/telewizora do mojego ps3 o przekątnej w granicach 24-32'', gdyż nie lubię grać w dalszych odległości (zero wyczucia) od wyświetlacza. A ten monitor ma proporcje 16:9!!! Więc ja już wybrałem, czekam tylko na premierę w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie długo będę stał przed wyborem zakupu nowego TV.Wybór padnie chyba na na Plazmę 37" HD Redy tylko martwi mnie ta rozdzielczość 1024x720(XGA).Jak to będzie wyglądało w czasie grania?To chyba nie będzie obraz 4:3 (czyli kwadrat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bedzie 16:9. Ja mam panasa z taka rozdzialka i jest szeroki. TV bardzo ladnie na nim wyglada, ale nie wiem co to za kretyn wymyslil, ze max rozdzialka jaka mozna podlaczyc z komputera to tez 1024 i wszystko jest rozciagniete :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Poszukuję jakiegoś fajnego TV full hd 42 calowego. Chciałbym żeby to była bravia lub samsung, z naciskiem na bravie

Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć to około 3200zł. Możecie pomóc?

PS. Już nie aktualne dokonałem wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne bedzie 16:9. Ja mam panasa z taka rozdzialka i jest szeroki. TV bardzo ladnie na nim wyglada, ale nie wiem co to za kretyn wymyslil, ze max rozdzialka jaka mozna podlaczyc z komputera to tez 1024 i wszystko jest rozciagniete :/

Czyli do PS3 się nada doskonale a do PC nie.

A oto ten TV http://www.agito.pl/telewizory-plazmowe/pa...804.328994.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupowałem TV i mój wybór padł na Samsunga 40'' LCD (modelu nie pamiętam) HD Ready. Zakupu dokonałem po przestudiowaniu forum HDTV.com.pl. I tak mi wyszło kilka praktycznych porad...

1. Nie ma telewizorów plazmowych poniżej 32''. A jeśli są jakieś (chyba jakaś firma wypuściła model 26'') to omijać szerokim łukiem.

2. Plazma ma bardziej naturalne kolory, lepszą czerń, lepsze przejścia tonalne. Lepiej wyświetlają obraz SD. Jednakże ze względu na specyfikę podświetlania pikseli powoduwują zmęczenie wzroku. Ciągną więcej prądu niż LCD. Mocno odbija światło

2. LCD ma kiepską czerń (Czerń w moim LCD jest najlepsza wtedy, kiedy stoi wyłączony ) , kolory są mniej wyraziste . Gorsze ma również kąty widzenia.Nie odbijają jednak światła, ich piksele nie migoczą, dzięki czemu wzrok się nie męczy. Obraz jest idealnie ostry..

4. Aby w pełni docenić jakość Full HD z odległości 3-4 metrów trzeba by mieć TV o przekątnej ponad 60 ''. (Chyba nawet ktoś mówił o 70''). Przy telewizorze ok. 40'' obraz trzeba by oglądać z odległości ok. 1 m. (jak nie mniejszej). Ułomność oka ludzkiego. U mnie, kiedy siedzę od tv ok. 3 m nie zauważyłbym różnicy. Stąd mój wybór HD Ready. Zresztą sprawdzałem w sklepie z odległości mniej więcej takiej jak u mnie w domu. Nie widziałem różnicy.

5. Każdy tv przed kupnem należy obejrzeć. Teoretycznie nawet ten sam model tv inaczej wyświetla obraz w różnych egzemplarzach. Więc najlepiej w sklepie kazać panu wypakować tv i oglądnąć.

6. Kiedyś był problem z martwymi pikselami (LCD) i wypalaniem matrycy (plazma), choć obecnie ten problem występuje coraz rzadziej lub w ogóle (no we technologie paneli w LCD czy też funkcje zapobiegające wypalaniu obrazu w plazmach). No ale warto o tym wiedzieć, by nie wcisnąć sobie starego modelu jakiegoś.

7. Nigdy, przenigdy nie brać tv z wystawy. Modele tam wystawione raz że nie wiadomo jak długo grają, a dwa że ich ustawienia są podciągnięte na maksa. Z czym to się wiąże nie muszę mówić.

8. Każdy człowiek, każde oko jest inne. Dlatego też każdy powinien sam obejrzeć dany tv i sam podjąć decyzję. Można się sugerować opiniami, ale zakupu dokonać po obejrzeniu swojego wybranka (a najlepiej wybrać sobie ze 3 modele i sprawdzić je w działaniu).

9. Są sklepy internetowe, gdzie można wybrać ze trzy modele TV i panowie przyjadą do domu i zaprezentują je w warunkach, w jakich będą pracować. Prezentacja jest płatna, ale w przypadku kupna tv wliczana jest w jego cenę

Wojnę pomiędzy zwolennikami LCD i plazmy można porównać do tej pomiędzy zwolennikami PS3 a X-boxa Pewnie zaraz ktoś powie, że nie mam racji, ale cóż...ma do tego prawo Poza tym technologia stale się rozwija, więc pewne rzeczy przestają być aktualne.

