Skocz do zawartości
Gość

Uszkodzona lub Zacięta Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli są zwykłe rysy powstałe w wyniku normalnego użytkowania to każdy napęd sobie poradzi z odczytem w końcu nie ma płyt niezniszczalnych. Jeżeli są głębokie rysy to nawet super-hiper-extra napęd nie poradzi sobie z ich odczytem z powodu tego iż dojdzie do tej rysy i już "gubi" dalszą ścieżkę danych.

Wątpię żeby rysy powstały wyniku włożenia 2 płyt do napędu. Prędzej siostra przejechała czymś ostrym po płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak inne plyty dzialaja to jest wina rys.

"Słyszałem, że PS3 nie ma problemów z rysami, a tutaj taki klops" - znaczy sie slyszales ze odczytuje porysowane plyty czy ze ich nie rysuje? jak to drugie, to zobacz ze wlozyles plyte do napedu gdzie byla inna plyta, wiec nie byla to normalna sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wyciągając Black Ops z pudełka zauważyłem rysę od wewnętrznej strony, oczywiste jest to że nie mogę grać gdyż płyta pęknie w środku.

Czy możliwa jest wymiana ? Jeśli tak to do kogo się zgłosić ? Empik, Sony, Activision (chyba nie mają siedziby w Polsce),

Miał ktoś taki przypadek, ile może trwać ewentualnie wymiana.

Czy potrzebny jest paragon ? Nie mogę go znaleźć.

Trochę szkoda że zakupiłem grę za 200zł, była cały czas w napędzie i teraz może się rozpaść, w końcu kupiłem licencje na grę więc chyba mam prawo na wymianę.

ja mialem plyte peknieta od wewnatz tak kolo 1 cm i mozna bylo grac normalnie, a co dopiero rysa, .Na gwarancje to sie raczej nie nadaje bo jak rysa(pekniecie) to uszkodzenie mechaniczne a takich nie przyjmoja chyba ze by byla stwierdzona zareaz po zakupie.Kiedys w grach pc bylo tak ze mozna bylo w kazdej chwili wymieniac nosnik np byly porysowane i sie nie czytaly teraz nie wiem jak jest. No i wogole zeby startowac w rozmowach z empikiem to podstawa to paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj

posiadam peknieta plyte motorstorm pekniecie nie wychodzi na miejsce gdzie sa wypalone dane

Konsola tak jak by nie widzi mi plyty wsadzam cos sie ruszy pozniej tak jak by sie jeszcze raz wsadza samo i dalej nic nie widac

da sie to jakos zreperowac niby niedroga gra no ale niestety albo nie zauwazylem jak kupowalem albo ja to zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z Sports Champions

płyta jest pęknięta do tego stopnia że pęknięcie wchodzi lekko na zapis i gdy wkładam płytę do napędu to jej nie czyta i po chwili płyta się wysuwa

czy da się tą płytę uratować czy już nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem grę Lego Harry Potter ps3 za 190zł lecz muj młodszy brat wkładając ją do pudełka uszkodził ją, czy coś można zrobić.scare.gifJest to lekkie pękniecie a nie rysa.

Wiec prosze nie dawać porad typu:wyczyść pastą do zębów.Gra raz włączona.

post-37402-0-10599900-1304460783_thumb.j

post-37402-0-87579300-1304460804_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli pęknięcie to masz problem

Do likwidowania wszelkich rys polecam pastę do polerowania karoserii samochodowych "Tempo"

Wystarczy szmatka i ręczna kilkuminutowa polerka.

Osobiście kupiłem kilka porysowanych orginałów(napęd nie czytał) za przysłowiowe grosze i po takiej regeneracji gry wyglądały jak prosto ze sklepu

http://www.autokosme...cierna,p87.html

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów gier wymieni ci po kosztach przesyłki nośnik na nowy - poczytaj w warunkach gwarancji na daną grę i skontaktuj się z oddziałem firmy (wszystko masz na dołączonej do płyty dokumentacji lub na stronie producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od konsoli w rozdziale Odtwarzanie zawartości napisane jest odnośnie wysuwania dysku: Zatrzymaj odtwarzanie, a następnie naciśnij przycisk wysuwania...rozumiem że zatrzymanie płyty następuje po wybraniu opcji zakończ grę i spokojnie mogę wybrać w opcjach wysuń płytę bądź użyć przycisku do wysuwania na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wyłącz grę i spokojnie wysuń płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Edytowane przez Pako97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam problem kupiłem grę Lego Harry Potter ps3 za 190zł lecz muj młodszy brat wkładając ją do pudełka uszkodził ją, czy coś można zrobić.scare.gifJest to lekkie pękniecie a nie rysa.

Wiec prosze nie dawać porad typu:wyczyść pastą do zębów.Gra raz włączona.

Częstą przyczyna nieodwracalnego uszkodzenia płyt są pęknięcia.

Zwykle płyta zaczyna pękać od środka.

Pęknięcie nie wpływa na odtwarzanie zawartości płyty do momentu kiedy nie dotrze do miejsca gdzie zapisana jest informacja.

Miejsce to łatwo rozpoznać. Patrząc od środka płyty warstwa odbijająca światło w pewnym miejscu zaczyna odbijać światło inaczej (widoczna jest tęcza).

