Skocz do zawartości
Portos

Sieć w ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Poszukam gdzieś na necie AP polecanych do PS3ki..

PS. Pozwolę sobie jeszcze podłączyć komentarz odnoście artykułu który pojawił się w serwisie.

Chodzi o ściąganie w tle. Wg mnie sony słusznie zablokowało możliwość ściągania i grania online jednocześnie. W ten sposób zmniejsza prawdopodobieństwo powstania lagów. Już sobie wyobrażam komentarze ludzi gdyby można było ściągać i grać online jednocześnie. Narzekali by że ściągnie w tle jest zupełnie bezużyteczne i powoduje lagi zbytnio obciążając łącze..

A co wy sądzicie?

Oczywiście masz rację. Tylko jedno ale, przy bardzo szybkich łączach i ograniczeniu transferu do odpowiednich granic, problem taki nie występuje. Wolałbym jednak mieć wybór czy chce ściągać grając w MP czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale może ktoś mi jeszcze raz to wyjaśnić? Jestem zielony w tych sprawach. Mam net przez kablówkę (aster). Modem ma wyjście standardowe sieciowe i usb.

Mozesz za pomoca usb podlaczyc modem do kompa a kablem ethernetowym do ps3. Potem stawiasz pod winda serwer ftp i przerzucasz na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w domu stoi nowiutka ps3 ;-) Chciałem się podłączyć do sieci, podłączyłem konsolę kablem ethernetowym do modemu, ustawiłem wszystko na auto, podczas testu połączenia konsola pobiera adres IP (jest ok)  po czym pojawia się connection failed. Plizz pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam identyczny problem co kolega wyżej tylko ja recznie wpisywałem numery IP i o ile w teście przy IP pisze sukces to przy internet connection piszę failed (an error occurred while resolving the name with the serwer (80710102) w czym problem ?

Mam sieć osiedlową numer Mac karty od PS3 podałem mojemu dostawcowi internetu i go uwolnił czyli powinnem się łączyć z siecią (posiadam także zewnętrzne IP)

aha mam jeszcze pytanie o to co to jest MTU? jest do wybrania podczas ustawień internetowych ale nie mam pojecia do czego to służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTU nie ruszaj - chyba, że twój dostawca internetowy poda jaką masz tam wartość wpisać. Domyślnie jest 1500 i nie należy tego pod żadnym pozorem ruszać.

Slawekziom: a poprawnie podałeś adresy serwerów DNS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slawekziom: a poprawnie podałeś adresy serwerów DNS?

Zeby to sprawdzic wpisz w przegladarce jako adres: 213.180.130.200

Jesli sie otworzy onet.pl to znaczy ze masz cos nie tak z ustawieniami serwerow dns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dym23

Witam mam internet osiedlowy i wypelniam wyszstkie numery w ps 3 w konfiguracji ale jest jescze jeden Router Number czy cos takiego i nie wiem co tam wpisac . Mial ktos moze taki problem ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam internet osiedlowy i wypelniam wyszstkie numery w ps 3 w konfiguracji ale jest jescze jeden Router Number czy cos takiego i nie wiem co tam wpisac . Mial ktos moze taki problem ??:>

Sprobuj wpisac w to miejsce adres bramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany. Zadzwoniłem do Aster, opisałem sytuację i nadali mi drugi numer IP (inaczej nie było szans na połaczenie bo mieli już jedną kartę sieciową od kompa zaresjestrowaną). W tej chwili sieć w PS3 działa i update systemu zrobiony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam już internet kupiłem sobie drugą kartę sieciową (najtańszą za 16zł :D) i udostępniam interent z komputera dla PS3 co prawda czasami się sieć odłącza ale po paru chwilach się ponownie załącza

Niedługo planuje kupić routera który ma WIFI żebym mógł podłączyć bezprzewodowo PS3 i PSP macie może jakieś informacje z którymi routerami konsole sony działają najlepiej? pewnie za wcześnie o to pytać w końcu PS3 dopiero co się u nas ukazało :) ale jak byście gdzieś czytali jakieś testy tych routerów pod kontem konsol to proszę dajcie znać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie ma znaczenia czy router jest pod psp/ps3. Poprostu musi byc dobry router (a nie latwo o taki, wiem z doswiadczenia) i nie bedzie problemu.

Mam na codzien stycznosc m.in. z routerami wiec tak to jest wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już internet kupiłem sobie drugą kartę sieciową (najtańszą za 16zł :D) i udostępniam interent z komputera dla PS3 co prawda czasami się sieć odłącza ale po paru chwilach się ponownie załącza

A jak skonfigurowałeś tą kartę? mnie w ogóle coś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak skonfigurowałeś tą kartę? mnie w ogóle coś nie działa.