P.S. Jeśli uważasz, że tv 40'' jest ok, to kupuj od razu 42, a nawet 46 . Mi się wydawało, że 40'' mi styknie. Po dwóch miesiącach uznałem, że jest zdecydowanie za mały... Ale to taka moja subiektywna opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkuję się do tych bzdur, co by inni nie zostali wprowadzeni w błąd.

LCD ma kiepską czerń (Czerń w moim LCD jest najlepsza wtedy, kiedy stoi wyłączony ) , kolory są mniej wyraziste

LCD ma dobrą czerń w dzisiejszych czasach, nie jest to taka głębia jak w plazmowym TV ale nie jest kiepska! Co do kolorów, gdy porównamy przedział cenowy do 5000 złotych to LCD bije plazmę na łeb, na szyję.

[...] LCD [...] Gorsze ma również kąty widzenia

Jeśli oglądasz pod większym kątem niż 178 stopni to rzeczywiście, tylko wtedy jesteś już za telewizorem.

Aby w pełni docenić jakość Full HD z odległości 3-4 metrów trzeba by mieć TV o przekątnej ponad 60 ''. (Chyba nawet ktoś mówił o 70''). Przy telewizorze ok. 40'' obraz trzeba by oglądać z odległości ok. 1 m. (jak nie mniejszej). Ułomność oka ludzkiego. U mnie, kiedy siedzę od tv ok. 3 m nie zauważyłbym różnicy.

Popłynąłeś. Nie wiem jak dokładnie oblicza się odległośc siedzenia ale ja mam 37" i muszę siedziec 2-3 metry od ekranu (jak ogłądam zwykłą TV to obraz mam zmniejszony do około 30" bo się męcze z takiego bliska) bo wtedy nie razi mnie tak niedoskonałośc obrazu. Jakbym miał 70" (widziałem taką Bravię w sklepie) to po pierwsze, żeby mój wzrok się nie rozpraszał musiałbym zachowac odległośc conajmniej 5m, po drugie na takim ekranie z bliska niedoskonałości są bardzo widoczne.

Jak siedzisz metr od 40" to nawet całego nie widzisz.

Jak z 3 metrów nie widzisz różnicy między HD Ready, a Full HD to znaczy, że nie widziałeś nigdy filmu na Blu-ray, zobaczysz to szczena opadnie. Jestem świadomy, że niewiele mamy źródeł 1080p ale jak już mamy to różnica jast bardzo duża!

Są sklepy internetowe, gdzie można wybrać ze trzy modele TV i panowie przyjadą do domu i zaprezentują je w warunkach, w jakich będą pracować. Prezentacja jest płatna, ale w przypadku kupna tv wliczana jest w jego cenę

Takie sklepy mają ceny jak w marketach, zwyczajnie się nie opłaca. moja metoda, idziesz do Saturna, mówisz, żeby podłączyli Ci taki i taki model do różnych źródeł sygnału, prosisz pilota i się bawisz, potem kupujes TV tam gdzie najtaniej. Nie są to warunki domowe (oswietleni) ale widac jaki TV jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustosunkuję się do tych bzdur, co by inni nie zostali wprowadzeni w błąd.

LCD ma dobrą czerń w dzisiejszych czasach, nie jest to taka głębia jak w plazmowym TV ale nie jest kiepska! Co do kolorów, gdy porównamy przedział cenowy do 5000 złotych to LCD bije plazmę na łeb, na szyję.

Nie wiem, sprawdzałem empirycznie u siebie na LCD i u znajomego na plazmie, u niego kolory były lepsze. (oba tv samsunga) Poza tym wzorowałem się na artykułach na tomshardware i hdtv.com.pl

Popłynąłeś. Nie wiem jak dokładnie oblicza się odległośc siedzenia ale ja mam 37" i muszę siedziec 2-3 metry od ekranu (jak ogłądam zwykłą TV to obraz mam zmniejszony do około 30" bo się męcze z takiego bliska) bo wtedy nie razi mnie tak niedoskonałośc obrazu. Jakbym miał 70" (widziałem taką Bravię w sklepie) to po pierwsze, żeby mój wzrok się nie rozpraszał musiałbym zachowac odległośc conajmniej 5m, po drugie na takim ekranie z bliska niedoskonałości są bardzo widoczne.

Jak siedzisz metr od 40" to nawet całego nie widzisz.

Fakt, może z calami przesadziłem, bazowałem na podanych wcześniej stronach. Niemniej jednak jak jesteś w stanie z odległości 4m zobaczyć różnicę na 40'' tv pomiędzy HDReady a Full HD to respekt dla twojego oka. Mówię o obrazie HD oczywiście.