Pęknięta płytę można zabezpieczyć przed dalszym pękaniem wiercąc na końcu pęknięcia malutki otworek.

Wtedy siły rozrywające zogniskowane na końcu pęknięcia rozkładają się na obwodzie tego otworu.

Pękniecie się nie powiększa. Płyta jest uratowana.

Przykład

Edytowane przez Pluszak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu i stało się .. Płyta z FIFA 11 pęknięcie od środka. Bez komentarza. Teraz mam pytanie: miał któż cóż takiego z grami od EA? Chyba bez sensu , żeby dzwonić na Centrum Pomocy EA, tym bardziej że nie mam paragonu. Pękniętą płytę chyba nie wymienią ? Ale nadzieja umiera ostatnia . Dajcie znać , jeżeli kto miał cóż takiego, choć wątpię że FIFA 11 u kogoż "zdechła". Dzięki.

Sama z siebie nie pękła:) uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwarancji pozostaje Ci jedynie kupić nowy egzemplarz gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu i stało się .. Płyta z FIFA 11 pęknięcie od środka. Bez komentarza. Teraz mam pytanie: miał któż cóż takiego z grami od EA? Chyba bez sensu , żeby dzwonić na Centrum Pomocy EA, tym bardziej że nie mam paragonu. Pękniętą płytę chyba nie wymienią ? Ale nadzieja umiera ostatnia . Dajcie znać , jeżeli kto miał cóż takiego, choć wątpię że FIFA 11 u kogoż "zdechła". Dzięki.

Cześć też pekla mi kilka razy płyta z grą od EA zadzwoń do centrum pomocy i powiedz że ci pękła płyta od środka i na pewno ci wymienią rachunków nie chcą:)Jakbyś chciał jakiś informacji to pisz na GG 6370768

Edytowane przez masza32
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż posiadam grę The Elder Scrolls IV: Oblivion, jest ona popękana od środka.

img20111111122957.jpg

img20111111123137.jpg

Boje się używać tej płyty... Czy ma ktoś pomysł, czy da się coś z tym zrobić? Czy może muszę się pogodzić ze stratą płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książeczce dołączonej do płyty masz telefon na helpline - zadzwoń i zapytaj czy ci wymienią nośnik (powinni to zrobić za minimalna opłatą lub free)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już przez stronę ubisoftu.

Witam Pana,

Dziękuję bardzo za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej Ubisoft odnośnie gry Game Not Listed . 

Aby  przesłać do nas odpowiedź proszę wypełnić pole „Dodaj dodatkowe  informacje do pytania”, które znajduje się na początku strony  internetowej. Po podaniu wszystkich informacji proszę kliknąć na  przycisk „Prześlij”. (Proszę nie wysyłać nowego zapytania).

Niestety nie mamy możliwości wymiany płyty.

Przepraszamy za niedogodności.

Jeśli ma Pan więcej pytań proszę dać nam znać.

Pozdrawiam,
Aleksandra
Pomoc Techniczna Ubisoft    

A jeśli chodzi o technical support, to o dziwo nie ma Polski :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przed chwilą miałem to samo! Włączyłem PS3 i chciałem wyciągnąć grę PES10. wysunęło lekko i ;/ Nawet nie czytało płyty w konsolli, nacisnąłem przycisk do wysunięcia i był sygnał "braku płyty" przechyliłem troche i nacisnalem i wyszla. Po chwili wlaczylem gre Uncharted i czytało po czym znowu nie chcialo wysunąc plyty. Moze to od tego, ze moja konsola stoi przy oknie i jej zimno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak jej zimno, niż za gorąco...

może zepsuła ci się część odpowiedzialna za wysuwanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę rozebrać moje PS3 jeśli jest płyta w środku? Bo jak ją wyciągnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale uważaj na mechanizm wciągający, bo możesz źle złożyć i nie będzie wciągać płyt.

@Jeśli masz gwarancje, to lepiej niech zrobią to w jakimś serwisie, bo w przeciwnym wypadku ją stracisz.

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko ok ;) Pomogła odpowiedź kolegi żeby wyłączyć PS3 z guzika od tyłu i poczekać jeden dzień. tak zrobiłem i gra gitara ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem z grą Assassin's Creed Revelations. Po wsadzeniu płyty z grą praktycznie od razu dziwnie zawiesił mi się system. Tzn dzwięk do pewnego momentu było słychać, potem zanikł. Obraz się zdeformował.

Po kolejnym razie zrobiło się tak od razu po włączniu systemu.

Za kolejnym razem zrobiło się to dopiero podczas gry. Dzwoniłem nawet na centrale Ubisoft Polska, dali mi parę wskazówek i dalej nic. Dodam tylko, że z innymi grami nie mam takiego problemu. Pograłem potem w ok godzinke w BF'a 3 i nic złego się nie działo.

Poniżej foto, jak wygląda gra i PS po zacięciu. Jakieś dziwne fale się pojawiają. Wygląda to jakby kabel HDMI się pieprzył, ale skoro ta płyta jest poza plejakiem, to wszystko działa dobrze... Dziwne. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.

Może ktoś zna z was rozwiązanie? Zła kopia gry?

20111118184700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam przegrzany RSX lub połączenia pod nim - powinieneś wyczyścić konsole, wymienić pastę lub oddać sprzęt na gwarancji jesli masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×