Karte w kompie musisz ustawic w tryb Acces Point i nadac SSID (nazwe sieci), pewnie tez ustala sie pule ip (nie robilem tego nigdy na kompie za to wiele razy na normalnym AP) ktore komp bedzie przydzielal. Teraz na konsoli musisz sie podlaczyc wiec pewnie trzeba bedzie podac SSID sieci do ktorej chcesz sie podlaczyc, w tym wypadku takie jak nadales kompowi. PS3 powinna sie podlaczyc i powinno to dzialac.

Wybaczcie ze nie pisze dokladnie ale jak juz napisalem nie robilem tego nigdy na kompie.  Co nie zmienia faktu ze zasady sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki już w innym wątku napisałem, że się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Makaak

Jaki router najlepiej kupic pod PS3?? Żeby wszystko grało?? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lącze 4gb i d-link dl-524 i wszystko chodzi superowo  <uklon>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

A ja mam czasem jakies bledy :/ np pisze mi ze blad DNS albo ze utracono polaczenie sieciowe a net jest ;) albo wchodze na inne koto a tam akis blad 8002... i po 3razie dopiero se laczy z PSN ktos wie czeu takie cuda mi sie pojawiaj ? i pare x mi sie tekken oline nie chcial polaczyc bo byl jakis blad DNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki router najlepiej kupic pod PS3?? Żeby wszystko grało?? :]

Wszystko zależy w jaki sposób masz dostęp do NET'u w domu. Modem ADSL, kabel, WiFi. Nic na ten temat powiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Makaak

korzystam z internetu przewodowego (kabel)  łacze 1Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korzystam z internetu przewodowego (kabel)  łacze 1Mb

Makaak tez jade na asterze i mam di-524. Swego czasu mialem problem z DNSem, i na PS3 i na komputrach. Jak odpalalem strone (np wp.pl) to mi od razu wywalal ze nie znaleziono strony. Jak sie dalo refresza to dzialalo. Tzn jako serwer DNS byl wskazany router. Po przestawieniu na DNS od ISP smigalo ladnie i chyba tak przestawilem w konsoli. W komputrach ciagle jako serwer DNS mam router i juz tego problemu nie ma.

Wracajac do kwestii routera. Jak za taka cene jestem z niego bardzo zadowolony. Po zakupie robil numery ale po zaladowaniu nowszego firmware'a chodzi jak marzenie. zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Birkin

Witam wszystkich!

Kupiłem parę dni temu Chlebaczka, chcę go połączyć z netem ale jest problem...

Od początku, mam internet z osiedlowej sieci bezprzewodowej, kompa i konsolkę mam podpięte do routera kablem sieciowym. W ustawieniach sieciowych konsolki mam wszystko na "automatycznie" i wogóle nie chcę pobrać adresu IP. Jakby kompletnie sygnał z konsolki nie łaczył sie z serwerem. Dałem administratorowi mojej sieci MAC adres PS3 i dalej to samo! Spróbowałem uzupełnic wszystkie pola ręcznie to z kolei wywala "DNS error"  <beczy> WTF?

Wie ktoś może gdzie leży przyczyna? Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc !!!!

PS. Inną konsolę, jak ją podepnę chodzi bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy admin osiedlowej sieci pozwala na routowanie połączenia wewnątrz mieszkania. Jest to dosyć częsty problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z firma która udostępnia ci łącze internetowe powinni coś poradzić. Albo pozwolą albo nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

mam neta z kablowki. Modemik Motorolki podlaczony mam do kompa po ethernecie. Zamierzam zakupic routerek z wi-fi (myslalem o linksys wrt56gl). Podlacze modemik do routerka, po kabelku blaszaka, a laptopa i PS3 po wi-fi...Bedzie to dzialac jak nalezy? Czy cos pominalem, o czyms musze pamietac? Czy moze zupelnie inna koncepcje proponujecie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko:

mam neta z kablowki. Modemik Motorolki podlaczony mam do kompa po ethernecie. Zamierzam zakupic routerek z wi-fi (myslalem o linksys wrt56gl). Podlacze modemik do routerka, po kabelku blaszaka, a laptopa i PS3 po wi-fi...Bedzie to dzialac jak nalezy? Czy cos pominalem, o czyms musze pamietac? Czy moze zupelnie inna koncepcje proponujecie..?

Bedzie dzialac bez problemu :) Podlaczasz modemik jako siec a reszte jako stacje robocze i router bedzie Ci dzielic sygnal :) Ja mam neta podlaczonego pod router (D-link) i po kablu mam podlaczony moj komputer, komputer ojca, laptop brata i ps3 :) I wszystko smiga jak nalezy :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×