I nikt nie każe oglądać ci TV z odległości jednego metra. Jeśli jednak siedzisz dalej, to przy pewnych przekątnych nie ma znaczenia co kupisz - więc po co przepłacać?

Takie sklepy mają ceny jak w marketach, zwyczajnie się nie opłaca. moja metoda, idziesz do Saturna, mówisz, żeby podłączyli Ci taki i taki model do różnych źródeł sygnału, prosisz pilota i się bawisz, potem kupujes TV tam gdzie najtaniej. Nie są to warunki domowe (oswietleni) ale widac jaki TV jest lepszy.

No cóż, jak lubisz. Są sklepy, które mają ceny przyzwoite jak i takie, które takich cen nie mają. Poza tym zaletą jest to, że kupujesz dokładnie ten egzemplarz, który oglądasz i sprawdzasz w dokładnie takich warunkach, w jakich oglądać będziesz TV. Sygnał kablówki sygnałowi kablówki nie równy i w przypadku prezentacji domowej masz możliwość sprawdzenia, który tv na twojej kablówce będzie lepiej odbierał.

Nie chodziło mi o bycie wyrocznią. Chodziło mi o zwrócenie uwagi na kilka spraw, na które ja zwróciłem uwagę kupując swój tv. Jeśli piszesz teraz, że w LCD nie ma problemu z czernią i ktoś się tym zasugeruje może się później niemiło rozczarować. Rozumiem, że każdy model LCD niezależnie od producenta ma w obecnych czasach doskonałą czerń? Tego nie wiedziałem.

Imo zawsze trzeba zobaczyć to, co się kupuje. Poza tym każdy ma inne oko i sam powinien sprawdzić, czy daną różnicę widzi czy nie. Bo jeśli nie, albo jest minimalna różnica to czy warto za coś takiego płacić więcej. Takie jest moje zdanie.

No chyba że ktoś chce, żeby wybrać za niego. Wtedy tak, moje wypowiedzi można uznać za stek bzdur. Nie chce mi się kłócić i udowadniać na siłę kto ma rację. Za stary na to jestem Uważam, że każdy ma swój rozum i wszelkie wypowiedzi potraktuje jako sugestie, a nie przykazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodziło mi o bycie wyrocznią. Chodziło mi o zwrócenie uwagi na kilka spraw, na które ja zwróciłem uwagę kupując swój tv. Jeśli piszesz teraz, że w LCD nie ma problemu z czernią i ktoś się tym zasugeruje może się później niemiło rozczarować. Rozumiem, że każdy model LCD niezależnie od producenta ma w obecnych czasach doskonałą czerń? Tego nie wiedziałem.

A teraz mój cytat:

LCD ma dobrą czerń w dzisiejszych czasach, nie jest to taka głębia jak w plazmowym TV ale nie jest kiepska! Co do kolorów, gdy porównamy przedział cenowy do 5000 złotych to LCD bije plazmę na łeb, na szyję.

Po co komentujesz coś czego nie napisałem?

Zasugeruj się kolorem czerwonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co komentujesz coś czego nie napisałem?

Zasugeruj się kolorem czerwonym.

Dżizes chłopie, wyluzuj, przecież tutaj kompletnie nie o to chodzi. Masz rację, nie napisałeś doskonałą tylko dobrą. A ja napisałem kiepską, choć nie chodziło mi jednak o beznadziejną, tylko widocznie gorszą niż w tv plazmowym. Wyraziłem się niezbyt ściśle - mój błąd. Wniosek i tak jest jeden - chodzi o to, aby wiedząc, że w LCD czerń nie jest tak czarna jak w plazmie, obejrzeć sobie pod tym kątem oba wynalazki i zdecydować samemu, czy nam to przeszkadza czy nie.

Czy teraz jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń może i nie jest taka jak w plazmie ale najnowsze matryce dużo nie odbiegają przykład mój panas tx-32lx85p.

Kwestia kątów, ja w moim lcd nie widzę różnicy patrząc centralnie na niego czy stojąc maxymalnie z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z 3 metrów nie widzisz różnicy między HD Ready, a Full HD to znaczy, że nie widziałeś nigdy filmu na Blu-ray, zobaczysz to szczena opadnie. Jestem świadomy, że niewiele mamy źródeł 1080p ale jak już mamy to różnica jast bardzo duża!

Gratuluję sokolego wzroku.

Gwoli przemyślenia, taka oto tabelka:

http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html

Wynika z niej, że przy 50", różnica między 720p a 1080p zaczyna być ledwie widoczna przy 3 metrach, a zalety 1080p można w pełni docenić od odległości 1.8m i bliżej. Oczywiście pozostaje pytanie, na ile taki wykres jest miarodajny, w końcu mierzymy rzecz subiektywnie (własnym okiem) i zawsze znajdą się goście z lornetkami w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×